Japonsko

Co bychom neměli přehlédnout...
Odpovědět
Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Japonsko

Příspěvek od Zenko.Idane » 25 bře 2011 20:49

ÚDAJNĚ : Nad ČR jsou radioaktivní částice z Japonska, zdraví neohrozí , http://www.novinky.cz/domaci/228902-nad ... hrozi.html

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 25 bře 2011 21:07

takze sa mi to nezdalo, ze som minulu noc na tom drsb-01 mal pocit, ze tuka o trosku viac...

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 26 bře 2011 11:18

Skoda ze som to nezratal, teraz ked som meral, tak som nameral 15 cpm, pre europu na mojom meraku je typicke 10-20 cpm, takze ok - to bolo merane doma, este som zmeral z otvoreneho okna, to vyslo tiez 15, takze okno nic netlmi, asi len alfa castice, ale tie moj merak nemera. A na co tiez, tie neprejdu ani cez kozu, takze staci ich nespapat ;c)

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 26 bře 2011 12:29

Obrázek

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Japonsko

Příspěvek od Aerosmith » 26 bře 2011 19:49

Je tu ale ještě jedno vysvětlení. Kdokoliv nahlas hodnotí, může taky manipulovat. Prohlásit o národě, že má špatnou karmu může být něco podobného, jako prohlásit, že kdo nebude pokřtěn, bude se smažit v pekle.[/quote]
Tak v tomto případě jsem si naprosto jistý, že o manipulaci nejde. A když by jo, tak jen v kladném slova smyslu.[/quote]

Nevím, co je kladného na tom, že o někom (něčem) prohlásím, že má špatnou karmu?
A existuje vůbec něco jako pozitivní manipulace???[/quote]
A proč by neexistovala pozitivní manipulace, když existuje (prý) negativní? Na vysvětlování co dávají lamové a Karmapa hledajícím a jakou formou je to tady na dlouhé psaní. Ale vše je již napsáno. Stačí hledat.A k té karmě Japonska - jak tam většina lidí žije? Vzdálili se hodně daleko od toho co vyznávali jejich předci, štvou se za ekonomickou fatou morgánou víc než tzv. západ. Jaká je jejich daň za tak "vysoce rozvinutou ekonomikou"? Lidi neví co je dovolená, štvou se do zemdlení až padnou, jen aby nezklamali svého chlebodárce. To jen tak na okraj.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Japonsko

Příspěvek od kocour » 27 bře 2011 00:12

Dnes mi to připomnělo jednu věc, kterou mi připomněl kamarád: Etika Japonců k zajatcům v druhé světově: podle něj nesrovnatelně horší, odsouzeníhodná proti morálce Britů nebo Frantíků. Ano, dle našich hledisek jistě. Oponoval jsem Němci nebo Rusy. Za druhé světové. Ale i tak proti Západu Japonci selhali: své zajatce nelidsky mučili, což by si civilizovaní Evropani nikdy nedovolili.
Jenže: jak je mám hodnotit, když nejsem Japoncem? Kdo mi dal právo hodnotit někoho jiného, koho vlastně vůbec neznám?
Můžu akorát hodnotit sebe sama, jako bytost, která zná jenom sebe sama,na víc nemám nejen znalosti, ale především právo.
Platí to všude v mnoha rovinách, poctivý člověk si svá zrcadla najde a v nich se pozná.
Proč to píšu? Asi proto, že Japonci jsou bytosti úplně stejné jako já, akorát s jinou zkušeností a zázemím. Nejsou hodni odsouzení, AŤ UŽ MAJÍ KARMU JAKOU KDO CHCE, jsou hodni jedině soucitu a lásky.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Japonsko

Příspěvek od Aerosmith » 27 bře 2011 00:29

Ale jo , nikdo nezpochybňuje, že Japonci jsou lidi jako všude a že si nezaslouží soucit a lásku. Jen bylo konstatováno to co bylo napsáno. Karma je karma = učení se až k úplné dokonalosti.
PS: Mám paralelu k chování Japonců k zajatcům. Dnešní ortodoxní vyznavači islámu. Celý svět je odsuzuje, že zabíjejí ve jménu své víry bezvěrce aniž by jim tito ubližovali. Jsou hodni odsouzení...??? A takových příkladů je a bylo (historicky) mraky (I ten Hitler byl přesvědčený že dělá dobře).

