Čím vyčistit pryskyřici?

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Čím vyčistit pryskyřici?

Příspěvek od Stisko » 15 dub 2010 15:05

Ahoj všichni ;)
prosím vás o radu, hlavně vás mužskou část, máte k tomu blíž (i když třeba se pletu). Čím "umýt" pryskyřici z rukou, z formy a potřísněných věcí. Používám sice rukavice, ale stejně se občas upatlám. Sloupávám to pak pěkně dlouho a na všechno se lepím. Myslela jsem něco jako ředidlo, nebo tech. benzín. Existuje něco takového vůbec. Ptala jsem se v OBI a nevěděli, poradili mi sice něco na odstranění ztvrdlé pěny ale stojí to dost peněz, tak třeba znáte něco lepšího. předem děkuju za radu. :P

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Čím vyčistit pryskyřici?

Příspěvek od Ondřej » 15 dub 2010 21:17

Ano, já jsem ta správná osoba:) Takže jak to čtyřech letech dělám: rukavice nepoužívám, poněvadž když hrábnu do toho maglajzu nic bych na ruce necítil a zapatlal tak dál všechno na co sáhnu. Takže když si ušpiním prst, hned to ucítím a utřu do hadry.
Na pár fleků na ruce je dobrá drsná strana houbičky. Prostě jen ošůchat pod vodou. Když se zapatlám hodně tak aceton, který je nejlepší. Bacha, moc ho nefetovat, vypařuje se velmi rychle.
Acetonem i na oblečení. To vysleču a na rubovou stranu dám kouli z hadry, která dobře saje. Zvenku ten flek, nebo kapku rozpouštím acetonem a tlačím na to, aby se vsakoval do koule. Tím silně omezím rozpití na oblečení kdy po vyschnutí by v něm pryskyřice zůstala jako kulatý flek.
Všude na stole mám novinový papíry, který jen měním.

Uživatelský avatar
rastoo
Příspěvky: 82
Registrován: 25 čer 2009 23:53

Re: Čím vyčistit pryskyřici?

Příspěvek od rastoo » 16 dub 2010 18:19

Podobne ako Ondrej,akurat ak uz treba pouzivam odlakovac na nechty :)

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím vyčistit pryskyřici?

Příspěvek od Stisko » 17 dub 2010 14:25

DÍKY DÍKY DÍKY :!: :!: :!:

Odpovědět