Alternatívny OSUD.CZ

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Galliano » 14 lis 2010 20:52

kocour píše:Já proti Ondrovi nic nemám, je to fajn kluk, co toho ví hodně. Akorát by nemusel tak extra dávat najevo svoji nadřazenost vůči ostatním.
Ještě se vrátím k výše uvedené poznámce.
Není problém v tom, že by se Ondra projevoval nadřazeně. Problém je v tom, jak jeho projevy vnímáš ty. Je hrozně důležitý si tohle uvědomit a vím o čem mluvím, protože s tím mám sám problém.
Na základě své výchovy každý reagujeme jinak a pokud někoho vnímám jako nadřazeného tak jenom proto, že se já sám vůči němu cítím podřízený. Někdo to tak vnímat nemusí.
Ondra nebalí myšlenky do cukrové vaty, píše jak myslí a je mu očividně jedno, co si o něm kdo myslí. Tak ho vnímám já a i když je to podle mě trochu drsnej styl tak si pořád myslím, že je to tak v pořádku.

Takže, pokud se mi v mysli objeví negativní emoce, tak honem zjistit, co za nima vězí a neobviňovat ty, co je (podle mě) způsobili. Spíš těm lidem poděkovat za nastavení zrcadla.
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od am2 » 14 lis 2010 21:15

Toto je téma (duchovno a finance), které nelze nějak snadno vyřešit. Je to jako řešit, jestli je Bůh nebo není, kdo ze světových proroků je pravější apod. Neřešitelné, nekonečná diskuse.

Už jsem zažil mnoho lidí, kteří začínali s duchovnem (léčitelé, guruové, umělci), byli v tom úžasní a opravdoví...
Pak do toho začali míchat finance a jejich vnitřní úžasnost šla do háje. "Nelze sloužit dvěma pánům".
Na základě této zkušenosti to nikomu nedoporučuji, pokud nemusí.

Ale také to závisí na tom, co člověk chce:
Někdo touží jen po normálním příjemném a spokojeném životě, po zajištění své rodiny, a tak mu stačí dělat např. terapie fixně placené od hodiny. Může žít úspěšný a naplněný život a je to pro něj i pro ostatní mnohem lepší, než kdyby dělal třeba operátora u O2 apod.
Ale jsou tací, jejichž hlavní touha je např. poznat hluboká tajemství vesmíru a´la Buddha či Ježíš;
a tito si podle mě toto dovolit nemohou, neboť subtilní vzruchy vznikající při řešení takových záležitostí jsou patrně natolik silné, že nedovolí kvalitně postřehovat a čistě přijímat nejjemnější duchovní sféry. Duchovno je prostě dál nepustí, pokud vidí, že místo toho, aby se jeho nitro zachvívalo touhou něco zlepšit, tak přemýšlí nad tím, kolik za to dostane a jestli je to dost.

Už jsem to psal kdysi u tématu léčitelství: Nevadí mi, když si někdo bere peníze za duchovní věci, zejména pokud to má jako hlavní práci a třeba ještě živí rodinu. Ale vadí mi, pokud peníze bere jako prvotní věc. Mnoho léčitelů pracuje za dobrovolné příspěvky, a pokud jsou schopní, nemají problém, neboť většina lidí těch pár stovek dá, nehledě na vyléčení vážných nemocí a problémů.
Naopak když někdo zaplatí třeba 5 sezení po 1000 Kč bez nějakého výsledku, přirozeně se cítí podvedený (bez ohledu na výmluvy, že "léčitel svou práci odvedl" nebo "že si to klient blokuje" (já myslel, že léčitelé právě většinou odstraňují bloky). Toto je možná ospravedlnitelné na zemi, ale ve vysokých duchovních rovinách se to musí projevit jako brzda.

Ale jak píšu výše, nelze to nějak soudit obecně, každý jsme jiný, máme odlišné výchozí podmínky a odlišné touhy a cíle, takže co je u jednoho v pořádku, u druhého to může být nemalá překážka.

(Pro úplnost: Pak tu máme dále lidi již Osvícené, kteří se mohou tvrdě prát o peníze a přitom je to duchovně nepoškodí. Ale oni se perou jen tak naoko (třeba proto že je Bůh sám postaví do té role), ne proto, že by to byla jejich touha - oni už se nezotožňují s pozemskou rolí, třebaže ji fyzicky hrají. Ale to jen tak na doplnění, takových lidí je velice málo. Zato ale stoupá počet těch, kteří svůj neúspěch v duchovnu "řeší" tak, že kašlou na snahu o udržování duševní čistoty, žijí jak zvířata, a tvrdí, že oni už jsou osvíceni, a že je to tudíž nemůže znečistit.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Ondřej » 15 lis 2010 19:46

kocour píše:
Ondřej píše::lol: Jednoduše řečeno, nevíš o co jde.
Umíš taky něco jiného, Ondřeji, než se jen posmívat a shazovat? Tvůj štěk byl opět bez jakékoliv informační hodnoty, stejně jako jinde a jindy, když se probudí Tvé neukojené ego. Je to škoda, protože máš na víc...
No jo no, kocourovi přijde jako hnus, že mašek chce peníze za 12-14 hodin debilizujícího sedění u počítače a nájem prostor pro scházení a přednášky (14000) atd atd. Osud.cz ho vlastně nezajímá jak sám píše a když řeknu, že mu nerozumí, zase je nakrknutý a bere to jako útok na svou osobu a vyčítá mi Ego. Akorátže podobným stylem reagují právě vztahovační egoisti :mrgreen: Ego samozřejmě mám taky a pravidelně si z něho dělám recesi, poněvadž jinak to ani nejde.

