Prosím o Váš názor

Co bychom neměli přehlédnout...
Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Prince » 17 bře 2011 22:48

[quote="truthseeker"]Jelikož ta holka silně odsuzuje všechny kříže jako negativní a tenhle nosí už pár let bez problému... asi nebude nějak závratně škodlivej a vyzkoušet bych se ho nebál, možná prostě někomu sedne a někomu ne...[quote]

Nic ve zlém, to děvče se zabývá vším, co vypadá jako "ve světle", přitom mě to připadne jako kanál a kukačka na stranu temna. Už slovo "andílek" mi rožíná červenou kontrolku. Alue, bývalá fanynka Osud.cz, dívenka, co má sama v hlavě zmatek.
Tobě, truthseekere, radím, dej na sebe a ne na svíčkový andělíčkáře. Znaky jsou od toho, aby geometricky, zapamatovatelně, písemně, vyjádřily určité stavy a asociovaly tak určitou věc. Opačný hakrkrojc zobrazuje galaxii mléčné dráhy. Současný je znak ohně se vším kolem něj.....
Jen už ne alue :D

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od truthseeker » 17 bře 2011 23:01

Díky za odpověď.
Na Alušku mám vlastní názor a beru jí s rezervou, ale něco prostě ví a Ondřej na ní celkem dá, takže nebude úplně blbá :lol: tu tady ale probírat nechci.

Co se týče mého dotazu, jde mi o to čistě ze zvědavosti... co říkáš je ale fakt. Jakmile se člověk upně na cokoli, co "potřebuje" aby se posunul dál/byl šťastný/našel klid/dosáhl osvícení - samotnou vírou se z toho potřeba opravdu stane (je to taková past pro hledající, dost rafinovaná - lidi vidí v sexu a chlastu překážku, ale v meditacích a duchovních cvičeních to tak snadno nejde, i když mají často stejný následek, ale to jsem se taky rozpovídal o něčem, co sem nepatří). Takže né, nepotřebuju symbol ani svolení nikoho druhého, ptám se opravdu jen ze zvědavosti :)

Hezký večer
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Prince » 18 bře 2011 18:00

Ahoj truthseekere, ze včerejška ti dlužím odpověď, co se týče symbolů a znaků. Podívej se zde http://www.peshera.org/khrono/khrono-09.html na starobylé symboly. Translator vypomůže.

Ještě chci doplnit o zahlcení se balastem.

Citace ze stránek mé známé, je v tom dost moudrosti. http://www.carovnezrcadlo.cz/cesta/na-zacatku
Vskutku, kdybych měla tu moc, zakážu lidem tolik číst. Navštěvovat dva semináře týdně. Neustále trávit čas diskusemi se sobě podobnými. Spousta hledačů intelektuálního ražení upadne do pasti, kdy konzumují informace jako nějaký fast food, aniž by si dali čas na to, pořádně vstřebat živiny, a dostávají se tak do nebezpečné pozice, kdy mají formální znalosti mnoha tradic, ale nebyli schopni vnitřně nahlédnout ani ty nejzákladnější pravdy. Z nich se pak rekrutují fanatici a ti, co píší pamflety proti ostatním školám. Nejsmutnějším důsledkem informační mánie je však neuspokojivý osobní duchovní život, kde naprosto chybí zakotvení a prožitek.

Takže to, co vám navrhuji, je "cesta jedné knihy". Jedna technika, jedna škola. Dosáhněte v nich mistrovství nebo alespoň takového vhledu, abyste začali pozorovat výsledky na svém životě. Zkroťte svoji roztěkanost a touhu pojmout veškeré vědění světa.

Ti nejnadějnější mágové, které jsem v poslední době potkala, četli jednu knihu nebo žádné, a soustředili se místo toho na vnitřní práci, nehledali žáky ani učitele, organizace ani složité pojmosloví pro svoje zážitky. Přemýšlím o tom, zda je možné tuto "milionovou radu" vůbec realizovat dříve, než člověk k tomuto náhledu sám dospěje.

Většina hledačů prostě stráví příliš mnoho času nad tím, že studují povrchně jednotlivé tradice a nad tímhle spirituálním katalogem prosedí mládí. Snaží se zjistit co nejvíc o co nejvíce tradicích ve smyslu informací a zdrojů a porovnávat jednotlivé nauky se svými osobními preferencemi. Jsou to takové ty testy "jaké náboženství se ke mě hodí" nebo různé příručky, jedna taková dokonce vyšla s názvem Průvodce hledačů absolutna a snaží se poskytnout nástin všech možných existujících cest.

