Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Co bychom neměli přehlédnout...
SDK
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2012 19:14

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od SDK » 23 úno 2013 20:10

Děkuju Ti apaticku. Ahoj, Slávek.

Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od orwa » 27 úno 2013 02:11

:D Zdravím všechny dobré lidičky a hlavně ty, co opravdu studují řekněme tedy podle Reicha, energii Orgonu. W.Reich mně zpočátku velmi oslovil svým výzkumem a zcela jistě udělal ohromný kus práce. Přečetl jsem od něj vše, co se dalo získat na netu a taky knihu napsanou jeho synem Peterem. Vše jsem to louskal v překladu Googlem T. takže mi to trvalo asi dva roky a vcelku jsem se i zasmál (formě překladu). Jak jsem tak běhal po různých amerických webech, tak mi vlastně došlo, že tzv. pokračovatelé Reicha si z toho udělali jen velký byznys a mnoho senzačních zpráv z výzkumu a praxe W.Reicha se nezakládá na pravdě. Tím nijak nezmenšuji samotný vědecký přínos tohoto badatele. Málokdo si taky uvědomuje, že Reich byl prvním vědcem, který prokázal a to i v mnoha replikacích dalších vědců, systém "volné energie", kdy bez vynaložení jakékoli energie je v orgonovém akumulátoru zvednuta teplota až o tři stupně celsia, oproti shodné "bedně", ovšem bez sendvičových stěn, stojící vedle jako porovnávací vzorek. Může se o tom přesvědčit každý, kdo si dá tu práci s výrobou, moc složité pro pokus to není. Tímto pokusem pro mně jednoznačně padá 1. zákon termodynamiky a přes to vlak nejede, navzdory všem fyzikům - prokážu kdykoliv.
Ale opravdový start bádání orgonu nasadil jiný velikán i když skoro neznámý, je jím Francizsek Dionýz Rychnowski, polský šlechtic a vlastně učitel W.Reicha. Tento člověk nazval zmiňovanou energii - eteroid . Dlouho před Reichem využíval eteroid k léčbě a vlastnil i několik patentů na léčebné přístroje a technologie použití. Z jeho přístroje, dle očitých , léčených svědků, přímo "vytékala" nazelenalá ektoplazma a dala se i částečně skladovat ve skleněných nádobách. Již v roce 1899, byl eteroid na základě Rychnowského patentu , využíván v čistírně odpadních vod, tuším že ve Lwově, tehdy Polském. O F.D.Rychnowském toho moc na Netu není a mnou shromážděná data nejsou moc obsáhla a i to málo jsem dohledával snad dva roky (samozřejmě né nepřetržitě).
Takže radím, zapomeňte částečně na W.Reicha a hledejte data o F.D.Rychnowském.
Něco trošku předhodím v polštině http://www.mrhopen.republika.pl/index.html

S přáním světla a lásky všem Serafin
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

Stranger
Příspěvky: 46
Registrován: 09 kvě 2011 23:28
Bydliště: holandské hranice

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od Stranger » 27 úno 2013 03:02

Okamzite tak udelám,Pájo.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od kolosjackos » 03 bře 2013 00:06

orwa píše::D Zdravím všechny dobré lidičky a hlavně ty, co opravdu studují řekněme tedy podle Reicha, energii Orgonu. W.Reich mně zpočátku velmi oslovil svým výzkumem a zcela jistě udělal ohromný kus práce. Přečetl jsem od něj vše, co se dalo získat na netu a taky knihu napsanou jeho synem Peterem. Vše jsem to louskal v překladu Googlem T. takže mi to trvalo asi dva roky a vcelku jsem se i zasmál (formě překladu). Jak jsem tak běhal po různých amerických webech, tak mi vlastně došlo, že tzv. pokračovatelé Reicha si z toho udělali jen velký byznys a mnoho senzačních zpráv z výzkumu a praxe W.Reicha se nezakládá na pravdě. Tím nijak nezmenšuji samotný vědecký přínos tohoto badatele. Málokdo si taky uvědomuje, že Reich byl prvním vědcem, který prokázal a to i v mnoha replikacích dalších vědců, systém "volné energie", kdy bez vynaložení jakékoli energie je v orgonovém akumulátoru zvednuta teplota až o tři stupně celsia, oproti shodné "bedně", ovšem bez sendvičových stěn, stojící vedle jako porovnávací vzorek. Může se o tom přesvědčit každý, kdo si dá tu práci s výrobou, moc složité pro pokus to není. Tímto pokusem pro mně jednoznačně padá 1. zákon termodynamiky a přes to vlak nejede, navzdory všem fyzikům - prokážu kdykoliv.
Ale opravdový start bádání orgonu nasadil jiný velikán i když skoro neznámý, je jím Francizsek Dionýz Rychnowski, polský šlechtic a vlastně učitel W.Reicha. Tento člověk nazval zmiňovanou energii - eteroid . Dlouho před Reichem využíval eteroid k léčbě a vlastnil i několik patentů na léčebné přístroje a technologie použití. Z jeho přístroje, dle očitých , léčených svědků, přímo "vytékala" nazelenalá ektoplazma a dala se i částečně skladovat ve skleněných nádobách. Již v roce 1899, byl eteroid na základě Rychnowského patentu , využíván v čistírně odpadních vod, tuším že ve Lwově, tehdy Polském. O F.D.Rychnowském toho moc na Netu není a mnou shromážděná data nejsou moc obsáhla a i to málo jsem dohledával snad dva roky (samozřejmě né nepřetržitě).
Takže radím, zapomeňte částečně na W.Reicha a hledejte data o F.D.Rychnowském.
Něco trošku předhodím v polštině http://www.mrhopen.republika.pl/index.html

