Příbor z hliníku

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 07 lis 2009 00:59

Ahojky, jsem tu nová, ale uchvácená. :o Už sháním materiál a chci si vytvořit první orgonit.
Zajímalo by mě, jestli by se na výrobu orgonitu mohl použít hliníkový příbor? Samozřejmě z něho udělat malé třísky. Moc děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Aerosmith » 07 lis 2009 13:30

Každopádně ano. Pokud se ti chce příbor "ohoblovat" na třísky. Jednodušší je si zajít do kovošrotu nebo lépe do nějaké kovoobráběcí firmy, kde ti to dají i zadarmo a ještě si vetšinou můžeš vybrat různé frakce.

lydka
Příspěvky: 44
Registrován: 23 čer 2009 10:42
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od lydka » 07 lis 2009 14:03

ja teraz zbieram take tie hlinikove obaly z cajovich sviecok ...da sa to lahko postihat na drobne kusky :D
...takze reciklujem

Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 07 lis 2009 14:20

to je dobrý nápad s těmi čajovými svíčkami :D až se stydím, že jsem na to nepřišla sama ;)
v tom kovošrotu si myslím, že by mi ten hliník zadarmo nedali. Ale za chvíli jedu do Tesca a tam se vyrábí klíče... to bych mohla taky použít do Orgonitu?

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Aerosmith » 07 lis 2009 16:19

Davosek píše:to je dobrý nápad s těmi čajovými svíčkami :D až se stydím, že jsem na to nepřišla sama ;)
v tom kovošrotu si myslím, že by mi ten hliník zadarmo nedali. Ale za chvíli jedu do Tesca a tam se vyrábí klíče... to bych mohla taky použít do Orgonitu?
Ale malé firmy pokud nedělají ve velkém tak to daj zadarmo.Nevyplatí se jim to odvážet. Od klíčníka se dají třísky použít, ale nedával bych je do celého profilu orgonitu. Lepší je vrstvit třísky různé hrubosti. Já je ještě třídím na Fe a Al a mosaz. Dám do hadříku magnet a projedu s tím několikrát směs. Sundám hadr a Fe třísky opadají. Je to i hezčí na pohled (vrstvy).

Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 07 lis 2009 23:48

tak jsem byla u "klíčnice" a odmítla mi třísky vydat - prý je to nebezpečný materiál :?: a její kolega to odnáší. Že by i on dělal Orgonity? ;)

A ještě jsem se chtěla zeptat na křišťál: musí být surový nebo můžu použít křišťál ze starého lustru?
Díky za rady. V pondělí jdu koupit pryskyřici a chci se do toho vrhnout. Jen ještě musím najít čas, kdy mě nebudou otravovat moje dvě malé dítka :P

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Aerosmith » 08 lis 2009 00:33

Klíčnice se vymlouvá :evil: . Křišťál z lustru je na nic, neboť je to sklo, byť se nazývá křišťálové. Musí to být přírodní křemen - křišťál. To HHG krystaly, do TB stačí menší krystaly, nebo kousky surového. Do CB obojí + různé polodrahokamy. Jinak taky řeším kdy vyrábět, neboť jsem doma s tříletým capartem a musím dělat když spí nebo po večerech :lol: Pokud bys dělala ve shonu a stresu z "otravujících" dětí tak by práce přišla vniveč. Musíš být v pohodě a klidu- vše se promítne do kvality orgonitu. Ale je tady toho o tom dost popsaného...

Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 08 lis 2009 00:48

Aerosmith píše:Klíčnice se vymlouvá :evil: . Křišťál z lustru je na nic, neboť je to sklo, byť se nazývá křišťálové. Musí to být přírodní křemen - křišťál. To HHG krystaly, do TB stačí menší krystaly, nebo kousky surového. Do CB obojí + různé polodrahokamy. Jinak taky řeším kdy vyrábět, neboť jsem doma s tříletým capartem a musím dělat když spí nebo po večerech :lol: Pokud bys dělala ve shonu a stresu z "otravujících" dětí tak by práce přišla vniveč. Musíš být v pohodě a klidu- vše se promítne do kvality orgonitu. Ale je tady toho o tom dost popsaného...

jj, právě že mám doma dva rarášky - 29měs. :twisted: a 12měs. :twisted: a přes den spí tak hodinku. Takže to nechám asi na večer. Jak usnout, všechno ze mě spadne a cítím se jako znovuzrozená :D
Garáž mám dost velkou, venku se v noci bojím. Bydlíme na vesnici a toho světla tu moc není. Ale už jsem nedočkavá - už bych chtěla aspoň jeden orgontík mít :-) Chci sama na vlastní kůži zažít, jak to funguje. Začnu s TB a zkusím i HHG, ale CB je pro mě dost náročné :cry:

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Saila » 08 lis 2009 14:48

tak teda ted se taky stydim ze me nanapadli ty kalisky od cajovek zvlaste kdyz vim ze jsme jich hromady vyhodila:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Ondřej » 09 lis 2009 12:34

nejlepší je vyhledat si soukromý obráběče co dělají hliník...
Nebo prášeček z mé laboratoře: http://orgo-net.blogspot.com/2009/04/na ... onitu.html

Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 09 lis 2009 12:50

no ten prášek je fakt zajímavý. Já jsem teda úplný začátečník, ale podle toho, co jsem o tom přečetla, ani ta drátěnka nemusí být špatná, pokud je jen jedním z "materiálu".Jestli se mýlím, opravte mě.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Ondřej » 10 lis 2009 13:29

Drátěnka má velký mezery v drátech a proto málo účinná. vyhledej si hustotu orgonitu.

Davosek
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2009 00:53
Bydliště: u hranic s Polskem

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Davosek » 10 lis 2009 14:08

Ondřej píše:Drátěnka má velký mezery v drátech a proto málo účinná. vyhledej si hustotu orgonitu.
Nechci se hádat, zatím jen čtu a sleduji, ale pokud drátěnku rozstříhám a budu mít i další vrstvy třeba z hliníkových špon, měděných špon atd., tak by to mělo být ok. Nebo jsem to špatně pochopila a nevím, co to jsou "velký mezery v drátech" - myslíš oka v celkové drátěnce?

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Příbor z hliníku

Příspěvek od Ondřej » 10 lis 2009 22:28

Jo, v podstatě oka. Ale pokud budeš mít vrstvy hliníku a mědi, tak nechápu proč se ještě drbat s drátěnkou:)

Odpovědět