Další názor na orgonit

Cesta za poznáním...
Tarvos
Příspěvky: 47
Registrován: 25 kvě 2009 07:35
Bydliště: Ostrava

Další názor na orgonit

Příspěvek od Tarvos » 27 dub 2010 10:12

http://www.novaduchovnicesta.cz/odpoved ... mu-ucelu-/

Narazil jsem na další vyjádření "duchovní autority" na orgonit. Nějak jsem systém nové duchovní cesty do hloubky nestudoval. Příliš mnoho slov a kategorizace úrovní , stavů a musení.
Nicméně jako mapování co se kde šustne ohledně orgonitů to zde podle mne nesmí chybět. Ať si každý vytvoří názor podle sebe ;) .
Možnosti jsou otevřené dveře.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Aien » 27 dub 2010 11:46

Ta čtenářka, která se pana Nováka ptala, jsem byla já, psala jsem to myslím v diskuzi o menhirech.Sleduju tento web a jeho články,jeho opověď je vyčerpávající, a ještě mu pošlu děkovací mail.Shrnula bych to takto: místo menhirů se orgoše použít nedají.Pro duchovně vyspělého člověka se jako pomůcka vzestupu taky použít nedají, ale málokdo překoná první duchovní práh (podle jeho učení), překročením druhého se bude zabývat pár "svatých".K tomu , že si člověk zatíží karmu se nebudu vyjadřovat, to by byla otázka širší polemiky,nevím, myslím si,že je to pochybné.Příroda (a my jako její součást)je bezmocná proti technickým prostředkům jako jsou věže, VN vedení , chemtrails atd. a tak se jí musí pomoct -zase technickými prostředky.Nějak mi nejde do kebule, že by gifting dělaný obětavě a s láskou posiloval Temno.Těm energiím moc nerozumím.Až budem všichni svatí,budem rozhánět mraky myšlenkou a žádné orgoše nebudou potřeba.

clona
Příspěvky: 30
Registrován: 28 úno 2010 00:23

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od clona » 27 dub 2010 20:49

Těmi bludy, které ten pán rozhazuje po okolí, škodí především svojí karmě. :-(

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Aerosmith » 28 dub 2010 22:20

4 Aien: jen odbočím. Nemusíme být nutně svatí, abychm neuměli myšlenkou rozpustit mrak. Fakt to jde.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od pepr » 29 dub 2010 00:03

4 Aerosmith: To je tím, že jsi svatý a jenom o tom nevíš :D

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Aerosmith » 30 dub 2010 18:14

Hurá...:-))

PodAkt
Příspěvky: 28
Registrován: 31 led 2010 22:59

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od PodAkt » 03 kvě 2010 22:44

No, taky názor. Nicméně protože je mi nesympatické to hnutí, tak pro mě asi irelevantní.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Ondřej » 04 kvě 2010 17:56

Jo ano, frknul jsem tohle téma na Osud a vyjádřili se lidi, který považuju za dost vědoucí a důvěryhodný:

No když už píšu, tak k p. Novákovi. ... To co píše jsou blbosti a nestojí to za přemýšlení a ani za čtení. Když jsem četl co od něj vyšlo na osudu, tak jsem si uvědomil, že jsem se dostal do jeho uzavřených myšlenkových smyček a jediné co mělo smysl bylo se jimi nezabývat. No, Zemi rozhodně nechanneluje, když tak nějaký ty její potvůrky z 2D.

a další:
Diskuze je úplně zbytečná a ztráta času. Dotyčný si dokonce v některých věcech odporuje. Naštěstí nemá pravdu.

Takže tak. Novák tam píše o dvouch energiích. V životě jsem o tom takhle neslyšel a nechápu jak to myslí. Kdyby jedna, to ještě jo.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Aien » 05 kvě 2010 08:44

Nováka čtu na jeho stránkách www.novaduchovnicesta.cz, vněčem má pravdu, v něčem nemá, jako každý, i já.Těmi dvěma energiemi myslí pravotočivou-hodnou, levotočivou-zlou, v orgotermínech POR a DOR.Na jeho teorii mi vadí to, že jen jeho cesta je přímá cesta k vzestupu, trušku demagogické.Souhlasím s ním v tom, že být vtělen ve hmotě je velký dar a příležitost k vyřešení karmy, učení se,že je nesmysl chtít opustit hmotu.Naopak se musíme naučit žít v harmonii s přírodou vnější i vnitřní.K tomu ,si myslím, že je gifting jeden z nejlepších způsobů.S odporem k magii ať se jde bodnout, to nebude tvrdit čarodějce!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od pepr » 05 kvě 2010 10:31

