Radarové vzory - NAD ČR !

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od levi » 18 kvě 2010 15:39

Zkusila jsem poslat následující meteo dotaz na http://meteoblog.meteopress.cz/zeptejte ... ga-online/

Dobrý den, dne 12. 5. se v 19: 45 na radaru na stránce http://radar.meteopress.cz/index.php objevil kruhový vzor - viz také zde http://img689.imageshack.us/i/snmekobrazovkyw.png/. Podobné vzory se cca od ledna objevují i na australských radarech (mám osobně uloženo mnoho případů, mohu doložit, případně odkázat dál). V souvislosti se zmíněnými vzory se objevily některé extrémy v počasí - náhlý pokles tlaku, změna směru trasy tropického cyklónu, dokonce zemětřesení. Opět mám zdokumentováno, mohu odkázat. Zabýval se někdo z Meteopressu těmito souvislostmi? Přesněji - dovede mi někdo vysvětlit, čím byl způsobený radarový vzor? A zda má souvislost se současným deštěm a záplavami na Moravě? Děkuji. Martina Levitnerová. e-mail: martina.levi@centrum.cz P.S:Ještě stále očekávám Vaši odpověď na předchozí dotaz ohledně vlnění v mracích - bylo mi slíbeno, že jej předáte meteorologovi. Pokud nemáte zájem odpovídat nebo nevíte, budu ráda i za takovou informaci.

Uvidíme ;) .

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od petra » 18 kvě 2010 16:40

Ahoj Levi, hezkej pokus - pokud vůbec odpoví, tak ve stylu jako odpověděli mně a mnohým dalším, když jsem poslala dotaz s fotkami stran chemtrails všem vedoucím představitelům tohoto státu napříč politickým spektrem.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od Mike.Jt » 18 kvě 2010 22:36

myslim levi že jestli mají lidé od Haarpu nějakej seznam lidí co nemají rádi tak ty seš na prvním místě... :D
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2010 10:14

na novinkách byla dnes diskuze s meteorologem no tak jsem tam poslal tohle: :lol:

Jistě je vám dobře známo, že počasí je dnes denodenně manipulováno a to po celém světě pomocí nejrůznějších technologií, I zde na novinkách se o tom redaktoři již vícekrát zmiňovali (hlavně případy v Rusku). Lidé co jsou postiženi povodní by se tohle měli dozvědět a pověřené osoby by jim měli říci pravdu, že za tohle příroda opravdu nemohla.. Stejně jako v roce 97, kdy byly povodně důsledkem jednoho z prvních velkých "projektů" manipulace počasí nad Evropou a měl velmi dobré výsledky.. Je dobře, že zde už máme "přírodu" podchycenu a povodním i jiným důsledkům uměle řízeného počasí zdárně čelíme a přírodě pomáháme :). No takže by mne zajímal původ těchto tisíců stop za letadly: http://rc.pujcsi.eu/snimky.jpg kterými byla očividně a to hlavně v neděli v období největších srážek oblačnost vydatně přiživována. Zajímavé bylo, že zde došlo k tisícům přeletů tam a zpět a přitom na leteckém radaru byl zachycen jen zlomek linkových letadel. Pokud tento jev pokládáte za přirozený, vysvětlete mi tedy, jakým způsobem se tvoří tyto stopy ve výškách okolo šesti kilometrů a proč se vyskytují hlavně přímo nad místy s největšímy úhrny srážek. No a ještě by mne zajímalo, jak je možné, že byla na radarech viditelná téměč po celou dobu dešťů jasná hranice mezi čechami a moravou, kdy na moravě stále pršelo a v čechách bylo místy i jasno, místy pouze "zataženo" v důsledku již zmíněných sledů za letadly.. Díky za vaši odpověď.

