Praskliny v orgonite

Máte otázku nebo odpověď?
Odpovědět
brona
Příspěvky: 1
Registrován: 12 dub 2011 09:05

Praskliny v orgonite

Příspěvek od brona » 12 dub 2011 09:19

Práve som dostala od priateĺky doma vyrobené orgonity. Keďže bývame ďaleko od seba, poslala mi ich poštou. Niekde cestou došlo zrejme k tvrdšiemu zaobchádzaniu / hoci boli skvele zabalené/ a v každom z nich sú veľké praskliny / majú šírku aj cca 1 mm/ a dĺžka sa ťahá po obvode dookola, zhora dole- je to rôzne. Hĺbka prasklín je niekoľko mm. Mám dve zásadné otázky- Má to nejaký vplyv na účinnosť orgonitu /funguje inak , keď je takto poškodený/? A- dá sa to nejako opraviť? Orgonity boli odlievané zo živice do muffinových foriem / taká je ich veľkosť/. Vďaka za rady.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od kolosjackos » 12 dub 2011 14:02

ty praskliny vznikaji pri vydvrdnuti pryskirice a nemaji zadni vliv na funkncnost. uz se to tu nekolikrat spominalo.
opravit bys ho sice mohla, ze ho este jednou obllejes pryskirici, nejlip ale ve stejnych formach, ktere tvoje znama pouzila.
podle mne je to ale zbytecne plytvani a myslim si ze vzhled nema na funkci orgonitu vlpyv.

je ale mozne, ze ty prave kvuli jeho vzhledu vytvoris vetsi nebo mensi pouto a tim padem ho ovplyvnis.

jestli veris, ze neco dokazes, nebo veris, ze neco nedokazes, vzdy budes mit pravdu. plati to i pro orgonit.

msk
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od Mike.Jt » 12 dub 2011 17:07

praskliny vznikly přiliš rychlím tvrdnutím pryskyřice. Někdy dokonce uvnitř může zůstat část pryskyřice neztvrdlé. Pokud je to ale mělké tak je to pouze pnutí kvůli rychlému vytvrzení a není třeba to dál řešit.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od Ondřej » 16 dub 2011 21:05

Mike.Jt píše:Někdy dokonce uvnitř může zůstat část pryskyřice neztvrdlé.
Není možné. Pokud teda neudělá člověk velkou chybu.

tomas
Příspěvky: 58
Registrován: 23 led 2011 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od tomas » 16 dub 2011 22:00

Ondřej píše:
Mike.Jt píše:Někdy dokonce uvnitř může zůstat část pryskyřice neztvrdlé.
Není možné. Pokud teda neudělá člověk velkou chybu.

Ale to už ste taky řešili :D taky si to moc nedovedu představit, na druhou stranu, jak to zkontrolovat? :D

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od Mike.Jt » 16 dub 2011 23:27

nosem ! když to nesmrdí je to dobré !
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Praskliny v orgonite

Příspěvek od monikag » 17 dub 2011 19:23

Broňa, to len pri výrobe pridali viac urýchľovača, alebo tužidla, tak popraskali, ako ti íšu ostatní, na výkon to nemá vplyv, preto to výrobcovia darujú priateľom, sú účinné, hoci trošku menej pekné...

Odpovědět