Cistenie a nabijanie kristalov

Máte otázku nebo odpověď?
ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od ercecko » 02 zář 2009 21:54

to je chyba, do orgonitu venuj cisteni tu nejvetsi peci ;) ja nabijim ruznymy zpusoby uz dva tydny hromady kamenu co pujdou do cb

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Michael » 02 zář 2009 22:03

ercecko píše:to je chyba, do orgonitu venuj cisteni tu nejvetsi peci ;) ja nabijim ruznymy zpusoby uz dva tydny hromady kamenu co pujdou do cb
tak nabíjej, nabíjej - abys to stihl do prvních mrazů :lol: :lol:

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od ercecko » 02 zář 2009 22:09

jojo to uz bude, chci paradni oblohu v zime a snehu tolik kolik ma byt :-D

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od Galliano » 03 zář 2009 20:06

ercecko píše:to je chyba, do orgonitu venuj cisteni tu nejvetsi peci ;) ja nabijim ruznymy zpusoby uz dva tydny hromady kamenu co pujdou do cb
Aha, zde možná leží zakopanej pudl... hmm... takže říkáš nabíjet jak o život... Hmmm
Díky moc!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od kolosjackos » 11 zář 2011 06:57

k objasneni sem se taky neco docetl:

kristaly maji dve urovne, energetickou a informacni. kristal ocistit znamena nejen kristal umit vodou (popripade octem; cim je kristal cistejsi tim vic ma cistejsi i vplyv), ale i vybit obe dve urovne. nejlepsim spusobem je vlozeni kristalu na dve hodky do mrazaku. zimou se stahne mrizka kristalu a tim padem vse ze sebe "vytlaci".

cisteni urovne energeticke:

kristal drhneme prsty pod tekouci vodou asi pul minuty, kombinace s imaginaci mozna.

cisteni urovne informacni:

kristal se vlozi do zlazy amethystu (cim tmavsi tim lepsi) na 4-8 hodin, nebo na kus hematitu ca 20 minut.
duvod pouzivani prave tehle kristalu je jejich obsah zeleza. zelezo silne podporuje schopnost konfrontace a bere negativnim obrazum energii a neutralizuje je. pouzivat se muzou samo i jine kristaly obsahuici zelezo.

imaginace je vhodna pro obe dve urovne: predstavime si fialovy svetelny louc, ktery vsechny obrazne informace odvadi. zvetsit efekt se da slabym foukanim na kristal.

nabijeni energeticke urovni:

slunce: Almandin, Amazonit, Ametrin, Anaicim, Apatit, Apophyllit, Aquamarin, Aventurin, Azurit, Baum-Achat, Benitoit, kristall, jantar, Beryll, Blau-Quarz, Caicit, Chalkopyrit, Chiastolith, Chrysoberyll, Chrysolith, Citrin, Coelestin, Diamant, Disthen, Dioptas, Dolomit, Dumortierit, Eisenkiesel, Falkenauge, Flint, Fluorit, Goldfluss, Granat, Grossular, Hämatit, Howlith, Hyazinth, Lolith, Jaspis, Krokoit, Kupfer, Lavendel-Quarz, Magnesit, Magnetit, Milchquarz, Morganit, Obsidian, Padparadscha, Porphyrit, Prasem, Pyrit, Rauchquarz, Rhodonit, Rubin, Rutil-Quarz, Saphir, Sarder, Sardonyx, Schörl, Schwefel, Serpentin, Smaragd, Sonnenstein, Sphalerit, Spinell, Staurolith, Tigerauge, Tigereisen, Topas, Türkis, Turmalin, Ulexit, Variscit, Zoisit.

nejvhodnejsi je slunce dopoledne, kazdem pripade se je treba vyhybat polednimu slunci, kristal vycerpava

mesic: Achat, Amethyst, Azurit-Malachit, Blau-Quarz, Bornit, Brasilianit, Chaicedon, Charoit, Chrysopras, Cinnabarit, Feuer-Achat, Feueropal, Halit, Hiddenit, lolith, Jadeit, Karneol, Kunzit, Labradorit, Lapislazuli, Lepidolith, Malachit, Marienglas, Mondstein, Nephrit, Onyx, Opal, Perle, Petalit, Prasem, Realgar, Rhodochrosit, Ruzenin, Saphir, Sarder, Sugilith.

kristal anebo achat:

kameny ktere by se meli nabit sluncem se nabijeji kristalem a kameny mesice se nabijeji achatem polozenim na vice hodin na skupinu kamenu.

kameny nad tvrdosti 7 se uz kristalem nabijet nedaji a musi se nabit na slunci (Beryll, Beryllonit, Smaragd, Topas, Rubin, Saphir, Diamant).


