Jill Bolte Taylor

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Jill Bolte Taylor

Příspěvek od elekta » 14 říj 2009 23:48

Spontánní výpověď vědkyně, jak pracují naše hemisféry. Teoreticky to znají mnozí, ale tento příklad...prostě ze života.

Jill BolteTaylor 2008 at TED - české titulky - 1. část
phpBB [video]


Jill BolteTaylor 2008 at TED - české titulky - 2. část
phpBB [video]

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Jill Bolte Taylor

Příspěvek od truthseeker » 15 říj 2009 01:17

Skvělé!
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Saila
Příspěvky: 274
Registrován: 01 črc 2009 16:07

Re: Jill Bolte Taylor

Příspěvek od Saila » 15 říj 2009 19:11

wow... to zavani tim aby tu pravou stranu clovek lip prozkoumal :-D ve spojitosti s umyslnym AC:-D
"život je jako jedna velká LAN párty" :-D by me...

HEM
Příspěvky: 11
Registrován: 09 říj 2009 10:49
Bydliště: sever, Děčínsko

Re: Jill Bolte Taylor

Příspěvek od HEM » 16 říj 2009 00:04

Mela. Psychedelická zkušenost vlivem fiziologickýho defektu. Zajímá mě, jak můžou některý lidi potlačovat pravou hemisféru. Asi že mají tak silnou podporu ze/ve světa/ě levohemisféráků. Já osobně mívám "potíže" normálně používat levou část (asi), přijde mi pro mě mnohem přirozenější pobývat v "LaLaLandu",akorát že v běžným životě to moc nepomáhá, snad jen poznáním, že je v té běžné všední realitě většina věcí a dění naruby.Všeobecně rozšířený chaos. Je někdy zábavné a vždy poučné pozorovat to nádherné pronikání jemných vláken z "LLLandu" do "normální" roviny. Ta železná spolehlivost vesmírných principů. Klobouk dolů před Existencí.

elekta
Příspěvky: 71
Registrován: 26 črc 2009 19:41
Bydliště: Ostrava

Re: Jill Bolte Taylor

Příspěvek od elekta » 17 říj 2009 15:01

Mám to podovně jako ty, lépe mi pracuje kreativní část mozku. Je mi přirozenější empatie, než-li analytika. Jestliže pravá část mozku pracuje s přítomností, která je - TEĎ A TADY, a levá hemisféra s minulostí a budoucností, potřebujeme v tomto duálním světě obě hemisféry harmonicky sladěné. Pokud však někdo využívá převážně levou polovinu mozku, vnímá tento svět docela izolovaně, necelistvě. Je ochuzen. Na druhou stranu zkuste vnímat reálný svět jen pravou půlkou. Budete se cítít jako v ráji, ale ztratíte pojem reálu, budete nešťastni, v horším případě se zblázníte.

Dnešní svět vidím jen jako nerovnováhu. Sloužíme věcem, místo aby oni sloužily nám. Technický vývoj jde kupředu, čímž si všechno ulehčujeme, ale zároveň komplikujeme. Levá hemisféra je stále vyspělejší, nakrmenější, ale ta pravá hladoví a nevývíjí se ve stejném tempu. Pokulhává. A v dnešní době to vnímám tak, že nastává čas na vyrovnávání těchto disharmonií. A pravá část mozku si říká také o nakrmení.

Ano, Vesmírné univerzální zákony (principy) pracují nezištně a neustále, jen my si je kolektivně začínáme intenzivněji uvědomovat.

Odpovědět