Vitamin D

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
kecasur
Příspěvky: 6
Registrován: 16 zář 2011 20:17

Re: Vitamin D

Příspěvek od kecasur » 19 říj 2011 20:12

Mám možná hloupý dotaz, ale - jak přesně působí kapsule vitaminu C 500 s postupným uvolňováním - na trávící soustavu (nalačno)? Jde mi zejména o to, jak se tráví něco, co "zakyseluje" postupně. Jestli to třeba nemá negativní vliv na střeva a tak. Párkrát jsem si to vzal a bylo mi po tom dost blbě, a snažím se přijít na důvod. Vzhledem k nízké dávce (500 mg) zcela jistě nepůjde o hypervitaminózu. Projevovalo se to nervozitou -> nespavostí, měl jsem nájezd na migrénu a trochu jsem měl podobné (tělesné) pocity (ale v mnohem menší míře), jako když jsem se jednou otrávil špinavou vodou.

Může někdo napsat své zkušenosti s vitaminem D? Pozoroval někdo u sebe nějaké změny?

kulitam
Příspěvky: 24
Registrován: 23 črc 2011 18:27

Re: Vitamin D

Příspěvek od kulitam » 20 říj 2011 12:06

Zkus si hodit do vody trochu sody (půl kávové lžičky) a vypit (ale až tak hodinu před/po tom co si vezmeš pilulku)...
Užívám jednogramové pilulky 6x denně a nic nepozoruji (možná že tam ty účinky jsou ale zatím jsem je nepozoroval)

Jinak když jednu jednu rozpouštěl ve vodě, tak přídavné látky udělaly divné chuchvalce a zasvinily vodu... Zkoušel jsem to pít ale vylil jsem to jinak bych se z toho asi poblil...

Osobně preferuji rozpustit práškový vitamín ve vodě a hodit trochu sody pro zneutralizování PH, udělá to šumák a chutná to jak magnézka :D

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 03 pro 2011 13:42

Mám dotaz na ty se zkušenostmi s podáváním vit. D dětem. Mám 5ti letého klučinu, který po nástupu do školky začal trpět na hnusné rýmy, kašle, zánět uší. Po odstranění nosní mandle to trochu přestalo, ale rýma a kašle zůstaly. Nasadil jsem koloidní Ag - kupodivu žádný výsledek. Chtěl bych zkusit déčko, ale v popisu nedoporučují dětem do 15ti let. Co vy na to? Přitom k jeden z účinků v.D je zlepšení vstřebávání vápníku, což je u dětí hodně důležité. Nemluvě o ostatních účincích na organismus. S lékařem nebo lékárníkem (i když je známý) už po zkušenostech nechci na toto téma zavádět řeč. Je vám asi jasné co mě na tyto věci (Ag, v. D atd.) řekli.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 03 pro 2011 14:05

Aerosmith píše:Mám dotaz na ty se zkušenostmi s podáváním vit. D dětem. Mám 5ti letého klučinu, který po nástupu do školky začal trpět na hnusné rýmy, kašle, zánět uší. Po odstranění nosní mandle to trochu přestalo, ale rýma a kašle zůstaly. Nasadil jsem koloidní Ag - kupodivu žádný výsledek. Chtěl bych zkusit déčko, ale v popisu nedoporučují dětem do 15ti let. Co vy na to? Přitom k jeden z účinků v.D je zlepšení vstřebávání vápníku, což je u dětí hodně důležité. Nemluvě o ostatních účincích na organismus. S lékařem nebo lékárníkem (i když je známý) už po zkušenostech nechci na toto téma zavádět řeč. Je vám asi jasné co mě na tyto věci (Ag, v. D atd.) řekli.
Ahoj,
tři moje vnoučata ve věku 4,6,8 let, dostávají v těchto dnech 1000mj. vitamínu D3 od Swansona. Tobolku, která obsahuje 2000mj, rozděláme a půlku každému dáme. To, co je v letácích, na to nehleď :D Je jasné, že Tvůj synek má oslabenou imunitu. Dával bych mu ještě sypaný vitamín C rozpuštěný ve vodě s trochou cukru. Jinak to děti nechtějí vypít, je to kyselé :mrgreen: . Lepší by byly tablety, ale ty malé potvůrky se při polykání tváří hrůzostrašně :lol:
Takže asi tak.
Alfa

