WCB

Máte otázku nebo odpověď?
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

WCB

Příspěvek od sophia » 02 bře 2012 15:18

tak sem pište o:

Water Cloud Buster :idea:

dám se později pár fotek mého 8-)

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 16:21

Tak tomu říkam rychlost, zrovna delam udržbu 2xWCB....dostaly peknou zdravou, živou, čisltou...vodu :-)
Foto dodám :-) a přesunu z jiných vláken pro pořádek.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 20:11

Možna by toto nové tema chtelo dát do vyroba a vyzkum, ale...asi už to nepujde prehodit,co??...
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 20:16

Takže pro pořadek, sem jeste dám cenove dostupne WCB, ktere dobre hněte :-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A opravbdu by jste se divili, co umí násady od koštat :-)
1x nasada v OBI cca 60kč :-)
Spodní polystyrenový plovak zaruči, že se nasady neutopí, plavou :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 20:23

A toto je docela již vykonne WCB, ktere ale stale ladím :-)

čistý plastový sud naplněn TB
Obrázek
po naplnení vodou :-)
Obrázek
regulační dirka, aby trubky byly stale stejne ponorene
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: WCB

Příspěvek od jiřík » 02 bře 2012 20:47

hele tak ja to hodim jeste jednou sem,aby se to bylo dobre zarazeny k tematu:

http://jirikcz.rajce.idnes.cz/prestavba ... lace_vody/

zakladna vazi 31kg,obsah odlevaci formy (nejaky cerny vedro na stavbu za35kc) je 16ltr. fotka zatazeny oblohy a snezeni byla asi v poledne hned po instalaci,posledni fotka kdy mraky byly uz jen po obzoru je asi v 15:30.mezi tim je i jedna fotka indukcniho CB,ktery ma ale obsah jen asi 5-7 ltr,na pocasi jsem vliv takhle silnej nezaznamenal,ale zato ma znatelnej vliv na rostliny kolem,rostou lepe. jinak delka trubek je zatim 2m,planuju zkratit na 1,5m s tim,ze dam nahoru spojky a muzu kdykoli nasadit zbyvajici casti,kvuli testovani ucinku delky trubek na okoli.
nekdo se ptal na cenu materialu.no kupoval jsem bronz ve sberne a mosaz z kovoobrabeci dilny,oboji zhruba 40kc za kilo,asi 3kg bronzu a 10kg mosaz.trubky med 22mm(nemusi byt vetsi prumer na kristal),dole izolovane od vody tak,ze jsem zalepil ostry konec trubky lepenkou,na to nasadil tenkou gumovou doktorskou rukavici a omotal lepenkou aby to drzelo.drivejsi WCB jsem izoloval jen omotanim lepenkou a i kdyz jsem zvolil dosti drahou takovou stribrnou lepenku co mela bejt vodotesna,tak se tam po case dostala voda do trubky,tak myslim ze by tam dobre fungoval treba kondom nebo tak,ale rukavice vyjde levnejc,nebo nejakej pytlik igelitovej by stacil na izolaci podle mne,hlavne pozor na poskozeni pri instalaci.jak jsem to nasadil na to viko toho kyblu od nejakyho primalexu (co jsem vyzebral od maliru pokoju) ,tak to bylo vratky,takze dratem jsem to chytil k zabradli na terase.planuju to dat do vetsiho kyblu,nejakej sud plastovej bude optimalni,aby byla vetsi mezera mezi cb a trubkama zhora.na balkone jsem mel ten samej velkej kybl s WCB (provedeni s TBckama na dne misto CB,je to zachyceno v jinym albu,co mam na Rajce.net,mrknete ) a ten mi behem mrazu prasknul,tak jsem si vytopil zasklenou lodzii a ted to susim :)jinak mne napadlo ze kdo nema par stovek na to solarni cerpadylko,nebo tam nece davat akvarijni na trafo,tak pro obcasnou vymenu vody v kyblu muze dat svod z okapu ze strechy do kyble,s prepadem zase odtok pryc.to bude mit tu vyhodu,ze rapidne zvysi vykon pri desti nebo bource,kdezto muj kdyz bude nejak malo svetla,tak nepujde cirkulace vubec.nejlepsi by byla obojiho kombinace,solar i destovka.idealni by samozrejme bylo mit na pozemku potok :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: WCB