"Odpor k magii" je jako každý jiný "odpor". Buď je to vyjádření nesouhlasného vztahu k něčemu, čemu rozumí, nebo je to vyjádření strachu z něčeho, čemu nerozumí. Někteří studenti mají třeba "odpor k matematice". :D

P.S.: Já o magii nic nevím. Kecám jen tak obecně.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Aien » 05 kvě 2010 12:35

Kdyby myslel jen černou magii, satanismus a podobné systémy znásilňování druhých, tak s ním budu souhlasit.P. Novák odsuzuje i bílou magii, jakékoli léčení ( současnou medicínou), všechno co ovlivňuje druhého člověka, buď levotočivými energiemi(léky) nebo zasahování do svobodné volby chcípnout (karmy).Odsuzuje nošení jakýchkoli talismanů (i křížek po babičce), reiky ....Závidím mu jeho jistotu, musí se mu lehce žít.Jenom nevím, jestli si který z nás si víc upatlá karmu-jestli on, který je ochoten poskytnout jen pomoc s duchovním růstem nebo já, když někomu opravím záda,někomu dám bylinky ,někoho pošlu rovnou k doktorovi.Rozepisuju se tu jenom proto, že jsem tuto diskusi podnítila svým dotazem k p. Novákovi o užití orgošů místo menhirů.Jinak se to giftingu moc netýká.Mějte se a rozhánějte mraky, už mám z toho počasí depku.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Ondřej » 05 kvě 2010 17:47

Aien, jak to že sis nevšimla, že tam píše o DVOUCH jakýchsi energiích, který můžou mít oba spiny?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Ondřej » 07 kvě 2010 21:44

a ještě Novák píše, že všelijaké pomůcky "pro vzestup" ve smyslu hmotných věcí a pod., jsou apriori špatné a náš vzestup brzdí atd. Podle mě a nejen podle mě je to úplná blbost. Je jasný, že třeba orgonit je pomůcka, ale to že má tendenci zvedat energie okolo jednoduše znamená, že pomáhá vzestupovat:) Bylo mi opět teďka potvrzeno, že jsem to před dvouma rokama napsal správně...

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od Stisko » 08 kvě 2010 10:57

Ondřeji mám na to stejný názor.
Hodně jsem o tomhle článku přemýšlela. Nevím jak to ten pán má, ale vím jak to mám já. Důkazem jak orgonit pracuje je i toto fórum. To co tady teď napíšu se tu nikde nedočtete, ale je to cítit z mnoha odpovědí a příspěvků. Většina lidí, kteří zde píší orgonit vyrábí, a ten kdo orgonit vyrábí nemůže nerozdávat, nemůže nemyslet na ostatní lidi, na přírodu.
(samozřejmě jsou i výjimky, ale o to jsou všude). Vždy, když tu kdokoliv vznese jakoukoliv otázku, honem někdo přispěchá a dá mu ze svých zkušeností to nejlepší co má. Už to samo o sobě mluví za sebe. Kolik lidí v této zemi a i na světě ve svém volném čase, za své finanční prostředky vyrábí něco co pomáhá lidem a přírodě a zdarma to rozdává, tam kde je nejvíc třeba? Možná je to jen pomůcka. Ale ten pán asi nikdy neviděl strom, pod kterým je zakopané TB, ten strom je vděčný, a šťastný a to je odpověď, ke které jsem došla. Příroda nic nepředstírá, a každý kdo giftuje to zná ze své zkušenosti. Je mi šumák co pan Novák říká, já jsem vám všem moc vděčná, za to co děláte pro nás pro všechny. A jsem vděčná, že to můžu dělat taky.

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Další názor na orgonit

Příspěvek od petra » 08 kvě 2010 11:18

Moc pěkne jsi to napsala Štístko !
Hezký den všem !

Odpovědět