HAARP

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: HAARP

Příspěvek od Ondřej » 16 bře 2010 18:54

ty meteoradary občas zobrazují nesmysly, respektive jejich počítače. To jsou ty obrazce do vrtulky a podobně.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: HAARP

Příspěvek od am2 » 16 bře 2010 19:30

proc si to myslis?

dosud bylo neco takoveho velkou vyjimkou
http://www.youtube.com/watch?v=o1hCEhrjaFA
http://www.youtube.com/watch?v=f7CLasxj9vs

najednou jsou velmi casto na radarech různe vějíře a kruhy (vnitřek prázdný)

ted jsem z toho trosku jelen...

puvodne jsem si totiz myslel, ze obrazce vznikaji tak, ze
- otacivy pohyb radaru,
- impulsni vysilani a snimani radaru
- a stalá nebo impulsni (modulovana) cinnost nejakeho ciziho zdroje (haarpu)
vytvareji pomoci stroboskopickeho jevu takoveto obrazce
(vejir, pripadne spiralu v pripade, ze i rušící signál je modulovaný/impulsní)

ale ted se divam, ze obrazce nelezi v miste radaru (pokud tedy plati, ze radar je umisten ve stredu toho zamerneho krize; treba nelezi a kriz je tam jen proto, aby lidi mohli snadno odecitat, kolik km od nich je treba boure; nevim)

i ti meteorologové se k tomu vyjadrili, ze se jedna o interferenci s jinym zdrojem, ale mohli mlžit

nejakym technickym problemem radaroveho pracoviste to muze byt take, ale je zajimave, ze je najednou tolik pripadu (leda ze by to bylo bezne a jen si toho nikdo nevsimal) nemohu posoudit
Naposledy upravil(a) am2 dne 17 bře 2010 00:52, celkem upraveno 2 x.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: HAARP

Příspěvek od levi » 16 bře 2010 23:20

Dnešní obrázky:
radar Carnavon, 4:40 GMT
Obrázek

Kalgoorlie
Obrázek

Geraldton
Obrázek

Learmonth
Obrázek

Celkový obraz na http://picasaweb.google.cz/101511496986 ... /Australie#

Proč si myslíš, že ty počítače ukazují nesmysly? A všechny stejně...

včerejší video (dost špatná kvalita, je to brané jen foťákem), zatím bez titulků na
http://www.youtube.com/watch?v=Eg_E6Z1W9_8

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: HAARP

Příspěvek od levi » 17 bře 2010 12:08

Ale někdy to vypadá i jinak, třeba dneska ráno Townsville:
Obrázek
a zase je to vidět i na okolních radarech.
animaci si můžete pustit na http://www.theweatherchaser.com/radar-l ... 0-03-17-11
Všimla jsem si, že je u většiny mnou pozorovaných "kytiček" čas něco před pátou hodinou ráno.
Ale má to i svoje výhody: vždycky jsem byla slabší v zeměpise a teď najednou vím, kde je Sydney, Townsville nebo Kalgoorlie :lol:

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: HAARP

Příspěvek od am2 » 17 bře 2010 17:04

ty vejire jen naznakové v barvach bile a modre nejsou az tak moc dulezite.
jedna se o slabé signaly do radaru, kde muze byt snadne ruseni a ruzné parazitni vlivy kdečím,
a take to casto u meteo radaru byva bezne, toto male ruseni.
(time nerikam, ze by to nemohlo byt zpusobeno tim stejnym, cim jsou zpusobeny ty velke a signalove silne vejire)

dulezite jsou ty velke a signalove silne (červená, černá barva) vejire, nebot to ukazuje na velký rusici zdroj mnohokrát silnejsi nez jsou treba wifi zakladnove stanice.

(jinak stupnice signalu radaru by mela byt teoreticky logaritmická, tzn. že
poměr mezi nejnižší (bílou) a nejvyšší (černou) barvou na stupnici je třeba řádově tisíc
(tedy co se týče úrovně elm pole dopadajícího na radar).

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: HAARP

Příspěvek od Ondřej » 17 bře 2010 23:13

1. nijak nevyvracím, že tyto radary nemanipulují počasí a pod., ale tyhle grafický výstupy s tím podle mě nemají nic společnýho. V těch stanicích povětšinou nejsou žádní lidi takže nikdo nemůže říct, kam se natáčí a co vysílají, když zrovna pravidelně nekreslí oblačnost...
2. na CHMI je dostatečně popsáno, jak ty radary vytváří obrázky. Doporučuji nastudovat, pak bude jasnější, jak ty kytičky můžou vzniknout.
3. schválně si zjišťujte kde ty radary fyzicky jsou - zjistíte, že přesně uprostřed kytiček.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: HAARP

