Cukr jako droga

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od hajcman » 25 kvě 2010 08:09

On není jen cukr droga, ale veškeré jídlo je pro většinu lidí droga. Jen si vzpomeňte kdy naposledy vám kručelo v břiše. Většina lidí nejí, když má hlad, ale protože je čas jídla. Kromě pravidelného jídla ještě zobou různé dobrůtky. Tělo v tomhe režimu nemá absdolutně čas na samoléčebné procesy a očistu. Zívřata, když jsou nemocné tak první věc, kterou udělají je, že přestanou žrát. Když jsme my nemocní, tak taky nemáme moc chuť k jídlu, ale kdo by si neudělal radost něčím oblíbeným že... :D

Řešení je půstovat. Začít pomalu po jedničkách. Veškeré návody a doporučení jak jinak než na http://www.pust.cz

Doporučuji. Když tak můžem probrat zkušenosti. Registrace na místní forum není možná. Ta je jen pro zkušené půstkaře, kteří můžou předávat zkušenosti.

Držte se ahoj
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

PodAkt
Příspěvky: 28
Registrován: 31 led 2010 22:59

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od PodAkt » 25 kvě 2010 12:42

No nevím. Já jsem bez cukru byla celkem v pohodě a ani netrpím touhou po chlebu.
Ale vidina toho, že se venku nenajím, protože prostě nebude čeho, mě moc neláká (pokud tedy člověk přijme, že nemůže ani mouku... ani konvenční ovoce a některou zeleninu... atd.). Také běhání po specializovaných obchodech a kupování vhodných potravin člověka vyloženě povzbudí ;)

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Galliano » 26 kvě 2010 21:22

Levi...
objevuju svět zdravýho stravování... Nechci se držet příruček, diet, návodů apod. Snažím se sledovat svoje tělo a jeho potřeby. I když je to dosti těžký a i moje vlastní tělo mi občas našeptává že by si dalo tamhle colu a tuhle čokoládku a hnedle štamprdléčku a onde větrníček... Nejsem ani extrémní masožrout, což je výhoda, které si cením. Objevuju tofu, šmakouna, kuskus... je to i v drobnostech... sladkokyselý nálev na salát... strandardně jsem ho dělal z moučkového cukru a lihového kvasného octa (ten klasický, jak ho všichni známe)... další dávka cukru a zbytečně, jako ostatně všechno s cukrem... teď dělám zálivku z vinného balsamika octa spolu s olivovým olejem a chuť je sladkokyselá a lepší... a bez přidaného cukru...

Nechci být extrémista a okamžitě vyřadit veškerý cukr... nevydržel bych dlouho... spíš polehoučku potichoučku si budu zvykat. Místo obligátního Bounty jsem si dnes v práci koupil na "mlsání" grahamové tyčinky za jedenáct korun... kouknu na složení a ejhle... pšeničná mouka... cukr... hm... a pak nejez cukr...

Kamarádi, jsme v tom spolu a spolu to zvládneme - nedovedu si představit, že bych sem napsal "tak právě jsem se nafutroval bonboškou z Lidlu..."
Já teda ne... já vydržím....

Spolu!
Zapomenem i na tu blbou colu!
Štěstí!
Přijde brzy, v tom nám držím pěsti!
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od am2 » 26 kvě 2010 23:32

