Zákaz prodeje bylinek v EU

Co bychom neměli přehlédnout...
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od Ondřej » 01 říj 2010 15:35

Evule píše:A co je tak špatného na GMO? Víte to vlastně?
Byla jsem na přednášce člověka, který přednáší genetiku na JČU a bylo nám řečeno, že kdyby jste vzali obyčejné kiwi, které se prodává v obchodech a tvrdili o něm, že jste ho geneticky upravili, testem by neprošlo, protože má v sobě moc špatných věcí na tak úzká kritéria pro schválení gmo. Ale jíme ho denně, protože je přírodní :-).

A k těm bylinkám? V lékárně je trochu risk (z pohledu EU) prodávat vám bylinky bez testů.... asi jak kdyby někdo objevil na louce léky, donesl vám je a řekl "zkus to na tu svou migrénu, sice to není testovaný, ale čert to vem, co špatnýho by ti to mohlo udělat?" souhlasím s názorem, že se přesunou do kolonky potravinových doplňků :-)
Jestli vůbec víme co je špatné na GMO? A ty to víš? Řekl bych že ne. Poněvadž chodíš na přednášky zřejmě pro-GMO lidí z univerzity. :roll: GMO v první řadě likviduje játra těma pesticidama, který si rostlina sama vyrábí. Slyšelas už o tom? A pokud otrávíš játra, zničíš celý organismus.
Kiwi je šlechtěný a ne genově modifikovaný. Víš jaký je mezi tím rozdíl? nebo ti stačí vyjádření kohosi, že kiwi je ještě víc fuj než GMO?
A o tvé úvaze o nebezpečných bylinkách už fakt nevím co si myslet...

Ainan
Příspěvky: 34
Registrován: 18 zář 2010 12:33

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od Ainan » 01 říj 2010 18:10

V Indii sa hovorí, že črevá sú koreňom človeka.. a vieme dobre, čo sa stane až sa otrávi koreň.. Hovoril o tom dokonca aj pán Subotič na jednej zo svojich prednášok :!:

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od kocour » 01 říj 2010 20:05

Docela by mě zajímalo, jak by chtěli zákaz kontrolovat a trestat v praxi :)
To jako bude chodit policajt s herbářem v ruce a hledat tetky, co se motají někde u lesa s košíkem plným meduňky??? Budou exemplární tresty - např. hromadné pálení nabíraných bylinek (obdobně jako válcování zabavených cédéček nebo spalování triček zabavených na vietnamských tržnicích)? Budou tetky bylinkářky (protože běžný člověk sotva rozezná mátu od kopřivy) postaveny před soud?
Houbeles. Nebude nic, akorát se zbytečně strašíme a nasíráme - a o to tu jde především.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od pepr » 01 říj 2010 20:33

Všechny tyhle akce jsou také testem otupělosti a současně otupováním. Jsem ve středních letech tak si někdy připomínám pocity... Dívali jsme se třeba na kolejích na fotbal vysílaný Rakouskou televizí. (Když je víc lidí pohromadě, je to větší prdel.) Měli jste vidět ty výbuchy smíchu, když si vymydlený model (tedy modelka s opačným pohlavím) ve zpomaleném záběru ukousl z tyčinky Mars nebo něčeho podobného a v duchu reklamy se z toho málem... však to znáte. Na tohle jsme tenkrát byli citliví. Připadalo nám to uhozené na hlavu a taky nám vadilo, že místo toho není ten fotbal. Teď už nad reklamou vůbec nepřemýšlíme. A kdo trochu ano, tak se v té době jde vyčůrat nebo udělat něco jiného, smysluplného.

Ty postupné zákazy se stupňují. Oprsklost Bruselu narůstá. Kdyby se takhle oprskle chovali na začátku, nikdy bychom do EU nevstoupili -- tedy ne dobrovolně. Z toho se dá taky odvodit to, že ty orpsklosti se budou stupňovat. Jenže u lidí to naštěstí není jako u té pomalu uvařené žáby. Stačí, aby někdo občas řekl "Císař je nahý" a najednou to vidí hodně lidí.

Vemte si tu další oprsklost s "pomazánkovým máslem", které se prý tak nesmí jmenovat, protože to není máslo. Člověk by neřekl, jak ti bruseláci umí dobře česky. Já bych ze strany Česka zkusil prosadit reciproční krok, kdy bychom požadovali zrušení názvu "cocoa butter" (čili kakaové máslo"). V angličtině jsou frázová slovesa, kdy spojením jednoho slovesa s něčím dalším vzniká úplně odlišný význam. Což takhle opravovat matoucí angličtinu?

michala13
Příspěvky: 99
Registrován: 28 črc 2010 01:58
Bydliště: Žilina

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od michala13 » 02 říj 2010 12:04

tak som vypísala zoznam rôznych výrobkov, ktoré by mali súdruhovia v Bruseli riešiť.... Urýchlene!!!! Ide o naše zdravie :D :D :D
...francúzske zemiaky, volské oko, srnčí chrbát, biskupský chlebík, mačacie jazýčky, granátové jablko, detský olej, medvedie labky, pivný syr, arašidové maslo...pre začiatok stačí :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od pepr » 02 říj 2010 17:04

michala13 píše:francúzske zemiaky, volské oko, srnčí chrbát, biskupský chlebík, mačacie jazýčky, granátové jablko, detský olej, medvedie labky, pivný syr, arašidové maslo
Přesně tak. :lol: Nejvíc nechápu, jak někdo vůbec může vyrábět olej z dětí. Ale pro natvrdlé bruselské úředníky bych to raději zjednodušil na to "arašídové máslo", protože by nemuseli jinak pochopit, že to je všechno nějak podobné. A taky by to "máslo" v seznamu mohli nějak přehlédnout. ;)

