Vitamin D

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 28 říj 2010 14:24

Radši ne, bylo moc od krve :lol:

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 29 říj 2010 00:11

[quote="Ondřej"]Radši ne, bylo moc od krve :lol:[/quoteŽe bys byl baba alias ženská?

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Vitamin D

Příspěvek od cardej » 29 říj 2010 21:22

Tělo si vitamín D dokáže vyrobit samo, ale potřebuje na to pobyt na přirozeném slunečním světle. Vyrobí si jen tolik kolik potřebuje a nehrozí ani předávkování. Takže místo sezení u počítače raději jdu hrabat listí na zahradu a sebrat
spadlá jablka. A přirozené světlo slunce mi dá více jak 20 000 jednotek D. Dnes to polední slunce bylo senzační . TB fungovaly -nad námi bylo modré nebe. Proti přezáření by bylo lepší užívat AD nebo betakaroten, nebo správně udělaný mrkev jablko salát..

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Vitamin D

Příspěvek od cardej » 29 říj 2010 21:29

ještě dodatek.:
Jeden foton, jedno světelné tělísko potřebuje kolem osmi minut na svou cestu od slunce (přes 150 milionů kilometrů), než přistane na naší kůži. Tady vklouzne do kožní buňky, která obsahuje cholesterol a začne pracovat. Během jednoho nebo dvou dní foton pomáhá vyrábět molekulu calciferolu, tedy vitamínu D.

Vitamín D je sluneční posel a udržuje naše kožní buňky aktivní a mladé. Vitamín D je něco, co dostáváme pro krásu kůže zadarmo.

Divoká zvířata jsou dostatečně zásobována vitamínem D, protože se stále zdržují v přírodě. My lidé naproti tomu žijeme zavření v místnostech, bez oživujících, omlazujících fotonů.

Choďme denně na 20 minut do přírody, abychom předešli nedostatku vitamínu D.
Víte, že ... ?

Vědecký výzkum přinesl v posledních letech zajímavé poznatky o slunečním vitamínu D. Jedná se vlastně spíše o hormon než vitamín, který se tvoří účinkem UV záření z cholesterolu bez pomoci enzymů. Nepotřebuje na buněčných stěnách žádný vlastní receptor (přistávací plochu) jako téměř všechny ostatní molekuly. A vklouzne také bez překážek přes jemnou ochrannou membránu buněčného jádra ke genům, ve kterých jsou uloženy naše dědičné údaje. Zde se podílí na správné tvorbě nových buněk.

Zdroj: Klaus Oberbeil - 100 tipů, jak omládnout, nakladatelství Computer press

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Vitamin D

Příspěvek od cardej » 29 říj 2010 21:53

tkvenushe píše:tak jsem se asi předávkovala, trochu mě pobolívají ledviny asi, a postihlo mě nechutenství ... dám si ted pauzu a tak uvidím jak to dávkovat, možná více rozředit tu kapku :?:

Nech si prohlédnout štítnou žlázu a příštítná tělíska- to má vliv na hladinu vápníku.
Jinak máš přetížené pravé rameno a pravou paži a loket.Zbav se jednostrané zátěže . Snaž se o správné držení těla při práci na počítači.Procvičuj krční páteř...L1:2.3.
Meditace zaměř na očištění na Duchovní úrovni Meditaci na Slunce. Odblokuj staré bloky odpusť všem svým mužským liniím .Vyrovnej vztahy i vztah sama k sobě.Lépe používej pravou mozkovnu.Zuby pravé horní čelisti si nech prohlédnout.Lépe dýchej a vyhýbej se znečištěnému prostředí. Pokud děláš Tb S PRYSKYŘICÍ určitě používej rerspirátor proti výparům nebo TB dělej mimo uzavřený prostor.
Dodržuj pitný řežim i u počítače.Více pij přemrzlou vodu...
Klid a mír Tobě v každém čase v každé době....

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Vitamin D

Příspěvek od cardej » 29 říj 2010 22:09

ještě dodatek pro tkvenushe
Dodržuj pitný řežim i u počítače.Více pij přemrzlou vodu...
Také na To má vliv to tvé tk Ve N us he. je tam nějaký skrytý blok ..V e N...kterým je ovlivněna pravá strana čakry hlavy. To t k ven ushe má vliv svými vibracemi ...ovlivnuje mentální hladinu...

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 30 říj 2010 17:02

Aerosmith píše:Že bys byl baba alias ženská?
No fuj, snad nechceš říct, že ženské snášej vajca? :lol: No možná některé opravdu jo :?

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 16 lis 2010 16:17

Zdar, tak co, nějaké novinky někdo?
Konečně jsem se k tomu dostal a objednávám kombisol, tak dám potom vědět.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 17 lis 2010 15:23

Jasně, pochlub se nám potom s ocasníma pérama.

