Jak dostat Orginit z formiček

Máte otázku nebo odpověď?
kulitam
Příspěvky: 24
Registrován: 23 črc 2011 18:27

Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od kulitam » 23 črc 2011 18:33

Ahoj :)

Vyrobil jsem si několik formiček z papíru a jedna tenká vrstva je připečená k Orgonitu.
Nějaký nápad jak ho z tama dostat? :D
Rád bych se taky zeptal čím kromě silikonového oleje lze vymazat skleněnou skleničku na výrobu O :P
Někdo mi tvrdil, že kelímky z automatu na kávu jsou perfektní... Po pár minutách se roztekly :D

rimi
Příspěvky: 25
Registrován: 15 kvě 2011 19:37

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od rimi » 23 črc 2011 19:29

smirglem a zalestit nebo znovu zalit. Priste nech papir napit oleje, klidne kuchynskeho.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Mike.Jt » 29 črc 2011 21:21

když si nejseš jistej strč formy do trouby na 150°. Jinak když odlejvám do skla většinou jen očistím sklenici a pak si připravím kladívko. Většinou stačí jen mírně klepnout a vypadnou sami. Protože po vytvrzení se pryskyřice smrskne.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Merkaba
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2011 22:35

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Merkaba » 07 srp 2011 22:50

Na malý kúsok "hubky na umývanie riadu" /mäkká časť/ si dám malé množstvo detského oleja a poriadne rozmažem po sklenenej forme, čím menej oleja tým lepšie, nerobia sa mi potom bublinky. Toto sa mi na sklenené formy najviac osvedčilo.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Aerosmith » 08 srp 2011 13:58

Merkaba píše:Na malý kúsok "hubky na umývanie riadu" /mäkká časť/ si dám malé množstvo detského oleja a poriadne rozmažem po sklenenej forme, čím menej oleja tým lepšie, nerobia sa mi potom bublinky. Toto sa mi na sklenené formy najviac osvedčilo.
Už jsem to psal do jiných vláken: používám na sklo silikonový spray a nikdy se mě nestalo, že ch se něco přilepilo.

Merkaba
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2011 22:35

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Merkaba » 08 srp 2011 18:29

Áno, aj silikónový sprej je super na vymazanie sklenených foriem, s tým som pracoval v začiatkoch, len zvyšuje náklady na výrobu orgonitov, detský olejček je cenovo prístupnejší...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Ondřej » 10 srp 2011 18:15

U skleněných forem je silikon k ničemu, úplná zbytečnost.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Mike.Jt » 10 srp 2011 18:29

já na skleněné formy používám kladívko. Stačí lehce klepnout a orgoš vypadne sám.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od kocour » 10 srp 2011 19:56

Mike.Jt píše:já na skleněné formy používám kladívko. Stačí lehce klepnout a orgoš vypadne sám.
A jakou máš spotřebu těch skleniček? Co orgonit to jedna formička? :twisted:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Mike.Jt » 10 srp 2011 23:07

Drží !! :twisted: Musíš to s tím kladívkem umět !
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

kulitam
Příspěvky: 24
Registrován: 23 črc 2011 18:27

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od kulitam » 23 srp 2011 14:12

Jakou "trvanlivost" má silikonový olej?
Myslím když vystříkám formičku a nechám ji tak, vyprchá časem, nebo zůstane "vymazaná"?
A je potřeba ji po odlití před dalším odlíváním znovu vystříkat?
Díky, Martin :)

P.S: Hmm... Dostat ho z nevymazaného skla zní celkem nebezpečně (minimálně pro skleničku ). Mám to zkusit ? :) resp. jsou k tomu na foru nejake rady jak postupovat ?

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od pepr » 23 srp 2011 15:23

kulitam píše:Dostat ho z nevymazaného skla zní celkem nebezpečně (minimálně pro skleničku ). Mám to zkusit ? :) resp. jsou k tomu na foru nejake rady jak postupovat ?
Ponořit do teplé vody, aby se sklo roztáhlo dříve než pryskyřice. Zkusit ještě teplejší vodu. Případně do ledničky až do nachlazení a pak do teplé vody. Případně až do mrazáku a pak do hodně horké vody. Ale raději to zkusit nejdříve s malým rozdílem teplot. Sklenička toho nemusí zas tak moc vydržet. Případně opakovat jemnější postup víckrát (zahřát, ochladit, zahřát, ochladit,...).

No a nakonec oklepat kladívkem :D

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od Majkl1 » 24 srp 2011 07:12

Teflonová forma na mufiny, po vytvrzení na 20 minut do mrazáku a kluci mi skáčou do náručí sami a s úsměvem. Nikdy žádný nepraskl, nikdy nezůstal nevyklopen. Použitá pryskyřice je ECO-EPOXY kilo deset (800ml) za 280 očí. Povrch hladký a lesklý. Doporučuji.
Michal

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od jiřík » 27 srp 2011 15:55

kdyz odlevam do skla,tak bez problemu( havelpol1). ale pokud je to nedolito nebo nehezke,tak naleju do stejne formy trochu pryskyrice a vlozim znova a necham zatvrdnout.a pak zacina problem s vyklopenim,nepomuze vymazat olejem,proste to nejde ven,z 90 procent to odsere sklenicka :/ mrazak ani jiny teplotni kratochvile nefungujou,nevim jak na to..ovsem podruhe ve forme to je povrch jako sklo,parada..

miyasabah
Příspěvky: 1
Registrován: 11 lis 2011 00:14

Re: Jak dostat Orginit z formiček

Příspěvek od miyasabah » 28 lis 2011 01:21

A máte skúsenosť s odlievaním do detských formičiek?Dajú sa orgonity dostať z formičky?Prípadne...neroztopí sa takáto forma?Ďakujem

Odpovědět