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 03 pro 2011 14:19

Ahoj Alfo.
Dík za odpověď. Klukovi dáváme už dost dlouho na posílení imunity ImunoGlukan (hlíva ústřičná) a teď ještě Preventan junior. Do nosa stříkáme mlhu Ag koloid. A dále denně lžičku panenského oleje z Perilly čínské (činská kopřiva) - dle popisu posiluje organismus proti alergiím atd. - v Asii ofiko uznaný přírodní lék už stovky let. Taky se při zánětu uší kape do ucha (pro ostatní s problémy). Naštěstí jsme ještě nemuseli použít (to kapání do ucha). Jinak jen pro zajímavost odkaz pro zájemce o přírodní léčivé oleje s mnohostranným použitím : www.panenské-oleje.cz . Já jich mám doma 7 druhů - paráda :)

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 03 pro 2011 17:55

Ahoj Aero,
proč nezkusíš MMS?
Z popisu potíží vidím, že jde o poruchu imunity. Tělo synka se zbavuje nečistot všemi způsoby a nějak to nestíhá (záněty oušek). Řekl bych, že konkrétně je problémek ve funkci jater. Jeho "eliminační a chemická továrna" nedělá to, co má. Osobně bych neváhal a použil MMS1. U malých dětí s MMS mám dobré zkušenosti.
Nejlepší na tom je, že se tím naprosto nic nedá zkazit, ale poze získat.
To, co mu teď dáváš je v pořádku, nic špatného tam nevidím.....
Měj se hezky a držím malému palce.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 03 pro 2011 19:50

No, už jsem o tom uvažoval, ale po vlastní zkušenosti, kdy jsem ze zvědavosti zkusil očistu a dostal jsem se na 13 kapek a bylo mě tak zle, že do toho znovu půjdu až když mě bude opravdu ouvej -tak váhám. Zatím se mladej drží, tak uvidím.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 03 pro 2011 21:27

Ještě jsem trošku popřemýšlel nad projevy Tvého synka a mám takový silný pocit, že se u něj začíná projevovat určitý stupínek překyselení celého organismu. Opravdu stojí za to, podrobně projít jeho papací a bumbací návyky.
Bohužel v této době již takto malé děti (i věkem mladší) nemají dostatek zásad v tkáních.....
Pak se bohužel roztáčí bludný kruh, pokud rodiče tohle netuší. Lehce se to ale naštěstí dá napravit.
Ahoj.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 03 pro 2011 21:28

Aerosmith píše:No, už jsem o tom uvažoval, ale po vlastní zkušenosti, kdy jsem ze zvědavosti zkusil očistu a dostal jsem se na 13 kapek a bylo mě tak zle, že do toho znovu půjdu až když mě bude opravdu ouvej -tak váhám. Zatím se mladej drží, tak uvidím.
To jsi fakt vzal naráz 13 kapek? A kolikrát denně? :lol:

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 04 pro 2011 00:28

Alfa píše:Ještě jsem trošku popřemýšlel nad projevy Tvého synka a mám takový silný pocit, že se u něj začíná projevovat určitý stupínek překyselení celého organismu. Opravdu stojí za to, podrobně projít jeho papací a bumbací návyky.
Bohužel v této době již takto malé děti (i věkem mladší) nemají dostatek zásad v tkáních.....
Pak se bohužel roztáčí bludný kruh, pokud rodiče tohle netuší. Lehce se to ale naštěstí dá napravit.
Ahoj.
Snažíme se, aby jedl zdravě. Mléko skoro vůbec, jen sýry a jogurty a tvaroh. Denně ovoce (naše) nebo zelenina -syrová. Kupodivu to jí s chutí na rozdíl od mnoha děcek.Jo a ještě jako doplněk probiotika (kapsule). Je fakt, že ho musíme nutit do pití. Čaje (ne černý) ovocné šťávy, voda. Hlídáme až přehnaně éčka. Tak nevím...

