Stránka 1 z 4

růst rostlin

Napsal: 26 kvě 2009 23:50
od Hox
Tyčkové rajče, které je asi 1 metr od CB a 1 metr od hromady asi 200 TB, a v květináči má navíc ještě další TB, roste subjektivně asi 3x rychleji, než normální
"neošetřené" rajče.... za 14 dní se ze sazenice výšky 20 cm stala rozvětvená rostlina výšky 60cm, s tloušťkou stonku u kořene asi 1cm (viz moje galerie, to je to rajče)... to jsem tedy nečekal :lol:

Re: růst rostlin

Napsal: 26 kvě 2009 23:56
od bionflow
mám ogiftovanou drsně zahradu, zalévám ji vodou která vede v rozvodech kde je tb (mraky) kam jen to šlo, bonsai na okně dostává nabitou vodu ... dám sem fotku jak to roste pekelně :lol:

Re: růst rostlin

Napsal: 28 kvě 2009 01:39
od Sunny:-)
Na rostliny je orgonit rozhodně super.. měl jsem u citrusů i u bonsají problémy s nějakými parazity v hlíně (nemohl jsem se jich dlouho zbavit, pár rostlin už mi z toho zašlo) a stačilo pouze zahrnout při programování příslušný požadavek a všichni paraziti si sbalili svá fidlátka a jsou jednoduše fuč + rostliny rostou jako z vody. To co sotva zkomíralo, teď obráží květy a novými výhonky, takže rozhodně doporučuju. ;)
Nejvíce mě pobavil květináč na parapetu, kde už se nic delší dobu nepěstovalo, ani se to nezalévalo, ale okolo byla vždy slušná hromádka orgonitu. A najednou přijde se mi do něj podívat a jakási zelená rostlinka už tam vesele bujela i přes naprosto suchou hlínu. :lol:

Re: růst rostlin

Napsal: 28 kvě 2009 14:13
od Komodor
Taky jsem dal jeden větší kousek na zahrádku se zeleninou, ale zatim nemužu říci, že by byla viditelna nějaká změna. Zřejmě to chce víc kusů. Jinak dobrej nápad s tou vodou, myslíte že pomůže dat TB, do sudu (cca100l) ze kterejch se pak zalejvá.... a co hodit to do studně???

Re: růst rostlin

Napsal: 28 kvě 2009 15:21
od Etellyen
urcite to pomuze ;-)

Re: růst rostlin

Napsal: 28 kvě 2009 16:47
od bionflow
četl jsem, že na zahradě aby to ovlivňovalo růst musí být TB každých 1,5m, takže doporučuji zasíťovat :)

Re: růst rostlin

Napsal: 28 kvě 2009 17:07
od Sunny:-)
Co mám zkušenost, tak záleží i dost na tom, jestli při tvorbě TB ho "naprogramuješ" na to, aby pomáhal i růstu rostlin atd. (+ jakou energii do toho vložíš, čím věší, tím větší účinnost) Sám to tak dělám a stačí jedno pořádně nabité TB a je to znát docela dost. (čím slabší naprogramování, energie.. tím více kusů potřeba - moje pozorování).

Taky jsem četl o umístění aspoň jednoho TB k hlavnímu zdroji vody, elektřiny atd.. Tak jsem jeden přilepil páskou do stoupaček k trubkám s vodou a co můžu říct, tak to vážně stojí za to. Vždy když jsem chtěl dříve se napít vody z vodovodu, tak se to muselo delší dobu nechat odtéct (byla to bílá břečka) a teprve poté se objevila nějaká jakž takž voda. Poté co je tam TB, tak stačí zvednout páčku a teče mi průzračná nabitá voda už okamžitě. Takže jestli ještě nemáte, určitě vyzkoušejte (není nad "orgonitovku" :lol: ) ;)

Re: růst rostlin

Napsal: 01 čer 2009 09:41
od Rio
Osobně jsem dal dva orgonity napů do země cca 50cm od sebe a v okruhu cca 5m se vše zbláznilo :) a roste to jak o život.

Re: růst rostlin

Napsal: 05 čer 2009 08:01
od vali
chcel by som sa spýtať tých ,korí už testovali vplyv orgonitu na rastliny, že aký vplyv má orgonit na výskyt
škodcov na rastlinách , ktoré rastú pod vplyvom orgonitu. Myslíte, že by bolo možné dopestovať
ovocie a zeleninu bez použitia chem. postrekov?
Ďakujem za vaše postrehy z vplyvu orgonu na rastliny.

Re: růst rostlin

Napsal: 05 čer 2009 18:03
od sophia
pěstujeme pouze a jenom bez chemie a roste to jako blázen :lol:
- zahrada je zasíťovaná TB v uličkách po 3 metrech od sebe

stav 2.5.2009
Obrázek
Obrázek

stav 5.6.2009
kedlubny a salát
Obrázek
Obrázek
mrkev, ředkvičky, jahody, fazole, kopr, brokolice (ta díra je po už snězených ředkvičkách)
Obrázek
Obrázek
špenát, kopr, fazole
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Re: růst rostlin

Napsal: 05 čer 2009 21:56
od vali
tie fotky sú super, ale aj tak ma zaujíma , vyskytli sa - napr. na kalerábe- kapuste, tie biele vošky alebo
nejaký iný škodci ? Pýtam sa preto, lebo na nejakej stránke som niekde čítal, že orgonit nielen
napomáha v raste , ale aj znižuje výskyt chorôb a škodcov. A mňa zaujímajú praktické skúsenosti
v tomto smere. Nemáš orgonit aj pod nejakým ovocným stromom? dík za info.

Re: růst rostlin

Napsal: 05 čer 2009 22:16
od sophia
Ne, absolutně žádní škůdci ani nic jiného co by to napadalo. To že orgonit nějak odpuzuje dravou formu života (škůdce) jsem četl taky a zdá se že to funguje. Bohužel strom žádný nemáme, takže neporadím.

Re: růst rostlin

Napsal: 06 čer 2009 11:45
od truthseeker
Já četl od zkušeného zahraničního orgonitáře, že někomu se výskyt škůdců po použití orgonitu zmenší, ale někpmu zvýší. Pravděpodobně bude mít vliv naprogramování během výroby a další faktory.

Re: růst rostlin

Napsal: 08 črc 2009 10:39
od mufin
Ukázalo se u mne i u několika přátel, že pokojové rostliny, kterým se nedaří, po přiložení orgonitu oživnou, probudí se a začínají kvést. Překvapilo to například jednu starší paní, u které jsem změřil několik patogenních zón v jejichž negativním ohnisku měla na okně na parapetu květiny a těm se stále nedařilo. Přiložili jsme orgonit, jeden TB na parapet, a za dva nebo tři dny mi nadšeně volala, že ty kytky se úplně vzpamatovaly a jdou do květu, že to nechápe... Vysvětlil jsem jí znova, že orgonit skvěle rozptýlí pole negativně působívích zón a transformuje jej na kladné pozitivní a posílí, takže rostliny konečně mají mnohem lepší podmínky na vegetění :) Jejich buněčným strukturám je ulehčeno od zatížení negativně působícím polem a hned je to znát.. navíc příval zdravého orgonu.....

Re: růst rostlin

Napsal: 11 črc 2009 16:05
od vali
sophia, ako si sem vložil obrázky tvojej záhradky??????????????
Poraď, chcem sem vložiť účinky orgonitu na broskyňu, ale bez obrázkov to nie je ono. Poradíš?