Co jíst a pít

Životní styl, potraviny...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od pepr » 12 říj 2010 14:16

V tom klipu o fluorizaci zubař v zásadě říká, že pracuje 30 let v oboru a sám se začal zajímat o vliv fluoru. Sklenice fluorizované vody obsahuje tolik fluoru, kolik doporučené množství pasty (což je to malé množství v ukázce a ne to velké množství v reklamě). Na zubní pastě je napsané, že se to nemá polykat a při polknutí se má vyhledat (jsem to zapoměl... něco jako toxikologické pracoviště -- to, co řeší otravy). Přitom voda se normálně pije a nikdo podobné pracoviště nevyhledává. Pak sledoval vliv množství přijímaného fluoru a výskyt zubního kazu. Nezjistil souvislost. Množství zubních kazů obecně klesá, ale nesouvisí to s fluorizací.

Naopak poukazuje na kazy zubů způsobené nadbytkem fluoru. Když se usazuje v zubech, usazuje se i jinde.

Teď k zubní pastě -- u nás jsem zatím narazil na jedinou, která neobsahuje fluor. Jmenuje se Promise a mívají ji třeba v Albertu. Je zobrazená třeba na téhle stráncehttp://zubnipasty.unas.cz/NaDas3/My_Hom ... /index.htm. Obsahuje výtažek z hřebíčku.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Aerosmith » 12 říj 2010 17:44

Kurňa a co ty pro malé děti, kde ji (pastu) mohou polykat. A aminfluorid je tam s velkou slávou uváděn (Elmex např.). Nebo je to neškodná sloučenina?

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od junak » 12 říj 2010 18:58

Zubnú pastu promise som mal a môžem odporučiť je vynikajúca.
Bohužiaľ ju stiahly z obchodov kde ju mali.Zaujímave že vtedy ked som ju začal kupovať. :?
Tak isto veľa ľudí odmieta očkovať svoje deti a zrazu začali strašiť o zvýšeni výskytu hepatídy.Mne sa zdá že budú robiť takéto "opatrenia!" aby ľudí prinutili robiť čo chcú.Dobré výrobky sa budú sťahovať z obehu a stále budú ovečky strašiť chorobami a kadejakými pandémiami.
Už ma to hneva....ommmm ommmm ommmm :mrgreen:

Uživatelský avatar
Hox
Příspěvky: 351
Registrován: 25 kvě 2009 08:35
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Hox » 12 říj 2010 21:11

vynikající pasta bez fluoru a mentolu je biofer - http://www.biorodinka.cz/zubni-pasta-bi ... p-157.html . Používám už pár let a můžu doporučit. a je to za hubičku ;)

petrs
Příspěvky: 26
Registrován: 26 dub 2010 07:22

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od petrs » 12 říj 2010 21:18

STOMA Paradentol

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od pepr » 13 říj 2010 00:52

junak píše:Zubnú pastu promise...
http://zubne-pasty.heureka.sk/zubni-pas ... ise-150-g/

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od am2 » 13 říj 2010 18:29

pastu Promise jsem koupil v brně v albertu
na obalu se píše, že obsahuje hřebíčkový olej, ale v Ingredients nic takového uvedeno není; leda že by to bylo pod jménem "aroma/flavour". Pasta má má podezřele nastrojený obal ("zlatá" folie, 3D ražba), což může být i jen tím, že se prý vyrábí v Indii (tam mají rádi ozdoby).
Snad s ní budu spokojen jako Junak...
A snad mi nepodře sklovinu; na počíačovém fóru si ji chválili jako dobrý prostředek na vysmirkování rýh na displejech mobilů. Uváděli, že ty brusné částečky jsou opravdu velmi jemé, což je dobře: vyčistí a nepoškrábe...

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Banán

Příspěvek od sophia » 19 říj 2010 14:11

Banán obsahuje tři přírodní cukry - cukrózu, fruktózu a glukózu kombinovanou s vlákninou. Banán dává okamžitou podpůrnou dávku energie.

Výzkum potvrdil, že pouhé dva banány poskytují dostačující dávku energie potřebnou na vydání 90-minutového cvičení. Není divu, že banán je ovoce číslo jedna u všech světových atletů.
Banán dokáže také pomoci překonat podstatné množství chorob a nežádoucích stavů, tvořící tak prvek který by měl být přidaný do naší stravy.

Deprese: Podle výzkumů mezi lidmi trpícími depresí velká část z nich se cítí výrazně lépe po požití banánu. To je proto, že banán obsahuje tryptophan, druh proteinu, který tělo přemění na serotonin, a ten uvolňuje relaxační prvek a zlepšuje náladu a celkově vás činí šťastnější.