Omyl, přátelé! Hledání duchovní tradice katalogovou cestou se hodí pro nový automobil nebo jiné zboží, ne však pro váš rozvoj. Pokud si pouze vybíráme filosofii, která nejlépe vyhovuje našim vlastním slabostem a předsudkům, nikam se neposouváme. K tomu lze bohužel dodat, že tam venku je spoustu populárních směrů a sekt, které přesně na tuto politiku "nejmenšího společného jmenovatele" hrají.

Existuje však i autentická, upřímná fáze hledání a encyklopedického studia, jejíž význam nelze pominout pro ty intelektuálně rozvinuté. Je nesmírně těžké pustit se do duchovní praxe v tradici, ve které vidíte spoustu logických děr, nedomyšleností a učitelů, kteří vám nedostačují. V takovém případě je na místě ten meč rozumu vzít a rozebrat chyby.

Existuje tajemství, které sdílejí zasvěcení: ono je to jedno. Pokud budete dostatečně otevření, intuice vás přitáhne tam, kam má. Rozum, pokud je používán na obranu vlastních komplexů, si může akorát vytvořit falešné koncepty a upříst sítě, do kterých se sami zamotáte.

Pokud jste duchovními naukami netknutí, což v naší zemi není vzácný případ, gratulujte si, protože jste právě ušetřili spoustu času.

Konec citace

Jen doplním, že 90% nově se vyskytlých směrů je nedobrých, lživých a vysávají z člověka životní energii. To je víra v židovského boha Jehovu, ReiKi, východní náboženství, NewAge, andílci....je toho mraky. Aby se člověk odpojil a nesloužil jako baterka, je třeba odmítnout v mysli, slovně nahlas potvrdit odmítnutí, odpojit se a veškerý písemný materiál s tím spojený spálit ohněm, třeba rituálně.
Zní to pro mnohé jako barbarství, ale jsou i tací, kdo mi dá za pravdu. Jsem jeden z dlouhodobých hledačů, prošel jsem mnohým a nabalil na sebe spousty balastu. nejvíce se mi ulevilo, když jsem se odstřihl od ReiKi a pak když jsem spálil Bibli. Rituálně. Ona totiž bible je dost silný kanál na Savaofa-Jehovu-Jahweho-JHWH. Je to krvelačný židovský bůh, stačí pár řádků ze starého zákona, kolik milionů rukou svého lidu vyhladil.

Tak asi tak.

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od kozma » 18 bře 2011 18:42

Samozřejmě že se Ti ulevilo, když jsi spálil Bibli. Každému hrdému služebníku sil temna se uleví. Obzvláště čarodějovi-čarodějce.

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Prince » 18 bře 2011 19:08

Kozmo, už jsem ti to psal na jiném vlákně, že máš patent na pravdu..nebo moc rychle čteš písmenka a nezamyslíš se do hloubky věci. Kde jsem psal, že jsem čaroděj? ??? V příspěvku šlo o to, odstřihnout se od energetických vysavačů a tzv. "vyprázdnit" se od balastu.
Na tobě mě udivuje, jak mohutně vyrábíš orgonity, protestuješ tu proti HAARPu a chemoterapii a ani se NEZAMYSLÍŠ, kdo stojí za HAARPem, proč se po světě postavily, komu hlavně slouží, kdo ovládá tento svět. Proti komu tedy giftuješ? Jen aby nebyly čáry na obloze? Nebo se kocháš svými výrobky, jen a pouze.
A knihu toho, proti kterému tak "bojuješ", máš určitě doma.
Ano, spálil jsem ji, jak jsem psal RITUÁLNĚ. A měl jsem proto osobní a pádný důvod.
Dívej se, příteli, do hloubky věcí, k podstatě, jdi několik desítek staletí dozadu, ne jen na povrch. Hledej, nečiň něco jen proto, že to dělá jiný a je to v módě.

Uvažuješ moc plítce a rychle reaguješ na něco, o čem nemáš ani sebemenší znalost, viz posměšek se svíčku za dědu.
prokázal ses jako absolutní ignorant ke svým předkům, ke svému rodu, hlavně že máš doma Bibli a vyrábíš orgonity. :D
Zajímalo by mě, jaký máš názor na Radhošť. A to tak, že moc, otázka orgonitáka orgonitákovi.

