rádio hrající v tichu

Co bychom neměli přehlédnout...
rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od rosa » 15 led 2011 13:54

Ahoj všichni, už je to rok a půl, co jsme vypnuli televizi a tak úžasně se mi vyčistila hlava a poslouchám jen to, co chci já. Pochopitelně, že jsem v obraze přes internet, ale ta negativa mi už nikdo do hlavy nepere. Rádio od té doby vůbec nemůžu, když slyším ten tok do hlavy, tak mám strašně nepříjemný pocit jakoby mě něco zpoutávalo, nebo omezovalo. Občas si pustím nějaký film a muzika a je nádherný dar, který jsme dostali.Mohu doporučit i načtené povídky, nebo knihy. Ale miluji ticho, kdy je člověk jen se svými myšlenkami. Dále má člověk volné večery a může číst, rozjímat, milovat, nebo si povídat s dětmi. Za letních večerů sedím na zahrádce pod stromem a jsem tak štastná, že se musím donutit jít domů. Konečně mám svůj jedinečný život ve svých rukách a neplýtvám s ním na sledování cizích osudů. Moc přítomného okamžiku, to je ten klíč a ještě : jak myslíme, to dostáváme. Ale převážná část populace se zájmem sleduje osudy svých seriálových hrdinů /i slza ukápne/ ale své milované osoby nepohladí. A věřte, přátelé, že vím o čem mluvím, těžko byste hledali těžšího televizního fet'áka, než jsem byla já, a můj život vypadal podle toho. Přes den, když si vzpomenu, posílám soucit všem trpícím a tyto lidi jsem mezi ně zahrnula také. Přeju všem, aby si dokázali vzít svůj život zpátky, aby se probouzeli a naše matička zem byla zase nádherné místo pro život.

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od vlady » 15 led 2011 19:42

Udělal jsem totéž a miluji ticho. Je mi nepochopitelné že třeba zedník nemůže dělat pokud mu u hlavy neřve rádio. Je to droga závažnější než si lidé uvědomují.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Mike.Jt » 15 led 2011 20:19

Hodně sem poslouchal mojí mp3, ono totiž přibít tu nevkusnou hudbu z rádia je furt lepší než jí celou dobu poslouchat.
Ale poslední dobou si ticho taky užívám. Je to úplnej balzám an nervy.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

michala13
Příspěvky: 99
Registrován: 28 črc 2010 01:58
Bydliště: Žilina

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od michala13 » 16 led 2011 04:25

Ja som sa bez svojho iPodu ani nehla. Teraz som rada v tichu a keď už počúvam, tak niečo klasické. Zo zvukov najviac milujem zvuk vody, a je jedno, či ide o burácenie oceánu alebo žblnkot potôčika a zvuk praskajúceho ohníka...

uzenypes
Příspěvky: 38
Registrován: 12 pro 2010 13:35

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od uzenypes » 29 led 2011 20:39

vlady píše:Udělal jsem totéž a miluji ticho. Je mi nepochopitelné že třeba zedník nemůže dělat pokud mu u hlavy neřve rádio. Je to droga závažnější než si lidé uvědomují.
nebo ridic z povolani :lol:
radio1 pokud mozno, jinak radio beat, posledni dobou ovsem casteji jezdim potichu... nevim... i se mi lip prestava kourit... a po alkoholu mi je nejak blbe uz po 6-ti pivech, divny, zrjme by to mohlo mit souvislost jinou, nez jen ze starnu :D

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od am2 » 30 led 2011 12:01

Nabrals dobrý kurs.
Akorát někdy zlobí okolí, člověk si musí tuto změnu uhájit stůj co stůj, i přes případné řeči okolí
okolí někdy protestuje jakoby z "dobrých úmyslů", ale je to jen jejich strach, neboť změněný člověk pro ně přestane být tichý přitakávačem jejich životnímu stylu.
Ale ty s tím problém nebudeš.

uzenypes
Příspěvky: 38
Registrován: 12 pro 2010 13:35

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od uzenypes » 31 led 2011 21:04

Hihi ja uz apis prave s leccims natukavam ostatni :lol:
Ona staci zdanlive nanapadna informace, ktera v pravou chvili cloveka trkne, aby si pak dal 1+1 dohromady...
A Pocitac je u nas "hucak" a televize je "vysavac" :mrgreen:
Ideal je rodina (a mala komunita dobrych lidi), zviratka, lehce na samote mimo civilizaci, sobestacnost...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od am2 » 31 led 2011 21:38

v první chvíli jsem si představil, jak jezdíš s televizí po koberci :mrgreen:

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Galliano » 31 led 2011 21:48

To já zase v kanceláři nasazuju sluchátka, abych přebil ten kancelářskej stresující šum a hukot...

Jinak uzenypes... +++ souhlas!

Soběstačnost by mělo být jedno z nejdůležitějších slov pro naši budoucnost ve všech sférách...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od Mike.Jt » 01 úno 2011 00:15

Chce to konečně vymyslet funkční Free Energy, pak ta soběstačnost je vcelku v poho.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

uzenypes
Příspěvky: 38
Registrován: 12 pro 2010 13:35

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od uzenypes » 01 úno 2011 21:43

am2 píše:v první chvíli jsem si představil, jak jezdíš s televizí po koberci :mrgreen:
bohuzel nevysava koberec ale me :lol:

jao
Příspěvky: 14
Registrován: 09 říj 2010 21:22

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od jao » 01 úno 2011 23:02

Ľudské telo je plné vody a tá sa dá manipulovať zvukom. Mozog je plný merateľných elektrických signálov, tak prečo to nezneužívať mocnými. Myslím, že to bol Goebbels, ktorý nariadil, aby sa komorné A zmenilo zo 432 Hz na 440 Hz. Že by to bol taký muzikant ? Urobil som si test. Na niekoľko minút som počúval čistý 432 Hz tón. Dostavil sa pocit ľahkosti, dobrej nálady a povznesenia. V takej super nálade som to zmenil na 440 Hz. Po pár minútach som to musel ísť rozchodiť. Ovládol ma pocit hnevu a nejakej vnútornej nervozity. Tak som si doprial 432ku a zas po chvíľke v pohode. Táto "nová" rytmická hudba má podľa mňa vyvolávať v ľuďoch všetko to zlé, čo vidíme okolo seba. Vyskúšajte si to. Pustite si hudbu, ktorá bola zaznamenaná pred rokom 1939 v originále, nie remasterovaná.
Ja rád počúvam Billie Holiday :-)

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od vlady » 02 úno 2011 12:19

To je zajímavé, zvláště když se od toho odvijí celá temperovaná stupnice.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od junak » 02 úno 2011 12:35

Tiež zaujímavé.Čo z toho vyplíva?

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: rádio hrající v tichu

Příspěvek od vlady » 02 úno 2011 17:42

Abych se přiznal sám nevím, Jednotlivé tóny jsou v čisté stupnici přesné násobky, v temperované jsou mírně upraveny aby celek ladil. Když se změní základní tón tak je vše jinak.

Odpovědět