Pro menstruační syndromy: Zapomeňte na tabletky - nabanánujte se. Vitamín B6, který se v banánu nachází, vám zreguluje hladinu glukózy v krvi, což kladně účinkuje na vaši náladu..

Anémie : Vysoký obsah železa v banánech dokáže stimulovat hemoglobin v krvi a pomáhá v případě anémie.

Krevní tlak: Toto jedinečné tropické ovoce má extrémně vysoký obsah potasia a přitom nízký obsah soli, a to dělá banán perfektním nástrojem v boji proti vysokému krevnímu tlaku. Navíc, US Food and Drug Administration právě povolila banánovému průmyslu, aby mohl oficiálně vyhlašovat schopnosti tohoto ovoce na snižování rizik vysokého krevního tlaku a infarktu.

Mozková síla: 200 studentů na škole dostávalo tento rok po dobu zkoušek banánovou potravu: na snídani, svačinu a oběd jako prostředek na zvýšení výkonnosti jejich mozku. Výzkum dokázal, že toto ovoce dokáže pomáhat a dělat studenty mnohem soustředěnějšími.

Trávení: Vysoký obsah vlákniny v stravě tvořený banány pomáhá upravit činnost trávicího traktu do normálu a pomáhá překonat problémy bez použití laxativ.

Kocovina: Jeden z nejrychleji zabírajících způsobů odstranění poopicových stavů je udělat si banánovo mléčný šejk oslazený medem. Banán utiší žaludek a s pomocí medu vybuduje nazpět zničenou hladinu cukru v těle, zatímco mléko utiší a znovu zavodní váš systém.

Pálení na srdci: Banány mají účinek jako přírodní antacid v těle, takže pokud máte problémy s pálením na srdci, snězte banán na úlevu.

Ranní bolesti: pár kousků banánu mezi jídly pomáhá udržet hladinu cukru v rovnováze a odstraňuje ranní bolesti.

Komáří bodnutí : Předtím než sáhnete pro krém na ošetření bolestivého vpichu po komárech, zkuste potřít bolestivé místo vnitřkem z banánové slupky. Velké množství lidí zjistilo, že banán je neuvěřitelně účinný ve snížení pálení a podrážděnosti pokožky.

Nervy: Banány mají vysoký obsah B vitamínů, které tiší nervový systém.

Nadváha: Práce pod tlakem? Studie psychologie dokázala, že práce pod tlakem často vede k přecpávání se uklidňujícími doplňky jako je čokoláda nebo čipsy. Při průzkumu hospitalizovaných pacientů vědci zjistili, že nejobéznější byly skupiny osob, pracující v práci pod vysokým tlakem. Podle závěrečné zprávy, abychom dokázali vyloučit požívání jídla vzniklé panikou, potřebujeme kontrolovat naši hladinu cukru v těle. Kus banánu s vysokým podílem uhlohydrátů požitý každé dvě hodiny vám pomůže udržet tuto hladinu.

Žaludeční vředy: Banán je používaný jako dietní jídlo při zažívacích problémech pro svou hladkou texturu a jemnost. Je to jediné ovoce, které může být používané bez bolestí i v chronických případech. Banán dokáže neutralizovat nadměrnou kyselinu a snižuje podráždění tím, že jemně obalí stěny žaludku.

Kontrola teploty: banán je uznávaný jako chladící ovoce, které dokáže snížit obě, jak tělesnou tak i emociální teplotu nastávajících maminek. Například v Thajsku těhotné ženy pojídají banány, aby zajistily, že jejich dítě se narodí s normální teplotou.

Problém se sezónní citlivostí (SAD): Banány dokážou pomoci lidem trpícím na SAD, protože obsahují přírodní tryptophan, který zlepšuje náladu.

Kouření a používání tabáku: Banány dokážou pomoci lidem, kteří se pokouší přestat kouřit. Vitamíny B6, B12 obsažené v banánech - potasium a magnézium - pomáhají tělu dostat se z nikotýnového absťáku.

Stres: V banánu životně důležitý minerál, pomáhající normalizovat srdeční rytmus, pomáhá dodávat kyslík do mozku a reguluje naši tělesnou hladinu vody. Když jsme ve stresu, náš metabolický poměr se zvyšuje, a tak snižuje naši hladinu potasia. To může být vyvážené nazpět s pomocí vysoko potasiového "nabanánění" .

