Netypický CB :-)

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Netypický CB :-)

Příspěvek od levi » 04 čer 2010 21:22

Ahoj všichni, mám dotaz.
Manžel má komín, 27 metrů vysoký (zděný, nahoře 4 metry v průměru). Až dnes mě napadlo, že by z něj mohl být takový netypický CB. Dnes jme ho zaklápěli kovovou konstrukcí (prší do něj a rozpadají se cihly), zítra na ni jdeme tlouct prkna a natírat. Plus nahoru ještě přijde asfaltová lepenka. Chci do něj (než ho definitivně zaklopíme) dát pár TB (asi všechny, co mám doma). Dali byste je přímo pod záklop (tj. asi přilepit páskou), nebo je mám radši naházet dovnitř? V prvním případě jsem schopná jakž-takž dodržet nějakou symetrii, v tom druhém případě asi kam spadnou, tam budou. Ale zase nad nimi bude velká "trubka", tak by to mohlo tu energii hezky usměrnit.
Co myslíte? A co bych ještě mohla přidat, máte někdo nápad?

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od Michael » 04 čer 2010 21:49

:lol: Jednoznačně dej na komín CB, ve výšce 27 metrů mu nebude nic zaclánět silně pracovat. Nebo aspoň HHG či TB. Dovnitř bych asi nic nedával pokud komín zavřeš.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od levi » 04 čer 2010 22:23

CB nemám... snad časem.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od am2 » 05 čer 2010 12:26

Jestli nahazet dovnitr nebo dat pod poklop nebo obojí, to si přejeď intuicí.
Asi bych tam ze tři hodil dolů, ono je to lakava predstava, ze takový vysoký, navíc zděný komin bude tvorit jakysi zesilovac.

Nejvic by se mi libila dvou až třímetrová 18-ka (nebo jen 6+1 (jako CB))
postavená nahoře na tom komíně (jestli radeji pod nebo nad poklopem, to nevím).
Ale asi nad, budou otevřeny slunci a vesmíru...
Navíc je tam lze položit kdykoli, takže získáš čas.
Orgonity stačí přilepit chemoprénem (v tubě 100ml, do 100kč, drogerie); pokud se dodrží návod, sundat pujdou už jen majzlíkem... V případě většího počtu TB je dobré mít předem nachystanou látkovou šablonu.

CB se mi taky líbí, akorát by bylo jej potřeba pevně upevnit, ať to při vichřici nespadne na někoho, kdo se šel ke komínu před vichřicí schovat... Také kovová tyč může přitahovat blesky a způsobit paseku.

A nebo pokud nemáš možnosti, můžeš se s někým dohodnout na nějakém termínu. Pro spoustu gifterů to musí být úžasný zážitek umělecky se vyřádit na 27 metrovém kruhovém "kamenném" objektu. Ale to nechám na tvé intuici a čase :D

Líbí se mi také (do komína ale asi nelze vlézt), dvě třímetrové 18-ky (nebo 6+1):
- jedna položená na zemi uvnitř komína
- jedna položena na hoře na poklopu.
Připomíná mi to rezonanční systém, používaný jinde
(některé lasery připomínají dlouhé "trubky", na jejichž koncích jsou polopropustná zrcadla)
(některé ozvučovací systémy jsou tvořeny podlouhlým boxem, na jejichž koncích jsou proti sobě nasměrované reproduktory)
Dole je země, nahoře je nebe, rezonanční trubku tvoří "polo-materiál" (je to země-hlína, ale vypálená ohňovým živlem).
Tento odstavec nebrat vážně... asi se nudím, tak vymýšlím blbosti :roll:

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od levi » 05 čer 2010 22:28

Díky :-)
Už je zaklopeno, zatím jenom prkny, lepenka přijde na řadu buď zítra nebo během týdne. Do komína jsem nakonec nic neházela - já být orgonitem, představa zaklopeného tmavého prostoru nade mnou se mi moc nelíbí. Ten prostor nahoře je ale úžasný. Hlavně dneska jak bylo sluníčko a vidět všude okolo... Moc by se mi líbilo tam bydlet (za hezkého počasí, ne za bouřky).
Do komína se původně vlézt dalo (tedy spíš slanit, kramle už moc nedržely), teď už by to bylo složité a nebezpečné, horní přístup je zadělaný prkny a spodní chodba je polozasypaná.
CB nahoře by teď rušilo. Možná časem, až třeba bude nahoře víc, než jen podlaha. Ale vzor z orgonitů mi přijde jako hodně dobrý nápad. Navíc není úplně jednoduché se dostat nahoru, záklop je cca 30 cm přesazený přes komín, takže je nahoře takový dost nepříjemný převis. Tak aspoň odpadnou případné nezvané návštěvy :lol:
Ze stejného důvodu nepočítám s tím, že bych na komín zvala další giftery. Teda ne že bych je narada poznala osobně, to ano, ale chce to giftery s aspoň minimální horolezeckou průpravou... a scháněj si někde takové... ale jinak klidně přijeďte, peču moooc dobrej štrůdl 8-)

Uživatelský avatar
Tauri
Příspěvky: 201
Registrován: 16 úno 2010 12:32
Bydliště: Východní čechy

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od Tauri » 05 čer 2010 22:38

Hlavně, když má manžel služební cestu tak pečeš? :lol: 8-) To tam bude gifterů :P

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Netypický CB :-)

Příspěvek od levi » 05 čer 2010 22:53

Dobrý :lol:

Odpovědět