Zdravím, první bych položil dotaz, který nepochází z mé hlavy, ale dotyčná nemá momentálně možnost vám ho položit v této denní době. "Dobrý den, dne 12. 5. se v 19: 45 na radaru na stránce http://radar.meteopress.cz/index.php objevil kruhový vzor - viz také zde http://img689.imageshack.us/i/snmekobrazovkyw.png/. Podobné vzory se cca od ledna objevují i na australských radarech (mám osobně uloženo mnoho případů, mohu doložit, případně odkázat dál). V souvislosti se zmíněnými vzory se objevily některé extrémy v počasí - náhlý pokles tlaku, změna směru trasy tropického cyklónu, dokonce zemětřesení. Opět mám zdokumentováno, mohu odkázat. Zabýval se někdo z vás těmito souvislostmi? Přesněji - dovede mi někdo vysvětlit, čím byl způsobený radarový vzor? A zda má souvislost se současným deštěm a záplavami na Moravě? Děkuji. Martina Levitnerová."


snad levi nevadí, že sem se ho zeptal, stejne mi ani na jedno neodpoví :-D

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2010 10:21

a ještě jsem poslal kratší otázku, kterou by snad mohl i zveřejnit a zpochybnit :-D
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je zde možná souvislost mezi povodněmi a v současné době stále více využívanými technologiemi pro ovládání počasí (např. Rusko,Čína)? Narážím na to, že by někdo měl důvod tyto obrovské úhrny srážek vyvolat úmyslně.. Díky

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2010 10:48

a odpoved znii: :lol:
Daňhelka: Ne, takovéto jevy jsou z hlediska množství energie v atmosféře a rozsahu mimo možnost lidského ovlivnění.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od levi » 19 kvě 2010 10:58

Absolutně mi to nevadí.... šiř klidně dál :P
JInak odpověď radši bez komentáře.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od ercecko » 19 kvě 2010 11:20

okey, jinak byly tam zajimave dotazy, lidi se hlavne divili, proc posledni dobou jsou stale casteji povodne, i pametnici ze pred rokem 97 nic takoveho nezazili.. on se to snazil argumentovat pripady nekdy z 18 stoleti :-D no proste lol, lide uz se musi dozvedet, ze je to na ne chystano schvalne.. jen skodit a skodit..

Uživatelský avatar
Tauri
Příspěvky: 201
Registrován: 16 úno 2010 12:32
Bydliště: Východní čechy

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od Tauri » 19 kvě 2010 23:56

Však lidi se za chvíli nas*rou a budou mit ty šmejdi po srandě ;) Protože s tim špatným počasím to už přeháněj :x a je to fakt nenápadný...To já jsem psal do Novy, tak taky uvidim co a jak :lol: zatim neodepsali :P Jsme se zatim nikam nedostali, ať je to televize, nebo meteopress :evil:

Verthandi

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od Verthandi » 20 kvě 2010 22:42

Jakákoliv odpověď zvenku, která není v souladu s vaší "pravdou", je podle vás lež. A protože naprostá většina lidí uvažuje jinak, nikdy nedostanete odpověď jakou byste si přáli. Nikdo vám nelže, pouze neříká to, co byste si přáli slyšet.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od levi » 20 kvě 2010 23:47

Možná máš pravdu, ale mě se zatím odpovědi nedostalo. Ani té, že na mě kašlou. Ani té, že prostě nevědí.
Ale - ano to taky není důkaz ničeho...
Co ty soudíš o vzorech kolem radarů?
Oficiální vysvětlení zatím není ani ohledně těch australských, nebo o něm nevím. Interference.... s čím?
Díky.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Radarové vzory - NAD ČR !

Příspěvek od pepr » 20 kvě 2010 23:48

Verthandi píše:Jakákoliv odpověď zvenku, která není v souladu s vaší "pravdou", je podle vás lež. A protože naprostá většina lidí uvažuje jinak, nikdy nedostanete odpověď jakou byste si přáli. Nikdo vám nelže, pouze neříká to, co byste si přáli slyšet.
No, oni jsou tady někteří, kteří to sledují už delší dobu. Jak se říká česky, "ono to nějak neštymuje" s těmi "vědeckými" vysvětleními. Normální je říct: "Nevím, proč to tak je" -- pokud skutečně nevím. A zabývat se tím následně opravdu vědecky. Neopakovat jinde servírovaná fakta, která drží pohromadě silou mediální vůle.

Pokud někdo něco neříká, může to znamenat, že: 1) neví a machruje (někdy sám před sebou a svými odbornými kolegy), 2) ví a mlží.

Říká se, že "pravda je to, s čím souhlasíme". Když se nad tím zamyslíte, často je to tak vnímáno. Pravda je tedy velmi subjektivní. To znamená, že je potřeba se zaměřit na fakta, jejich zkoumání a hledání souvislostí.

A pak je tu jedna velmi stará a velmi šikovná otázka -- "Cui bono?" (Komu to prospěje?)

Odpovědět