ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Cesta za poznáním...
cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od cardej » 13 črc 2010 12:22

Trochu jsem se vrátil na začátek
a podíval se na
ORGONIT a teorie – zkušenosti.
Při svých pokusech jsem se všiml , spojení mezi ORGONIT a vlastníkem.- tvůrcem.
Mám několik orgonitů umístěných mimo svoje bydlení, vždy když vyjdu ven a jdu městem pozoruji, že se objevuje na obloze kruh modré oblohy. Je to vždy ve spojení s ORGONIT zářičem.
Který však nemusím mít stále u sebe. Pracují se mnou aniž bych je měl stále u sebe.
Mají nějaký smysl pro mne a pro moji pozici.
Na základě vlastních zkušenosti se mi projevuje vždy spojení ORGONIT zářiče s tvůrcem člověkem.
Orgonit má nějaký smysl- spojení s tvůrcem a jeho pozicí a spolu ve spojení tvoří jednotu.
Jak říká teorie -Vlastně funkce životní energie a lidské tělo tvoří jednotu.

Pro osvěžení jsem se vrátil ke zveřejněné TEORII, a hodně je toho zamyšlení…i k uplatnění:.
Z knihy Dr.Wilhelm Reich . OBRACENÍ SE K MALÉMU ČLOVĚKU. Opsány však jen poznámky knihy ŠKOLA BIONERGIE. ALE čeho bychom se MĚLI VŠIMNOUT.
Cituji:
Reichlovo vysvětlení přírody a struktury charakteru osobnosti a poukazování na funkcionální vázanost charakteru tělesného stavu představují významný krok v porozumění lidské psychiky a lidského chování.
Poukázal na důležitost nevědomých pohybů člověka při vytváření představy o zdravotním stavu…
Zjistil, - všechna životní energie, kterou pojmenoval ORGON nebo orgonská energie , nachází se v těle , i mimo tělo v atmosféře. Modrá barva nebe pochází z modré barvy orgonské energie
Akumulace této energie lze využít k léčebným účelům. Zjistil , že ji nelze „zmáčknout“ do nějakého přístroje na nekonečně dlouhou dobu, ale za to je možné měnit její koncentraci.
Rozdílnou rychlostí a s rozdílnou intenzitou prochází různými materiály. Kombinací materiálů můžeme
Splnit požadavek koncentrování atmosférické orgonské energie.
Ke konstrukci akumulátorů přistoupil až po zjištění že různými
ORGANICKÝMI hmotami prochází energie pomalu a že KOVY zvláště železem prochází rychle.

Nejmenší ORGONSK0 AKUMULÁTORY se rozměry pohybují od 20x20 cm
a do několika metrů
Vnější vrstvy jsou z organické látky a vnitřní vrstvy jsou z kovu.
Mezi nimi se nacházejí střídavě vrstvy organických a anorganických látek
[/b
]Dr. REICh doporučoval tři a půl až osm vrstev.
K bezpečnému používání prosazoval třívrstvý.
Výzkumníci používali akumulátory s desetivrstvými.
Tvůrce akumulátorů se však snažil o jejich využívání v případech kdy je zapotřebí doplnění bioenergetického“ rezervoáru“ lidského organismus.

ˇUčinnost orgon akumulátoru se zmenšuje, jestliže je použit materiál který saje vlhkost. Např.
Bavlna nebo kovy které rezivějí.. t.j které oxidují.
Proto jako jedním z nerezivějících materiálů velmi vhodných pro zpracování je hliník
Odborníci však tvrdí , že hliníková folie může působit na lidský organismus jedovatě.
O plastických materiálech zjistil že se mohou používat, ale sám je vůbec nepoužíval.

NĚKTERÉ nejdůležitější FAKTORY, které mohou působit na účinnost ORGONSKÉHO AKUMULÁTORU

-při menší relativní vlhkosti vzduchu atmosférická orgonská energie je „ volnější“ a akumulátor ji může snáze vsát. Je-li relativní vlhkost větší je tento proces pomalejší. Vlhkost vzduchu 40-50 procent je optimální pro dobrou akumulaci orgonské energie.
- také zeměpisná šířka je významným faktorem. Čím je akumulátor blíže rovníku, tím je účinnější. Stejný ORGONIT bude jinak působit na rovníku a jinak v Evropě.
- Výkon ORGONIT akumulátoru se zvyšuje se stoupající nadmořskou výškou. Důvodem je úbytek faktorů, které na sebe vážou orgonskou energii. Teoreticky to znamená, že by tyto přístroje byly nejúčinnější ve výšce nad atmosférou.
-
- Vzdálenost vnitřních stěn materiálů je rovněž třeba brát v úvahu při konstrukci a používání těchto akumulátorů. Podle zkušeností je optimální vzdálenost 5- 10 centimetrů

