PEKLO NA NEBY

Odpovědět
Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od junak » 25 kvě 2010 20:52

Verthandi píše:Sophia: nejsem ničí advokát, pouze ze zastávám člověka, který své práci rozumí a vykonává ji podle nejlepšího vědomí a svědomí

petra: flightradar nezobrazuje všechna letadla ve vzdušném prostoru, tím méně vojenská

levi: nereagoval jsem proto, protože vstávám brzo do práce tak také chodím brzo spát. Nalevo může být buď pohoří nebo pobřeží, stačí i jen 50 metrový rozdíl výšky. Pokud by tam byla absolutní rovina nebo plynulý svah, žádný takový jev nevznikne (otázkou je, kde na Zemi takový povrch kromě oceánu najít) - proto vlnění vzniká takřka kdekoliv nad kontinentem / ostrovem.

pepr: ty mraky po 1:35 jsou právě ty altokumuly lenticulary. Jak vysvětlit mechanismus jejich vzniku... I ve vrstvě, kde se vyskytují vane čerstvý vítr zleva, avšak oblaky stojí zdánlivě na místě proto, že na jejich přední straně stále narůstají, kdežto na zadní straně mizí. Možná by se to dalo přirovnat k závěji za nějakou překážkou, která na přední straně stále roste ale z její zadní strany už vítr sníh vyfoukává.
Na tom videu pilot neovládá kondenzační podmínky, ale ventil rozprašovače (co rozprašuje to nevím, asi nějaký mlžný aerosol). Zapne - stopa / vypne - čisto.

Mimochodem na nebe se dívám už přes 17 let a setkal jsem se snad se všemi jevy, se kterými se v Česku setkat lze (kromě tornáda). A nic mě zatím nepřesvědčilo o tom, že něco s toho by snad nebylo dílem mocné přírody. Člověk by si na boha zajisté rád hrál, ale přírodní síly jsou naštěstí mocnější a vždycky nám znova ukážou, kdo je tady pánem.
Nehneaj sa ale trieskas dve na tri.Tym ta neurazam ani na teba neutocim ale je to moj nazor. :D
Takze ako vysvetli pan "odbornik" ze jeden den rano najazd chemtralisovich smradov desat za minutu zasrana obloha hnusnou mlhovinou ktora ked dorazi na zem smrdi ako hnoj a druhe rano v tu istu dobu ten isty den ani jedno jedine lietadlo ani jedina ciarka ani nic?
Preco jeden den je na oblohe sto lietadiel a inokedy ani zivacka?Hovorim samozrejme o tych istych dnoch aj hodinach.
Preco vidavam letiet lietadla za nimi "tvoja kondenzacna stopa" a zrazu o niekolko metrov opakujem metrov prestane za tym lietadlom "ta tvoja kondenzacna stopa" a o par metrov opat a tak prerusovane?Aj desat dvacat prerusovanych ciar?Vari vypina motory?Alebo zmena teploty tlaku?
Nie veru nie hnoja nas a ty mas to svedomie tu tvrdit opak?A p. Setvak?Ak by mal svedomie davno by nepracoval ako meterolog.Lebo ak on tieto javy vysvetluje ako kondenzacne stopy tak to s fyzikov ani meterologiou nema nic spolocne.Kondenzacne stopy nikdy v zivote neostavali na oblohe ako tento sajrajt a uz vonkoncom ich nemozno sledovat na SATELITNYCH SNIMKOCH!Navyse na snimkoch krasne vidiet ako sa lietadla tocia dookola.
Si myslis ze su ludia sprosty?Mam vysledovane vsetky ich postupy ako to robia takze tu nezavadzaj.A velmi dobre viem ze ty tiez velmi dobre vies ze to robia ze chemtrails existuje a ze nam zasieraju a zatienuju oblohu.Je to celkom zartovne ako sa snazia zasrat kazde modre miesto na oblohe a tam kde je orgonit sa im to vobec nedari.Tak musia nahnat oblacnost "silny vietor H.A.A.R.P" alebo permanentne vysusovat
zem aby sa im vytvorila aspon aka taka hmla a z toho nejaka ta oblacnost.Je to trapne a priehladne a iba idiot si to nemoze vsimnut.Alebo o tom vie a klame a to je potom chrapúň.Tym nemyslim priamo teba ale ako vidno do jednej z tych dvoch zrejme patris.Prepac za to ale toto nie je hra na piesocku preto nebudem setrit ani ja slovami.
Pises ze clovek nie je boh a nedokaze menit pocasie...A co v Cine na OH?Neklam a nezavadzaj.
Kondenzacne stopy :lol:

