Vliv Měsíce

Máte otázku nebo odpověď?
Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Galliano » 11 lis 2010 17:14

aldapu píše:
Moc pekne pocteni, tesim se na dalsi pokracovani
Nejsou nekde videa od Alaje s cz titulkama?
Heh, nabízel jsem mu překlad titulků do češtiny, on ale odmítnul. Říkal, že čeština bude následovat, jen co je přeloží do dalších 15ti jazyků... Asi si to chce ošéfovat sám. Chápu ho, stačí lehké neporozumění originálu a význam se změní...

BTW: kdybyste někdo někde sehnali anglický přepis titulků k jeho videím, tak sem s ním. Rád to přeložím... Nechce se mi s tím drbat jen z odposlechu...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

aldapu
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2010 10:11
Bydliště: Praha

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od aldapu » 11 lis 2010 17:16

Mozna to bude znit natvrdle, ale kdo je vubec Alaje?

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Galliano » 11 lis 2010 21:01

aldapu píše:Mozna to bude znit natvrdle, ale kdo je vubec Alaje?
Odpověď z blogu

Nevím, kdo je Alaje. Nikdy jsem ho neviděl ani se na mě nikdy channellingově nenapojil. On sám o sobě tvrdí, že pochází z Plejád. Z toho logicky vyplívá, že je mimozemšťan. Má fyzické tělo, pořádá semináře. Podle všeho vyrostl na naší Zemi. Jako my ostatní. Má svůj kanál na YouTube. Adresu uvádím níže. Je mi úplně jedno, kdo je. Podstatné pro mě je, že kriticky (ne slepě) souhlasím s každou jeho větou. Jako by tvrdil něco, co už dávno vím, pouze jsem to zapomněl. To, co jsem vědomě znal již dříve, mi on potvrdil. Díky němu, mi zapadlo několik další dílků do mé skládačky. Tudíž mu věřím i v okamžiku, kdy odpovídá na otázky na které já neznám odpověď, kterou bych mohl získat vlastní zkušeností. Potvrzuje mé základní pravidlo pro třídění informací: prioritně ani sekundárně svými informacemi nevzbuzuje strach. Naopak. Vede své čtenáře k práci na sobě a probuzení lásky v každém z nás, což i já považuji za nejdůležitější úkol, který zde máme.
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 11 lis 2010 21:58

Potvrzuje mé základní pravidlo pro třídění informací: prioritně ani sekundárně svými informacemi nevzbuzuje strach.
Tohle pravidlo se mi moc líbí.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Galliano » 11 lis 2010 21:59

am2 píše:
Potvrzuje mé základní pravidlo pro třídění informací: prioritně ani sekundárně svými informacemi nevzbuzuje strach.
Tohle pravidlo se mi moc líbí.
Hm, jinak by se z toho člověk musel zbláznit... :cry:
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 11 lis 2010 23:15

To máš taky pravdu.

Osobně si myslím, že negativní informace automaticky nejsou špatné.
Ale platí to jen v případě, že člověk tu informaci dokáže nějak využít.
(Příklad: Někdo varuje, že před tebou leží propast zamaskovaná něčím a že pokud půjdeš tam, zmrzačíš se.
Ty jdeš, poodhrneš listí, vidíš propast, kterou pak obejdeš.)

Skutečně negativní se negativní informace stává, pokud ji člověk jen hltá, aniž by s ní nějak dále pracoval, nějak ji využil pro vytvoření nečeho pozitivního. Toto je příklad lidí, co hltají negativní seriály nebo weby "jen tak". Že tu negativitu nevyužijí ani jako prosté upozornění a motivaci pracovat na sobě. Pak jim takto vytvářený obal z opakovaně přijímané negativity musí po čase ublížit (deprese). (Toto se stalo částečně i mně. Konspirační weby jsem četl dlouhodobě "jen tak", aniž bych negativní informace nějak využíval.)

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Galliano » 12 lis 2010 19:44

Ono taky záleží na tom, s jakým záměrem člověk informace vyhledává. Může se chtít něco dozvědět protože z nějakýho důvodu nevěří mainstreamu, anebo chce prostě machrovat a děsit svoje okolí "hustejma" informacema...
Já se k tomu dostal přes hledání řešení svých osobních problémů... každej to máme nějaký... No nic...

Další dávka od Alajeho:

http://probuzeni.blogspot.com/2010/11/a ... 4cast.html

Abychom dodrželi téma tohoto vlákna tak uvádím, že je tam odpověď na otázku: Je na Měsíci život a je náš Měsíc planeta?
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Mike.Jt » 17 lis 2010 15:18

Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Zenko.Idane » 06 bře 2011 19:44

Nevím jestli se to tady už někde neprobíralo, ale dnes je opět měsíc nasvícen zespoda takže je vidět jako miska. je krásně vidět na západ.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od am2 » 06 bře 2011 21:12

ano, dneska byla krásná miska, taková tenká, ... a to čisté nebe s hvězdami

tady se můžete podívat, jaký by měl být (obrázek vpravo - "local") a porovnat s realitou
http://www.jgiesen.de/moonlibration/index.htm

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od hajcman » 09 bře 2011 11:51

Zenko.Idane píše:Nevím jestli se to tady už někde neprobíralo, ale dnes je opět měsíc nasvícen zespoda takže je vidět jako miska. je krásně vidět na západ.
Já si pořád říkal, že třeba v jarním období bývá takhle nakloněný, jen já si toho nikdy nevšimnul, na druhou stranu si říkám, jak by se to mohlo stát, že je měsíc nasvícený z jiné strany než obvykle...to by někdo musel přesunout buďto zdroj světla, nebo stínítko. To znamená slunce, nebo zemi. Tak mi to hlava moc nebere.

Snažím se tím až tak moc nezabývat, protože internetem se šíří čím dál více nesmyslů na odpoutávání a my tím zbytečně zaměstnáváme svou mysl.
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

ormen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 srp 2010 12:20

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od ormen » 09 bře 2011 14:53

myslite take nieco?
Obrázek

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od Zenko.Idane » 09 bře 2011 21:19

ano to je ono,pěkná fotka, jako sám se v tom nevyznám? ale zese si nevzpomínám že by byl někdy měsíc v takovéhle pozici? co si pamatuji tak byl bud do D nebo do C. tak to bylo nebo ne? budto Couval nebo Dorustal. ale jak píše Hajcman víše, internetem se šíří vše možné a nemožné. no uvidíme co z toho bude :?:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od pepr » 09 bře 2011 23:54

Zenko.Idane píše:co si pamatuji tak byl bud do D nebo do C. tak to bylo nebo ne? budto Couval nebo Dorustal.
Taky si to tak pamatuju. Tohle jsem považova za "turecký Měsíc" -- v ilustrovaných pohádkách byl na špičkách věží z plechu. Náš měsíc byl v pohádkách většinou namalovaný jako Dorůstající srpek na svislo, s okem a s nosem a pusou. Naležato nikdy. No, ale třeba se to prostě posunuje... Je to tak důležité? Dá se z toho něco odvodit? Byl tenhle jev přepověditelný na základě znalostí naší astronomie?

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Vliv Měsíce

Příspěvek od kocour » 10 bře 2011 21:19

Pro lidi, co neví a chtějí vědět, je skvělé provést instalaci freeware programu "Stellarium" a zobrazit si simulaci pohybu Měsíce v různých časových obdobích. Zjistí pak, že tato, nyní pozorovatelná, pozice není nic mimořádného.

Odpovědět