PEKLO NA NEBY

Odpovědět
Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Naso » 26 kvě 2010 08:36

Já se k nikomu nepřidávám, ale co vím tak např: Rusko provádělo v 40-70.letech utajené parapsychologické pokusy. Např: Kulaginová doufám že se to tak píše- Telekineze, dále pokusy s telepatií, ale taky pokusy s počasím. Podle toho co jsem četl, z toho co prosáklo, existují utajené složky řídící počasí pouze psychicky jak na straně ruska tak na straně američanů. V Americe třeba projekt tzv. Hvězdná brána (nemyslím tím stejnojmenný seriál, nebo film) za učasti třeba Inga Swana. Proto nechápu proč by potřebovali chemické sračky na řízení počasí. Ovšem třeba nějaká mezinárodní korporace nemající tyto psychické řídící jednotky to mohou řešit tímto stylem. Další věcí je to, že lidská populace se chovají jako švábi, rychle si zvykají na nové podmínky. Další věcí je to, že jakmile by to bylo možné vytvořili by chemtrails tak aby mizela stejnomerně rychle jako kondenzační stopy aby utřeli všechny hlásající konspirační teorie. Další věcí je jisté to, že pokud z vás někdo letěl letadlem přes mraky jistě si všiml, že v mracích jsou různé tunely a že tato hmota se neustále mění. Další věcí je to, že voda přejímá vibrace a kmitočet velice rychle. A ten kdo z vás ví něco o práci dr. Masaru Emota pochopí, že stačí malá skupina nato abychom mohli změnit charakter a chování vody v podobě mraků. Sám otom něco vím.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od pepr » 26 kvě 2010 08:37

Verthandi píše:Zajímal by mě mě jediný rozumný důvod, proč bych měl někomu lhát.

Každopádně my se díváme na nebe s pocitem obdivu a respektu před silami přírody zatímco vy se strachem a nenávistí vůči údajnému nepříteli.
Pravda je to, čemu věříme. Lež je vědomé popření pravdy. Z toho vyplývá, že pravda i lež jsou velmi subjektivní.
Taky někdo řekl, že věnujeme 80 % času a energie na to, abychom obhájili svůj vlastní názor, a jen 20 % tomu, abychom naslouchali opačným argumentům a přemýšleli o nich. A taky se říká něco o profesionální slepotě. A každá profese nese riziko, že se expert staví proti ostatním v situaci, která neodpovídá jeho profesionálním představám.

Teď je otázka, kdo je "my" a kdo je "vy". Akce plodí reakci a nenávist může být jednou z reakcí. Asi to není správné a reakce by měla být jiná, ale každý jsme nějaký. Nemám ale pocit, že by na tomto fóru převládal strach. Zato si tady mnoho lidí všimlo, že se s námi hraje nečistá hra. To, že se ten "nepřítel" skrývá, nemusí znamenat, že je "údajný".

Existuje jedna velmi dobrá otázka: "Komu to prospěje?" (Cui bono?)

A pak existuje jedna velmi jednoduchá analytická metoda. Vymysleli ji v Toyotě a říká se jí "5 proč".

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od levi » 26 kvě 2010 09:52

Verthandi píše: Lokálně lze počasí změnit - tj. vyvolat srážky a tím rozpustit oblačnost. Ne však v měřítku o kterém se mluví tady - manipulací celých tlakových útvarů o plochách statisíců km2, front dlouhých tisíce kilometrů a změnami vlastností vzdušných mas o nepředstavitelných kubaturách.
O tom jsem už psal na orgo-blogu, že pro takový zásah (ač by byl teoreticky možný) by bylo potřebí gigantické množství energie (v ekvivalentech megatun jaderných zbraní), které není lidstvu dostupné. Zásahy do počasí lokálního charakteru se dějí, ale jde o plochy v desítkách kilometrů a s jasně stanoveným účelem.
Verthandi a co bys mi řekl, kdybych ti (seriózně) dokázala, že lze mnohem víc? Že lze opravdu počasí kontrolovat globálně? Zůstaneš dál u svého stanoviska, pokud ti tuto jednu tvoji tezi (tj. technická nemožnost) zbourám?
Víš, ono je toho opravdu moc na pochopení a na strávení, mě to taky dalo a ještě pořád dává zabrat. Takže se ti ani nedivím, že se bráníš.
Možná první důležitá otázka je QUI BONO, komu tohle může sloužit. Je to šílené, je to tak strašně šílené, že se rozum vzpěčuje. Já jsem vysokoškolsky vzdělaný člověk. Technik - stavař. Máma od dvou dětí. Vysokou školu jsem vystudovala, když jsem byla sama s dcerou, u toho jsem pracovala. Neměla jsem úlevy, málokdo z mých učitelů vůbec věděl, že mám dítě, natož to ostatní. Dalo by se říct, že bych měla umět používat rozum, jak ten "vědecký", tak ten "zdravý selský". A tvrdím tady, že manipulace počasí ve velkém je možná. Tvrdím, že pro to mám důkazy.
Já už jsem totiž taková šťoura šťouravá a trochu jsem se zahrabala do US patentů. Začala jsem patentem č. 5038664 (patent na HAARP) a šla jsem postupně dál a hloub, jak na sebe jednotlivé patenty navazovaly a odkazovaly na sebe. Zatím to je v nepublikovatelném stavu, je toho moc textu a v angličtině, potřebuju to přeložit do češtiny jinak než pomocí strojového překladu a potřebuju dát věci do souvisostí i "na papíře", nejen v mé hlavě. Takže mi to ještě chvilku (víc chvilek) potrvá.
Shrnu to: nedokážu ti tím, že manipulace probíhají. Ale můžu ti tím dokázat, že jsou (aspoň podle US patentů) možné. Pokud o to stojíš.