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 25 kvě 2010 21:24

junak: Jak to vysvětlím? Hustota leteckého provozu se mění jak s denní dobou, tak v průběhu dnů v týdnu. Málokdo si povšimne letadla na obloze pokud za sebou nezanechává kondenzační sled nebo není slyšet jeho hluk na povrchu země. Pokud není splněna aspoň jedna z výše zmiňovaných podmínek, proletí nad našimi hlavami desítky letadel bez povšimnutí.
Pokud jsou ale v horní troposféře vhodné podmínky pro kondenzaci spalin leteckých motorů, letadlo (a nejedno) zanechává stopu, které si všimne každý kdo zvedne hlavu k nebi.
Že jsou čáry přerušované? To proto, že vrstva vzduchu kterou letadlo prolétá není homogenní, ale mění se jeho vlastnosti - především obsažená vlhkost a teplota. A ta se může měnit i po pár metrech jak v horizontálním, tak vertikálním směru (uvažujme že letadlo může také klesat či stoupat).
Satelitní snímky právě toto krásně dokazují, když na nich jsou jasně viditelná pásma, ve kterých jsou vhodně podmínky pro kondezaci (vy tomu říkáte "oblasti kde je manipulováno počasí").
Mimochodem nám občas kondenzační sledy taky vadí, a to proto, že snižují osvit Sluncem (a tak teplotu), případně jsou zdrojem tvorby cirrovité oblačnosti.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od junak » 25 kvě 2010 21:38

Akoze mna nepresvedcis a pochybujem ze aj niekoho na tomto fore nepresvedcis ze chemtrails neexistuje.Vybral si si zly web.Prepac ale tu ti na to nikto neskoci.Aspon myslim.
Takze odporucam nejake komercne medium.

Vela zdaru

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Michael » 25 kvě 2010 21:49

Verthandi snažíš se to říkat sice moc pěkně erudovaně, ale tomu sám nemůžeš věřit. A pokud opravdu věříš, tak je mi tě upřímně líto. Papouškuješ pořád dokola jedno a totéž jako mistr Setvák a ostatní, co si zřejmě z jistých důvodů nemůžou dovolit chemtrails zpochybňovat. Tvoje vysvětlení by bylo fajn, ale chemtrails bohužel není žádná konspirace ale tvrdá každodenní realita. Stačí se jenom dívat a dávat si dohromady 1+1. Nepodceňuj lidi co jsou tady, jakkoliv se ti můžou zdát konspirační fanatici. :idea:

Svět bohužel není takový jaký znáš z televizních zpráv na Nově nebo ČT1, případně z ostatního zpravodajství. :|

Uživatelský avatar
Tauri
Příspěvky: 201
Registrován: 16 úno 2010 12:32
Bydliště: Východní čechy

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Tauri » 25 kvě 2010 21:52

Já to psal už předtim, že za to můžou paneláky :D :D prý stačí i výška 50 metrů a hle je tu větší oblačnost :D Hele jsi pořád tak zaujatý svou prací a stojíš si opravdu za vším co řekneš? A budeš si za tím stát i za 10 let?? Co když se to vše provalí ještě tento rok a co...? Změníš názor?

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 25 kvě 2010 22:05

Tauri píše:Já to psal už předtim, že za to můžou paneláky :D :D prý stačí i výška 50 metrů a hle je tu větší oblačnost :D Hele jsi pořád tak zaujatý svou prací a stojíš si opravdu za vším co řekneš? A budeš si za tím stát i za 10 let?? Co když se to vše provalí ještě tento rok a co...? Změníš názor?
Paneláky těžko, to převýšení by muselo být výrazné a rozsáhlé (třeba několik kilometrů dlouhý "schod" v ploché krajině). Prací zaujatý nejsem, protože mě meteorologie neživí, je to jen můj koníček. Neměním své názory, to bych se tu s vámi jinak nedohadoval.

Těžko se může provalit něco, co neexistuje. Stejně jako jsme nevymřeli na prasečí chřipku (mj. jedno z témat kde souhlasím s tím, že celá aféra byla nafouknutá pro maximalizaci zisku farmaceutických společností), tak nás neovládnou "vládci loutek", ani nezadusí "chemtrails".
To už mám spíš strach z toho, že nás jednoho dne sestřelí nějaký ten šutr co bude nad síly Bruce Willise :lol: případně technologickou éru civilizace ukončí mohutná sluneční erupce. No a nebo to příroda nechá na člověku a ten to buď vyřeší rychle velkým červeným tlačítkem nebo pomalu pokračováním svého chování vůči životnímu prostředí.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od junak » 25 kvě 2010 22:23

Ja ti neverim ani slovko co pises.Ozi pisal si ze clovek nedoaze manipulovat pocasim ze nie je boh.A predsa v Cine "Olympiada"a aj oficialne sa pripusta ze pocasie sa da manipulovat.

