Změna myšlení, kudy dále?

Co bychom neměli přehlédnout...
sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 00:33

pepr píše:
sviccc píše:Je to bohužel přírodní proces, kterým si musela projít každá vyspělejší civilizace kdekoliv ve vesmíru.
To mě zajímá! Máš tam nějaké kámoše? :D
Samozřejmě, všichni tam mají své "kámoše" ;-)
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 00:39

sviccc píše:Samozřejmě, všichni tam mají své "kámoše" ;-)
A jsou v Zeitgeist klubu? :D

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 00:42

pepr píše:
sviccc píše:Samozřejmě, všichni tam mají své "kámoše" ;-)
A jsou v Zeitgeist klubu? :D
Nemůžu posoudit z důvodu, že jsem nikdy nehovořil osobně se všemi členy. ;-)
Nevím jestli mluvíš ironicky nebo ne, ale pro jistotu : Jestli je tu životodárné záření, které na zem dopadá z vesmíru, logicky musí vyzařovat od někud a tam někde, nebo kdekoliv po cestě logicky musí být život.To stejné s životodárnýma asteroidama.Je to trochu na jiné téma, ale zajímal by mě váš názor na dokument "Největší příběh, který se popřel".Děkuji ;-)
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 00:52

Oprava : "Největší příběh, co se popřel"
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 01:20

Proletěl jsem to. Je to film. Podle mého názoru slepenina z mnoha věcí. Povrchní. Pro těmito věcmi dosud nedotčeného člověka fantastický až neuvěřitelný. O těch létajících tyčkách se například ví, že je to efekt způsobený nedokonalostí kamery. Jde o obyčejný hmyz. Řada dalších věcí ve filmu se týká utajovaných technologií.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 01:24

Flying rods, alias skyfish...
phpBB [video]

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 01:25

pepr píše:Proletěl jsem to. Je to film. Podle mého názoru slepenina z mnoha věcí. Povrchní. Pro těmito věcmi dosud nedotčeného člověka fantastický až neuvěřitelný. O těch létajících tyčkách se například ví, že je to efekt způsobený nedokonalostí kamery. Jde o obyčejný hmyz. Řada dalších věcí ve filmu se týká utajovaných technologií.
Nedokážu si z toho udělat názor, jestli věříš, nebo ne.
Nicméně mi z videa není jasné, proč potvrzení o podvrhu provádějí za tmy ;-)
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 01:31

S trochou snahy ti na youtube najdu hromadu videi o podvrhu orgonitu a take tomu nebudes verit :-*
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 01:39

Je to stejne jako s Vrillon.Nikdy nikdo nepotvrdil co se stalo, ale vsichni samozrejme vi, ze je to podvrh, tak se tim uz nikdo nebude zabivat.Obcas je ale potreba prijmout moznou alternativu.Vyvracet je velmi jednoduche, ale potvrzovat?
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 01:41

sviccc píše:Nicméně mi z videa není jasné, proč potvrzení o podvrhu provádějí za tmy ;-)
Jsem vědecky založený, uznávám postupy vědy. Za tmy se to dělá z technických důvodů, protože lze letící objekt dobře osvítit a získat vysoký kontrast. A taky se dá líp snímat digitální displej. Ten pokus ukazuje jasnou shodu s pozorovaným jevem na obyčejné kameře a souběžné vysvětlení pomocí rychloběžné kamery. Není potřeba k tomu nic dodávat. Mluví to samo za sebe.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 01:44

sviccc píše:Vyvracet je velmi jednoduche, ale potvrzovat?
Pokud se najde jediný případ, který popírá teorii, pak je teorie popřena. Nemusí to říkat mnoho o existenci či neexistenci jevu. Popírá se jen teorie, která jev vysvětluje.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 01:57

pepr píše:
sviccc píše:Nicméně mi z videa není jasné, proč potvrzení o podvrhu provádějí za tmy ;-)
Jsem vědecky založený, uznávám postupy vědy. Za tmy se to dělá z technických důvodů, protože lze letící objekt dobře osvítit a získat vysoký kontrast. A taky se dá líp snímat digitální displej. Ten pokus ukazuje jasnou shodu s pozorovaným jevem na obyčejné kameře a souběžné vysvětlení pomocí rychloběžné kamery. Není potřeba k tomu nic dodávat. Mluví to samo za sebe.
Jak víš s jakou kamerou byly natoceny rods?Pokud uznavas vedecke postupy, test mel byt proveden za pokud mozno identickych podminek, vcetne stejne kamery.Potom by se dalo uvazovat o omylu.Takhle akorat popirame existenci neceho jineho, nez jsme my.Jak sobecke...
Potvrzujes to, co jsem psal v prvnich prispevcich tohoto tematu.Ber to jako dukaz vedeckym postupem.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 02:04

Není nutné hledat fantastiku za hranicemi našich možností. V zájmu prosazování moci menšiny nad většinou se tisíce let používají stejné techniky: strach, cenzura, ovládání rovnováhy proti sobě uměle postavených sil ("Rozděl a panuj").

Cenzura je účinnější, než si dovedeme představit. Donedávna neexistovalo nic, než papírové knížky. Celý středověk se dá přizpůsobit k potřebnému obrazu prostou cenzurou knih. Nebo třeba vědecké poznání. Pohybujeme se na hranicích abstrakce za možnostmi poznání "selským rozumem". Existuje jen velmi málo lidí, kteří dokážou na známé věci přijít sami a nebýt ovlivněni školou vnucovanými postupy. Tak třeba teorie elektromagnetického pole... Maxwellovy rovnice zjednodušil Herz v roce 1887 a prý a nepostihují to, co jimi postihnul samotný Maxwell. Fyzici pracující pro vojáky to ale vědět budou.

"Létající talíř" pro mě není nic fantastického. Je to stroj (nebo jiný projev technologie) a slouží nějakým bytostem. Neuvěřitelné je to především proto, protože se lidi zdráhají přijmout myšlenku, že nepředstavují kvalitativně nejvyspělejší projev života.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 02:11

sviccc píše:Takhle akorat popirame existenci neceho jineho, nez jsme my.
Ten pokus nepopírá existenci něčeho jiného, než jsme my. Jen ukazuje, co je vidět na dvou souběžně spuštěných kamerách. Problém je v tom, že na prdel dostává víra v něco fantastického. Ten pokus ukazuje, že tyhle fantastické projevy "létající tyče" nemusí mít na svědomí něco neznámého.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 10 lis 2011 02:13

Tentokrat souhlasim.Jen nerad vidim pripady, ktere se obhajuji nejobtiznejsimi mat. rovnicemi a zcela overenymi zdroji informaci a pote ti za 2 minuty zkoumani poslou video z youtube...a tim poslou dalsi lidsky potencial k zemi...
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Odpovědět