orgonit a plíseň

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

orgonit a plíseň

Příspěvek od Hox » 18 dub 2010 13:17

stala se mi taková zajímavá věc, možná je to ale jenom náhoda.

Ve spíži, kde je už pár měsíců asi 5 TBček, se najednou na steně objevila zelená plíseň
asi na ploše 50x50cm. Předchozích asi 20 let se tam plíseň nikdy neobjevila. Je možné
že by to bylo účinky orgonitu? Přece jenom, plíseň je taková malá "rostlinka", a orgonit
prospívá živým organismům, takže teorieticky by mohl podpořit i růst plísně... otázka
potom je, jak je to s jeho vlastností "odpuzování" predátorských forem. Ale možná že
orgonit nepovažuje plíseň za predátora ;)

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od levi » 18 dub 2010 13:44

To je zvláštní, mám podobnou zkušenost.
Mám orgonit v lednici dole u ovoce, taky mi začalo nějak hodně plesnivět. Teda hlavně pomeranče, které jsem dostala od maminky, že jsou zdravé, a které skoro nejím :oops:
Možná - když se zamyslím a uvědomím si, že celá příroda a tudíž i ta plíseň je vlastně dokonalá - tak v mém případě plíseň nastoluje rovnováhu v mojí ledničce a žere ty staré pomeranče, které já nechci a zbytečně mi tam zabírají místo. A orgonit jí v tom vydatně pomáhá. Asi je jdu vyhodit.

Ve tvém případě - kdo ví. Já to místo cítím jako vlhké a studené, fouká tam po levé straně odspodu (z druhé strany zdi) - nedělo se něco s domem, nezatéká tam třeba odněkud, není tam něco jinak, než bývalo? Dodatečné zateplení fasády, proříznutý nějaký otvor, strom nebo keř před fasádou který tam byl a není nebo naopak... Plíseň si neroste jen tak, potřebuje taky svoje podmínky k životu.

Já osobně si nemyslím, že "predátorské" formy jsou špatné, nebo horší mež ty ostatní. Můžou mi být nepříjemné. Často mi jsou nepříjemné. Ale i mrchožrouti jsou potřeba.

Ještě mě napadlo: když je "predátorských" forem života převaha, může orgonit pomoci i jiným formám k životu. Když naopak někde chybí (u mě v lednici), podpoří zase je.

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od Hox » 18 dub 2010 14:35

levi píše: Možná - když se zamyslím a uvědomím si, že celá příroda a tudíž i ta plíseň je vlastně dokonalá - tak v mém případě plíseň nastoluje rovnováhu v mojí ledničce a žere ty staré pomeranče, které já nechci a zbytečně mi tam zabírají místo. A orgonit jí v tom vydatně pomáhá. Asi je jdu vyhodit.
:D :D

no, s domem se nic nedělalo, ale foukat tam může, je tam takový průduch krytý mřížkou, který spojuje spíž s okolím (vně domu). Ale ten průduch je na stejné straně, jako se objevila plíseň, tj. vnější stěna domu. Od té protější zdi tam
nemá moc co foukat, leda by se ten průvan zvenku nějak odrážel.. Taky je možné že ve zdi něco popraskalo po té zimě co byla, a těma trhlinkama se tam dostává vlhkost, přece jenom dům má už svoje roky :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od sophia » 18 dub 2010 15:15

otázka je podle čeho posoudit co je predátorská forma života a co ne...

mimochodem jsem si koupil masožravou rostlinku a dal jsem vedle ni orgonit, tak uvidíme jak se ji bude dařit :lol:

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od junak » 18 dub 2010 16:21

Nemoze to byt tím ze orgonit "udrzuje" vlhkejsie prostredie?Alebo je to fakt po tej zime a mrazoch co boli.

Aien
Příspěvky: 208
Registrován: 12 lis 2009 09:53

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od Aien » 19 dub 2010 08:49

Dobrý den!Vznik plísně u větracího otvoru:Byl mráz , průduchem proudil studený vzduch a zeď se ochlazovala, na studené zdi se srážela vlhkost z místnosti a vsákla do zdi, na vlhké zdi se usadila spóra a vyrostla plíseň.Řešení:zabránit ochlazování zdi, když je moc zima-zacpat větrací průduch nebo pořádně vysušit zeď.Plíseň si doma nepěstujte, spóry lítají ve vzduchu a dráždí dýchací ústrojí, způsobují alergie, vyčerpávání imunitního systému, častější plesnivění potravin atd.Zbavit se plísně na zdi je celkem jednoduché: buď budete zkoušet různé doporučované přípravky s chlórem atd. a věřit, že to zabere, nebo zasáhnete radikálně: osvědčené je opálit plesnivou zeď ledlampou nebo nějak podobně ( jak se opalují okna).

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od Ondřej » 19 dub 2010 20:39

Tuším některý Lignofix je prý výborný na plísně. Jinak já jsem nic divnýho s plísní nezaznamenal.

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: orgonit a plíseň

Příspěvek od Majkl1 » 02 lis 2011 20:37

Dnes mi volal strýc, kterému jsem nějaký orgonity dal. Že mu z bytu zmizela plíseň, která tam byla až do doby než tam dal orgonity.
Tak nevím. Já je programoval na to, aby v jejich okolí neutralizoval věci zdraví škodlivé. :roll:

Odpovědět