Vitamin D

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 15 říj 2010 11:42

mno mamka vyžebrala od doktorky nějaký Déčko na předpis :D Mylim že 20 000 v ml. - tři kapky denně. podrobnosti napíšu až se mi to dostane do ruky. Jinak mě trošku překvapilo to dávkování.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 15 říj 2010 12:39

truthseeker píše:
Mike.Jt píše:
There are several exact definitions of a "drop":
the "metric" drop, 1/20 mL (50 μL).
the medical drop, 1/12 mL (83⅓ μL).
Dejme tomu že 15 kapek je jeden ml. Tudíž 100 000 / 15 je 6 666 UI v jedné kapce pokud dobře počítám.
6 666 UI v jedný kapce a já do sebe láduju 5 tobolek, abych dostal 2000 UI. Je čas na upgrade :lol: :twisted:
fííííha !! tak to já jsem tedy se čtyřma kapkama upgreadovala strongly :o takže by mi mělo stačit půl kapky to už vůbec nevím jak to budu dávkovat tedy .. nebo zůstat u té jedné ob den :?: to je věda tedy .. :P

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 15 říj 2010 17:00

jeslti ti to nic nedělá tak nevim tak u tý jedný kapky dovu by to mohlo bejt cajk. Otázka je že nikdo neví kolik normální dávka Dčka pro člověka. Další problém je že deifnice kapky je dost různá.
Musíš se na to zeptat sama sebe jestli ti to v takových dávkách dělá dobře. Možná máš silnej nedostatek a instinktivně sis brala takové dávky jaké potřebuješ.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 15 říj 2010 17:00

jeslti ti to nic nedělá tak nevim tak u tý jedný kapky dovu by to mohlo bejt cajk. Otázka je že nikdo neví kolik normální dávka Dčka pro člověka. Další problém je že deifnice kapky je dost různá.
Musíš se na to zeptat sama sebe jestli ti to v takových dávkách dělá dobře. Možná máš silnej nedostatek a instinktivně sis brala takové dávky jaké potřebuješ.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 15 říj 2010 19:07

Právě proto to chci rozředit do malé bralenky. Kapka se zjistí nakapáním 1ml do malé stříkačky.

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 16 říj 2010 10:23

tak jsem se asi předávkovala, trochu mě pobolívají ledviny asi, a postihlo mě nechutenství ... dám si ted pauzu a tak uvidím jak to dávkovat, možná více rozředit tu kapku :?:

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 16 říj 2010 13:20

tkvenushe píše:tak jsem se asi předávkovala, trochu mě pobolívají ledviny asi, a postihlo mě nechutenství ... dám si ted pauzu a tak uvidím jak to dávkovat, možná více rozředit tu kapku :?:
Opatrně s tím, pokud bolí ledviny, okamžitě přestat. V dolním odkazu píšou, že pokud začnou bolet svaly a kosti, je třeba pokračovat, protože to je v pohodě, vápník se vrací do kostí, ale na lediny bych si dal bacha.
Jak to psal Ondřej je dobrý nápad. Rozpočítat a pomalu.

Ono pokud celý život máš vitaminu D nedostatek a potom najedeš na 25 000 UI obden, musí to být pro tělo pořádnej
šok. Vždyť i zastánci užívání vitaminu D uvádí jako doporučené dávkování 4000 UI denně a přiznávají, že při dávce nad 10000 se můžou objevit komplikace.

Tady je víc infa: http://www.easy-immune-health.com/Vitam ... fects.html
Jsou tam vedlejší účinky, předávkování, všechno je to na té stránce, dole jsou odkazy.

