Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
jINDRICH
Příspěvky: 29
Registrován: 31 srp 2009 20:52

Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od jINDRICH » 12 črc 2010 23:09

Mámsice pryskyřici od havelpool, ale jjako amatér- začátečník jsem u prvních cb z koupené kilovky ve městě udělal zřejmě nesprávný poměr a velmi dlouho čpěly/no žhavily moc. a pak smrděly dlouho/, u od havelpoolu kanistr desetilitrový no někam mi zašantročili dodaný- koupený peroxid, tak jsem použil jiný a naopak strašně dlouho několik dní to tvrdlo a šíleně čpělo.Pro estetické - pohledné bych chtěl sehnat bílou pryskyřici- od havelpolu či v obchodech u nás mají zelenkavo hnědý odstín.Díky za ifno

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Michael » 12 črc 2010 23:13


Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Ondřej » 13 črc 2010 20:32

Pokud nebyla dodávka kompletní, neměls ji vůbec přebírat.
Cos tam nalil za "jiný" peroxid? :lol:

skane
Příspěvky: 3
Registrován: 01 zář 2010 22:27

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od skane » 27 lis 2010 20:01

Pokud jsem to správně pochopil, což jak tak koukám na ty odkazy, tak asi ne :lol: , ale stejne se musim zeptat. Nemá být ta pryskyřice přírodního původu? Asi spíš: Jaká všelijaká "pryskyřice" se dá použít na výrobu orgonitu? Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od sophia » 27 lis 2010 20:52

tahle pryskyřice je přírodního původu - vyrábí se z "přírodní" ropy, má krystalickou mřížku...

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Mike.Jt » 27 lis 2010 22:08

nej orgonity by byli asi ze smoly přímo ze stromů. Problém je kde sehnat tolik smoly aby při tom do těch stromů neřezal.
Proto se se používá umělá. Orgonity jsou z ní pěkný a fungujou. Akorát havelpol1 není moc dobrá. H 834 je lepší.
Jinak začínat CB je trošku nesmysl. Právě proto že odlejt orgonit je docela práce. Než se člověk naučí jak dlouho to tvrdne, kolik peroxidu, jak to dostat ven. Proto bych doporučoval začít s klasickýma TB. A až se naučíš pořádně odlejvat. Se pustit do HHG. Tam je těch křištálů víc je to složitější. A teprve po zvládnutí HHG se můžeš pustit do CB.
Pravděpodobnost že se ti napoprvé povede CB tak jak má je opravdu malá. Není to nemožně jen nepravďěpodobné.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Ondřej » 28 lis 2010 22:54

sophia píše:tahle pryskyřice je přírodního původu - vyrábí se z "přírodní" ropy, má krystalickou mřížku...
správně :lol:
Mike.Jt píše:nej orgonity by byli asi ze smoly přímo ze stromů. Problém je kde sehnat tolik smoly aby při tom do těch stromů neřezal.
v drogérii.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Mike.Jt » 28 lis 2010 22:56

myslíš že v drogerce maj smolu ze stromů ? Sem nevěděl že to prodávaj :D
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Ondřej » 28 lis 2010 23:10

v oddělení potřeb pro řezníky.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od pepr » 28 lis 2010 23:13

Možná by to šlo i v hudebninách, ale tam by to vyšlo asi dost nesnesitelně draho ;) http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalafuna. Tady je asi o něco přírodnější, ale ta cena... http://www.prodejbylin.cz/kalafuna_prys ... index.html

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Mike.Jt » 28 lis 2010 23:42

pěknej tip ale ta cena je neúnosná ... navíc je to vlastně ztvrdlá kyselina ....
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od pepr » 29 lis 2010 11:23

Kalafuna na prase tak drahá není. Namátkou http://www.gastrovesely.cz/gastronomick ... a-1kg.html nebo http://www.babka-korenarka.cz/babka-kor ... funa-mleta.

Našel jsem v ledničce vysušený citrón. Vymačkám si ho klidně do čaje, i když je to vlastně převážně kyselina a voda. ;) Snad se to s tou HCl (tj. kyselina chlorovodíková) v žaludku nepobije.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od Mike.Jt » 29 lis 2010 12:04

V horkém stavu reaguje jako silná kyselina. Má schopnost rozrušit tenké vrstvy oxidů při teplotách 200 °C za 1–2 s.
Pokud je silná myšleno jako názvoslovně, tak je to na úrovní HNO3, nebo H2SO4.
Uvědom si že to rozpouští chlupy. Nebo štetiny. To by citron asi nedal ....
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Bílá pryskyřice kkde se dá sehnat?

Příspěvek od pepr » 29 lis 2010 13:13

Mike.Jt píše:Uvědom si že to rozpouští chlupy. Nebo štetiny.
To je blbost. Prase se posype kalafunou, zaleje vařící vodou, aby se ty chlupy tou kalafunou slepily a obalily. Kalafuna funguje stejně jako při hře na housle -- drhne. Ty chlupy se zkrátka nachytají na ten kornout, kterým se to prase holí, a vyškubou se. Spíš by to šlo přirovnat k depilaci horkým voskem.

Kalafunou se matlou i ty smyčce, což jsou koňské žíně. Ještě jsem neslyšel, že by nevhodná kalafuna propálila smyčec.

"Peroxid litý do vody vypadá JAKO sirup." A taky to není sirupovitá kapalina.

Na pájení polakovaných drátů se používá (u amatérů) tabletka acylpyrinu -- to je opravdu kyselina. Tohle kalafuna nedokáže. A přesto si acylpyrin občas šupneme do úst.

Odpovědět