Byznys byznys!
To je jak kdyby někdo chtěl, abych rozdával orgonit a nic za něj nechtěl, poněvadž mi musí stačit hřejivý pocit u srdce, že tím pomáhám druhým a naší planetce. Ok, až mě adoptují Rotschildi, tak možná.

"zahlcení nepřipravené osoby takovým kvantem informací, že to málokterá dokáže samo o sobě unést (což následně vede k tomu, že se v tom labyrintu konspirací, pravd a polopravd úplně ztratí a zapomene na sebe, svůj duchovní stav a tedy i růst)"
-proč máš starost o úplně cizí lidi a jejich duchovní růst? Starost o svůj vlastní ti nestačí?

"viděl jsem i jiné kalkulace, jak na tom osud.cz je a byly tam x-krát vyšší cifry, než se psalo tady, ale řešit tady podrobnosti, jestli tam má patřit nájem bytu apod. je zbytečné,"
-no teď nevím jaký cifry myslíš, kdyžtak to ještě rozveď.
A kam má patřit podrobnost jako nájem bytu v Praze??... Mám podezření, že jsi zaujatý. Srandovně.

"a) vydělávat na informacích přežvýkaných z jiných webů i s několikaletým zpožděním je pro mne hnus
b) vydělávat na něčem, co samo o sobě je špína, je pro mne hnus
c) vydělávat na lidské lačnosti po informacích, je pro mne hnus"
-neboli jsi úplně mimo, opět :lol: Akorát že nemám tak nějak další potřebu vysvětlovat proč, každý ať posoudí sám. No například překlad je drahá služba, ne přežvýkání.

blá blá, už mě to nebaví...

pilgrim528
Příspěvky: 17
Registrován: 18 zář 2010 17:28

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od pilgrim528 » 01 úno 2011 22:27

Neviem co sa deje ale vyzera to tak ze Alternativny osud je odstaveny. Da sa niekomu nan dostat?

Pisu ze blog bol archivovany alebo suspendovany kvoli poruseniu TOU.
http://osud.wordpress.com/

Neregistroval som vcera ze by pisali ze ma byt nejaka odstavka...

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Zenko.Idane » 01 úno 2011 23:40

No zrovna sem se tam chtěl mrknout a taky mě to nejde? :?

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Mike.Jt » 01 úno 2011 23:46

to nee moje oblíbené čtení !
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Zenko.Idane » 02 úno 2011 01:10

osud.wordpress.com již není k dispozici.
Tento blog byl archivován nebo pozastaveno na porušení našich Podmínek služby .
Pro otázky či obavy, obraťte se na podporu WordPress.com . tohle mě napsal překlad? :?

pato
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2011 23:25

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od pato » 02 úno 2011 01:16

Doufám že jsi nějak poradí.
Pravděpodobně porušili nějakou z podmínek hostingu na wordpress. Asi by to chtelo jiný hosting.
Snad vrátí celou databázi zpět, pokud zálohovali a nebo jim to odblokují.

Jen ať to není jejich konec.. Dobrý lidi, dobré zprávy, atd..

aldapu
Příspěvky: 17
Registrován: 13 říj 2010 10:11
Bydliště: Praha

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od aldapu » 02 úno 2011 09:46

Presne tak, drzim palce ke znovu spusteni

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Ondřej » 02 úno 2011 22:52

To vám ty palce asi zčernají a upadnou, poněvadž tato šaškárna byla vypnuta majitelem serveru z důvodu parazitování na cizí práci. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Mike.Jt » 02 úno 2011 22:55

ke konci nic neparazitovali jen dávali link na OSUD a k němu i link k anglickýmu originálu. Kterej je samozřejmě zadarmo.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Ondřej » 02 úno 2011 23:09

Ano zadarmo, akorátže anglicky, hmm...

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Mike.Jt » 02 úno 2011 23:23

Jo škoda že to neběží, cca po týdnu až dvou se tam už neobjevil ani jeden "ukradnutej" článek. Pouze informace že na Osud.cz je tento článek, můžete si ho tma za peníze přečíst, nebo tady ... je originál v angličtině (zadarmo).
Takže maškovi dělali i reklamu.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Hox » 03 úno 2011 00:28

no musím říct že to že osud přestal uveřejňovat pod články (které stejně vidí jen platící)
odkaz na zdroje, mi přijde přinejmenším podivné.... takhle nemůžu posoudit, jestli je to
relevantní zdroj nebo nějaká chanelovaná pitomost..

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Alternatívny OSUD.CZ

Příspěvek od Prince » 03 úno 2011 00:46

V každém případě, škoda,že neběží, ale jsou tu i alternativy, např:
http://www.cez-okno.net/
http://afinabul.blog.cz/
http://www.dolezite.sk/
http://smit.wz.cz/
http://www.jinestranky.cz/
http://nwoo.org/
http://www.vedy.sk/sk/ ...a spousty jiných, nevyjímaje zvědavce, zelenku a spoustu notoricky u nás známých, až po ruské a málo amerikankych.
Samozejmě, spousta našich, i cizích alternativ, co mám v oblíbených, ze dne na den skončilo.
Mám dojem, že Miloš Elderx byl na diskusích na Matrixu2001, než jej p. Chvátal zpoplatnil, známý jako Elderxxx, zvaný jako Elderek, známý to, že do všeho a všech šil. Prot věřím tomu, že alternativniosud znovu nahodí :D
Cesta z města říká: "..všechno jde peřce znovu nahodit..vychytat..vyladit, ne?.."

Odpovědět