verister
Příspěvky: 7
Registrován: 22 kvě 2010 21:28

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od verister » 26 kvě 2010 11:08

Keď zámery dozrejú, nedajú sa ďalej tajiť. Všetko má viacej rovín, a technologická je jedna z tých nižších. Ak vieme o patentoch - aké myšlienky za nimi stoja a prečo? Čím sofistikovanejšia technológia tým menej ľudí je rozumie a vie ako funguje, a aj sa ľahšie utajuje jej podstata. Niekedy naozaj netreba iné dôkazy ako tie ktoré sú priamo viditeľné, existuje aj vnútorné porozumenie stojace na pozorovaní.
Analogicky- nemusím byť zamestnancom kriminálky na to aby som videl ako politici kradnú. Dokonca ani nemusím technicky vedieť AKO kradnú, sú príznaky ktoré sú pre mňa dôkazmi javov schovaných za príznakmi.

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 26 kvě 2010 16:02

Mno, odpovědi na své otázky jsem se nedočkal, takže bude moudřejší jít o dům dále mezi svoje.

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od petra » 26 kvě 2010 16:54

Verthandi píše:Mno, odpovědi na své otázky jsem se nedočkal, takže bude moudřejší jít o dům dále mezi svoje.
Asi ano, a na levi asi taky reagovat nebudete, že? Stejně jako jste nereagoval na mně, i když těch 58 přeletů za hodinku a půl a zřetelně dočmáraný nebe každý den během minulého léta vlastně nebyla otázka, ale fakt.

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 26 kvě 2010 17:32

petra píše:Asi ano, a na levi asi taky reagovat nebudete, že? Stejně jako jste nereagoval na mně, i když těch 58 přeletů za hodinku a půl a zřetelně dočmáraný nebe každý den během minulého léta vlastně nebyla otázka, ale fakt.
Nevím na co jsem měl ohledně 58 přeletů reagovat, jak říkáte, taková hustota leteckého provozu je prostě fakt. A k levi: najít si to můžu, každopádně patent není důkazem toho, že něco existuje (což ostatně sama říkáš) - to bychom už mimo jiné dávno cestovali mimo Sluneční soustavu. To, že něco někdo vymyslí (a teoreticky to může fungovat - viz. ten článek o použití laseru ke kondenzaci srážek) automaticky neznamená, že to bylo sestrojeno a funguje to (například z důvodů energetické náročnosti nebo nedostatku vhodných materiálů pro výrobu).

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od pepr » 26 kvě 2010 19:50

Hele, všichni. Já navrhuji si nadále nekazit nálady. Vidím to tak, že Verthandi je přesvědčený o své pravdě, takže mu nijak nebudou naše pohledy na věc chybět. Jediný způsob, jak tuhle nikam nevedoucí diskusní linku ukončit je prostě dál nepřispívat.

I lidi fungují statisticky, podle toho, v jakém prostředí žijí. Smiřme se všichni s tím, že jsme každý nějak jiný. Každý má nárok na svůj názor i na omyl. Ono se to vystříbří. Kdo hledá najde. Možná sem tam najde desinformaci (s tím se musí počítat). Kdo strká hlavu do písku, ten nenajde nic.

Někdy je selský rozum a sledování souvislostí účinnější, než znalost vyšší matematiky.

