Cistenie a nabijanie kristalov

Máte otázku nebo odpověď?
rastooo
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2009 20:42

Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od rastooo » 14 črc 2009 17:36

Zdravim vsetkych vospolok.Chcel by som sa opytat, aj ked to tu asi uz bolo prezentovane, aky je najjednoduchsi a zarucene najucinnejsi sposob cistenia a nabijania kristalov, ja osobne ich zakopavam na 24 hodin do zeme tak ich umyvam pod tecucou vodou a nabyjam ich na slnku,lenze zijem v UK a toho slnka tu je pomerne malo, takze hladam dalsie ucinne sposoby.Dakujem :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od sophia » 14 črc 2009 17:40

umýt a dát na CB na 24h nebo mezi hodně už hotových orgonitů

rastooo
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2009 20:42

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od rastooo » 14 črc 2009 18:29

CB jeste nemam, takze to odpada a TB mam len 3, som len zaciatocik :|

rastooo
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2009 20:42

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od rastooo » 14 črc 2009 18:32

Niekde som cital ze pre nabitie je dobre polozit na par hodin, rsp. na noc na zapnuty pocitac, ale dalej od monitora, co je zase problem lebo mam len notebook :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od sophia » 14 črc 2009 18:49

i 3 TB vedle krystalů na slunci to nabijí dobře ;)

a ten pc nebo ntb to nevím, ten to spíš vybije, ne? :?

rastooo
Příspěvky: 27
Registrován: 09 črc 2009 20:42

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od rastooo » 14 črc 2009 20:29

sophia píše:i 3 TB vedle krystalů na slunci to nabijí dobře ;)

a ten pc nebo ntb to nevím, ten to spíš vybije, ne? :?

To neviem, ja len som to kdesi cital, nemam tie moje TBcka overene a ci spravne funguju preto nieviem ci ten kristal su schopne nabit, a ak ano, je to mozne zmerat ci su nabyte?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od sophia » 14 črc 2009 21:12


Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Aerosmith » 29 črc 2009 13:17

Čím víc toho o orgonitu čtu, tím víc jsem na pochybách jak je to s tím sluncem a křišťálem. Někdo píše, že se nabíjí (mj.) na slunci, druhý, že mu slunce škodí a nabíjí se ( čistí) jen v noci venku. Tak jak je to vlastně??? O jiných druzích ušlechtilých kamenů nemluvě. Mě ale zajímá hlavně ten křišťál.

mufin
Příspěvky: 132
Registrován: 05 črc 2009 19:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od mufin » 03 srp 2009 19:08

S kamenama je to různě, některý se nabíjej JEN měsícem atd. Ale Křišťál - ten se čistí tekoucí vodou aspon půlhod zavěsit hrotem dolů, nejlíp ve studánce, nebo aspon pod kohoutkem a pak dát NABÍT NA SLUNCE. Tohle se uvádí všude a praxe ukazuje, že správně. Kde je uvedeno něco jiného, je to nesmysl. Jako - když je nenabiješ na slunci (v zimě taky moc neni slunce a nepřestanem kvuli tomu péct) tak se tolik neděje, nabije se pak v orgonitu pránou - orgonem. Takže žádná dogmata, vpohodě všechno, ale cítím že křišťály nabité sluncem pěkně fungují pak ještě silněji. Variantou je vzít ten vodou čištěnej křišťál aspon do rukou a vduchu nebo nahlas jakoby tomu krystalu dát ...jak to říct... požehnání? Přání... jakoby jej podpořit vlastní energií alespon.. čistým záměrem a láskou. Samozřejmě kdo má třeba Reiki atd, tím líp...

elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od elekta » 04 srp 2009 16:07

Když jsem se trochu ptala, vyšlo mi tohle : křišťály jsou převážně jangové - nabíjení na slunci (teplé světlo - kvalita jang), jinové křišťály a kameny se nabíjejí při měsíčním svitu studené světlo - kvalita jin).

Orgonity, které jsem testovala - není třeba ani čistit ani nabíjet. Pokud o ně potřebujete pečovat, tak pečujte.

Čištění, jak se píše výše - ano.
Další varianty - někdo čistí ve slané vodě, nebo se vloží do země (odkud vzešly).
Nabíjení kamenů lze provádět i zvonečkem (třeba v zimě) - zvuková vibrace zvonečku.

A další příklad - geody a drůzy ametystu výborně čistí a nabijí jiné kameny (to jsem vyčetla).

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Ondřej » 08 srp 2009 17:41

By mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi čištěním vodou a nabíjením na slunku a čistěním a nabíjením na orgonitu... Jinak křemen normálně nabíjím na hotovým orgonitu. Na slunko nedávat ametyst nebo vybledne.

elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od elekta » 09 srp 2009 01:52

Nu, vzhledem k tomu, že se umím ptát jen ano - ne, zeptala jsem se na křemeny a křišťály. Rozdíl mezi čištěním a nabíjením voda- slunce a na orgonitu není žádný. Dokonce i energetické obrázky jsou u obou procedur stejné. Ale u jiných kamenů tomu může býti [img]inak.[/img]

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Ondřej » 10 srp 2009 19:06

Dík. Typoval bych ale, že ze slunka získají ještě další kvality. Že by z něj přijímaly jen orgon? Používáš automtickou kresbu?
Jo, mluvím jen o SiO2.

elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od elekta » 12 srp 2009 17:26

Ano, používám automatku. Ale zatím se učím. Harmonické vyčištění i nabití je u obou procesů kvalitativně stejné. Jediný rozdíl : voda-slunce= účasten živel vody, ohně, vzduchu a éteru
orgonit-orgonit= živel vzduchu, éteru

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Galliano » 02 zář 2009 16:06

Já čistím v misce s vodou (nechat nejlépe přes noc) a pak nabíjím na slunci ale to platí přo křišťály, které nepoužívám do orgonitu. Křišťál v orgonitu nepotřebuje čistit, neboť se čistí sám díky přítomnosti kovových pilin a pryskyřice. Orgonit je vlastně takové perpetuum mobile vyrábějící POR!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Odpovědět