ZAPPER- použití

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od vlady » 20 pro 2010 11:17

Když se někdo zabývá a tvoří zákony o certifikaci rostliných výrobků. Tak by se měli zabývat také těmito početnými léčebnými přístroji. Zřejmě to žádné koncerny neohrožuje.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od am2 » 20 pro 2010 15:11

vlady píše:Když se někdo zabývá a tvoří zákony o certifikaci rostliných výrobků. Tak by se měli zabývat také těmito početnými léčebnými přístroji. Zřejmě to žádné koncerny neohrožuje.
Rostlinnými léčebnými produkty se začali zabývat právě až poté, co je začali lidé kupovat tak moc, že to bylo poznat na příjmech farmacie (toto se týká i zákazu uvádět na potravinových doplňcích, že něco léčí).
MMS taky roky dlouho fungovalo a až nyní na to začala FDA hlasitě upozorňovat.
Zappery zatím moc nevadí; vždyť kolik lidí o nich ví a kolik z těch lidí jej pak i vyzkouší...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od am2 » 20 pro 2010 15:27

pepr píše:Souhlasím s tím, že "pokud to není pokažené, neopravuj to". Pokud funguje 555, pak je to OK. Jenže jak poznat, že něco takového funguje? Myslím zapper obecně. Jedna věc je víra, další věc je "slepá víra"... A placebo konec konců taky funguje. Proto bych se rád dozvěděl osobní zkušenosti těch, kteří ty osobní zkušenosti mají. Elektromagnetické pole s určitými parametry mimo jiné i porušuje organismus. Sami jsme zdrojem elektromagnetického pole. Jak do toho zapadá zapper?
Na tyto otázky asi odpověď nikdy nedostaneš, leda bys měl pár milionů na financování dlouhodobějšího výzkumu.
Jsou lidé, co nedají dospustit na reiki, jsou lidé, pro které je reiki velké zlo.
Stejně tak spousta lidí má se zapperem dobré zkušenosti a někdo jej pohaní, jako že "způsobí nevratné změny v organismu" (což tedy bylo ale z kontextu onoho článku zřejmé, že to bylo vycucané z prstů).
S takovým přístupem (víra, nevíra, placebo...) bys nemohl udělat ani krok z domu, protože dopředu neznáš všechna následná pro a proti, co může vykročení z domu následně ten den vytvořit.
Nejlepší je asi poptat se po zkušenostech a případně vyzkoušet.
Já bych byl osobně rád, kdyby mi něco vyléčilo mé problémy, a jestli je to placebo nebo ne...
Co se týče škodlivosti elektromagnetického pole... tak vidím zapper jako krátkodobou berličku na vyléčení vnitřních neduhů. Spousta jedů v malém a krátkodobém množství funguje jako lék.
Nelíbí se mi použití zapperu jako stálého každodenního preventivního zařízení, připadá mi to jako zbytečné vytváření závislosti na hmotě.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od Mike.Jt » 20 pro 2010 18:06

+1 moc pěkně napsáno. Jinak pokud mátě někdo materiály k zapperu tak je sem dejte. Třeba z toho něco vyzkoumáme.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od pepr » 25 pro 2010 01:37

Štístko mi poslalo obrázek svého laditelného zapperu (ještě jednou díky ;) ) -- pro ty, kdo si myslí, že změna frekvence má smysl. Je to analogový stroj, nejspíš s 555 uvnitř a analogovým laděním. Frekvence se měří vnějším měřákem. To mě trochu inspirovalo. A tak jsem hledal cvičně nejdříve generátor kmitočtu přes google...

Jeden je tady http://www.drdys.estranky.cz/clanky/bli ... enci-.html.

Obrázek

Berte to jen jako inspiraci. Napájení se dá změnit na bateriové (ale proč by nemohlo být ze sítě). Tenhle má zbytečně široký rozsah (0,3 Hz - 1,4 MHz).

Pak jsem ještě našel stavebnici kmitočtoměru -- dá se koupit za cca 640 Kč v provedení s LED nebo LCD displejem

http://www.gme.cz/cz/f-kf1689-p765-418.html
http://www.gme.cz/cz/f-kf1690-p765-419.html

Měří sice až od 10 Hz, ale to bohatě stačí.

Mějte se krásně,
Petr

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od vlady » 25 pro 2010 12:01

Zapojení je funkční, ale v tak jednoduchém zapojení se s frekvencí bude také měnit střída výstupniho napětí. Nebude tudíž 50% / 50%. Nevím jestli to vadí ale obdélníky budou takto zkreslené.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od pepr » 26 pro 2010 00:55

Nemyslel jsem výhradně toto zapojení. Spíš mě zaujala myšlenka použít analogové nastavování frekvence a lidské zpětné vazby v podobě přidaného měřiče kmitočtu. Střídou se mění poměry harmonických. V tom nejspíš bude spočívat ona patentovaná technologie některých zapperů, které produkují ty správné harmonické.

Teď je tu otázka podobná, ale naruby. Ten analogový generátor s 555 umí na výstupu vyšší napětí, než kdyby to byl digitální obvod (dejme tomu TTL cca 5 V). Ale pokud by se použil naopak digitální frekvenční generátor a výstupní zesilovač... Nemohlo by to být jednodušší, než ten analogový laditelný zapper s kmitočtoměrem?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od am2 » 26 pro 2010 02:17

Pokuds to myslel jako PC generátor plus výstupní zesilovač, tak by to bylo jednodušší i levnější.

