Změna myšlení, kudy dále?

Co bychom neměli přehlédnout...
sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 08 lis 2011 00:48

Mnozí z vás si uvědomují, že procházíme jakousi změnou smyslu myšlení.Změna je to rozhodně pozitivní a otevírá nové možnosti.Ti uvědomělejší takě zjistili, že neví jak s takovým myšlením naložit a že se totálně neztotožňuje s fungováním dnešní společnosti.Moc dobře víme, že pokud se nezměníme, vymřeme.Stále více věcí začíná dávat smysl až po připuštění existence spojitosti všeho se vším.Co tedy dál?Jak to změnit?Našel jsem jakési hnutí, které má odpovědi na většinu otázek a nabízí velice výhodnou a uvědomělou alternativu, jejíž jsem spokojeným členem.Toto hnutí nese název Zeitgeist Movement a velice rychle se rozšiřuje zejména díky ztotožnění jejich myšlenek s ostatními.Pokud tedy cítíte potřebu pomoct k celkové transformaci na civilizovanou společnost, zajděte na stránky hnutí a pokuste se alespoň shlédnout tří-hodinový dokument od zakladatele hnutí, který najdete na hlavní stránce.Toto hnutí je celosvětové a usiluje o přežití lidstva s ohledem na nakládání s přírodou bez potřeby peněz, které nemají žádnou hodnotu.Nikomu nic nevnucujeme, pouze nabízíme možnou alternativu, narozdíl od pouze spekulujících lidí.Prosíme, přidejte se k nám ať je nás více a můžeme konečně se světem pohnout.Děkuji za vaši pozornost.

http://www.zeitgeistmovement.cz
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 08 lis 2011 23:53

Možná kecám, ale... Jediné hnutí, které má šanci uspět, je hnutí nitra každého jednotlivce. Teprve nedávno jsme mnozí zjistili, že věci ve světě jsou jiné, než jak jsou nám oficiálně prezentovány (tomu se říká a vždycky se říkalo propaganda, jenže tomu tak říkají hlavně lidé v opozici). Hnutí, které je založené na myšlenkách z filmu, je principiálně stejné, jako hnutí založené na myšlenkách "proroka". Existují náznaky toho, že film Zeitgeist byl vytvořen s cílem manipulovat. Úspěšná manipulace je jako šachová partie. Kdo šachy neumí, nerozumí některým zdánlivě nevýhodným tahům. Může to znamenat i to, že se obětují okamžité výhody s cílem získat zatím neviditelnou výhodu v budoucnu.

Každé hnutí, které se snaží o shromažďování oveček, zavání sektářstvím. Je to podobné, jako kdyby se lidi tady snažili o založení sdružení za efektivní výrobu orgonitu. A kdo není s námi, je proti nám.

V oblasti boje proti počítačové kriminalitě se někdy používá technika zvaná "honey pot" (hrnec medu, čili návnada, vějička). Zeitgeist může být něčím takovým. I kdyby tak původně nebyl zamýšlen, může tak být zneužit.

Existují i jiné filmy, například The arrivals (Příchody -- s českými titulky)

phpBB [video]


Někde se tam o nekvalitní argumentaci v Zeitgeist mluví.

Mnohem účinnější, než shromažďovat se kolem myšlenky filmu, se mi jeví shromažďovat důkazy a chtít jejich oficiální vysvětlení -- viz různé profesní skupiny, které se zabývají rozborem 9/11 (mimochodem, zítra je 11/9).