S přáním světla a lásky všem Serafin
nemas nahodou polske koreny a nejsi presvedceny o fasistickych, slowansko-arijskych vedach?

co si cetl krome "der traumvater" by me taky zajimalo, protoze reich skoro neustalo klade odpor k mystice.

zajimave ze se reich o jeho "uciteli" nikde nezminuje, zato ale se zminuje o Franz Anton Mesmer (1734-1815), ktery take postavil neco jako orgonove akumulatory. mesmer "orgon" nazyval "animalisticky magnetismus".

krome toho reich psychoanalitikou, jeho teorii orgasmu, bionovymi experimentmi existenci orgonu prakticky podlozil.
k podstate pochopeni orgonu patri hlavne kniha "funkce orgasmu (die funktion des orgasmus/function of the orgasm)", ktera popisuje vpliv orgonu na lidskou psychiku a "rakovina (der krebs/cancer biophaty)", ktera popisuje vpliv orgonu na lidsky organismus vcelku. a doporucuji si ty knihy precist primo od reicha a nejake psojdopsyny na nete.

diky za polopravdy a pleteni hlav oveckam :lol:

tady seznam osob co se s orgonem zabyvali (v nemcine) http://nachrichtenbrief.wordpress.com/2 ... ft-teil-1/ (bez narodenskeho nadechu)

ps: prectete si od reicha aspon "listen little man" http://www.listenlittleman.com/
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od juhele2009 » 03 bře 2013 03:16

kolosjackos
A nešlo by to Reichovo učení shrnout do jednoho krátkého či delšího odstavce, aby si laik, třeba já, dovedl představit, o co tady vlastně jde? Jestliže jde o akumulátor, tak se musí dobíjet, na tom je založen jeho princip. A jaký druh energie je potom možné z něho čerpat? V posledním čísle 134 WM magazínu http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevc ... 2013020005 je článek s názvem Éter a zrození nové fyziky. :idea: To je přesně ono, cituji: Velký počet myslících fyziků dnes věří, že éter v nějaké nepostižitelné formě existuje, a že některé síly mohou překročit rychlost světla. Jakmile někdo začne skutečně studovat teorii éteru, vynoří se před ním vážné nové pohledy na věci, jako je spin částic, energie nulového bodu, základní struktura hmoty a prostoru, neměnnost rychlosti světla ve „vakuu“ a spojitost mezi gravitací a elektromagnetizmem. Je mi jasný, že s obyč. multimetrem tu energii nezměřím, že ...

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Wilhelm Reich, orgonová energie a orgonový akumulátor...

Příspěvek od kolosjackos » 10 bře 2013 14:27

juhele
ono to nejde jen tak jednoduse vysvetlit. orgon je neco jak eter, jenze eter je machanisticka predstava, natoz orgon je ciste funktionalni. orgon jako zivotni energie je to co lide nazyvaji "stvoritel". reich tohodle stvoritele ale udelal "hmatnym". proto ho vetsina ignoruje, nesedi jim to do jejich mechanickeho pohledu na svet, jako treba u te thermodynamiky, jak spominal orwa.

biony sou nejmensi formou zivota. biony sou koncentrovany orgon a zakladem kazde bunky. vznikaji pri rozklade hmoty. sou to prvoci jako treba krevni bunky.

kazdy zivocich je orgonovy akumulator a stejne i tak reaguje na orgon nebo dor. dychanim, jidlem prijimame orgon. vydychnutim a v.... vylucujeme dor.
jak uz sem psal v moji niti o dorgonitu, hlavni vlastnost orgonu je nabiti/vybiti nebot pulsace a nato mame sexualni pud. nase spolecnost nam ale nedovoli tenhle pud prirozene ukajet a tim nemyslim "kazdy s kazdym", a le to jak to funguje/ovalo u matriarchatskych spolecnosti bez zadnych nasilnosti.

pokud umis nemecky tak si precti tohle: http://www.orgonomie.net/hdoquanten.htm je tam vysvetlen problem negativni entropie.
v knize "der krebs" reich popisuje mereni orgonu a je tam dokonce nacrtek slozeni toho pristroje.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Odpovědět