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Japonsko

Příspěvek od pepr » 27 bře 2011 01:16

kocour píše:Kdo mi dal právo hodnotit někoho jiného, koho vlastně vůbec neznám? Můžu akorát hodnotit sebe sama, jako bytost, která zná jenom sebe sama,na víc nemám nejen znalosti, ale především právo. Platí to všude v mnoha rovinách, poctivý člověk si svá zrcadla najde a v nich se pozná.
Tohle mi sedlo. Poznal jsem to na sobě a na svém okolí. "Ostatní lidé jsou nám zrcadlem." Tohle se mi občas vybaví, protože je to vyjádření, které jsem pokaždé chápal trochu jinak a nemůžu říct, že bych s tím byl hotový. Asi to má něco společného s otázkou "Kdo jsem?".

Když hodnotíme své nejbližší -- protože asi většina z nás hodnotí --, asi se na ně nedíváme jako na "Čechy". Vždycky se na ně díváme jako na jednotlivce. Ale stejně dokážeme poznat -- nejlépe v cizím prostředí, na dovolené --, že se někdo chová jako Němci, jako Francouzi, jako Italové... "Na dovolené" to funguje lépe, protože i ty skupiny jsou tam často na dovolené. Něco je stmeluje a v jaksi izolovaném prostředí je to nutí držet pohromadě. A projevuje se u nich něco, co sami nemusí mít doma, v soukromí rádi. Někdy jsou schopni za to jiné odsuzovat a stejně se to u nich "na dovolené" projeví.

Někdy vám pohled ze strany někoho jiného pomůže odhalit vlastní slabost nebo nedostatek nebo prostě něco, na co jste u sebe nepřišli. Ale možná jste se setkali se situací, kdy vám někdo (většinou v afektu) řekl něco nepěkného -- že děláte to a tohle, že jste takový... A přitom víte, že je úplně vedle. Někdy je to pro vás zkrátka novinka a stojí za to se nad tím zamyslet, někdy víte, že to tak není a přesto se nad tím hodí zamyslet (protože tak možná navenek působíte) a někdy víte, že ten problém pohledu zkrátka tkví v tom druhém.

V nevyrovnané společnosti se děti často chtějí lišit od rodičů a prarodičů, protože s nimi nesouhlasí. Historické postoje k různým věcem se mění rychleji, než ve společnostech stabilnějších. Jenže i ty stabilnější společnosti (s větší historickou tradicí) mohou být nějak deformované prostředím. Ta stabilita může vyplývat z nutnosti, z boje o přežití -- jako v relativně malém Japonsku nebo v přelidněné Číně. (Vlastní deformace nevidíme tak dobře.) Takže je tu spousta věcí, které se mohou kombinovat -- v Japonsku, v Německu, u nás... U stabilnějších společností se dá lépe předpokládat, jak se zachovají. Jednou z nejméně stabilních jsou teď USA (jen můj názor). Ty nestabilnější možná chtějí poukázat na jiné ve stylu: "Podívejte, ti se v minulosti chovali tak a tak." (Tohle není závěr, jen tak plácám.)

Karma nekarma, nemám rád posuzování na základě pojmů "lid", "národ", "rasa". Na konci je vždycky jednotlivá bytost. Ve všech společnostech se najdou lidé s různým charakterem. Ale když se stane něco takového jako v Japonsku, cítím, že je potřeba pomoct těm, kterým pomoci chci. Nedokážu pomáhat selektivně -- když je lidská bytost na dně, jde mi proti srsti uvažovat ve smyslu "Tobě nepomůžu, ty si to nezasloužíš." Určitě by mě něčí minulost nebo potenciální budoucnost ovlivnila, pokud bych se musel rozhodnout "ten nebo ten". Ale v jiných případech jsou všechno jednotlivé bytosti, které trpí. Teď. A nemám z toho radost, a proto chci pomoci. A nemyslím způsobem, pomůžu, aby pomohl jindy někdo mně.

"Charakter národa" je do značné míry určen manipulací jejich vlády -- monarchistické nebo "demokratické". Takže posuzovat podle "charakteru národa" znamená posuzovat podle charakteru jeho minulých a současných vlád. A vlády jsou v celé známé historii složeny z jedinců, kterým jde především o moc. Jednotlivci, kteří nevyrostli v deformovaném prostředí, nemají touhu ubližovat jiným jednotlivcům. I proto si myslím, že posuzovat karmu národa je takové hodně spekulativní.

