co se dnes chysta?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakyy
Příspěvky: 8
Registrován: 25 kvě 2010 11:53
Bydliště: Bratislava , Slovakia

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Bakyy » 15 lis 2010 23:17

Presne Tak :!: ;) Bratislava 15.11.2010

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od pepr » 15 lis 2010 23:48

Podobné flekance a výraznější čáry byly v Olomouci znovu odpoledne (kolem 16 hod) -- hodně čar vedle sebe a křížem. Naprosto typický provoz dopravních letadel. Třeba i letících dvou vedle sebe. Moc jsem to nesledoval, protože jsem zrovna točil kolečkem. Vánoce se blíží... balicí papír bývá taky ozdobný. Tak proč neozdobit nebe, ne?

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od Michael » 16 lis 2010 00:07

pěkny hrábě na slovensku dnes ráno
Obrázek

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od pepr » 16 lis 2010 12:43

Zkoušel někdo někdy protáhnout ty lépe viditelné čáry tak, aby potvrdil argument těch, co tvrdí, že je to normální letový provoz? Prý už neexistují letové koridory a létá se podle GPS po co nejkratší trase. To by ale znamenalo, že kolem frekventovaných letišť musí (pokud je to přirozené) vznikat obrazce typu hvězdice. Pozoroval někdo něco podobného?

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od vlady » 16 lis 2010 13:17

Hm, podle GPS a jak se vyhýbají platí pravidlo letadla přilétajícího z prava a jak brzdí :D

SmiWin
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2010 19:02

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od SmiWin » 16 lis 2010 16:20

pepr píše:To by ale znamenalo, že kolem frekventovaných letišť musí (pokud je to přirozené) vznikat obrazce typu hvězdice. Pozoroval někdo něco podobného?
Právě že kolem letišť by se takové útvary vyskytovat neměly, vzhledem k tomu že chemka se vyskytuje ve výškách nad 10km. Při přistání/vzletu takovou výšku těžko dosáhnou...

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od kolosjackos » 16 lis 2010 18:18

pepr píše:Zkoušel někdo někdy protáhnout ty lépe viditelné čáry tak, aby potvrdil argument těch, co tvrdí, že je to normální letový provoz? Prý už neexistují letové koridory a létá se podle GPS po co nejkratší trase. To by ale znamenalo, že kolem frekventovaných letišť musí (pokud je to přirozené) vznikat obrazce typu hvězdice. Pozoroval někdo něco podobného?
kdyz sem byl na slovensku tak sem skoro nad chatkou mel neco jako hvezdu (okres nove zamky, zadne letiste). bohuzel v noci a nedalo se to mobilem odfotit.
podobne hvezdy sou i tady v rakousku.

minuly rok trier (D)

Obrázek

okres nove zamky

Obrázek

rakousko

Obrázek

tohle ze vcere

Obrázek
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 16 lis 2010 20:17

dnes se to tu celkem hezky trhalo, odpoledne dokonce obrovska modra dira oramovana sylfami.. pekny pohled, ovsem na druhe strane veskera snaha to zatahnout.. i ted koukam a je dobre videt mesic i hvezdy,brani jen trochu prizemni mlha..
Je dost mozne ze to spusobuje me rozpracovane CB (teprve druha vrstva, v ni zalit jen kousek jeho tri trubek). Sem zvedav jak bude fungovat pres zimu az bude hotove.. ;)
SmiWin píše:...že chemka se vyskytuje ve výškách nad 10km. Při přistání/vzletu takovou výšku těžko dosáhnou...

Vetsinou je to pod letovou hladinou komercnich letu, nekdy i dost nizko (to vidis zretelne vsechny motory i zadni kridla, letadlo proste vidis celkem velke a dost to duni :) V tomhle pripade kdyz ho vidis bez cary, jedna se nejspis o komercni letadlo co klesa na pristani a uz za nim nejsou podminky pro vznik klasicke contrail..).
Jak rikaji meteorologove tak ten vyskyt zalezi na mnoha podminkach :-D proste kde potrebuji klimateroristi metodu uplatnit.. Zalezi treba na proudeni z a do jake vysky,kam a za jak dlouho chemku odnese..

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od am2 » 17 lis 2010 00:44

SmiWin píše:
pepr píše:To by ale znamenalo, že kolem frekventovaných letišť musí (pokud je to přirozené) vznikat obrazce typu hvězdice. Pozoroval někdo něco podobného?
Právě že kolem letišť by se takové útvary vyskytovat neměly, vzhledem k tomu že chemka se vyskytuje ve výškách nad 10km. Při přistání/vzletu takovou výšku těžko dosáhnou...
Pepr nemyslel skutečné hvězdice na nebi. Jen kdyby se čáry na nebi protáhly, tak že by to pak blízko letišť muselo dělat pomyslnou hvězdici.
Ale tady v ČR to asi nepůjde provést, neboť jen velmi malá část letů končí v blízkých letištích (Víděň, Pha, Bva). Většina letů končí a začíná patrně hluboko mimo ČR.
Také "létání přes GPS" automaticky neznamená let z jednoho letiště na druhé po přesné přímce (točky v blízkosti letišť apod.).