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Naso » 26 kvě 2010 19:55

jj přidávám se k nereagování i když chuť je velká!

Uživatelský avatar
Tauri
Příspěvky: 201
Registrován: 16 úno 2010 12:32
Bydliště: Východní čechy

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Tauri » 26 kvě 2010 20:24

Nebooj pepr, však ona se ta diskuze zase otevře :lol: Až zjistí pravdu, bude už s námi...( za rok?)ale my už budem dál 8-) lol

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od am2 » 26 kvě 2010 22:37

každopádně patent není důkazem toho, že něco existuje (což ostatně sama říkáš) - to bychom už mimo jiné dávno cestovali mimo Sluneční soustavu. To, že něco někdo vymyslí (a teoreticky to může fungovat - viz. ten článek o použití laseru ke kondenzaci srážek) automaticky neznamená, že to bylo sestrojeno a funguje to (například z důvodů energetické náročnosti nebo nedostatku vhodných materiálů pro výrobu).
Levi chtěla poukázat na určitou spojitost mezi jistými patenty a mezi jistými technologie, chtěla naznačit, že ta tajnostmi opředená věc "haarp" velmi připomíná věci z těch "teoretických" patentů. Tedy ne poukaz na teorii, ale podpora teze, že haarp je to, co se o něm již dlouho šušká. O prasečí chřipce a o WTC se taky šuškalo, a dnes oficiální verzi věří jen ti, co tomu věři tnechtějí, protože by jim to nabouralo růžový obrázek světa, ve kerém "elita" nemyslí na nic jiného než jak lidem umožnit svobodnější a duchaplnější bytí...

haarp má být úfajně vědecký experiment university, ale financování a řídící středisko je z amerického námořnictva (=armáda). očekával bych řídící středisko na té univerzitě.

kdyby to byl jen "akademický" experiment na výzkum ionosféry, cekalo by se, ze v dobe krize pujde tento nakladny projekt k ledu. ale ono se stavi nove haarpy a stávající vylepsuje. takze asi to ma velky i ekonomicky vyznam, "zkoumat ionosferu".

ze je haarp urcen a xxxsferu a tudit ji nelze ridit pocasi, protoze pocasi je v yyysfere, ... to bud mlzite nebo uvazujete typem "coca cola je zdravá, jinak by na ni nebyla reklama".
ti lide kolem haarpu si mohou na web přece napsat cokoliv;
navic pri ovlivnovani ruznych vrstev "atmosfery" staci pouzit "jen" odpovídající parametry a druh "signálu".

co se tyce potrebneho vykonu, muze byt vyuzivano ruznych akumulačních a rezonančních efektů, které vyžadují málo energie pro dostatečný efekt. Nikdo nevime, co haarp dela, jak skutecne funguje.
To, co se o principu haarpu pise na webu haarpu, nemusi byt pravda, nebo jen částečná.

známé obecne zpozdeni mezi technologii pouzivanou v armade a technologii uvolnenou pro komerci je min. 1 "generace". Tzn nemuzeme usuzovat podle "našich" technologií na to, co pouziva armada.

... kdyz se u nas zacal propagovat radar, nikdo z tech oficialnich propagatoru radaru také verejne nezmínil, že nestačí táhnout energii vedením z elektrárny, nebot je to snadný cíl pro zničení; a diesel agregát by tak silný radar dlouhodobe neutáhl, tudíž bude potřeba malý podzemní jaderný reaktor...
Tajné US projekty nepodléhají názoru senátu. Ten patří ke skupině, která je udržována při myšlence, že oje o všem informována.


tato diskuze není úplně bez užitku, přece však je více zbytečná než užitečná a také se přikláním k názoru na její ukončení.
z vasi strany se sice jedná jakoby o vecne argumenty, ale vybirane tak, ze chtěné sice uvádíte, ale nechtěné bagatelizujete různými dětskými mechanismy (napr. to s temi patenty). To nemyslim ve zlém ci posměšně, to je jen strohý popis, jak to vidím.

pokud to z vasi strany neni zamerne mlzeni,
tak se berme navzajem jako treba lidi s odlisnymi zajmy a pohledy na vec; napr nekdo v ufo neveri vubec, nekdo problematiku ufo naopak zkouma intenzivne - nikde neni receno, ze jedno zo toho je automaticky lepsi ci horsi, uz jen proto, ze k jedné a teze veci lze pristupovat s pozitivnimi ci zlovolnymi přístupy.