Uživatelský avatar
Stisko
Příspěvky: 191
Registrován: 11 úno 2010 10:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od Stisko » 11 říj 2010 21:37

Tak jsem si dnes byla nechat namíchat bylinkový čaj v lékárně, a vida naše vyhlášená bába bylinářka už v lékárně čaje nemíchá. Proč to mi nesdělila, že by příprava na opatření EU? Tak mi nezbylo nic jiného, než si to namíchat sama. Koupila jsem si 50g pytlíčky (ty nejmenší) a když jsem to namíchala je toho 5ti litrová flaška. To budu pít ještě příští rok :) Takže to otvírá možnosti pro báby bylinkářky, které budou míchat.

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od Galliano » 12 říj 2010 19:33

Stisko píše:Tak jsem si dnes byla nechat namíchat bylinkový čaj v lékárně, a vida naše vyhlášená bába bylinářka už v lékárně čaje nemíchá. Proč to mi nesdělila, že by příprava na opatření EU? Tak mi nezbylo nic jiného, než si to namíchat sama. Koupila jsem si 50g pytlíčky (ty nejmenší) a když jsem to namíchala je toho 5ti litrová flaška. To budu pít ještě příští rok :) Takže to otvírá možnosti pro báby bylinkářky, které budou míchat.
A otvírá to možnost postavit báby bylinkářky mimo zákon a následně na hranici... Historie se neustále opakuje... Taky aby ne, když to maj v rukách pořád ti samí...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od junak » 12 říj 2010 19:52

Inak je hrozné že sa obyčajný ľudia čo sa ich to týka všetkému len prizerajú a čudujú sa.Prečo?

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od junak » 12 říj 2010 20:00

Takže šup šup zadky hore a a ničo pre to robiť. :lol:

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od vlady » 12 říj 2010 20:42

Na řečí obyčejných lidí kašlou, to by musela nějaká kapacita a ty se zase nechtějí nechat zesměšnit. Viz legalizace marihuany, petice, pochody, různé akce a nic.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od junak » 12 říj 2010 21:38

vlady píše:Na řečí obyčejných lidí kašlou, to by musela nějaká kapacita a ty se zase nechtějí nechat zesměšnit. Viz legalizace marihuany, petice, pochody, různé akce a nic.
Lenže kto volil tých ludí do vlád aby rozhodovali o nás?Tu musí zaznieť jednohlasné nie.Predsa nie je možné aby sme sa nechali takto obmedzovať.Chce to len dobrú komunikáciu medzi ľudmi.Nekameňujte ma prosím za moje názory. :roll: :lol:

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od Aerosmith » 12 říj 2010 22:53

junak píše:
vlady píše:Na řečí obyčejných lidí kašlou, to by musela nějaká kapacita a ty se zase nechtějí nechat zesměšnit. Viz legalizace marihuany, petice, pochody, různé akce a nic.
Lenže kto volil tých ludí do vlád aby rozhodovali o nás?Tu musí zaznieť jednohlasné nie.Predsa nie je možné aby sme sa nechali takto obmedzovať.Chce to len dobrú komunikáciu medzi ľudmi.Nekameňujte ma prosím za moje názory. :roll: :lol:
Názory máš dobré.
No jo, kde ale najít ty lidi co by "kopali" za nás obyčené lidi, za tu většinu? Z našich řad se mezi NĚ nikdo nedostane. Na to totiž nemáme žaludky, ostré lokty a hlavně pokřivené charaktery. A pokud by se tam někdy někdo dostal, tak ho ta mašinerie semele, že se z toho... (dosaďte si sami), třeba zblázní :)

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od vlady » 13 říj 2010 10:06

Z historie známe některé hrdiny kteří dokázali i položit život za své ideály. Ale ruku na srdce, stejně nic nezměnili. Oficiální místa je prohlásily za fanatiky, blázny, protistátní živly a pod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Zákaz prodeje bylinek v EU

Příspěvek od pepr » 11 úno 2011 22:16

Znovu jsem narazil na "zákaz prodeje bylinek", tak jsem se chtěl podíval, jak to tedy je. Než to přelouskám sám (jestli mezi tím neusnu), tady jsou nějaké odkazy:

http://bilek.blog.idnes.cz/c/160641/Uni ... inkam.html
http://ec.europa.eu/health/files/eudral ... _24_cs.pdf

Z toho prvního vyplývá, že je to fáma založená na neporozumění záměru.
z článku píše:Cílem směrnice 2004/24/ES je zabránit často pochybným výrobcům a dovozcům "zázračných léků" je vydávat za skutečná a klinicky ověřená léčiva.
To druhé je ta směrnice v češtině. Kdo má sílu, mrkněte na to a oprašme to téma. Jeden s prostředků udržování moci je roztříštění sil protivníka. Jde o to, že tak kampaň mohla být záměrná. Jak to vidíte?

Odpovědět