několit dotazů :-)

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
hafni
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2010 22:24

několit dotazů :-)

Příspěvek od hafni » 03 zář 2010 22:36

Dobrý den, orgonity mě nadchly. Pořád tedy nemůžu nějak uvěřit, že by taková malá jednoduše vyrobená věcička mohla takhle skvostně fungovat...Ale cítím je krásně, tak to asi tak bude.
Mám několik začátečnických dotazů, na které jsem tu nenašla odpovědi, tak prosím někoho, kdo by si mohl udělat trochu času pro stručné odpovědi. Předem díky.
Takže:

1, Nadchl mě gifting, ráda bych hodila něco do vody, máme tu dost rybníků. a zakopala něco do zahrádky. Opravdu myslíte, že se z orgonitu ( pryskyřice) nic toxického neuvolňuje? K tomu by mi byl sympatičtější včelí vosk či sádra - orgonit udělaný třeba do sklenice. Ale čtu tu, že vosk a sádra tolik nefunguje, i když já jsem začínala právě s tím a zdají se mi silné. Někde tu píšete, že vosk je špatný, jinde zas, že je OK. Nemáte nějaké nové postřehy?

2, Koupila jsem si pryskyřici havel 4 - tu průhlednou. Nenašla jsem, kolik je třeba přidat kobaltu. Ze začátku jsem si objednala 2 kg a napsala jsem si o potřebné množství kobaltu. Přišlo mi ho stejně asi jako toho peroxidu. Nepíšou tam, kolik se toho zam má dát. Tak prosím pěkně - kolik toho kobaltu?

3, Nějak špatně vnímám to ovlivnování počasí pomocí CB. Jako chápu, kdyby bylo všechno počasí fakt umělé, mraky chemické... ale to snad přece není. Něco je i příroda sama, ne? Nemůže to udělat zmatek i v tom přírodním počasí, atmosféře atd.?

Díky moc

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: několit dotazů :-)

Příspěvek od vlady » 04 zář 2010 08:39

Především tě vítám na fóru. Jsem také začátečník a spíše teoretik. Než se tedy ozvou zkušenější tak něco ode mne. Je fakt že zatím nikdo neobjasnil princip funkce orgonitu a není tedy možné z tohoto hlediska uvažovat o vhodnosti toho kterého materiálu na výrobu. Praktici doporučojí jen to co si sami ověří pokusy.
K těm CB, ty mraky v podstatě nejsou chemické jsou jen uměle vytvořené pomocí různých prostředků. CB jen zmírňuje důsledky působení takto uměle vytvořené oblačnosti.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: několit dotazů :-)

Příspěvek od Michael » 04 zář 2010 09:50

1) neuvolňuje, vosk a sádra je výrazně slabší, nebrat
2) kobaltu stejně jako peroxidu cca 1 až 2%
3) nemůže

;)

všechno se už tady mnohokrát probíralo, chce to jen hkledat nebo postupně pročíst :idea:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: několit dotazů :-)

Příspěvek od Ondřej » 04 zář 2010 11:32

Stejně jako každý plast i polyester degraduje, takže teoreticky může něco uvolňovat, ale ta míra je stejně jako u jiných plastů bez změkčovadel směšná. Některý lidi mají obavy, z nějakým pomluv či co, že polyester něco vypařuje apod., ale je jim jedno (neví o tom, nebo je to nezajímá) že mají doma linoleum a děcka mají měkký hračky. Linoleum je měkčený PVC ze kterýho se permanentně odpařují změkčovadla jako di-buthyl/methyl-ftalát apod. A ještě k tomu, jakou plochu povrchu mají HHG a linoleum? ... To samý u změkčených hraček. No, ze styrenu se dělají jachty a další lodě, čluny atd., který jak známo plavou v agresivní slané vodě. Kdyby byl polyester nějak nestabilní, používal by se na lodě?? No mohl bych pokračovat ještě dlouho...

Kobalt bude určitě popsán v technických listech. Já ale používám mnohem míň na odlívání, nutno vyzkoušet.

Pokud někdo má za to, že všechno počasí je dneska umělý, je podle mě paranoidní. A už jsem tuším psal o možných dalších vlivech (z kosmu).

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: několit dotazů :-)

Příspěvek od Stisko » 04 zář 2010 20:47

Kobaltu dávám (dle Ondřejovy rady) 3 - 5 kapek na 100 ml, odměřuju stříkačkou. A hlavně podle teploty, jaká je venku. Chce to zkoušet, praxí to vychytáš.

Odpovědět