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 03:26

Veškeré podklady k filmům zeitgeist najdete zde http://zeitgeistmovie.com/Zeitgeist,%20 ... %20PDF.pdf
Dnes, ať přijde kdokoliv s čímkoliv, vždy se najdou pochybnosti a pochybující...
Pokud se z zeitgeistu vyklube něco špatného, lidé již budou znát směr, kterým se vydat.Směr, který jim dal zeitgeist.Není to tak trochu neprůstřelný?Nedělám nic pro zeitgeist, pouze se snažím pomoci stejně smýšlejícím lidem.A takoví lidé v zeitgeist jsou.Vy snad opravdu chcete držet systém, který tu je?Dle průzkumů by přes 75% čechů chtělo komunismus.Kde to žijeme?Dle mé úvahy nás pomalu, ale jistě zabíjí internet a jine pohodlné informační prostředky a zde máme důkaz.Pokud plánujete investovat do něčeho většího, samozřejmě se ujistíte na internetu, jestli to funguje.Tam ale narazíte na lidi, kterým to nefunguje a kterým ano.Nakonec nezjistíte nic a koupíte buď první věc na kterou narazíte, nebo koupi odložíte.Bohužel lidé jsou dnes příliš líní, aby to vyzkoušeli sami.To platí i s orgonovou energií a celkově volnou energií a jiným technologickým pokrokům.Uvedu příklad: Jeden chytrý kluk vynalezne antigravitační pohon.Samozřejmě to dá na internet s tím, že pomůže lidem k nezávislosti a odměnou mu budou budoucí vylepšení od ostatních.Další člověk na to na internetu narazí a samozřejmě jeho první reakce bude "není možné, aby to fungovalo tak jednoduše, nemáš žádné vzdělání, nikdo to nedokázal, popírá to einsteinovi teorie".Poté přijde další a udělá falešný pokus s důkazem nefunkčnosti.Přijde člověk zabývající se podobnou problematikou a po přečtení předchozích příspěvků dojde k závěru, že tudy cesta nevede i přes to, že to ani nevyzkoušel.A máme to!Dokonale zakopaný vědecký talent pod zem.Potenciál všech lidí na světě je obrovský a internet to popírá.Když internet nebyl, neměli jste jinou možnost, než danou věc prostě vyzkoušet a na základě toho potom mohli dělat závěry.O orgonu jsou také pochyby i potvrzení, ale stejně jsem si ho musel vyzkoušet.Je to se vším stejné a ovládá nás to.Pokud mi tvríš, že jsi uvědomělý a seznámený s povahou hnutí, musím se tě zeptat, "vyzkoušel jsi to?".Pokud odpovíš ano, musím se zeptat sám sebe, "můžu věřit?".Internet je skeptikama prorostlý více než dost, ale já vím, že všichni jsou stejní a jsou to lidi.Všichni jsme ze spermie.To čím jsme dnes je pouze způsobeno prostředím, ve kterém se náš mozek učil.Proto také vím, že všichni můžeme být dobří a s přírodou spjatí, a udělám pro to vše, co bude v mých silách.Zeitgeist mi jen pomohl probudit se do reality.Nic ode mě nechce a nikoho do něčeho nenutí a ani to nebyl úmysl.Hnutí vzniklo omylem a vyžádali si ho lidi.Kdyby jsi zkusil, vědel by jsi to.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 09 lis 2011 13:21

sviccc píše:Dle průzkumů by přes 75% čechů chtělo komunismus. Kde to žijeme?
Nevím, kdo ten průzkum dělal ani na co se ptal. Ale lidi obecně netouží po systému, ale po životních podmínkách, po fyzické a duševní pohodě... Trochu pochybuju, že ta otázka zněla "Chcete komunismus?" a 75 procent lidí odpovědělo "ano". Jisté je, že pro obyčejné lidi byl dřívější režim svým způsobem pohodlnější. A čím víc se mu v čase vzdalujeme, tím víc lidé zapomínají na ty věci špatné a touží po návratu těch dobrých, o které přišli.

Zeitgeist/neZeitgeist... Problém každého organizovanějšího hnutí je v tom, že se vymezuje vůči zbytku. Pokud je organizovanost jen dočasná a slouží k dosažení konkrétního krátkodobého cíle (ve smyslu spojení sil), pak je to OK. Jenže často je to tak, že se z toho stane něco typu náboženství (dogmatické). Soukromá ega se spojují a podvolují se podmínkám účasti. Člověk pak má tendenci mentálně zlenivět a stát se stádním tvorem. Je to pohodlnější.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 17:48

pepr píše:
sviccc píše:Dle průzkumů by přes 75% čechů chtělo komunismus. Kde to žijeme?
Nevím, kdo ten průzkum dělal ani na co se ptal. Ale lidi obecně netouží po systému, ale po životních podmínkách, po fyzické a duševní pohodě... Trochu pochybuju, že ta otázka zněla "Chcete komunismus?" a 75 procent lidí odpovědělo "ano". Jisté je, že pro obyčejné lidi byl dřívější režim svým způsobem pohodlnější. A čím víc se mu v čase vzdalujeme, tím víc lidé zapomínají na ty věci špatné a touží po návratu těch dobrých, o které přišli.