- důležité- i počet ORGONITů v jedné místnosti působí na jejich účinek. Při větším počtu ORGONIT“ v určitém prostoru vzrůstá síla každého z nich. To platí pro větší území, samozřejmě při velkém množství těchto ORGON akumulátorů.

ORGONSKÁ ENERGIE se uvnitř ORGONIT akumulátoru pravidelně rozmisťuje. Pohybuje se od slabšího k silnějšímu systému. Když říkáme silnější nebo slabší, máme na mysli absorpční sílu.
Ve vztahu k atmosféře je ORGNONIT slabší zdroj,ale s větší absorpční mocí. Ve vztahu k lidskému tělu má slabší absorpční sílu, to znamená , že je silnějším zdrojem energie.
To umožňuje aby lidský organismus doplnil svůj bioenergetický potenciál. Je zjištěno, že bioenergeticky slabé „prázdné“ osoby skoro vůbec nepociťují působení koncentrované ORGONSKÉ energie, dokonce ani po několika hodinách pobytu v tomto akumulátoru.
To však neznamená , že nemohou akumulovat odpovídající množství energie.
A obráceně, osoby s větším bioenergetickým potenciálem již za relativně krátkou dobu pociťují jejich působení. Doporučovaná délka pobytu v akumulátoru je dvacet minut.



Ale subjektivní pocity, které se při té příležitosti objevují, jsou nejdůležitějším ukazatelem dostižení vlastní bioenergetické kapacity. Na začátku používání akumulátoru jsou pocity slabé, nebo nejsou žádné. Když se dostihne úroveň, na které určitý organismus může být "naplněn" energií, dochází k příjemnému pocitu v těle, provázenému mírným teplem, relaxovaností, mravenčením apod. V tom případě by se mělo působení energie zkrátit na 5-30 minut trvání každé seance.
Organismus má schopnost samoregulace a přijme jen tolik energie, kolik potřebuje. Překročení této hranice vyvolává nepříjemné pocity, někdy i nesnesitelné, například tlak v hlavě, točení hlavy, nevolnost a podobně. Stačí pouze přerušit pobyt v akumulátoru a vyjít ven na čerstvý vzduch.

Kromě toho se může využít i působení energeticky "hladové" vody. Je známo, že člověk po delším pobytu ve vodě, i kdyby byl zcela v klidu, cítí únavu, což se vysvětluje jako symptom "ztráty" energie.
Přesto, že od počátku sledování používání akumulátorů není zaznamenán případ smrti v souvislosti s jeho použitím, je potřeba dodržovat určitá opatření.

Při špatném počasí, v alkoholizovaném stavu, při používání léků, zvláště anorganického původu, nelze přesně předvídat škodlivé následky, které se mohou projevit i mnohem později po použití přístroje.

Při nemocech, při kterých dochází k chronickému přeplnění energií, může dojít k náhlému zvýšení krevního tlaku, kolapsu, náhlým kontraktacím, praskání cév, vegetativnímu šoku, takzvanému přeskakování srdce a podobně.
K těmto nemocem patří:
- zánětlivé procesy na kůži
- záněty sliznic a očí
- zvýšený krevní tlak (přes 150 mmHg)
- nevyléčitelné srdeční vady
- mozková mrtvice
- nemoci vyvolané zvýšenou koncentrací cholesterolu v krvi
- nemoci vyvolané zúžením cév
- hysterie
- akutní impotence nebo frigidnost apod.

V každém případě tato oblast psychotroniky, nebo také "paramedicíny" hovoří o něčem, co působí. Možné je určité srovnání působení na lidský organismus orgonskou energií a bioenergií. Možná jsou i srovnání výsledku akumulace energie použitím těchto aparátů a jiných technik nebo metod energetického zcelování. Každý kdo to čte má zde možnost zkoumání i experimentování.