Tak a co teraz napises?Si sa dostal sam svojimi tvrdeniami. :lol:

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 25 kvě 2010 22:38

junak píše:Ja ti neverim ani slovko co pises.Ozi pisal si ze clovek nedoaze manipulovat pocasim ze nie je boh.A predsa v Cine "Olympiada"a aj oficialne sa pripusta ze pocasie sa da manipulovat.

Tak a co teraz napises?Si sa dostal sam svojimi tvrdeniami. :lol:
Moje tvrzení si neodporují, pouze odporují tvrzením vašim. Lokálně lze počasí změnit - tj. vyvolat srážky a tím rozpustit oblačnost. Ne však v měřítku o kterém se mluví tady - manipulací celých tlakových útvarů o plochách statisíců km2, front dlouhých tisíce kilometrů a změnami vlastností vzdušných mas o nepředstavitelných kubaturách.
O tom jsem už psal na orgo-blogu, že pro takový zásah (ač by byl teoreticky možný) by bylo potřebí gigantické množství energie (v ekvivalentech megatun jaderných zbraní), které není lidstvu dostupné. Zásahy do počasí lokálního charakteru se dějí, ale jde o plochy v desítkách kilometrů a s jasně stanoveným účelem.

Představa jak Američané (z nichž většina ani pořádně neví, kde naše země leží) věnují terawatty energie na to, aby na druhé straně Země vytvořili bouřku co tu poláme pár stromů a vytopí pár domů mi přijde nejenom směšná, ale hlavně dost egoistická. Navíc, pokud by taková "meteorologická zbraň" opravdu existovala, proč by se používala tak, jak se podle vás používá?

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od junak » 25 kvě 2010 22:46

A vari HAARP neexisyuje?A co je to ak nie klimaticka zbran?A mikrovlny?Krasne sa tym da tvorit a aj smerovat oblacnost.

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 25 kvě 2010 22:51

junak píše:A vari HAARP neexisyuje?A co je to ak nie klimaticka zbran?A mikrovlny?Krasne sa tym da tvorit a aj smerovat oblacnost.
HAARP působí do ionosféry, ne do troposféry, kde probíhají procesy zodpovědné za počasí. Navíc platí to samé ohledně energie, co jsem napsal výše. Aby se mikrovlnami dala vytvářet oblačnost (navíc netuším jak by se to dělalo) na vzdálenosti tisíců kilometrů, byly by opět nutná gigantická množství energie.

A pro dnešek končím, postel volá...

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od pepr » 25 kvě 2010 23:10

Verthandi píše:... pro takový zásah (ač by byl teoreticky možný) by bylo potřebí gigantické množství energie (v ekvivalentech megatun jaderných zbraní), které není lidstvu dostupné.
Tohle je nevědecké tvrzení. Podsouvá závěr na základě spekulace. Vychází z předpokladů nereálnosti. Jednak vždy není nutné vynakládat obrovské množství energie -- stačí existující energii řídit menším přísunem energie. Jednak vycházíte z předpokladu, že veškerá používaná energie se musí složitě vyrobit. Jde o vojenské projekty, do kterých tekly a tečou bilióny dolarů. Technologie je úplně jinde, než si obyčejní lidé myslí.
Verthandi píše:Představa jak Američané (z nichž většina ani pořádně neví, kde naše země leží) věnují terawatty energie na to, aby na druhé straně Země vytvořili bouřku co tu poláme pár stromů a vytopí pár domů mi přijde nejenom směšná, ale hlavně dost egoistická. Navíc, pokud by taková "meteorologická zbraň" opravdu existovala, proč by se používala tak, jak se podle vás používá?
Tady nejde o "většinu Američanů", tohle je věc elit.

Dá se toho najít víc. Tohle jsem hledal jen chviličku. Možná je to "ujetá diplomka", ale dá se z toho vyčíst záměr
http://csat.au.af.mil/2025/volume3/vol3ch15.pdf

Stačí hledat titulek dokumentu. Stačí se podívat na seznam literatury a hledat podle odkazovaných článků, podle jmen... Stačí si pustit nějaké youtube video (mimochodem, pro ostatní, youtube je ve vlastnictví Google) a postupovat podle souvisejících...

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od ercecko » 25 kvě 2010 23:24

heh :lol: tady se zas rozjizdi zakladni spory, co nikam nevedou...