Zeitgeist/neZeitgeist... Problém každého organizovanějšího hnutí je v tom, že se vymezuje vůči zbytku. Pokud je organizovanost jen dočasná a slouží k dosažení konkrétního krátkodobého cíle (ve smyslu spojení sil), pak je to OK. Jenže často je to tak, že se z toho stane něco typu náboženství (dogmatické). Soukromá ega se spojují a podvolují se podmínkám účasti. Člověk pak má tendenci mentálně zlenivět a stát se stádním tvorem. Je to pohodlnější.
A já znovu musím podotknout, že kdyby jsi zkusil, věděl by jsi, že lidi u zeitgeistu si toho jsou plně vědomní a dělají vše pro to, aby se nestalo, co si popsal.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od rosa » 09 lis 2011 18:40

Ahoj všichni, opět jsem neodolala a musím k tomu něco napsat. Změna myšlení, kudy dále?, další výčet co a jak je špatně / to moc dobře víme/ a následné organizování. Nikoho se nechci dotknout, ale změny, které přijdou, jsou z jiné mísy. Vždyt' my víme, jak má vypadat krásný svět, ve kterém chceme žít : čistá obloha, živá voda, žádné konflikty, veselí lidé. kteří dělají to, co umí a dělají to s láskou. Láskyplné vztahy, št'astné děti, nádherná příroda. Tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, a dělám to ve svých meditacích, při kterých posílám lásku naší matičce Zemi a všem a všemu na ní. V tzv. normálním životě, se kterým jsem spokojená, nepitvám negativa, prostě na to svým drahocenným životem neplýtvám, a stejně to nic neřeší. Místo registrování chyb rozdávám vlídná slova, úsměvy a občas krystaly křišt'álu, a krásně se mi to vrací. Jsme všichni jedno a tak to cítím. Pokud někdo potřebuje kontakt, jsem ochotná ho obejmout / vidíte, mám dokonce i smysl pro humor/ Posílám krásné video : http://www.youtube.com/watch?v=TTCK7T8dNdw a o tomto je. Krásný večer všem.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od kocour » 09 lis 2011 19:21

rosa píše:Ahoj všichni, opět jsem neodolala a musím k tomu něco napsat. Změna myšlení, kudy dále?, další výčet co a jak je špatně / to moc dobře víme/ a následné organizování. Nikoho se nechci dotknout, ale změny, které přijdou, jsou z jiné mísy. Vždyt' my víme, jak má vypadat krásný svět, ve kterém chceme žít : čistá obloha, živá voda, žádné konflikty, veselí lidé. kteří dělají to, co umí a dělají to s láskou. Láskyplné vztahy, št'astné děti, nádherná příroda. Tak bych mohla pokračovat ještě dlouho, a dělám to ve svých meditacích, při kterých posílám lásku naší matičce Zemi a všem a všemu na ní. V tzv. normálním životě, se kterým jsem spokojená, nepitvám negativa, prostě na to svým drahocenným životem neplýtvám, a stejně to nic neřeší. Místo registrování chyb rozdávám vlídná slova, úsměvy a občas krystaly křišt'álu, a krásně se mi to vrací. Jsme všichni jedno a tak to cítím. Pokud někdo potřebuje kontakt, jsem ochotná ho obejmout / vidíte, mám dokonce i smysl pro humor/ Posílám krásné video : http://www.youtube.com/watch?v=TTCK7T8dNdw a o tomto je. Krásný večer všem.
Krásný příspěvek, díky, díky díky :)

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 19:37

Ano, my víme jak má vypadat krásný svět.Tak proč tak nevypadá?Protože tu jsou překážky, které v tom brání.Jenže většina lidí když vidí překážku, tak akorát povzdychnou a vydají se jiným směrem.Já to tak v žádném případě nechci a nechápu, proč když jste všichni tak uvědomělý, nedokážete ani podpořit člověka, který chce pomoct porazit ty překážky pro dobro všech!
edit: videjko je mi známé a samozřejmě s ním cítím.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od rosa » 09 lis 2011 20:45

