Orgonit a Zapper

Cesta za poznáním...
Palo
Příspěvky: 1
Registrován: 10 úno 2011 20:52

Re: Orgonit a Zapper

Příspěvek od Palo » 10 úno 2011 21:29

Čaute, jsem tu novej a líbí se mi Vaše stránky. Orgonity nějakou dobu obdivuji od doby, co jsem jeden pořídil na Astrovíkendu v Brně, když to měli ještě původní "majitelé" a měli s tím dle mého názoru zásadní a pozitivní, možná i obdivuhodné zkušenosti. Výsledky výborné... Doma zavládlo celkové uklidnění, dokonce i bez občasných hádek ;)

Ravo zapper samozřejmě taktéž znám, hračka za několik tisíc... Ke generování počítač poslouží poměrně dobře, ale je to poněkud nepraktické - zapínat počítač se spotřebou kolem 90 W a často i víc dle komponent kvůli orgonitu...
To tu nemáte jediného "elektrikáře", co by vám udělal obvod na míru? ...na zmiňovaných 15 Hz za pomocí časovače NE555 to není problém, schopný běžet na baterky řádově od 4,5 do 15 V? Možná, že by se dalo udělat i před-zařízení, kterému se říká Joule Thief a díky němu by to bylo schopné běžet i na jednu (možná i téměř vybitou) 1,5 V baterii, třeba i mikrotužku AAA (muselo by se vyzkoušet, nevím to jistě)... Samozřejmostí by bylo osazení tišťáčku LED diodou pro kontrolu správné funkce...

Ten tišťáček by nebyl větší než řekněme 5 cm × 5 cm × 1 cm, spíš menší a možná by se dal i zakomponovat do pryskyřice orgonitu (elektronitu) - Power Wand (to je asi magická hůlka na principu orgonitu...), jestli jsem ho tedy nazval správně, jen jestli vydrží tlak při tuhnutí pryskyřice a polovodiče případnou vyšší teplotu (event. by se to dalo do nějaké "polystyrénové" krabičky nebo by se to vyřešilo jinak elegantněji, no chtělo by to vyzkoušet... Frekvenci by bylo také možné případně měnit včetně pauzy, buď trimrem nebo potenciometrem, ale u potenciometru je to už zase trochu zabraného prostoru navíc...

Nejsem si jistý tou mobius cívkou, na skaláry ála tachyonovou energii jsou podle mého názoru spíše vhodné cívky tohoto charakteru http://jnaudin.free.fr/images/caduceus.gif neluvě o tom, že se budou motat určitě pohodlněji. Možná si to pletu, tak mě kdyžtak opravte...

S časem to nemám špatné, tak kdyby někdo chtěl ten obvod udělat, tak stačí říct. Cena bude určitě snesitelnější než u Ravo Zapperu, počítače, či notebooku ;)

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Orgonit a Zapper

Příspěvek od mufin » 27 dub 2011 23:38

add jednodušší cívka - podle obrázku je to stejný princip - namísto jednosměrného vinutí cívky jde o cívku "tam a zpět" takže se nevytváří klasické vektorové pole určeného směru ale skalární pole. Spíše jestli by tu někdo vysvětlil jaké hodnoty kondenzátor zařadit do série s cívkou, aby cívka nešla "do zkratu" protože běžně i při 200 závitech "tam a zpět" je to stále velmi nízký odpor a například Ravo Zapper hlásí jednoduše detekci zkratu...

Odpovědět