na orgonetu jste tuším zmínil, ze v atmosfere narostla vlhkost o 30%. to je docela hodne. k tomu byste mohl napsat nejaky clanek, popsat zavislost oné zmeny v case, popř geografickou závislot, možné příčiny a vysvětlení, pripadné vedecke zkoumání

také by měl zajímal váš (skutečný vnitřní, ne oficiální) nazor ohledne změn klimatu (nekdo rika otepleni, druhy nic, treti ochlazeni),
a také ve spojení s fenoménem 2012. Ale o tomto pište, jen jestli se o to dostatečně zajímáte, ne nic ve smyslu "že je to blbost". Fenomen 2012 není jen fantazie, zabývají se tím dost vážně mnozí vědci (NASA) a 2012 má mnoho vnějších hmotných fyzikálních/vesmírných podkladů. A tyto informace nejsou publikovány v běžných časopisech, stejně jako nejsou v běžných časopisech (ani v odborných) publikovány skutečně nejnovější poznatky z kvantové fyziky. Takze piste, jen pokud náhodou víte něco, co byste k tomu mohl říci. Pokud se o to nezajímáte, pak byste vlastně mohl pravdive říci, že je to blbost, ale jen proto, že nemáte informace, nikoi že by to byl názor obecně pravdivý.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Alfa » 26 kvě 2010 23:30

am2, krásně a velmi výstižně napsáno, není co dodat. Vše je opravdu o úhlu pohledu a o filtrech, přes které se díváme na veškeré události a jevy.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od am2 » 27 kvě 2010 00:17

Přesně tak. Není špatné, že máme každý jiné filtry
(to je koneckonců dáno třeba už jen tím, že se narodíme s jinou povahou, vyrůstáme v odlišných prostředích, máme za sebou odlišné životní zážitky a okolnosti).
A osvícený tu není z nás nikdo, a tudíž se nevyhneme chybám z nevědomosti a zaujatosti.

Spíše záleží, jaké motivy (záměry) máme. Motivy lze již pozorovat a případně směrovat k těm ušlechtilejším... Ve smyslu "nebojuj proti zlu, ale posiluj dobro" či "chceš-li změnit svět, změň sebe"...

To se mi to píše 8-) ... Kdyby to bylo tak snadné i v životě... :oops:

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od junak » 27 kvě 2010 06:23

pepr píše:Hele, všichni. Já navrhuji si nadále nekazit nálady. Vidím to tak, že Verthandi je přesvědčený o své pravdě, takže mu nijak nebudou naše pohledy na věc chybět. Jediný způsob, jak tuhle nikam nevedoucí diskusní linku ukončit je prostě dál nepřispívat.
On nie je o tom presvedceny on proste klame.Tot moj nazor.

exxxi
Příspěvky: 18
Registrován: 30 srp 2010 22:06
Kontaktovat uživatele:

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od exxxi » 31 srp 2010 22:06

Verthandi píše:
levi píše:Zdravím tě, Verthandi, ty jsi meteorolog? Pokud ano, prosím tě, co říkáš na tohle video? (Je někde tady na fóru ještě jednou včetně diskuze, ale nemůžu to teď najít)
http://www.youtube.com/watch?v=LL79aknL ... r_embedded
Ptám se porůznu, zatím se mi odpovědi nedostalo...
Spousta stop za letadly, mraky jdou jedním směrem, pak se kolem 1:38 obloha začne "vlnit". Čím to podle tebe je?
Evidentně se jedná o situaci před frontou, kdy jsou ve výšce kolem 10 km vhodné podmínky pro kondenzaci vodní páry / ledových krystalů. Důkazem je jak přirozená cirrovitá oblačnost, tak umělé kondenzační sledy po letadlech, které přetrvávaji dlouhou dobu. Již zpočátku je vidět, že v uvedené výšce se vyskytuje svižné proudění zleva doprava.
Bohužel záběr je statický, takže nevidíme co se nachází nalevo, ale předpokládám, že je tam nějaké pohoří, které při poklesu proudění pod určitou mez (výšku) způsobí turbulenci proudění - prvně se tam na čas objeví takřka neznatelné vlnky, posléze vznikají velmi pěkné altokumuly lenticularis (čočky). Ke konci videa se tam již dostává frontální oblačnost nižšího patra, které všechno skryje (to je taková ta roztrhaná břečka).

menší chybu to má, letadlo letící z Ruzyně se dostane s bídou na 4 km, výš až někde nad Německem :lol:
http://www.zvuk.wbs.cz Tractus Metallifer, Blackbirds band.

Odpovědět