Ahoj, budu tedy reagovat: nazrála doba na změny a máme obrovskou podporu od Vesmíru, úžasné energie, které k nám proudí, způsobují, že lidé se probouzejí a uvědomují si, že jediná cesta je cesta lásky. Je to dar, moci se toho účastnit. Někteří lidé budou trpět, z mnoha důvodů, a mají můj soucit a podporu. NIKOHO neodsoudím, ani nezavrhnu. Žádné opravdové překážky neexistují, škodit můžeme jen sami sobě. At' každý řeší jen sebe, myslím, že máme všichni co zlepšovat. Na svých schůzkách se radši smějte, zpívejte a objímejte, když už se chcete scházet, a ucítíte, jaké krásné vibrace budete šířit. Zdá se Ti to málo? Tak to video zkoukni ještě jednou. Přeji ze srdce hodně tichého štěstí v duši. Je povznášející, když potkám někoho, kdo je na stejné vlně. Dík Kocourku. Chvíli mi trvalo, než jsem sesmolila odpověd', protože mě lákalo být také trochu ironická / jsem také jenom pozemšt'an /, za což jsem se zastyděla, vlastně taková malá lekcička.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 20:59

To, že se cítím skvěle a na vyšší úrovni ale nemění nic na tom, že jsem ještě větší ovečka smířená se současnou společností.Ja myslím na svoje děti a nejsem ochoten je přivést na svět, který je chce nervomocí zahubit.Mimochodem nezmínil jsem nic o tom, že by mi bylo něco na tom videu málo.Prostě to beru jako samozřejmou věc.Tvrdíte, že jste plně probuzení, ale spoléháte na vesmírnou energii.Ano ta vám pomůže, ale to neznamená, že udělá všechno za vás.Něco mi tady u vás nehraje a přijdu na to, co to je a změním to.Pomůžu vám.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

rosa
Příspěvky: 59
Registrován: 18 črc 2009 11:43
Bydliště: u Prahy

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od rosa » 09 lis 2011 21:17

Ale chlapče, máš v tom trošku guláš, a změnit můžeš jenom sebe, nikoho jiného. Trocha pokory by neškodila. Nic ve zlém.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 21:22

Samozřejmě ,že můžeš změnit jenom sebe.Ovšem už nemůžeš říct, že někomu nemohu pomoct se změnit.O guláši by se tu dalo povídat opravdu hodně.Jenom z videa z první odpovědi je jasné, že nás někdo změnil ve svůj prospěch.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
orwa
Příspěvky: 142
Registrován: 13 čer 2009 09:11
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od orwa » 09 lis 2011 22:42

:lol: Ahoj všichni,
dovolím si taky přidat svůj blábol. V prvé řadě musím pochválit Sviccc-e za to, jak se angažuje a jak je zapálený a že se vydal po správné cestě. Jen si ji musí postupem času trochu "umést" a odstranit ty nepotřebné smítka. Ducha doby nechci moc komentovat, neboť ve své době to byl docela dobrý nástroj k probuzení spousty lidiček a někdy manipulace směrem k dobru není na škodu.
Pepr a Rosa - plně souhlasím s váma, ale mějte trpělivost s "žáky", dohledejte si zde své vlastní prvotní příspěvky a podívejte se na ně dnes a uvidíte, jaký jste sami urazili kus cesty :lol: . Totéž samozřejmě platí i o mně :lol: .
Prostudoval jsem zmíňovaný web a vcelku jsem tam nenašel nic závadného, jen je velice slabý a má mnoho protimluv (u profi webu, by se to němělo stávat), ale pro navedení lidiček na dobrou cestu (neříkám, že na tu správnou) je dostačující.
Dovolil jsem si okopírovat Shrnutí
Souhrn
Plynulá společenská změna může nastat pouze při splnění dvou okolností. Zaprvé - systém lidských hodnot, který se skládá z našich vědomostí a přesvědčení, musí být aktualizován a přeměněn pomocí vzdělání a uvážlivým sebepozorováním. Zadruhé - prostředí obklopující tento systém hodnot se musí změnit tak, aby podporovalo tento nový pohled na svět. Interakce mezi systémem hodnot člověka a prostředím, ve kterém žije, je tím, co ovlivňuje lidské chování.
Například „morálka“ je v naší společnosti opravdu pouze záležitostí úhlu pohledu, jelikož náš společenský systém podporuje a odměňuje soupeření a sobeckost. Takový přístup nejenže vede k nemorálnímu chování, přímo takové chování vytváří. Korupce je v naší společnosti tolerována a většina lidí si to neuvědomuje, protože tím, že společnost toto chování podporuje, je považováno za správné a normální nebo jako záležitost úhlu pohledu.

