Vliv Měsíce

Máte otázku nebo odpověď?
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Mike.Jt » 08 říj 2010 21:59

Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
voj2to
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2010 15:28
Bydliště: Okolie Zlatých Moraviec

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od voj2to » 12 říj 2010 13:21

junak píše:
Ainan píše: pripadá mi to ako keby posilňoval vtedy všetky energie. :?:
S tým súhlasím.Ale je mesiac zemské teleso?Alebo sa jedná o umelý objekt?
Ak chceš o tom vedieť viac, klikni si na článkyhttp://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2007043008 je tam aj druhý článok.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Galliano » 13 říj 2010 20:09

Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 13 říj 2010 20:33


novic
Příspěvky: 18
Registrován: 30 zář 2010 23:20

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od novic » 18 říj 2010 15:31

problémy měsíce z jiného pohledu

http://kruhy-v-obili.webnode.sk/news/co ... -se-zemi-/

sám jsem to zaznamenal a dom na to všechny upozorňoval, ale nepřikládal jsem tomu velkou důležitost, třeba jste měli někdo podobný pocit

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Mike.Jt » 18 říj 2010 19:14

to mě přivádí k dotazu. Nevíte o nějaké kameře co ej zamířená na nebe ? Bych chtěl to použít k pozorování toho měsíce.
To je dost divný aby vycházel měsíc tam kde nemá a "skákal po obloze".
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 19 říj 2010 00:01

Tak si kup webovou kameru za 150 Kč (Logitech ano, Genius ne) a nějak zaříď, aby to ukládalo každou minutu fotku (lze to udělat jednoduchým prográmkem ze slunecnice.cz na vytváření windowsovských maker, který bude jednou za minutu klikat na tlačítko fotospouště webové kamery).
Minutové obrázky lze pak "rozpohybovat" v prográmku na time-lapse videa. Podrobnosti v návodu:
http://orgo.cz/viewtopic.php?f=23&t=135 ... ison#p4910
(No a ještě by to chtělo okno s výhledem na měsíc... :idea: )

(Teď jsem si vzpomněl, že lze najít ve světě (možná i v ČR) internetové webové kamery, které snímají celou oblohu pomocí objektivu typu "rybí oko" (fish eye web camera). To by bylo možná to, co hledáš. Jednu jsem viděl kdysi někde na stránkách zahraniční observatoře, jedna taková kamera je možná i mezi webkamerami na stránkách HAARPu.

Kdyby měsíc skákal, asi by si toho už některý amatérský astronom všiml (amatérských pozorovatelů měsíce je ve světě hodně) a vystavil na youtube. Takže asi neskáče... :(

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od vlady » 19 říj 2010 05:28

Pro noční sledování celé oblohy se používají Schmidtovy nebo Maksutovy komory. Jsou jimi vybaveny celkem běžně hvězdárny. Zařízení je to jednoduché mohou to mít i někteří amatéři, amatérská výroba byla posána v literatůře.

novic
Příspěvky: 18
Registrován: 30 zář 2010 23:20

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od novic » 19 říj 2010 12:32

To poskakování si myslím je přehnané, nebo jestli tím dotyčný nemyslel, že třeba za noc měsíc polohu několikrát změnil, nic méně to, že v různé dny vyšel jinak než obvykle jsme doma opravdu zaznamenali. Máme okno v obýváku na východ a ložnici na západ tak měsíc často sledujeme taky kvůli malému dvou a půl ročnímu synovi, který když měsíc objevil tak ho pořád hledá - má na něj nějakou úchylku :lol: . Hodně mě jeden večer překvapilo když slunce zacházelo - bylo vidět jen opravdu horní okraj a na východě se objevil měsíc, který byl celý osvíceny (v úplňku). Tak jsem si říkal co ten měsíc osvítilo když slunce již bylo takřka zapadlé, Z úrovně, z které jsem na to koukal se vlastně nemohli vzájemně vidět.

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od vlady » 19 říj 2010 13:10

To je jen takový dojem. Slunce je dost velké aby ten měsíc ozářilo. Stín země ja malý.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 19 říj 2010 16:53

já šel jednou z hospody, a přišlo mi, že skákaly i pouliční lampy

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od vlady » 19 říj 2010 18:35

To ještě jde, horší je když se začne před tebou najednou zvedat země. :)

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od kozma » 19 říj 2010 19:29

Je tu ještě jedna věc... když si člověk začne moc všímat ,,anomálií" kolem sebe, tak to pak jede jak po špacíru. Je to asi tak jako když si začneš všímat, že všechny věci mají nějakej xichtík :D Jakej výraz má Tvůj vchod do baráku, hm ? Hehe

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 19 říj 2010 23:21

jinak tím nechci nikoho navádět k alkoholovým nebo drogovým experimentům.

jsem příznivce duchovna "staré školy", kdy se prostě dosahuje nadsmyslových schopností klasickou cestou, tj. dlouhodobým mravním sebe-očišťováním, které nebylo duchovními mistry psáno náhodou či zbytečně, ale proto, že tito věděli, že dlouhodobé praktikování tohoto vyladí "laserově" vnitřně bytost tak, že přirozeně získá všelijaké schopnosti přisuzované obvykle "zázrakům" a bohům

bohužel jsem na své cestě polevil v tomto a "druhá strana" mě postupně svedla do duchovního pádu... což se projevilo i dobrovolným vyznáváním způsobu života většinových pozemšťanů
ale nevnímám to jako krok dopředu, ale jako krok zpět, prostě jako duchovní pád

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od vlady » 19 říj 2010 23:31

Řekl bych že důležité je že si to uvědomuješ, jsou lidé kterým jsou tyto věci šum a fuk.

Odpovědět