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od kozma » 18 bře 2011 21:02

Svými výrobky se rozhodně nekochám. Mám z nich radost, ale daleko od kochání. Jsou to mašinky. Věci stvořené lidskou rukou.
A ano, zcela rozhodně reaguji na to, že někdo pálí rituálně Bibli, kkkámo, já si prostě myslím že to rozhodně není
cool, tak vyslovuji svůj názor, protože mne to zároveň mrzí, když o tom čtu na gifterském fóru. Jelikož to, co mi na orgonitovém hnutí hodně, hodně vadí, je právě pavučina duchovního zmatku, smíchaná s ohromnou chutí vstoupit instantně a bezbolestně v kontakt s duchovním světem, proto se velmi cením pravidla, které vvedl Don Croft na našem EW fóru - nenapadat, nepsat články, které můžou někoho, třeba hluboce věřícího křesťana, nadzvednout ze židle.
Píšeš o zbavování se balastu a přitom na sebe tak nakládáš nevědomky jeden mnohem těžší.
Ignorant ke svým předkům nejsem, horkokrevný však rozhodně jsem a patent na pravdu nemám. Nesnaž se mi prosím vnutit ten svůj.
A jestli máš otázku orgoniťáka orgoniťáku, tak proč se ptáš na věc, která s orgonity nemá absolutně nic společného ?
O Radhošti moc nevím, ještě jsem se nestihl tady v Čechách po návratu moc rozkoukat, kromě toho, že tam stojí kostel věnovaný apoštolům Slovanů - vybudovaný však papeženci a to ještě v době, kdy bylo zakázáno sloužit v národních jazycích ( jak ironický paradox ), a zřejmě někde v blízkosti socha radegasta, což zase svědčí o jistém tragikomickém českém duchovním koktejlu. Rád bych se tam podíval, a to hodně rád.
Jestli žiješ někde poblíž, můžem se dohodnout a udělat si giftovací trip, hm ?
Pakliže mám být zcela otevřený ve Tvém stylu, tak by se rád někdy k té soše podíval, abych si měl kam rituálně odplivnout :lol:
Hé, čoveče, nic ve zlým, jo ? Svým způsobem mi vyhovuje, že si o mne myslíš, že jsem povrchní ignorant.
Ale překvapuje mne, proč předpokládáš, že se nezamýšlím nad tím, kdo stojí za HAARPem a DT věžemi...
..zamýšlím se a bohužel někdy až moc. Protože vím kdo to je.
Meh... psaní mi moc nejde. Ale jsem ukecanej, tak se to těžko drží, když mě svrběj ruce... :lol:

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Ondřej » 18 bře 2011 21:30

Reliéf Atlantů má být tvarový zářič, tj. aby fungoval musí být na něm dodržený přesný vzdálenosti a úhly. Když jsem se díval na originál a na plno různých výrobků napodobenin, byly tam jasný až velký rozdíly. Co si mám o tom myslet? ...

Uživatelský avatar
Prince
Příspěvky: 29
Registrován: 31 led 2011 23:50
Bydliště: Šternberk