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od am2 » 17 lis 2010 00:51

vlady píše:Hm, podle GPS a jak se vyhýbají platí pravidlo letadla přilétajícího z prava a jak brzdí :D
Letadlo, co je na vedlejší, tak zastaví, a pustí to, co je na hlavní. :D

(Ale jak se tak dívám, tak jsi měl i nechtěně pravdu... http://cs.wikipedia.org/wiki/Pravidla_l ... 1m_za_letu )

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od am2 » 17 lis 2010 00:59

Hvězdice a trojúhelníky jsou často vidět ze země i na sat snímcích.

Ty zatáčky nevím, o co jde ..., ale pamatuji, že před cca 10 až 15 lety to bylo toto zatáčení na nebi velmi běžné (až na ty chemtrails, samozřejmě!!!).
Možná je to právě ten starší způsob létání v koridorech.

Ale v pondělí jsem viděl to stejné jako na obrázku, ale každá z těch obou stop zatočila na opačnou stranu :shock:

Obrázek

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od pepr » 17 lis 2010 02:13

am2 píše:Pepr nemyslel skutečné hvězdice na nebi. Jen kdyby se čáry na nebi protáhly, tak že by to pak blízko letišť muselo dělat pomyslnou hvězdici.
Přesně to jsem měl na mysli. Nemyslím X nebo hvězdu ze tří čar, které používají jako typické triangulační značky asi pro družicové vyhodnocování svých aktivit. Ono je vůbec náhodička, že taková hvězda ze tří čar vznikne... Že se ta komerční letadla nebo i jiná (vojenská) nic nevypouštějící letadla tak pěkně trefí do malé oblasti na obloze, ve které se přirozeným způsobem díky vhodné teplotě, tlaku a rosnému bodu vytvoří contrails a zrovna se to protne do pěkné hvězdice. Je to svým způsobem umění něco takového provést.

Měl jsem na mysli skutečně to jak píše am2, že by kolem letiště nemuselo být nic, ale ve vhodné vzdálenosti nutné pro vystoupání do té správné letové výšky by se musely vytvořit paprsky směřující k tomu letišti. Jinými slovy, typické hrábě s rovnoběžnými čarami by při lítání od letiště k letišti nemohly vzniknout. A taky by bylo sakra vidět typické trasy od letiště k letišti. Jsem laik, ale podle mě je v okolí Olomouce Praha, Brno, Mošnov, Bratislava, Vídeň, něco v Polsku. (Omluvte mi mé letecké buranství, že nevím, kde přesně jsou v Polsku letiště, a mou lenost, že jsem si to nezjistil. Ono zabředávání do přílišných detailů jaksi ruší globální pohled na věc.) Zajímala by mě argumentace odborníků na tohle. Taky dovedu ve svém oboru mlžit ve stylu "teplota, tlak, rosný bod, kondenzační jádra". Ale tohle je jaksi jdoucí mimo fyzikální důvody. Je-li to (chemtrails/contrails) přirozený jev, může se to projevovat jen tam, kde hustě lítají proudová letadla.

SmiWin
Příspěvky: 55
Registrován: 09 říj 2010 19:02

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od SmiWin » 17 lis 2010 10:20

Otázkou je, co znamená hustě. Ročně dojde k 400 000 průletům vzdušným prostorem ČR, tj. průměrně nějakých 1 100 letů denně. Nechce se mi to počítat, protože matematika mi nikdy nešla, ale zajímalo by mě, kolik z těch letů můžeme teoreticky vidět - tedy jakou plochu oblohy můžeme vidět z jednoho bodu (pro výšku obzoru 5°a výšku vrchlíku 10 km).

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 27 lis 2010 19:31

vsiml sem si, ze srazkove modely CHMU nejak na snih nefunguji.. hlasili ze celou noc snezilo a na horach i 15cm a podle srazkovych modelu napadlo mozna par milimetru a to tady morave. konkretne tady u me nespadl ani ten milimetr..

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: co se dnes chysta?

Příspěvek od ercecko » 28 lis 2010 12:55

protoze chci konecne snih a nebavil me pohled na diru nade mnou a pres ni neustale preletavajici sprejeri ne a ne ji zakryt (neda se to dychat ten hlinik) tak jsem CB skoval do sklepa a uvidim.. :lol: sousedovi klesa dym z komina az k zemi a plazi se po ni takze asi dneska konecne neco spadne..

Odpovědět