Někteří lidé se k orgonomii chovají jako příliš velcí nadšenci a někteří ji
popírají. Dr. Reich doporučil toto:

- nesmí se zformovat jakékoliv myšlení nebo postoj k orgonomii bez provádění orgonské praxe na sobě,
- každý musí znát efekty působení orgonských akumulátorů ve standardních podmínkách i v podmínkách změněných,

- každý musí být i svědkem i účastníkem při působení na různé nemoci a na různé úrovně naplněnosti lidského organismu a musí se seznámit s druhy působení orgonské energie na ně,
- musí se pravidelně a delší dobu psát terapeutický protokol kvůli statistickému a jinému zpracování údajů.

Nakonec něco o dnešní situaci v oblasti orgonomie.
Výzkumy v orgonomii jsou dnes decentralizovány a většinou jsou individuální. Cílem toho je vyhnout se různým politickým a klanovým zájmům a vlivům. Podle rady dr. Reicha má orgonomie zůstat samostatná, mimo vlivy, které by mohly usměrňovat a kontrolovat její rozvoj v určitém směru. Nikdo také nemá patentní právo na orgonský akumulátor, což znamená, že jej může vyrábět každý a používat podle svého přání.


Jak já mám vlastní zkušenost- ORGONIT si Tvoří při svém vzniku spojení s tím kdo ho tvoří, to nikdo jen tak nezboří. I když ten ORGONIT předá dál, vždy ten oRGONIT bude svého tvůrce znát a vždy mu bude nějak pomáhat..

Kdo k tomu co má dodat může to tady jako písmo podat. Třeba tu knihu Dr.Wilhelm Reich . OBRACENÍ SE K MALÉMU ČLOVĚKU.
Zopakování teorie neuškodí a v praxi k použití se vždy hodí.

Hezký Sluníčkový den.
k tomu jen vytáhnu z toho předchozího tento odstavec:

Při větším počtu ORGONIT“ v určitém prostoru vzrůstá síla každého z nich. To platí pro větší území, samozřejmě při velkém množství těchto ORGON akumulátorů.
Povšimli jste si nejdříve "voda naplnila údolí a nyní SLunce jako když nás připálí"
při větším počtu ORGONITů v určitém prostoru síla každého z nich narůstá.. to platí i pro naše území..

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Ondřej » 13 črc 2010 21:20

Nemíchej akumulátor a orgonit dohromady, vyrábíš nedorozumění.
Zajímavý, že kovy vodí rychle. V podstatě se vedení a odrážení nevylučují. Vycházíš z českýho překladu knížky? Kde?

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od cardej » 15 črc 2010 16:22

Máš pravdu. Akumulátor je bedna a TB je těleso z pryskyřice.
Nechci vyrábět nedorozumění .Pokud máš pocit že to tak je, řekni správci, ať to smaže.

Já říkám, že i v tom původním textu se dá najít nový podnět.

Vyzkoušel jsem i to "přebytí" ano brněly mi prsty i ruce , zvláště k ránu to silně působilo.
Vlhkost a vody činnost TB omezuje.
Ještě by bylo zajímavé dodržet to složení podle akumulátoru, ale ve vrstvách zalitých do pryskyřice- samozřejmě ne těch 5cm , od sebe, ale proloženě , tak jak říká návod. Co by to udělalo,,,????

Je tam mnoho jiných podnětů ,ale každého osloví něco jiného a jinak.
Každý svého Orgonitu strůjce.

Při větším počtu ORGONIT“ v určitém prostoru vzrůstá síla každého z nich. Při větším množstvím ORGONIT může dochází k chronickému přeplnění energií, může dojít k náhlému zvýšení krevního tlaku. Zvláště při svítání.
To si však každý může vyzkoušet sám.

Je tam však krásně řečeno o právu na tvoření.
Opakuji:
Výzkumy v orgonomii jsou dnes decentralizovány a většinou jsou individuální. Cílem toho je vyhnout se různým politickým a klanovým zájmům a vlivům. Podle rady dr. Reicha má orgonomie zůstat samostatná, mimo vlivy, které by mohly usměrňovat a kontrolovat její rozvoj v určitém směru. Nikdo také nemá patentní právo na orgonský akumulátor, což znamená, že jej může vyrábět každý a používat podle svého přání.
Hezký den..