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 19 lis 2010 15:06

cardej píše:tkvenushe píše:tak jsem se asi předávkovala, trochu mě pobolívají ledviny asi, a postihlo mě nechutenství ... dám si ted pauzu a tak uvidím jak to dávkovat, možná více rozředit tu kapku :?:

Nech si prohlédnout štítnou žlázu a příštítná tělíska- to má vliv na hladinu vápníku.
Jinak máš přetížené pravé rameno a pravou paži a loket.Zbav se jednostrané zátěže . Snaž se o správné držení těla při práci na počítači.Procvičuj krční páteř...L1:2.3.
Meditace zaměř na očištění na Duchovní úrovni Meditaci na Slunce. Odblokuj staré bloky odpusť všem svým mužským liniím .Vyrovnej vztahy i vztah sama k sobě.Lépe používej pravou mozkovnu.Zuby pravé horní čelisti si nech prohlédnout.Lépe dýchej a vyhýbej se znečištěnému prostředí. Pokud děláš Tb S PRYSKYŘICÍ určitě používej rerspirátor proti výparům nebo TB dělej mimo uzavřený prostor.
Dodržuj pitný řežim i u počítače.Více pij přemrzlou vodu...
Klid a mír Tobě v každém čase v každé době....
ledviny mě nebolí, bylo to jen tehdy jak jsem začala s vit.D ted je klid, k lékaři na kontrolu nepůjdu hned tak, 100% by mi chtěla píchnout zase tetanus :roll:
pravé rameno mám špatné již asi tak 10 let, to je pravda, cvičím a protahuju jak se dá ...
Zuby mám lepší než leckterý -náctník :mrgreen:
A chlapi to je kapitola sama pro sebe ...

jak se dá odpustit otci, když nás nechával hledat si s malým dítětem byt, a sám svůj pronajímá cizím lidem ?? Nějaké rady ??? To už by jsem musela být asi mnich abych to dokázala :lol: zatím tak daleko nejsem ...

Cením si tvé starosti o mou osobu, je to pro mě něco tak nového, že se to musím naučit přijímat :mrgreen:

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 19 lis 2010 15:14

jinak kdo by chtěl Kombisol za rozumnou cenu přepošlu jelikož jsem jich koupila 4 a ted mi to tu leží, cena 45kč +poštovné cca 20 kč

Jinak si dávám kapku jen občas zatím .. pořád jsem nedostudovala co tam na tom znamenají ty další přimíchané látky je tu nějaký chemik kdo by to prostudoval ??
Pomocné látky : ricinomakrogol, kalium-sorbát,hydrogenfosforečnan sodný,kyselina chlorovodíková,kyselina citronová.
Není uvedeno kolik čeho tam je.

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 19 lis 2010 15:15

cardej píše:ještě dodatek pro tkvenushe
Dodržuj pitný řežim i u počítače.Více pij přemrzlou vodu...
Také na To má vliv to tvé tk Ve N us he. je tam nějaký skrytý blok ..V e N...kterým je ovlivněna pravá strana čakry hlavy. To t k ven ushe má vliv svými vibracemi ...ovlivnuje mentální hladinu...
tkvenushe znamená zkráceně techno venuše tak mě naznal kdysi můj kamarád :mrgreen: to je celé

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 20 lis 2010 20:56

doufám že alespoň Eurotechno, ten současný výplach pro feťáky je fakt výplach ;)
ricinomakrogol zatím nevím, ale to ostatní je neškodný. A pak ukaž véca.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Vitamin D

Příspěvek od kolosjackos » 21 lis 2010 05:34

vitamin d vznika prirozene v kuzi s cholesterolu pri zareni uv-b paprsku. uv-a paprsky (slunce pres sklo oken, opalovaci krem, solarko) ho naopak zase nici. hlavne je dulezite po sluneni se hned nesprchovat a nechat ho organizmus spracovat, jinac se vitamin d splachne do kanalu.

k tomu vitaminu c: ledviny sou schopny zpracovat najednou nanejvis ca. 140 mg. zbytek de s moci zase do kanalu. minimalne dve hodky pauza a hlavne ne na prazdny zaludek a bez tekutiny. vitamin c patri do vodou rozpustitelnych vitaminu.

pokud vim sou smrtelne jen vtamin a a vitamin k. vitamin a si telo vyrobi samo s karotenu dle potreby. pri predavkovani karotenem ho telo bunkruje v kuzi. clovek ma pak barvu kuze skoro jak mrkev :D.

osobne vitamin d neberu.
piju hlavne caj se zeliny co roste okolo baraku, kopriva, salvej, melisa, jetel nebo lucerka, jitrocel, pampeliska, atd. ted je cas na zber sipek. tech malinkych pomocniku je okolo nas habadej.

ani nevim kdy sem byl naposled nemocny, obruce po dlouhych vecerech u piva s kamosema do toho nepocitam :mrgreen:
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Vitamin D

Příspěvek od kolosjackos » 21 lis 2010 07:58

Hox píše:a z čeho tolik céčka vzít? to by musel člověk sníst několik kilo kiwi denně, ne? :D pokud by to chtěl z přírodních zdrojů ané pilulky...
kiwi jedine pokud zijez v novem zelande :D
exoticke plody dostavaji do sebe vitamin c jen kdyz dozravaji na strome. kiwi primo ze stromu ma priblizne 80 mg, s tesca tak maximalne 5 mg.

udaje vitaminu c ve 100 g:

Rakytník řešetlákový 450 mg
cerny ribyz 180 mg
petrzel 160 mg
paprika 140 mg (cim starsi, tim vic)
brokolice 110 mg
zeli 110 mg
kvetak 70 mg
kedlubna 60 mg
citron 50 mg
pomeranc 40 mg

kopriva 90-140 mg
bršlice kozí noha 80-120 mg
hluchavka 70 mg
pampeliska 50 mg
orsej jarni 40 mg
salat 10 mg
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

Odpovědět