Pokuds to myslel jako nějaké zařízení (krabičku), kde se namačká požadovaná frekvence http://www.e-voltcraft.cz/funkcni-gener ... 0d.k123800 ,
tak to by ses dostal na cenu, kdy už je lepší koupit Ravo Zapper, třebas "z druhé ruky".

Dostatečně přesnou střídu lze dosáhnout zpojením 555-ky takto, včetně možnosti přelaďování. http://duchovno.sweb.cz/pwgen_powerwand_generator.htm

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od sophia » 26 pro 2010 21:28

Ty stránky, kde jsou návody a schémata na buzení orgonitů nemají chybu. :idea:

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od pepr » 27 pro 2010 10:02

am2 píše:Dostatečně přesnou střídu lze dosáhnout zpojením 555-ky takto, včetně možnosti přelaďování. http://duchovno.sweb.cz/pwgen_powerwand_generator.htm
am2 díky. Tos vytvořil ty?

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od am2 » 27 pro 2010 12:13

Jo. Ještě přemýšlím, že bych tam tak do 2 měsíců dodělal schéma na digitální zapper. Není to o moc složitější než 555-ka, a přitom to nevyžaduje nutnost ladění přesné frekvence, frekvence nekolísá s teplotou ani napětím, a možná tam lze i přepínat mezi několika základními frekvencemi.
Máte nějaké tipy, doporučení či zkušenosti s jinou frekvencí než 7,83 Hz? Tedy jestli třeba víte o nějaké významné frekvenci pro zapper nebo PW.
A jestli znáte hodnoty napětí nutných pro zapper. Jestli musí být těch 9V nebo jestli stačí i méně.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od pepr » 28 pro 2010 10:35

am2 píše:Máte nějaké tipy, doporučení či zkušenosti s jinou frekvencí než 7,83 Hz? Tedy jestli třeba víte o nějaké významné frekvenci pro zapper nebo PW. A jestli znáte hodnoty napětí nutných pro zapper. Jestli musí být těch 9V nebo jestli stačí i méně.
Nemám praktickou zkušenost, jen co jsem nachytal kolem. Croftův zapper (není laditelný) používá 15 Hz, což jsem kdesi viděl, že je celkem OK, protože je to přibližně dvojnásobek Schumanovy frekvence (ono to taky možná není přesně 15 Hz a Don Croft o Schumanově frekvenci asi ví -- ale to je jen moje doměnka).

Někteří tvrdí, že zapper ladit netřeba, někteří tvrdí, že s tím mají dobrou zkušenost. Pomoct by mohlo Štístko, které má praktickou zkušenost s frekvencemi, které vybírá i pomocí kyvadla. Osobně mi připadá, že používání různých frekvencí je logické a může to dávat smysl. Ale je to jen logicky odvozený závěr, mám nulovou zkušenost.

U zapperu hodně lidí doporučuje nejet na trafo, jen na baterku. Hodnota 9 V je uznávaná obecně, ale někteří tvrdí, že je to málo. Někteří tvrdí, že to prostě je vhodná hodnota. Asi je to založené i na tom, že existují 9V baterky. Zajímalo by mě, do jaké míry je strach z napájení ze sítě iracionální.

Podle Clarkové má na výstupu být vždycky trochu kladné napětí.

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od vlady » 28 pro 2010 12:49

Tak zatím jsem si obrázek o konstrukci zapperu neudělal ale jedno vím jistě. Bude to vyzařovat víc než obávaný digitální budík. Tak jako doplněk orgonit na likvidaci vzniklé DOR.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od am2 » 28 pro 2010 14:37

Pokud budík hodně vyzařuje, je to především tím, že je tam nekvalitní trafo, pak snad ještě mohou trochu elmg zářit budiče LED displeje pracující v pulsním režimu.
Jak už jsem psal, zapper či aktivní orgonit beru jako dočasnou pomůcku na vyléčení či pro zvýšení účinnosti orgonitových výrobků, nikoli ne jako něco, co je nezbytně nutné. Nejlepší stav je, když se člověk sám stane silým zářičem :)

proč napájení z trafa ne:
- el. bezpečnost obecně, pro home-made je třeba použít trafo v bezpečnostním provedení vylučující při poruše provalení 220V na druhou stranu trafa, a celkově to zapojit bezpečně, ale ne každý zná pravidla a předpisy pro to.
- spousta adaptérů do sítě má sice symbol homologace CE (výrobek je kvalitní a bezpečný), ale spolehnětě se na to... :)
- rušení ze sítě apod. proniká do těla, někdy i při použití stabilizátoru, je to prostě takové "nečisté" :) )
- u normálních prodejců (Albert) lze koupit bat 9V Varta za 25Kč, při použití 555-ky v provedení Cmos je odběr z bat velmi malý.

Pokud se zdá 9V málo, doporučuje se navlhčit ruce nebo použít elektrody s velkou plochou (viz Ravo?).

U Crofta se mi líbí, že zapper má v sobě další věci (mobius, křišťál, aj.).

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: ZAPPER- použití

Příspěvek od sophia » 28 pro 2010 15:19

vlady píše:Tak zatím jsem si obrázek o konstrukci zapperu neudělal ale jedno vím jistě. Bude to vyzařovat víc než obávaný digitální budík. Tak jako doplněk orgonit na likvidaci vzniklé DOR.
Změřil jsem zapper trifieldem http://orgo.cz/viewtopic.php?f=23&t=370 a vyzařuje EMF mezi 1 a 5 miligauss, podle frekvence. Proti budíku je to zanedbatelné, ten dává 200 miligauss.

Odpovědět