- hlavně vydrž, držím ti palce!!!
- závislost na sladké vznikala dlouho a je silně zapsaná v těle, tudíž stabilní výsledek lze očekávat řádově v měsících,
- čili hlavně nepolevovat
- teď je moderní v "new-age" říkat že "tělo si samo řekne", že "nemáš nic řešit a normálně žít, ne se mučit", ale toto platí pro zdravé jedince, ne pro závisláky. Zkus něco takového říct třeba alkoholikovi, "že tělo si řekne", akorát ho tím odporoučíš do ještě těžší závisloti.
- Také to často říkají ženy; a ne vždy ženy mohou poradit mužům, protože mužská psychika a dosahování životních cílů je nastaveno odlišně; co je přirozené pro ženu, nemusí být přínosné pro muže; tím neříkám, že žena nemůže obohatit (doplnit) muže o jiné náhledy; ale doplnit či inspirovat, ne slepě nahradit).
- Mám osobní zkušenost, že přerušit nějaké volní (od slova vůle) usilování o nějakou sebezměnu znamená ztížit případný další pokus.
- Levi výše výstižně napsala v kostce vše podstatné, i o tom, že potrava a emoce se vzájemně ovlivňují.
- Nejde o to vyřadit cukr, jde o to snížit jej na přírodní míru, což je 10% současného příjmu a navíc v přírodní formě (cukr jako potravina se široce používa jen cca 100 let - před tím obecně dostupný nebyl a lidé byli i přesto šťastní; naopak netrpěli cukrovkou apod.).
- Není cílem dosáhnout nějakého extrému; cílem je pouze skrze opačný extrém dosáhnout zpět normálu (normál pospán v předchozím odstavci). Nejsou zde tedy platné argumenty, "že je to extrém". Osobně jsem viděl, jak mohou kuřáci mohou na snaživce snažícího se přestat kouřit pohlížet také s despektem, přestože dělá dobrou věc (finance, zdraví).
- Z hlediska dchovního jsou čokoládky, dortíky, slazené nápoje horšími cukry než cukry v normálním jídle (proč, nebud rozvádět). Proto je úspěch i ten přechod od těchto intenzivních sladkostí k cukru v jiných formách (moučné výrobky). Tím neříkám, že je pečivo zdravé.
- Osobne jsem udelal v anticukrové dietě chybu, že jsem brzy přestal (při změně prostředí skrze nástupem do nové práce; a ve slepé uvěření cizího názoru, že "tělo si řekne"). Pak jsem spadl jeste do vetsi zavislosti, ze ktere je o to těžší uniknout. Chce to opravdu vydržet.
- Velmi významnou chybou bylo, že jsem to neustále oddaloval ("tak, ještě dnes si užiji sladkého, zítra začnu s dietou. No tak tedy ještě tento týden, a od přístího týdne... Tak od začátku roku... Tak do léta, bude ovoce..."). Takto to již 2 roky "začínám" 8-)
- Další chyba (tedy jen drobná chybička), že jsem jedl jen ovoce. To obsahuje hodně cukru (třebaže přirozenějšího), a vyvolává to zase jinou neharmonii v organismu. Doporučuje se to střídat (ale ne kombinovat!)s čertvou, přinejhorším lehce dušenou, zeleninou. A také ořechy. Ale to by poradili zkušenější, co jíst.
- O tom, zda pomalu přestat omezovat nebo rapidně omezit, to je věc osobní. Někomu to funguje tak, nekomu onak. - Obecné heslo je hlavně vytrvalost/dlouhodobost. Krátkodobé výpady spíše uškodí než prospějí.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Aien » 27 kvě 2010 08:24

Celkem čerstvá zkušenost:Je dost těžké se pokoušet odbourat cukr, když máte ve střevech přemnoženou Candidu, která se živí cukrem a na oplátku vylučuje toxin (odpad trávení Candidy), který na člověka působí jako neurotoxin a navozuje krátkodobý pocit blaha.Candida sežere cukr, tím klesne člověku cukr v krvi a je mu mdlo, sní další cukr, Candida se nažere , pomnoží , vyloučí neurotoxin, člověku je dobře a tak furt dokola. Je to hodně zjednodušené, ale princip chuti na sladké (kromě jiných příčin) je jasný.Je potřeba se zbavit candidy a vyčistit střeva.Udělala jsem to jógovou technikou, kterou najdete na www.zdravi-az.cz.V závěru je nutné spolknout pár kapslí s kulturou správných kvasinek(bakterií), jinak se pomnoží ty špatné a jste tam, kde dřív.To jsem vše udělala.Změna stravy: ke snídani ovocný salát, k obědu zeleninová polívka a zeleninový salát, k večeři rychle dušená zelenina, nějaké zrní (myslím rýže, jáhly, pohanka atd.)vejce nahniličku, ořechy apod. ,funguje to, nemám ani hlad a ani chuť na sladké, je mi mnohem líp. Když vybočím, nic se neděje, hlavně se nestresovat a odpustit si to a vrátit se.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od levi » 27 kvě 2010 10:39

Aien píše:V závěru je nutné spolknout pár kapslí s kulturou správných kvasinek(bakterií), jinak se pomnoží ty špatné a jste tam, kde dřív.
No jasně, tak teď mi to došlo, co dělám špatně :lol: díky moc.
Prosím tě, jakou kulturu jsi použila? Nebo je to jedno?
JInak ještě další odkaz na šankhaprakšálanu, včetně cvičení je tady.
http://mazel.mysteria.cz/pdf/sankhapraksalana.pdf