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Mike.Jt » 15 črc 2010 17:12

Kolik je max počet TB na jednu místnost ( cca menší panelákovej pokoj ) ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od kozma » 16 črc 2010 14:13

Podle mne závisí kolik tam máš elektrosmogu. Jestli je tam tak jeden laptop, tak jeden TB na menší panelákovej pokoj stačí. Já jsem mým rodičům v bytečku dal TBčko do každý místnosti, plus lednička :geek:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Mike.Jt » 16 črc 2010 16:10

Mám tam laptom, CRT + normal comp, tři 5x rozbočovačky plný kabelů, el rádio, el. klavír, větrák ( malej stolní ), 5+1 repráky, tiskárnu, skener, modem ( wi fi vypnutý ). Za stěnou hned ledničku. A tři patra nahoru na střeše mega zesilovače všeho druhu.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Alfa » 16 črc 2010 23:29

Ahoj Mike, tak to si tam dej 1 kus HHG a máš vyčištěno, ale bacha, radši kus od postele, jinak neusneš!
Měj se hezky.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Alfa » 16 črc 2010 23:34

Jo a všiml jsem si jedné zajímavě pěkného projevu. Bydlím v domku ve tvaru L a zakopal jsem okolo něho 7 ksTébéček a v domě jsem rozmístnil 3 ks HHG.
Od té doby nad mým domem lítají nezvykle často v kruzích vlaštovky. Je to moc hezké :D

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Mike.Jt » 17 črc 2010 00:20

já jsem po prvním pozorování začal extréměn potkávat kosy. Cestou domu sem jich potkal na jednom místě asi 7.

JInak o tom HHG u postele mi říkat nemusíš. Už sem tady někomu radil aby to přistrkoval postupně, a pak další den nespal jelikžo mě nespolech a dal si to tam hned.
Zatim to stíní dvě TB a jedno prototypové TB.

+ pokud má někdo návod na orgonitový akumulátor tak sem s nim. rád bych to zkusil.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Alfa » 17 črc 2010 10:49

Hahaha, to jsem byl já ten nespavý nešťastník - 2 dny jsem nespal! :lol:
S těmi ptáčky je to zajímavé. Tohle zřejmě už náhoda nebude.
Včera navečer tady byl můj syn, seděli jsme večer chvíli venku a on prohlásil, že vždycky se tady cítí velmi dobře, jako zhulený po marjánce! :D

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Mike.Jt » 17 črc 2010 13:27

poseldní dva tři dny mám doma dva TB + jeden prototypovej (ještě nic moc ). Začal skoro si říkám že jsem tak na limitě pro mě. Dneska sem se probudil přesně při východu slunce ( viz výše ). Načež podruhý když sem šla bouřka. K tomu sem byl úplně čilej.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od cardej » 17 črc 2010 15:19

Alfa- k tomu domečku ve tvaru L. Najdi si zrcadlovou pozici to tvaru l a v tom rohu L zatlučzemnící tyči nebo dej dobrý TB . Udělej to tak , aby celkový pohled ze shora na půdorys vytvářel uzavřený obdélník nebo čtvrec. Potom to budou ty síly ve vzájemné harmonii. Pokud ten L domek necháš tak jak je, potom ten L tvar bude působit rušivě na struktury a obyvatele toho domu.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Michael » 17 črc 2010 15:48

Alfa píše:...od té doby nad mým domem lítají nezvykle často v kruzích vlaštovky. Je to moc hezké :D
Potvrzuji, ptáci se točí v kruhu nad CB, oni to cítí tu energii!
Jednou jsem táhnul na místo v přírodě asi 40kg CB a to byl řev ptáků jako v tom hororu "ptáci" od Hitchcocka :lol:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Mike.Jt » 17 črc 2010 15:52

pěkné, já jsem např po cvičení wydy sem potkával hrozěn často čmeláky. Ale pokaždý když sem vylez někam do přírody cvičit tak okamžitě čmelák ...

Jinak někde sem četl ( asi tady někde ) že včelař dal HHG k úlu a včely vytvořili roj v obráceném tvaru nad ním a "nasávaly energii".
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: ORGONIT- TEORIE - zkušenost.

Příspěvek od Alfa » 17 črc 2010 18:51

Chlapi, to je fakt krásný!
Cardeji, děkuji moc za důležité rady ohledně umístnění TB. Jsem rád, že jsem se nechal vést intuicí a fakt jsem je zakopal tak, jak mi radíš. Mám z toho sám radost, že je mám dobře umístněné.
A prosím tě, ta zemnící tyč je důležitá? V rohu L mám samý beton, ale o metr a půl úhlopříčně už bych možnost měl.
Díky a hezký den.

Odpovědět