Občas je tu řeč o symbolech. Jsou asi symboly, které nepatří nikomu. Pak tu ale máme symboly, které jsou určeny k vymezování jedněch vůči druhým. Budhismus se mi zdá zajímavý, ale když si nějaká jeho odnož nasadí zvláštní žluté čepice (nebo zvolí jinou symboliku), dává tím najevo odlišnost a často taky (podle mého názoru) nadřazenost jiným. Z jednotlivých bytostí dělá "lepší" partu. Pak je otázka, do jaké míry brát prohlášení jednoho z party o jiné partě.

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 29 bře 2011 14:03

Gyrxiur píše:Skoda ze som to nezratal, teraz ked som meral, tak som nameral 15 cpm, pre europu na mojom meraku je typicke 10-20 cpm, takze ok - to bolo merane doma, este som zmeral z otvoreneho okna, to vyslo tiez 15, takze okno nic netlmi, asi len alfa castice, ale tie moj merak nemera. A na co tiez, tie neprejdu ani cez kozu, takze staci ich nespapat ;c)
zaujimave, ze som vtedy nameral 15 cpm a dneska len 7, tak tu asi nieco muselo byt

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 29 bře 2011 14:18

http://www.youtube.com/watch?v=qdq4l58VoLI
A mame to tu, nekontrolovatelny unik radiacie vo fukisime, az tam bude moc vysoka radiacia pre pracovnikov, ktori to zalievaju vodou, roztopia sa jadra reaktorov a mame tu katastrofu niekolkonasobne prevysujucu cernobyl, "HURA"!!!!

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Japonsko

Příspěvek od Mike.Jt » 29 bře 2011 19:08

blbě tohle když si řekne 5 miliony lidí to temnáři mnou ruce. Kdyby si místo toho 5 miliony lidí řeklo to bude dobrý, tak to maj Japonci už dávno pod palcem.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 29 bře 2011 21:17

no ono sa tazko hovori, to bude dobre, ked je to stale horsie, vsak aha: http://www.guardian.co.uk/world/2011/ma ... ar-reactor uz sa im jadro pretavilo hlavnou nadobou reaktora

Martynko
Příspěvky: 50
Registrován: 17 bře 2011 12:39

Re: Japonsko

Příspěvek od Martynko » 30 bře 2011 08:48

souhlas, templáři si mnou ruce, však amíci taky, ti dobře věděli co dělaj, zvláště, když posledně opět padlo zemětřesení nedaleko fukušimy... celkově tohle je divný, když se prý ohnivý kruh probouzí, tak proč bylo zemětřesení jen pod Japonskem a né na delším tektonickém zlomu? přeci když se uvolní energie na jednom bodě, tak by se to mělo projevit i jinde ... nebo až to praskne, tak to bude sekec mazec, jsem zvědav, kdy se to posune u ameriky... jenom s tou elekrárnou to je drsný, ani nemuseli vrhnou druhou atomovku, a můžou skákat a řvát "a máme to zadarmo!" ... parchanti ... Japonsko je na nevhodným místě, na hornině vytlačené právě tou tektonickou deskou a stím, že žijou na bombě tam i žili, bohužel amíci využili rozbušku ve formě HAARPuny a možná i podmořských pum, mno a ten ostatek udělala nahromaděná energie zlomu... kurňa, teď už čekám, kdy bouchne ta sopka na řípu :lol:

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Japonsko

Příspěvek od kocour » 30 bře 2011 19:37

Ne zmar, ale lásku a dobro posílejme Japonsku. Třeba i takto: http://novazeme2010.ning.com/forum/topi ... za-vodu-ve

Gyrxiur
Příspěvky: 94
Registrován: 18 kvě 2010 20:33
Bydliště: Martin, Slovakia

Re: Japonsko

Příspěvek od Gyrxiur » 01 dub 2011 17:50

No ja som sa im za to vodicku modlil uz viac krat a aj sa budem, inak tu v Martine na Slovensku som akurat nameral 11,5 cpm, takze nic zvysene.

Odpovědět