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Prince » 18 bře 2011 23:25

kozma píše:Svými výrobky se rozhodně nekochám. Mám z nich radost, ale daleko od kochání. Jsou to mašinky. Věci stvořené lidskou rukou.
A ano, zcela rozhodně reaguji na to, že někdo pálí rituálně Bibli, kkkámo, já si prostě myslím že to rozhodně není
cool, tak vyslovuji svůj názor, protože mne to zároveň mrzí, když o tom čtu na gifterském fóru. Jelikož to, co mi na orgonitovém hnutí hodně, hodně vadí, je právě pavučina duchovního zmatku, smíchaná s ohromnou chutí vstoupit instantně a bezbolestně v kontakt s duchovním světem, proto se velmi cením pravidla, které vvedl Don Croft na našem EW fóru - nenapadat, nepsat články, které můžou někoho, třeba hluboce věřícího křesťana, nadzvednout ze židle.
Píšeš o zbavování se balastu a přitom na sebe tak nakládáš nevědomky jeden mnohem těžší.
Ignorant ke svým předkům nejsem, horkokrevný však rozhodně jsem a patent na pravdu nemám. Nesnaž se mi prosím vnutit ten svůj.
A jestli máš otázku orgoniťáka orgoniťáku, tak proč se ptáš na věc, která s orgonity nemá absolutně nic společného ?
O Radhošti moc nevím, ještě jsem se nestihl tady v Čechách po návratu moc rozkoukat, kromě toho, že tam stojí kostel věnovaný apoštolům Slovanů - vybudovaný však papeženci a to ještě v době, kdy bylo zakázáno sloužit v národních jazycích ( jak ironický paradox ), a zřejmě někde v blízkosti socha radegasta, což zase svědčí o jistém tragikomickém českém duchovním koktejlu. Rád bych se tam podíval, a to hodně rád.
Jestli žiješ někde poblíž, můžem se dohodnout a udělat si giftovací trip, hm ?
Pakliže mám být zcela otevřený ve Tvém stylu, tak by se rád někdy k té soše podíval, abych si měl kam rituálně odplivnout :lol:
Hé, čoveče, nic ve zlým, jo ? Svým způsobem mi vyhovuje, že si o mne myslíš, že jsem povrchní ignorant.
Ale překvapuje mne, proč předpokládáš, že se nezamýšlím nad tím, kdo stojí za HAARPem a DT věžemi...
..zamýšlím se a bohužel někdy až moc. Protože vím kdo to je.
Meh... psaní mi moc nejde. Ale jsem ukecanej, tak se to těžko drží, když mě svrběj ruce... :lol:
Dobře jsi to napsal, to kámo. Jsi kámo, jelikož jsi na orgo.cz a tím pádem na stejné lodi. Ale i na jedné lodi jsou lodníci s rozdílným názorem a určitou mírou poznání. To, že jsi unáhlený, to vím. Nechci vést válku slov, aby jeden shazoval druhého a bylo o tom vlákno do nekonečna...to nevede k ničemu, nebuduje to.
Oravdu si cením, že jsi mi tak dlouze odpověděl.
Radhošť - na Valachách je to starobylé energetické místo, které ukradli katolíci - církev. Postavili si na tom místě svůj stánek a vše přikryli do podoby, kterou obyčejní lidé neprokouknou. Prostě - poutní místo.
Socha Radegasta, vytvořená v minulém století, je vlastně podoba boha Dažboga - Peruna. Místo setkávání hromů..energií.
Ano, ogiftujeme to, je to již v plánu s kolegy a kolegyněmi zde z orga.
Co se týče Bible, nějakou dobu jsem se ve vodách křesťanských pohyboval, proto jsem i psal, že jsem hledající neustále. Dospěl jsem do bodu, kdy jsem zjistil, že je to sice starobylá sbíranka knih, ale moc moc upravená. HisTORicky snad přibližná, ale lžýivá až jíme strach. Ano, je to v dnešní době "svátost" ale to je ten problém... problém - strach jí zaťat. Nejde o cool a in, nebo out. Jde o kořen, kým, proč a s jakým účelem byla vytvořena, udržována a podávána.
nelze být křesťan a katolík, ..či co a přitom vyrábět orgonity. To je jako sedět jedním zadkem na dvou židlích.
Hluboce se mýlíš v tom, že nelze spojovat orgonometrii s duchovnem. Jsem názoru, že to nelze oddělit. Na čem spočívá elekrická energie v dnešní podobě? Na Teslovi. Odkud čerpal? Channeloval. Od koho? Kdo mu to ukradl? Edison. Kdo byl Edison? Šedá rasa.
Vracím se zpět, kdo napsal, sestavil Bibli, které se tak zastáváš? Židi. Nikdo jiný. Pokradli informace od všech kultur a tak nějak to sestavili a sestrojili z toho, se vou příměsí, dokonalý nástroj otroctví, nenávisti, překroucení a hnusu.
Mysli hlouběji a hlouběji a hlouběji. V dnešní době jde o hodně, opravdu. Bábovičky z pilin a pryskyřice jsou jen berlička, MOC dobrá berlička, ale je třeba ji také o něco opřít.
Opět otázka. Tvoříš orgoše s rituálem? Jí ano. Kladu do nich konkrétní přání, potřebu, směrování..to prvně u křišťálů, potom u lití a sypání kovu. To je RITUÁL. ...To je program, programování "MAŠINEK". Není to sice cool, ale je to nutné. Křišťál to vyžaduje, umí přeměnit negativní energii na pozitivní, je to Vodnářský kámen, jako je led, voda proměněná na led. Je to magie, poznání. Ale není to čarodějnictví a už vůbec se neztotožňuji s temnou stranou.
Technika nelze oddělit od duchovna. Vše souvisí se vším..ruku v ruce.

sirm
Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2011 17:31

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od sirm » 19 bře 2011 16:09

Ondřej píše:Reliéf Atlantů má být tvarový zářič, tj. aby fungoval musí být na něm dodržený přesný vzdálenosti a úhly. Když jsem se díval na originál a na plno různých výrobků napodobenin, byly tam jasný až velký rozdíly. Co si mám o tom myslet? ...
Jsem rád že se někdo vrátil k tomu na co jsem se zeptal.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od truthseeker » 19 bře 2011 19:50