jinak nez sem tohle napsal a odeslal, pridal mezitim prispevek pepr tak jeste dodavam ze s nim souhlasim v tom presouvani existujici energie, dale s tim ze je technologie uplne jinde a obycejnym lidem to muze byt jedno (ve skolach kjedou taky stale podle osnov co jsou 30 let stare) a pak taky ze nejde o vetsinu americanu ani o elity.
Díky usetril jsi mi to sem psat :)


kdyz sem o tomhle tematu cetl kdysi prvni clanky, pochyboval jsem stejne jako kazdy jiny. Vedel jsem, ze to s tim pocasim neni uz tak jak pred lety, toho si mohl nevsimnout jen naprosty magor..ale nejak sem se do jiste doby nepidil po tom, proc tomu tak je a staral se o jine veci.. Jenze potom mi to nedalo a zacal sem situaci kolem pocasi stale vice sledovat, vsechno se mi to postupne poskladalo a ja zjistil, ze je to opravdu vazne.. Ze si nejaka skupina vedcu opravdu za vydatne pomoci a podpory armady provadi dennodenne pokusy v atmosfere a ze ano - pracuje se zde s obrovskymi energiemi, ktere narusuji prirozeny chod pocasi a na lidi to taky nemá moc pozitivní účinky...
Vyskyt a narust extremnich jevu kolem pocasi je v poslednich letech tak enormni, ze to nemuze byt zpusobeno prirozene.. a je to vse fyzika, i kdyz trochu slozitejsi..

Napr povodne, jak my vysvetlis, ze po dobu minimalne tri dnu se ta oblacnost krasne otacela porad dokola ve viru (stejne jako v pripadech minulych povodni) a na satelitnich snimcich byly jasne viditelne stovky tun materialu z nizko leticich vojenskych letadel? (statisice preletu tam a zpet - JEN nad tou oblacnosti) ktera se navic chovala stale stejne.
Nevim jak se muzes ptat, proc by tohle nekdo financoval?!?! proc asi, nevidis nasledky????? jestli te, uprimne te lituji...

jak jsi vysvetloval, ze nektery den si letadel ani nevsimneme: jojo to je den, kdy nad nama rozprasovat nepotrebuji, to letadla letaji vysoko 10km, prevazeji pouze normalni lidi a jsou to linkova letadla.. ale v den, kdy je potreba nekde pobliz, nebo primo nad nami vytvorit oblacnost, tak uz ranni pohled na oblohu je casto k zbliti. Letadla litaji vetsinou nizko, cili si jich vsimneme i podle hluku turbin, ktere se k nam snadno donesou a rezonuji, nejhorsi je to v noci a kdyz treba spite nekde ve stanu neda se ani usnout.. hnus.. No zanechavaji za sebou cetne stopy (casto jde videt ze jsou tri, dve po motorech co mizi rychle a treti ktera pretrva a pozdeji se prida do shluku k ostatnim..

ale ty to vse vis, tomu ja verim.. ja treba lituji vsechny meteorology, ze to nesmi pustit ven, pritom oni hlavne moc dobre vedi jak je to v prd*** a ze s tim nemuzeme poradne nic delat (aby jsme to napriklad zastavili..)
no a jisteze se manipulace priznavaji, v mediich byly zminene umele vytvorene snehove boure a nasledne zaplavy v cine, bylo to omluveno nedopatrenim :) a starosta moskvy se take netaji tim, ze se mu pres zimu nechce ven s lopatou a odhazovat snih :) a nebo jak nedavno byla v moskve vojenska prehlidka a priroda jim hrala do not, pry ani nemusela vzletnout vojenska letadla plna chemikaliji na vytvoreni krasneho slunecneho dne..

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od pepr » 25 kvě 2010 23:28

Verthandi píše:by bylo potřebí gigantické množství energie (v ekvivalentech megatun jaderných zbraní), které není lidstvu dostupné.
Napadlo mě ještě takové přirovnání. Na mostě se velí "zrušit krok". Důvod se jmenuje rezonance. To je jedno z použití HAARP -- vyvolání rezonance v zaměřených oblastech s cílem zjistit nerostná ložiska, podzemní prostory (při malém výkonu) nebo rozvibrovat prostředí na jeho přirozené frekvenci a uvolnit nahromaděné energie -- vyvolat zemětřesení.

Verthandi

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od Verthandi » 26 kvě 2010 06:27

Zajímal by mě mě jediný rozumný důvod, proč bych měl někomu lhát.

Každopádně my se díváme na nebe s pocitem obdivu a respektu před silami přírody zatímco vy se strachem a nenávistí vůči údajnému nepříteli.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: PEKLO NA NEBY

Příspěvek od ercecko » 26 kvě 2010 08:20

nevim jak ostatni, ale ja mam na nebe stejny pohled jako ty Verthandi..
akorat me prave proto fakt stve, ze se lide zacali srat i do vlastni planety a jeji sily zneuzivat.. protoze vse je prece o fyzikalnich zakonitostech :)
nechapu proc bych mel mit strach..a nenavist mozna vuci lidem, co jsou naprosto slepi a nechteji tohle vsechno videt, stale presvedcuji sami sebe jak je ten svet hezky ruzovy..
a jsou to relativne stare technologie, dnes mozna lepe vyuzite..
neni to nemozne, naopak je to jasna vec.. ovladani pocasi, stimulace zemske kury (zemetreseni,sopky)... a mnoho techto operaci ma i prime souvislosti s ropou..

Odpovědět