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Aien » 27 kvě 2010 12:18

Je to celkem jedno, je víc druhů ( nějaký acidobacilus atd.), hlavní je, že to musí být kapsle.Ty slavný jogurty s probiotickýma kulturama je jenom trik.Moje doktorka mi vysvětlila (je jogínka), že ty kultury se tráví už v žaludku (jsou to bílkoviny,takže žaludek vyloučí silnou kyselinu na trávení ) a do střev nedojdou, kdežto kapsle se jenom natráví a rozpustí se až ve střevech.

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od levi » 27 kvě 2010 13:37

Bezva. Zítra je úplněk, Candido těš se!

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od am2 » 27 kvě 2010 15:59

s candidou dokáže opravdu zatočit jedna ´šanka´ a kapsle?
ja se chystam s candidou zatocit pomoci MMS (multimedialnich zpráv)...

Uživatelský avatar
Galliano
Příspěvky: 392
Registrován: 01 zář 2009 20:57
Bydliště: Nora blízko solar plexu
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Galliano » 27 kvě 2010 16:02

Hm, candida mě taky několikrát napadla.... To ona si žádá ten cukr...
Díky všem za příspěvky... Jste super...
Musíme věřit v dobré věci, které neexistují. Jak jinak by se mohly stát skutečností?
probuzeni.blogspot.com

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Aien » 28 kvě 2010 08:00

Dívala jsem se na ty kapsle:Probio-Fix

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od hajcman » 28 kvě 2010 08:17

vy kdo se chystáte na sanku poprvé, to vytvoření sifonu nemusí být tak uplně jednoduché, chce to cvik a na závěr pro uzavření sifonu je lepší se napít a vyvolat dávivý reflex. Dobře se při tom vyčistí i žaludek a promasíruje bránice
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Zenko.Idane » 03 čer 2010 22:16

Tohle se týká taky zdraví tak sem s tím, Černý nebo bílý , http://www.demiurg.cz/index.php?option= ... &Itemid=39

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Zenko.Idane » 11 čer 2010 01:03

Právě se to děje aji v Evropě!! ZASTAVME TO!! http://www.youtube.com/watch?v=bMfHL6Uo ... r_embedded#! Jestli tohle má být pravda tak to abych šel vykoupit zahradnictví!! Zřejmě už nám likvidují letošní urodu co myslíte?

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: Cukr jako droga

Příspěvek od Aien » 11 čer 2010 10:14

Krásný den! O codexu aliment. se psalo a diskutovalo na OSUDU začátkem roku, když C.A.vstoupil v platnost.Lidi to moc vážně nebrali, snad si mysleli, že taková zrůdnost není možná, ale ona je .Psalo se tam o indických farmářích, kteří nakoupili geneticky upravenou kukuřici (nebo možná pšenici, nepamatuju si to)výnosy byly špatné a navíc to byla sebevražedná odrůda(není možné si nechat část na příští setbu a musíte ji zase koupit od té ďáblovy firmy).Takže farmáří zkrachovali a hodně jich ukončilo svůj život.Pro nás z toho plyne nakoupit si ještě normální osivo a pěstovat si sami(a taky si nechávat osivo), prostě se všemožně vyhýbat průmyslovým potravinám.Vím, že chtějí zamezit samozásobitelství, ale myslím, že náš národ je dost rebelantský a tento nesmysl nebude respektovat.Souvisejí s tím další věci, dohromady to dává obrázek toho, že se to už dlouho chystá a zavádí.Např. vybudování genetické banky kdesi v Grónsku (podzemní bunkr, který odolá všemu), který financuje ten dobrák Gates.Oficiální verze je ,že to je pro dobro lidstva, pravděpodobnější verze:za pár let budou jediní, kdo má normální neupravovaná semena a budou ovládat na 100% trh s potravinama.Jak bude jednoduché se zbavit 80% populace!
Takže hurá do obchodu nakoupit semena, obilí, brambory od nejakého sedláka (pardon-zemědělského podnikatele),koupit pozemek.Doufám, že se tato vize nesplní, že se matrix podělá, nebo tak něco.
Mějte se krásně!Dnes je pořádné léto, které kazí jen mraky komárů, kterí se po povodni nalíhli.

Odpovědět