Příspěvek od am2 » 18 bře 2010 00:38

1) nemyslim si, ze ty snimaci radary manipuluji pocasim, pouze zachycuji jiny velmi silný signal.
2) na cmhi jsem nic takoveho nenasel, krome vety, ze mohou vznikat i spiralky (kdyztak dej odkaz, pokud znas)
3) jo, díky, už jsem doma - ty vejire na fotkach v predchozim prispevku od Levi, kde mi neštimovalo to, že vějíře nejsou uprostřed záměrného kříže...
... tak to jsou asi spojené radarové obrazce (asi jako napr cesky dvoj-radarovy obrazec chmi.cz)
Pak tedy muze platit opet ta teorie, ze tocivy a elevacni pohyb radaru interferuje s jinym modulovanym silnym plosnym signalem a tim vytvari vejire nebo spiraly
(mam na mysli jen ty vejire vykreslene cernou barvou, tj. nejsilnejsi signal,
nikoli ty vejire vykreslene bilou barvou, tj. velmi slaby signal - tam se projevi kdejake ruseni)
Otazka zustava, kde se tam na mnohem uzemi australie najednou vzal signal tak silny a plošný (nejedná se o ruseni z bodovych wifi vysilacu apod, ty radar nasmima jen kdyz je na vysilac zrovna natocen)
A proc to tam drive nebylo, tyto silne cerne obrazce a ted je jich tam hodne, a to u mnoha radaru ruzne po australii.
(leda ze by to tak bylo i drive, pouze si toho nekdo ted vsiml a informoval o tom jako o "novince"...)

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: HAARP

Příspěvek od levi » 18 bře 2010 08:59

A dneska opět Townsville, vypadá to podobně jako včera, opět nejsilněji mezi 4. a 5. hodinou ráno (ale je to tak od 1 hodiny v noci cca do 5 hodin ráno)
http://www.theweatherchaser.com/radar-l ... townsville

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: HAARP

Příspěvek od levi » 23 bře 2010 10:03

Naposledy upravil(a) levi dne 23 bře 2010 15:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Australský Perth zpustošila bouře

Příspěvek od Michael » 23 bře 2010 15:32

Australský Perth zpustošila bouře, škody jsou 100 miliónů dolarů

Prudká bouře zasáhla v pondělí okolo čtvrté odpoledně místního času australský Perth. Vítr o rychlosti až 120 kilometrů za hodinu ohýbal a lámal stromy, strhával střechy i dráty elektrického vedení. Bez proudu se ocitlo 158 000 odběratelů a ještě v úterý jich je bez elektřiny 70 000. Kvůli výpadkům proudu nefungovalo přes 190 semaforů, uvádí web The Australian.

Bouři doprovázelo mohutné krupobití a přívalové deště. Za sedm minut na zem spadlo množství vody odpovídající měsíčním srážkám. Za osm hodin napršelo 35 milimetrů vody. Kroupy o velikosti golfového míčku rozbíjely okna a skla automobilů. Na letištním terminálu v Perthu se zřítila část střechy a odlety musely být dočasně pozastaveny. Voda zaplavila nemocnice a čtrnáct škol zůstalo zavřených.

"Co si pamatuji, je to nejhorší počasí od pověstné májové bouřky v roce 1994, kterou provázely silné větry a rozsáhlé výpadky dodávek elektřiny," řekl premiér státu Západní Austrálie Colin Barnett australskému zpravodajskému serveru ABC a dodal: "Doufám, že výpadky dodávek energie nebudou tak velké, ale tuším, že tentokrát budou mnohem větší škody na budovách a bytech."

Škody se odhadují na 100 miliónů dolarů (takřka 1,9 miliardy korun). Několik lidí bylo zraněno.

Letošní březen je nejdeštivější od roku 1971.




http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/1 ... olaru.html

Uživatelský avatar
slurm
Příspěvky: 461
Registrován: 31 kvě 2009 04:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HAARP

Příspěvek od slurm » 23 bře 2010 19:36

haarp na aljašce se pořad činí,stejně jako včera :evil:
http://137.229.36.30/cgi-bin/scmag/disp ... test&Bx=on

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: HAARP

Příspěvek od sophia » 23 bře 2010 21:52

že by šlehačka pro Itálii?

Obrázek

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: HAARP

Příspěvek od am2 » 25 bře 2010 19:44

jak že to ten meteorolog říkal, že vlnky jsou důsledek nerovností terénu?
a proč tedy vlnky vznikají i v místech, kde žádné hory a kopce nejsou?
phpBB [video]

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: HAARP

Příspěvek od levi » 25 bře 2010 20:24

moc hezký video :-)
Meteorolog psal, že vlny stojí na místě jen zdánlivě, že vznikají pokud proudění má nějakou překážku jako třeba pohoří nebo pobřeží. Jako když se v potoce za kamenem tvoří vlny pořád na stejném místě, ale voda teče dál. Má to jistou logiku, jeden večer jsem věnovala tomu, že jsem jak i**ot koukala na všechny možný videa potoků a vln :lol: A je to jak říká (v potoce). No jo, ale: pokud se změní směr proudu, změní se i směr vlnění, že jo? Teda pokud je to vlnění reakce na proud. No a na tom mým posledním videu se vítr změnil a vlny stále stojí a stále jsou stejným směrem. A kromě toho jsou i případy jako tenhle nebo další, a ty se "potokem" prostě vysvětlit nedají. Při nejlepší vůli ne. Nevím proč, nešlo mi na jeko komentář reagovat, zkoušela jsem to asi pětkrát i s odkazem na to další video. Kdybyste to někdo dokázal, budu ráda, takhle to spoustu lidí uchlácholí, že odborník odpověděl, tak je to přece jasný :)

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: HAARP

Příspěvek od am2 » 29 bře 2010 20:49

tady jenom nejake fotky posbirane z toho odkazu kdesi vyse
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět