Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Co bychom neměli přehlédnout...
kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 12 dub 2011 17:58

phpBB [video]


postupne mi vse zacina byt jasnejsi
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 12 dub 2011 18:06

tady este jedno vysvetleni v cislech

phpBB [video]
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kocour » 12 dub 2011 19:50

Jak nahoře, tak dole.
Jak uvnitř, tak venku.
A naopak.

Proti komu tedy kdo bojuje? Vesmír proti lidem? Nebo lidé proti vesmíru? Černí proti bílým? Nibiru proti nám? Masky proti maskám?
Všichni jedno jsme a přesto každý jiný.
A naopak.


Píšu vám, ale vlastně to píšu jenom sám sobě.
A naopak.



Není se čeho bát. Jenom svých myšlenek.

:D

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 12 dub 2011 23:40

neni co dodat, i kdyz nekdy mi pripada ze nevis o cem pises.

prosim te neber to jako agendu proti tobe!
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od truthseeker » 13 dub 2011 22:56

Ale dost často mám pocit, že ví přesně, o čem píše ;)
ať tak či tak, na rozdíl od většiny hledá v sobě, což je nakonec stejně lepší. I když je člověk s tímhle přístupem třeba 100x mimo, je to hodnotnější než správně papouškovat po ostatních... imho
Mělo by do toho jít víc lidí... už to poslední dobou celkem stagnuje a je to nuda a k 2012 bude té nudy (strachu )jen přibývat, tohle by mohlo trochu pošoupnout.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 14 dub 2011 00:02

musim priznat ze i mne to pomalinku zacina byt jasne jak je dulezite zacat v sobe. nase vedomi je cast vedomi celeho lidstva.
sem nekdy dost zoufali z ignorance lidi s bohuzel prepranyma mozgy (@hox: nemyslim tebe!).

problem vidim ve vecech jako je flor, jod, aspartam, bisfenol a, amalgam, silent sound spread spectrum a jine pomucky, ktere tomuhle prirozenemu vyvoji zabranuji.
proto si myslim, ze je dulezite rozdavat impulsy na probuzeni kde se jen da.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od pepr » 14 dub 2011 00:20

Právě jsem se na toto téma bavil s kámošem (skype, upraveno). Podle mých dosavadních představ můžou mít pravdu všichni. Mrkněte a reagujte ;)
P: Mrkni sem http://cs.wikipedia.org/wiki/Mandelbrotova_mno%C5%BEina
P: Jenom mrkni na ty první vzorečky. Nemusíš to moc chápat. Není to moc složité, že ne?
*** L odesláno 11_04_12_Brazda.doc ***
[náš věštěc předpovídající, že v roce 2012 spadne na Čínu meteorit, pohnou se desky,...]
P: Následující hodnota se vezme jako předchozí na druhou a přičte se konstanta.
P: Akorát se to provádí s komplexními čísly. Ty obrázky jsou zvětšením a zviditelněním různých částí dvojrozměrného obrazu, který ta jednoduchá rovnice generuje.
P: Můžeš to opakovat furt pryč a zaměrovat se na nějaký kousek toho obrazu a dopočítávat pořád dál a dál. Sem tam se objeví ten základní tvar -- to bradavičnaté jabko.
P: Mrkni sem, tady je to jako animace http://www.youtube.com/watch?v=0jGaio87u3A
[okopíroval jsem to tady z orgo.cz)]
P: Jako kdyby sis to v určitém místě furt přibližoval a zvětšoval.
P: Není v tom nic uměleckého. Jen ta volba barev.
P: Jedna taková rovnice vygeneruje všechno.
P: Vážně se uvažuje o tom, že náš vesmír je konstruovaný jako fraktální. Hledá se druh fraktálu, který by vedl k nám známým fyzikálním projevům.
P: Vidíš, vole. A ty sis koupil tak drahé auto. :D
[reakce na Brázdův článek -- "musíme si ujasnit priority. Nejsou to drahá auta...". Kámoš si koupil ojetou Fabii předělanou na plyn.]
L: :D
P: Žijeme ve velmi zajímavé době.
L: to jo, kdyby to všechno zkolabovalo, tak se zbavím dluhů :D
P: Pokud je vesmír fraktální, tak celý jeho vývoj je zachycen najednou, všude, všechno. Jako ta Mandelbrotova množina. Záleží jen na tom, do kterého místa se díváš. Problém s věštbami je ten, že můžeš nakouknout kousek vedle. Proto jsem o tom začal psát. ;)
P: (Tušil jsem, co na mě s tím věštcem vytáhneš.)
P: Naše vnímání času (náš život) jen odpovídá tomu zanořování. Ve skutečnosti je všechno teď a TEĎ pak ztrácí časový smysl.
P: Tak to zatím chápu já podle toho, jak jsem pochytal střípky. Ale nemám to nijak podložené.
L: se z toho zblázním :D
P: Počítačovou hru jsi někdy hrál, ne?
L: moc ne
L: :D
P: Někdy jo, ne? Hrál jsi nějakou i víckrát. Přiznej se.
L: jo střílení slepic a minové pole :-DDD
P: Všichni, co hrají stejnou počítačovou hru, mají nahraný stejný program. Ale ten průběh nikdy není stejný.
L: jo ták
P: Program je statický předpis, ale jak se to jednou rozběhne, vždycky vznikne něco jiného.
P: Nebo kytara -- z praktického hlediska můžeš udělat dvě úplně stejné. Jeden člověk může na obě zahrát to samé. V detailech to stejné nebude, ale z praktického hlediska dejme tomu jo.
P: Ale jeden člověk může jednu kytaru použít na více skladeb. Nebo když se někde ubrnkne, vznikne "jiná" skladba.
P: Ta jedna hotová kytara v sobě skrývá všechny možnosti, které mohou v podobě budoucích skladeb nastat.
L: chapu
P: Zdá se, že každé brnknutí tak nebo onak dělí existující vesmír na dvě možnosti -- jako kdyby se generovalo čím dál tím víc vesmírů -- jenže ony všechny potenciální možnosti už existují a ty si vybíráš jen ten směr, kam se chceš (svou skladbou) podívat.
P: Jako ten obrázek fraktální množiny. A sem tam se to opakuje a můžeš se při cestě dál vrátit do podobného místa a "opravit se". Jenže ve skutečnosti je to stejně něco nového.
P: Ale svým chtěním prozkoumáváš tu část vesmíru, o kterou máš zájem.
P: V tomhle smyslu osobně chápu ty výroky jako "svým chtěním ovlivňujeme realitu".
L: mám velkou schopnost improvizovat v muzice, nasnasim, kdyz me nekdo nuti hrat neco porad stejne, jako to probiha v klasice, hraju podle momentalniho pocitu, i kdyz harmonie nebo struktura zustava stejna....
P: Pozorujeme taky sami sebe... Ale asi někde vedle existujeme i v jiné situaci.
P: Hudbě rozumíš víc, než já. Já jsem v hudbě jen pasivní, protože se neumím vyjadřovat aktivně. Já se aktivně můžu účastnit jen tak, že si vybírám. Když si vybírá hodně lidí, "rezonují" s tím muzikantem, který působí aktivně.
P: Proto mají různí muzikanti různé fanoušky. Fanoušci podporují muzikanty, protože mu možná pomáhají i když si to neuvědomují. Rádi chodí na jeho koncerty a muzikant rád hraje pro své publikum.
P: Všichni společně v tu chvíli letí do stejného koutu vesmíru. Ve skutečnosti si každý jednotlivec vybírá tu situaci a dostává se do bodu, kdy to vnímá, že se to všem líbí.
P: Jenže v paralelním vesmíru možná publikum hvízdá, protože kytarista je ožralý a právě se posral v záři reflektorů. :D
L: skvělej pankáč :-DDD
P: Takže Brázda napsal článek, který se v tomto okamžiku sběhl s nekonečně různorodou skutečností a teď to právě sedí. Teď se i na základě strachu rozhodneš, jestli prozkoumáš budoucí rok 2012 ve variantě, kdy na Čínu spadne meteorit, nebo si řekneš, že to je pěkná ptákovina a rozhodneš se pro jinou představu.
P: Obojí se stane. Ale ty budeš jen u toho jednoho. Proto je důležité potlačit strach, protože strach tě přitahuje do toho místa, které vlastně nechceš.
L: jj
P: Tedy ty budeš u obou případů, ale v tomto okamžiku a v dalších se rozhoduješ, co prožiješ "v tomto životě".
P: Možná je to celé blbost. Ale jeví se mi to tak.
P: Problém je v tom, že "náš film" probíhá jen v 3D + čas. Jenže "realita" může být vícerozměrná a pak "Možná je to celé blbost. Ale jeví se mi to tak." platí jen v jedné množině realit. Jinde jsou jiná pravidla.
L: ufffff
L: jsem sázel stromy, to mi dělá dobře :-DDD
P: Jo.
P: Všechno by se mělo dělat "správně".
P: Pokud to "správně" platí pro všechny zúčastněné, pak je to dobrá cesta.
L: musim spat, dik za info o fraktalu, je to pro me hodne zajimave ;)
P: Dobrou.
L: ((wave))
P: Tohle příležitostně skoukneme http://www.videacesky.cz/serialy-online ... u-1-odkazy
[okouknuto z orgo.cz]
P: Má to víc dílů.
L: ;)

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 14 dub 2011 00:40

zakon rezonance od pierre franckh http://knihy.heureka.cz/zakon-rezonance-pierre-franckh/
mne to osobne otevrelo oci. je tam vysvetleno jak ten multivesmyr funguje a jak ho tvorime.

videli ste film "the one" z jet li?
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 14 dub 2011 02:06

