Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od vlady » 10 črc 2010 01:01

No nevím ale zatím jsou to jen spekulace o zakřivení světelných paprsků. Tak mi to připadá jen o snahu vyvolat senzaci.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 13 črc 2010 13:31

já jsem poměrně otevřený novým věcem, ale připadá mi že teorie že jsme uprostřed země vyvolává víc otázek než odpovídá. Máme tu model který podle mě funguje, a pak teorii která popírá snad všechny fyzikální zákony co jsou.
Podle mě není možné aby všichni ti vědci na světe počítali s čísly které jsou špatná.
Samozřejmě pravdamůže být i jinde. Ale chtělo by to nějaké konkrétní možnost, projev vnitřní země.
Zatím sem narazil na teorie. Až někdo popíše fyziku zakřiveného světla uvnitř země tak se z toho stane rovnocená teorie které se můžeme bavit.
+ vidim že ondřej je zainteresovanej. Zkus navrhnout nějakej pokus, něco jak by se mohla teorie potvrdit.
Nestačí totiž vymslet teorie ( která může být i správná ) ale musí se vymyslet jak jí přiblížit ostatním lidem a jak jí potvrdit.

btw. najěký študentíci daly digitální kameru na meteroologický balón. Na těch snímcích je vidět zakřivení země. ( my jsem na povrchu ). Pochybuju že by študentíci spolupracovali s vládou a že by retušovali snímky.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Ondřej » 13 črc 2010 21:25

V jaké výšce to ta jejich kamera natočila?

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 13 črc 2010 23:23

ten článek proběhl už je to pár let. Nejsem schopnej se vzpomenout na přesný čísla. V rámci "reportáže" ukazovali záběry a byl také komentář že dosáhly vyšších vrstev atmosféry. Že byly tak vysoko že už bylo jasně vidět zakřivení země. Což taky bylo.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od pepr » 13 črc 2010 23:26

Mike.Jt píše:btw. najěký študentíci daly digitální kameru na meteroologický balón. Na těch snímcích je vidět zakřivení země. ( my jsem na povrchu ). Pochybuju že by študentíci spolupracovali s vládou a že by retušovali snímky.
Kdybych byl študentík, dal bych na kameru nějaký trošku širokoúhlý objektiv. Jinými slovy, vliv na výsledek má objektiv, jeho optika. Na základě toho moc o zakřivení povrchu posuzovat nelze. Když vyfotím obyčejným foťákem výškové budovy (jako běžný turista), vypadá to, že padají. A ony přitom stojí úplně rovně.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 13 črc 2010 23:30

nevim jestli sem nějak nepochopil ty teorie ale pokud vyletí nad zem měl by teoreticky vidět jak efekty zakřivení země ( opačného než normálně ) Pokud 300 metrů nad Ruzyní jsou vidět upatí alp, tak študentíci měli asi pozorovat i vzdálenější objekty. A prostě na to m videu měla země tvar jako ze satelitních snímků.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 13 črc 2010 23:35

furt bych rád udělal jasno v té teorii. Nenapadá vás nějaké přímé ověření ? Něco čím porušit stávají geometrii ? Rád bych to otestoval.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od pepr » 14 črc 2010 13:30

Problém je v tom, že se nacházíme uvnitř systému, který pozorujeme. Ten nákres se zakřivenou dráhou světla vychází z toho, že řekneme, že při pohledu z venku můžeme pozorovat, jak se světlo šíří uvnitř systému. Naše vnímání vizuální vnímání reality je založeno na zachytávání světla. Nedokážeme poznat, po jaké dráze se světlo šířilo, protože se díváme zevnitř. Vidíme jen okamžik dopadu fotonu na sítnici. Nevidíme, kudy se foton pohyboval.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Ondřej » 14 črc 2010 20:03

Zakřivení horizontu nahoru je pozorovatelný jen do 6 km výšky. Potom už klesá dolů.

Námět k přemýšlení (kdo to umí): http://www.michaelbach.de/ot/fcs_hollow-face/index.html

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 14 črc 2010 20:23

a nenapadá tě teda nějaký způsob pokusu ověření ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od junak » 14 črc 2010 23:14

Ja si myslim ze dokazeme vnimat viac ako 5timi zmyslami ale to uz nevieme.Netreba ziadne tazkopadne merania pokusi a vylety do atmosfery aby sa dali potvrdit urcite veci.No my sme fyzikalne materialisticky zalozeny a nepochopime to toboz nie z terajsimi vedomostami co nam system dava.Iluziu.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Alfa » 14 črc 2010 23:17

Ondřej píše:Zakřivení horizontu nahoru je pozorovatelný jen do 6 km výšky. Potom už klesá dolů.

Námět k přemýšlení (kdo to umí): http://www.michaelbach.de/ot/fcs_hollow-face/index.html
To je hrozný. Tuplovaně platí "nevěř tomu co vidíš".

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od pepr » 15 črc 2010 09:55

A ještě si uvědomte, že ten obraz rotující masky sledujete na velmi placatém monitoru. To znamená, že se nejdříve vytvoří iluze 3D objektu na placce a pak teprve zjistíte, že nastává iluze při vnímání jiné iluze. ;)

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od vlady » 15 črc 2010 11:34

V tomhle případě jsem skeptik. Když jsme tedy uvnitř tak co je potom na povrchu zeměkoule co je vidět z povrchu atd. tím se nějak tento projekt nezabývá.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Země je dutá, žijeme pravděpodobně UVNITŘ duté koule

Příspěvek od Mike.Jt » 15 črc 2010 11:48

iluze v jiné iluzi to je pěkný. Pro mě teoreticky by bylo možné i přijmout myšlenku že se země zakřivuj nahoru, ale pak ty čachry s temnýma hvězdama a křivou dráhou paprsků mi to zase ruší. Podle mě nejsou fyzikální zákony složité. Ty teorie že všechny planety jsou duté, složitá geometrie otáčení .... Pak sem tu dokonce narazil na tvrzení že vesmír uvnitř je koloidní, a že srážky s ostatními planetami nehrozí, což je podle mě naprostá kravina. Stejně tak ta rotace kolem černé hvězdy mi nesedí.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Odpovědět