To jsme dva :) o Bibli si kluci prosím povídejte někde jinde, klidně by si zasloužila vlastní vlákno, tak se toho ujměte a tam se třeba pobijte :D

Jinak děkuju za odkaz, Princi, s těma symbolama je to hodně zajímavý. S tím názorem na čtením a hltání duchovních zdrojů beze zbytku souhlasím... je to zákeřný, ale zároveň strašně vtipný. Člověk, co se vydá na "cestu hledajícího" se začne na obyčejné problémy dívat trochu z jiného úhlu, a to ohrožuje mysl, která na problémech přežívá a takhle se cítí ohrožená... takže nakonec udělá problém i ze samotného hledání, je to vymyšlený neuvěřitelně ;) jediný, co k tomu můžu dodat (a jediný, co je třeba k tomu dodat) je tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=0pS_wPeDxDQ (advaita - nonduality, z nejlepších mooji, eckhart tolle, jeff foster, adyashanti; všechny doporučuju, vše na youtube).
Je to legrace... takových cest, takového snažení a pachtění se za určitým cílem... nic z toho není třeba. Jediná kniha není třeba. Vlastně... všechno je třeba do té míry, kdy si člověk uvědomí, že to třeba není :)) všechno směřuje k tomu jednomu, a to je uvnitř nás, neexistuje ve skutečnosti jediná věc, která nás od toho dělí... to by taky možná zasloužilo vlastní vlákno, kdyžtak se toho ujmu.

Konečně, co se týče prstenu, snad žádná varianta, kterou lze koupit v česku, nemá jednu z podle mě docela důležitých věcí - oněch 6 malých dílků (i ostatní, ale tady je to docela zásadní) u základen trojúhelníků byly u originálu čtyřboké jehlany (3D pyramidy) a ty ke koupi v českých obchodech jsou placaté výlisky, což by mohlo mít vliv zásadní... ale jak říkám, tady vážně střílím od boku a asi nezbude než to otestovat - buď vyrobit, či těch 100,- za přívěsek či 200 za prsten investovat a uvidí se.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Mike.Jt » 20 bře 2011 23:00

tak se vracím k tématu. Známej (Aolian), kterej má velice nadprůměrnou komunikaci s přirodníma bytostma, se tím prstenem zabýval. Poslla sem mu ho na fotce jakej je jeho názor na něj.
Jeho reakce byla k zasmání. Napřed se dotazoval jestli je to nějaká jeho replika. Řekl sem mu že ne, že ta fotka je ten prsten co vytáhli z hrobky. A on prej že je to cetka a nemá cenu si to kupovat. Źe "tehle symbol je už dávno za zenitem" ...

Takže z toho plyne ponaučení, že klidně si to noš :D protože to stejně nic moc nedělá.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

sirm
Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2011 17:31

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od sirm » 21 bře 2011 14:48

a jaký symbol je pro něj v '' v pohodě''???

díky

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Mike.Jt » 21 bře 2011 22:16

všechny kříže dělají zkrat. pokdu máš kříž tak tam kde se to setká tak tam musí být kolečko. Moc pozitivním symbolů jsme zatím nenašli. Většina z nich už je řádně "zpracovaná" od temnářů, ale např.

Obrázek

Rozeta. Hodně dobrej symbol.

Jinak tohle se mu líbilo hodně. Obrázek

Pracoval s ním v minulosti ale vyzkratovalo se mu to protože sním pracoval nábožensky. (ty barvičky jsem tam dodal já). Ten kruh uprostřed byl v origoši jeden.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od Ondřej » 24 bře 2011 21:16

Aolian je buď naprostý new age pomatenec, poněvadž ze 70-80% mele úplný nesmysly, anebo jeho mise je zdiskreditovat Orgonet v očích rozumnějších lidí, tj. aby se schopnější lidi přestali o Orgonet zajímat. S Matthewem a Sorchou to zvládnou... Vzhledem k jeho kultivovanýmu vyjadřování to není žádný debil, takže mu buď jen těžce přeskakuje anebo je agent.

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Prosím o Váš názor

Příspěvek od truthseeker » 25 bře 2011 00:19

Orgonet si o to popravdě trochu říká, měl by trochu víc vybírat, co vyvěsí. Že jeho schopnost používat kritickej rozum je prakticky neexistující se ukázalo u Little Grandmother. Měl by bejt investigativní a podezíravej, né se zoufale chytat všeho, co zní newageácky krásně... mrzí mě to hlavně proto, že má výbornou návštěvnost a dobré úmysly. Ale chce to krok zpátky, nebo si dát pauzu.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Odpovědět