@pepr
zapomel sem: pekne a velice vtipne vysvetleno!
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od pepr » 14 dub 2011 13:21

kolosjackos píše:pekne a velice vtipne vysvetleno!
No, já jsem nic nevysvětloval. Jen jsem popisoval, jak si myslím, že by to mohlo být. Jsem v tomto směru naprostý laik. ;)

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 14 dub 2011 14:37

zaklad si pochopil docela spravne. ten klip je ale zoom dovnitr a ma symbolizovat makrokosmos mikrokosmos.
http://www.cygnus-software.com/downloads/downloads.htm muzes si vytvorit vlastni. a treba ho sem prispej :D

uz sem to navrhl kozmovy k tomu jeho dubstepu, ale jaksi nechce :evil: :mrgreen:

vestby: to co je nad nama ma vpliv na nas. nebeske telesa neovplivnime, tak jako jedna bunka nemuze ovplivnit cely organ, nebo dokonce cele telo.
jinem paralelnim vesmiru tahle vestba neexistuje. je nekonecne hodne vesmiru a kazdy znich ma nekonecne hodne minulosti a budocnosti.
kazdy s tech vesmiru ma svuj vlastni modrotisk, ktery se dle fibonacci vyvyji.
vestby vetsinou souvisi s pozorovanim nebeskych teles.

cele to je spis hypoteza i kdyz docela logicka.

samani u aborichines maji schopnost videt do budoucnosti (te nejpravdepodobnejsi) predpovedeli pad dvojicek. rekli ale, ze se to stat nemusi, zalezi na presvedceni lidi a to je vedeno propagandou illusu.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kocour » 14 dub 2011 19:42

Vše je hologram, jehož jsme součástí a spolutovřiteli současně.
Vřele doporučuji přečíst si Gregga Bradena - Matrix, božský zdroj. Je to tam popsáno hodně polopatě, s odkazy na provedené vědecké experimenty apod. Žádné bajky, kosmologie či cokoli jiného. Ano, i ony existují, jako virtuální programy, s nimiž někdo více či méně rezonuje. Ale má-li se člověk dostat dál, musí pochopit, že on sám je stvořitelem všeho svého bytí. Čas (jak ho známe) se hodně zhušťuje, presuje nás, nutí nás dělat chyby a skrze ty chyby se nám objevuje skutečná realita skrytá za naším iluzorním žitím, založeném jen na opakování vzorců stvořených někým jiným. Nejsme ovce, ale tvůrci!

A na pana Brázdu, alias Stanley Bradley (jak jsem před pár dny po letech zahlédl reklamu na jeho věštění v nějkém TV magazínu) se vykašlete: dělá to pro prachy, hraje si s důvěrou lidí, žije z ní, směje se jejich naivitě. Takto pracuje matrix - mája - iluze. Skutečná božská bytost, kterou jsme každý z nás, tvoří svou realitu vědomě. Nepotřebuje po nikom papouškovat.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od pepr » 14 dub 2011 20:59

kolosjackos píše:ten klip je ale zoom dovnitr a ma symbolizovat makrokosmos mikrokosmos
Příklad Mandelbrotovy množiny beru jen jako příklad fraktálu. Ale ano. Zobrazení určitého bodu s okolím při určitém zvětšení může reprezentovat prostředí o určitých rozměrech. Když tu sekvenci vezmu jako obrázky z tomografu, dostanu 3D znázornění "průniku do mikrokosmu" přes zvolené body na určitých úrovních. Jeden výlet tedy vypadá jako "vlákno" táhnoucí se z makrokosmu do mikrokosmu.

Jenže každý bod na jedné úrovni se na nižší úrovni rozpadá na mnoho dalších. Potenciální množina výletů je tedy nekonečná. Pokud by se mi podařilo představit si mikrokosmy vzniklé z různých výletů ve stejné "hloubce", dostanu ty paralelní vesmíry, které vznikly třeba i z jednoho výchozího bodu v makrokosmu. Jeden bod na vyšší úrovni obsahuje také všechny "paralelní kosmy" na úrovních nižších. Jeden bod obsahuje vše -- jako u hologramu. (Hologram je možná dokonce jednodušší záležitost.) Přitom celá ta nekonečnost může být na horní makro úrovni omezena v konečném prostoru -- jako Mandelbrotova množina.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kolosjackos » 14 dub 2011 23:30

@pepr: rozumis tem detailum vic nez ja!
mozna by nebylo spatne prostudovat string teorii, nebo neco podobne.

@kocour: dik za odkaz, skusim to nekde stahnout. zatim sem znal jen priblizne hinduisticky princip "shiva-vishnu-maya"
prelozim sem jak ta tvorba pres srdce a presvedceni funguje ze zakonu rezonance.

phpBB [video]



tady vliv frequenci na dna:
phpBB [video]
pod videem je popis
svita, svita! :mrgreen:
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Fibonacci's Fractals - vyvoj vesmiru

Příspěvek od kocour » 15 dub 2011 08:42

meditace při poslechu solfeggio frekvencí (což jsou opět numerické fraktálové řady) mi pomohly hrozně moc.

Odpovědět