Na základě tohoto porozumění se označení určitých skupin jako „zkažených“ a všech ostatních jako „slušných“ ukazuje být mylné. Toto je odvěký pohled na svět „my a oni“, pro který neexistuje žádný empirický základ, protože je opět celý záležitostí úhlu pohledu.

Například existuje rozsáhlé hnutí lidí, kteří neustále hovoří o „Novém světovém řádu“ a zastávající názor, že existuje elitní skupina lidí, která se již dlouho pokouší získat vládu nad světem a různými způsoby manipuluje společností za účelem prosazení svých cílů.

To je samozřejmě do určité míry pravda.

ALE, to, co lidem uniká, je, že tato „skupina“ vůbec není skupina. Je to tendence.

I kdybyste odstranili všechny lidi nahoře, kteří jsou součástí celosvětové nadvlády, bylo by pouze otázkou času, než by nastoupila další skupina se stejnými ambicemi. Vidíme tedy, že problémem nejsou jednotlivci nebo skupiny. Problémem jsou ve skutečnosti poměry, kterým tito lidé uvykli, a které jim byly vštěpovány. Mnozí přirozeně utíkají před skutečností a argumentují proti tomuto pohledu názorem, že to je „lidská přirozenost“, která zapříčiňuje toto soupeření a potřebu ovládat. Toto však není podloženo fakty. Ve skutečnosti jsme při příchodu na svět téměř jako nepopsaný list papíru a naše prostředí je tím, co nás a naše chování formuje.

Proto, aby došlo k OPRAVDOVÉ změně, musíme trávit méně času bojem s důsledky této nezdravé společenské struktury a více času věnovat snaze o změnu základní příčiny její nemoci. Jakkoli může být obtížné a skličující takto přemýšlet, je to jediný způsob, jakým se náš svět změní k lepšímu.

Můžeme dál šlapat na mravence, kteří vylézají zpod lednice, ale dokud odtamtud neodstraníme zkažené zbytky jídla, mravenci budou neustále přicházet.


Toto shrnutí je pro hodně lidiček zřejmě hodnotné a motivující, ale mně to připadá jako mnohonásobnější blábol, než tady píši já sám.
Základem světové změny je samozřejmě základní změna konání a myšlení u každého z nás. Když se zbavíme strachu a všech nešvarů z tohoto vyplývajících a staneme se skutečně svobodnými, tak na nás nebude mít vliv žádné nezdravé okolní prostředí.
Závěrem vám všem mohu sdělit, že JIŽ SE STALO - světový systém zla se již zhroutil - OSLAVUJTE ! To co se děje ještě stále ve světě a kolem nás, to je jen setrvačnost toho jejich pádu.
Pavel Serafin z Nového světa http://serafin.mysteria.cz

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od sviccc » 09 lis 2011 23:56

Počítal jsem s tím, že mě orwa překvapí (samozřejmě v dobrém) a taky se stalo i přes to, že tě neznám (nějak to z tebe vyzařuje).Naprosto vše co si zde napsal, je základní myšlenka Zeitgeist a Venus Project.Se setrvačností souhlasím, ale nebylo by na škodu dát vědět, že o tom víme a zároveň zvažovat, co v budoucnu uděláme, aby se minulost neopakovala.Prostě mi jen přijde velmi sobecké něco vědět a neříct o tom svým blízkým, které miluju.Akorát mě znepokojuje jedna věc.Setrvačnost většinou bývá velmi dlouhá.Jak dlouho jim trvalo spotřebovat zdroje planety, které se tu tvořili miliardy let?Samozřejmě je mi známé, že tak či tak jednou budeme žít v ráji na zemi.Otázkou je, jestli už nebude příliš pozdě.Dle mého skromného názoru je pozdě už teď.Je to bohužel přírodní proces, kterým si musela projít každá vyspělejší civilizace kdekoliv ve vesmíru.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Změna myšlení, kudy dále?

Příspěvek od pepr » 10 lis 2011 00:31

sviccc píše:Je to bohužel přírodní proces, kterým si musela projít každá vyspělejší civilizace kdekoliv ve vesmíru.
To mě zajímá! Máš tam nějaké kámoše? :D

Odpovědět