Příspěvek od sophia » 02 bře 2012 21:31

Jiříku i ostatní, to je fakt paráda vidět tolik CB, nedávno jich u nás bylo, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky! :idea:

Sysle jak šlape ten sud co má do vody ponořené plastové trubky? S WCB si teprve začínám hrát, používám izolované měděné trubky v samosmrštitelné fólii ponořené ve vodě a taky to funguje - sylfuje to! (vzhled teď neřeším) :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: WCB

Příspěvek od Alfa » 02 bře 2012 22:59

Všchny tyhle fotky, chlapi to je paráda. Takovéto praktické ukázky jsou prostě k nezaplacení.
Řekne to víc, než odstavec slov. Díky vám všem. Už teď je mi jasmný, že WCB si postavím! :D

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 23:04

Alfa píše:Všchny tyhle fotky, chlapi to je paráda. Takovéto praktické ukázky jsou prostě k nezaplacení.
Řekne to víc, než odstavec slov. Díky vám všem. Už teď je mi jasmný, že WCB si postavím! :D
začni tím cenove dostupnym a pozoruj...uvidíš, že budeš chtít více :-)
metlovka umí take své....dokonce, ono se řekne jen násady, ale jednou když jsem delal udržbu a mel jsem ve vode malo orgonitu, tak me celkem rychle rozbolela hlava...takže jsem prodal TB :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 23:11

Sysle jak šlape ten sud co má do vody ponořené plastové trubky? S WCB si teprve začínám hrát, používám izolované měděné trubky v samosmrštitelné fólii ponořené ve vodě a taky to funguje - sylfuje to! (vzhled teď neřeším) :lol:
Ano šlape to, Baligifter to tak delal, že misto izolovaní(což byva nekdy obtižne, prosákne voda), udelal to, že nahradil izolaci kusem zahradni hadice, kterou na to navlekl. Mel stejny efekt.
Ja použil novodurové vsuvky, které na Cu28 presne drží nafest... :-), ta hadice se me na koncich trochu nekde kroutila a ne vsechny trubky byly presne potopene....Nemelo by to byt potopeno vice než 8cm....5cm by melo byt dobre...ja mam 7cm :-)
Jak to sylfuje, koukni na konci stranky :
http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=6&p=16740#p16740
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: WCB

Příspěvek od anton2 » 02 bře 2012 23:51

Mam z vas radost. :)
Pekne kusky a hlavne funkcne.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: WCB

Příspěvek od sysel » 02 bře 2012 23:55

Je zajimave, že baligifter nakonec dal presne pod každou trubku pouze jeden TB a bylo to také vykonejší, toto jsem taky treba jeste netestoval :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: WCB

Příspěvek od anton2 » 02 bře 2012 23:59

Ano ano , Baligifter spominal, ze je lepsie ak je trubka priamo nasmerovana na TB a je len jedno TB pod kazdou trubkou, ale presne pod nou.
(no a ten obeh vody = ziva voda, ze velmi zvysuje vykon :) )

anton2
Příspěvky: 320
Registrován: 30 říj 2011 19:00

Re: WCB

Příspěvek od anton2 » 03 bře 2012 00:09

sophia píše:Jiříku i ostatní, to je fakt paráda vidět tolik CB, nedávno jich u nás bylo, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky! :idea:

Sysle jak šlape ten sud co má do vody ponořené plastové trubky? S WCB si teprve začínám hrát, používám izolované měděné trubky v samosmrštitelné fólii ponořené ve vodě a taky to funguje - sylfuje to! (vzhled teď neřeším) :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vtipna realizacia WCB :). Paci sa mi.
Nemas hladinu vody nejak nizko? Dotykaju sa trubky dna toho vedra, alebo spocivaju na TB?

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: WCB

Příspěvek od sophia » 03 bře 2012 00:12

trubky jsou opřené o tb, nejsou až na dně; na druhé fotce je vidět, že hladina vody je po okraj kbelíku :)


Obrázek

zajimavé informace: http://orgoniteplus.net/Forum/viewtopic.php?f=5&t=849

Odpovědět