dalsi metody:
cisteni slanou vodou je pro kristal velmi vyhodne ale pro ostatni kameny ne, sul reaguje dost agresivne a cisti jen informacni uroven.
zahrabavani do zeme pusobi jen jako vybiti energticke urovni.
bleskove cisteni informacni a energeticke pomoci ohne. kamen se protahne napriklad ohnem zapalovace a na to se ponori do sklenice vody (nepit!). pouzivat jen v nouzovych pripadech a po pouziti kamen nechat regenerovat.
regenerace energeticke urovni pomoci stromu: kamen upevnit co nejbliz ke kmenu stromu na nekolik dni. energie vychzejici ze stromu kamen probiha a ranni rosa spotrebovanou energii zase odvadi.

zdroj: http://www.crystal-energy.de/kristall-e ... nigung.php
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od monikag » 19 zář 2011 19:39

Áno vyčistenie informačnej a energetickej úrove je rovanko dôležité, ja čistím pod tečúcou vodou, žiadna soľ,
mrazák fakt funguje a ešte vybíjanie na tromloch hematitu, ten úplne vyčistí krystaly. Až potom na slniečko, alebo na mesiac, ako ktoré...

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od jedenTT » 17 úno 2012 20:49

Ak mi niekto bude vedieť odpovedať budem vďačný. Mám kus Ruženínu. Po čase ako som ho doniesol domov som si všimol, že voní. Najviac tesne nad vrcholom. Na spodnej časti nie vždy. No a naposledy po tom čo som doň 2-hý hrát kvoli odlievaniu kúskov z neho do neho znovu bušil kladivom od vtedy z neho už prakticky nevychádza žiadna aróma. Stretli ste sa s takým niečím ?
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 00:41

o vôni neviem...ale prečo si pre boha donho bušil kladivom!!! :shock: Taký hriech!!! Kúp si za pár šupov od Blahu krištály a nerozbíjaj kamene!!! ;)

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od jedenTT » 18 úno 2012 10:59

Na SK to bude žiaľ asi najlepšie riešenie. Nikoho podobného som zatiaľ nenašiel a pán z minasgerais mi odpísal, že zastúpenie u nás nemá a ani nijakého obchodného odberateľa.
P.S.: Ale aj tu sa myslím "vyrábajú" tie kúsky čo sa dostanú do predaja mechanickou cestou-rozbíjaním...?
Čo sa týka tej vône som najprv myslel, že to sa blízko naparfémovala priateľka ale nakoniec aj detská usúdili, že ten kameň na vrchu voní ako nejaké cukríky.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 11:04

...pán Havel je fajn, nakupujem u neho už 2 roky, posiela sa to cez PPL, bez problémov, aj Blaha posiela cez PPL, stojí to cca 10,- eur, ak objednáš za 5000,.- Kč, doprava grátis...

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 11:05

...pán Havel z Minasu...

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od monikag » 18 úno 2012 11:06

...ak nechceš veľké množstvo, tak si kúp z e-skopu Kameň a zdravie, pán Silvio Michal, Pezinok,len ich má drahšie, ale pri menšom množstve zase lacnejšie poštovné...

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od jedenTT » 18 úno 2012 12:05

Vďaka za typy. Momentálne mu nefachá maloobchodný web. Počkám a skúsim tam ísť osobne. To ma víde dokonca lacnejšie než poštou.
Inak v TN je firma http://www.comprex.sk/sk/tryskacie-materialy/ ktorá predáva granule rôznych kovov, skla a plastov od 0,6-2.5mm. Používa sa to na tryskovanie, keď treba niečo očistiť. Aj ceny sú prijateľné a netreba behať pre špóny po dieľniach a potom ich umývať. Dávnejšie som od nich získal vzorku železného granulátu.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

geronimo72
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno 2013 10:25

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od geronimo72 » 21 úno 2013 12:10

Ahojte .

ja som nechal Krystaly v soli , asi tak den....druhu varku asi tyzden....

potom som to dal do mraziaku na hodku , a teraz to nechavam na slniecku , ak bude svietit cely den , necham ich tam cely den........ako zistim ci su ciste , nabite a podobne?? kyvadlom ??

jozef
Příspěvky: 28
Registrován: 06 dub 2013 22:47
Bydliště: Košice

Re: Cistenie a nabijanie kristalov

Příspěvek od jozef » 13 čer 2013 22:05

takze na polhodinu dat kristal pod tecucu vodu, potom na hodinu do mrazaku a potom na hodinu na slnko a mozem piect???

Odpovědět