Taky tam píšou, že spolu s vitaminem D je třeba brát i hořčík... takže zvlášť při takových nárazově vysokých dávkách, pokud máš ještě nedostatek hořčíku, můžou nastat komplikace. Doplnit hořčík šup.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

tkvenushe
Příspěvky: 7
Registrován: 07 říj 2010 12:28

Re: Vitamin D

Příspěvek od tkvenushe » 16 říj 2010 19:13

tak jsem to probírala se sestrou a ledviny to nejsou, asi mě bolí záda jak jsem vehementně cvičila tento týden protože mě bolela ruka a záda .. tak snad to ledviny nejsou nikdy mě nebolely, tak ani nevím jaké to vlastně je :)
Ale děkuji Thruthseekre za rady a starostlivost :) přeci jenom s tím vitamínem D člověk neví .. jak je to nové atd.

macner
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2010 10:44

Re: Vitamin D

Příspěvek od macner » 23 říj 2010 21:08

koupil jsem Kombisol D3. Při hodnoétě 100 000 jednotek v jednom ccm jsem si spočítal. že jedna kapka kombisolu z jehly injekční stříkačky obnáší asi 1000 jednotek. Začal jsem užívat ve středu a zatím nic mimořádného nepocÍťuji. Ekonomický rozbor:
Dosud jsem užíval Biomin D3 - v 1 kapsli je 400 jednotek, 1 balení je 60 kapslí. cena se již vyšplhala na 96 Kč.
Kombisol D3 celkem méně než 50 Kč.
Jelikož jsem ze všech dostupných pramenů vydedukoval že by mi mělo stačit asi 1000 jednotek na den.
Z toho vyplývá: Biomin D3 - 60 x 400 =24 000 jednotek = 24 dní - 4 Kč/den.
Kombisol D3 - 30 ccm - 30 x 100 000 = 3 000 000 jednotek = 3 000 dnů - 3 haléře na den - sám mohu však spotřebovat v záruční době jen asi 550 000 jednotek - z toho vyplývá asi 10 haléřů na den.
Kdyby to se mnou něco udělalo a přežiju to, dám vědět.
Totiž jsem začal užívat MMS2. Zakoupeno u Mountfilda za necelé 200.- Je to lomcovák, manželka mi říká že to smrdí ale čeká jestli to přežiju a pomůže-li mi to, tak to také zkusí.
Povzbudil mne k tomu zákaz prodeje. Také tento přípravek je také za zlomek toho co se nabízí na internetu.

Zdravím všechny odvážné - starejte se o své zdraví sami, instituce jsou ochotné starat se o vaše nemoci!

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 23 říj 2010 21:26

kolik si dáváš dávkování ? Já beru kolem 3 000 denně a hned se mi zdravotní stav zlepšil.
asi to záleží taky na hladině Dčka v krvy.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 24 říj 2010 22:17

macner píše:koupil jsem Kombisol D3....
Díky mockrát za info z praxe. Taky teď jedu na biominu (2000IU denně) a je to silně ekonomicky nevýhodné, takže budu přesedlávat na ten kombisol... zatím to tu nikoho nesložilo, tak to je snad v pohodě :D

Zatímco v létě může 1000IU stačit, přez zimu bych se klidně nebál jít výš, až ke 3 až 4 za den, ale asi záleží na více faktorech, otestuju to.
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 25 říj 2010 12:39

jinak lekařka mi ríkala že to musim jíst nějakým tukem. Např nakapané do mlíka a že to jinak nepůsobí. Mě se ale moc nezdá že fakt že to 3 sekundy plave na mlíku něco změnil ...
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
truthseeker
Příspěvky: 280
Registrován: 24 kvě 2009 23:15

Re: Vitamin D

Příspěvek od truthseeker » 26 říj 2010 02:05

Mike.Jt píše:jinak lekařka mi ríkala že to musim jíst nějakým tukem. Např nakapané do mlíka a že to jinak nepůsobí. Mě se ale moc nezdá že fakt že to 3 sekundy plave na mlíku něco změnil ...
Tak o tom slyším prvně, četl jsem že pro zpracování je nutný hořčík, ale na tuk jsem teda nenarazil. No, kdyžtak bych si to kapnul na biomáslo :lol:
http://www.naturalmagic.cz/
Although you have to do something to see that, actually you have nothing to do to be that.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Vitamin D

Příspěvek od Ondřej » 26 říj 2010 17:46

macner boduje :D Jinak Kombisol funguje - zlepšila se mi snáška a přestal jsem pelichat.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Vitamin D

Příspěvek od Mike.Jt » 26 říj 2010 18:43

dej fotku vzorkového vejce ! :D ondřejovo vejce to pude na odbyt víc než orgonity.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Odpovědět