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 04 pro 2011 00:31

Alfa píše:
Aerosmith píše:No, už jsem o tom uvažoval, ale po vlastní zkušenosti, kdy jsem ze zvědavosti zkusil očistu a dostal jsem se na 13 kapek a bylo mě tak zle, že do toho znovu půjdu až když mě bude opravdu ouvej -tak váhám. Zatím se mladej drží, tak uvidím.
To jsi fakt vzal naráz 13 kapek? A kolikrát denně? :lol:
Nee :) , k tomu jsem se dopracoval postupně přidáváním po jedné kapce den po dni. Do asi 10 kapek to šlo, pak asi začal očistný proces a já blil jak šakal. Možná kdybych se zaťal a vydržel, tak by to přestalo až by se org. vyčistil. Ale bylo to tak hnusné, že mě to až vyděsilo.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 04 pro 2011 00:33

Jo a ještě plný barák orgonitů, na zahradě CBčko.

Uživatelský avatar
Alfa
Příspěvky: 243
Registrován: 18 kvě 2010 17:56
Bydliště: Jižní Morava/Tišnov

Re: Vitamin D

Příspěvek od Alfa » 04 pro 2011 11:26

Aerosmith píše:
Alfa píše:
Aerosmith píše:No, už jsem o tom uvažoval, ale po vlastní zkušenosti, kdy jsem ze zvědavosti zkusil očistu a dostal jsem se na 13 kapek a bylo mě tak zle, že do toho znovu půjdu až když mě bude opravdu ouvej -tak váhám. Zatím se mladej drží, tak uvidím.
To jsi fakt vzal naráz 13 kapek? A kolikrát denně? :lol:
Nee :) , k tomu jsem se dopracoval postupně přidáváním po jedné kapce den po dni. Do asi 10 kapek to šlo, pak asi začal očistný proces a já blil jak šakal. Možná kdybych se zaťal a vydržel, tak by to přestalo až by se org. vyčistil. Ale bylo to tak hnusné, že mě to až vyděsilo.
No jo, tak to jsi jel podle starých návodů, asi v té době ještě nebyly ty nové. Manželka dělala ten stejný postup jako ty a na 15ti kapkách jsem ji musel skoro odnést na pohotovost :lol: Měla tak nízký tlak, že doktor začal měnit baterie v měřáku :D, po novém měření povídal, že to vypadá na otravu :mrgreen: a šup s ní do špitálu! Druhý den byla k údivu doktorů zcela v pořádku, žádné negativní nálezy, ani v krvi... :D
Otrava to samozřejmě byla, ale z vlastních tělesných jedů. Ona je manželka můj pokusný králík a když přežije, tak pak teprve do toho jdu i já :D
Dneska se s MMS postupuje po malých častých dávkách, tak se těm problémům dá lehce vyhnout, dříve jsme to nevěděli, že jo?
To CB Ti fakt závidím!
O synka se staráš moc hezky, vážím si Tě za to! Nějaký problémek tam je, teď babo raď.
Držím Vám palce, Alfa

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Vitamin D

Příspěvek od Aerosmith » 04 pro 2011 11:38

Je fakt, že to MMS jsem bral v té době jak píšeš. Pak už jsem k tomu nehledal info. Až bude potřeba tak pojedu samozřejmě podle nových poznatků.
Abych ještě doplnil k problému malého, tak jsem pořídil dva výkonné ionizátory, které zárověň odstraňují ze vzduchu polétavý prach a na něj nabalené různé ty viry aj. svinstva co ve vzduchu lítá. Fungují skvěle. Je neuvěřitelné co je po týdnu na deskách filtru za bordel. A to moje drahá dost fest uklízí. Takže podmínky doma dobré. I mám testy na GPZ - vyřešeno rozmístěním postelí a orgonitů. Tož tak...
Měj se a dík za rady.

istnr
Příspěvky: 17
Registrován: 21 bře 2011 15:29

Re: Vitamin D

Příspěvek od istnr » 06 pro 2011 14:41

co je pravdy na tom ze vyssi davky vitaminu D odvapnuji a proto je nutne pridavat jeste vapnik? Rekla mi to zenska v lekarne a nasledne sem to precetl i na osud.cz v tom jeho online obchodu. Zaroven to je pry jeden z duvodu proc jsou v CR tabletky s vyssim obsahem vit.D pouze na predpis. Jinak nikde krome tehle dvou zdroju sem o tom neslysel, vite o tomhle nekdo neco vic?

Odpovědět