Infarkt: Podle výsledků zveřejněných v TV, jedině banány jako součást pravidelné stravy mohou snížit riziko infarktu až o 40%!

Bradavice: Tato jednoduchá přírodní alternativa potvrzuje, že když se chceš zbavit bradavice, vem kus banánové slupky a přilož na bradavici žlutou stranou ven. Zlehka připevni slupku náplastí.

Takže, banán je skutečně přírodní prostředek na mnoho nemocí. Když porovnáš banán s jablkem, má v sobě čtyřnásobně více proteinů, dvojnásobně více uhlohydrátů, třikrát víc fosforu, pětkrát více vitamínu A a železa, a dvojnásobek jiných vitamínů a minerálů. Bohatost na potasium ho činí ovocem s nejvyšší hodnotou. Je právě čas nato, abyste změnili svoje staré zvyky ,,Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!'

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od am2 » 19 říj 2010 15:00

...Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!
Zkusil jsem dát jeden banán před ordinaci mého lékaře. Uklouzl, a fakt jsem ho tam už měsíc neviděl.

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od Zenko.Idane » 20 říj 2010 13:33


kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od kocour » 20 říj 2010 18:37

Zdraví těla a ducha jedno jest :)
Jinak hodně podnětné čtení je např. tohle: http://www.uloz.to/5660032/kurt-tepperw ... elosti-pdf
V podstatě pokud se člověk stravuje podle v knížce uvedených zásad, funguje tělo dokonale a poradí si i s vylučováním specifických prvků, jako třeba fluor apod., pokud jsou přijímány pouze v minimálním množství (přece jen - zubní pastu si k obědu asi nikdo nedává...). Pokud bych mohl něco VŘELE doporučit, pak to je pití vody denně v množství nejméně 3 litrů - metabolismus pak opravdu šlape jak má, únava mnohem menší, senzitivita k energiím rovněž (dlouhodobě vnímám zvýšený přísun vysokovibračních energií - často jako pískání v uších, v hlavě, vibrace mého energetického obalu apod. - v mnoha zdrojích se uvádí, že právě pití vody umožňuje pročišťování energetických center a drah fyzického i jemnohmotného těla, mozkových center pak speciálně). Osobně se mi rovněž velmi osvědčilo cílené prodýchávání čaker, příp. celého těla - opět to velmi souvisí s energetickými změnami, které tu máme...

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od am2 » 21 říj 2010 14:44

Taková malá anketa: Jak moc jíte nebo nejíte maso? Kdo vůbec a kdo trochu.
Osobně v tomto nemám v této oblasti momentálně jasno, tak třeba mi pomůžete.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od kocour » 21 říj 2010 16:15

am2 píše:Taková malá anketa: Jak moc jíte nebo nejíte maso? Kdo vůbec a kdo trochu.
Osobně v tomto nemám v této oblasti momentálně jasno, tak třeba mi pomůžete.
červené tak 1x týdně, kuřecí 1-2x týdně, ryby asi 1x týdně (měl bych víc...), uzeniny vůbec
kdybych nebyl odkázaný na stravování v práci po restauracích, snížil bych příjem klidně na nulu - maso mi vůbec nechybí - spíš je mi líto, že jím maso zvířete, co žilo v bídném prostředí jen proto, aby bylo zabito :(

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od am2 » 21 říj 2010 17:55

To mám téměř stejné - maso jím víceméně jen kvůli závodní jídelně.
Ješte tak pochopím zabití zvířete kvůli masu, ale víc mi vadí, že dnešní hospodářská zvířata kvůli tomu prožijí život na jednom fleku, krmená granulátem. Tam už není nijaká oboustranná výhodnost, kterou měla domácí zvířata v minulosti.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Co jíst a pít

Příspěvek od pepr » 21 říj 2010 21:35

am2 píše:Taková malá anketa: Jak moc jíte nebo nejíte maso? ...
Někdy mám sklony nejíst ho vůbec, ale zjistil jsem, že nemá cenu "machrovat" před ostatními, že je mi z něho blbě. Taky proto, že mi z něho blbě není. Oběd mívám v restauraci a pokud můžu, vybírám si. Ale málokdy máte na menu něco bezmasého.

Když je maso udělané dobře, pochutnám si. Když je normálně, sním ho. Když mi to někdo naservíruje (třeba i doma), tak je mi blbé to zas nesníst. Tedy, nepřekonávám nějaké zábrany (typu maso fuj).

Někdy říkám, že "jsem příležitostný vegetarián". Známí to berou jako žert, ale někdy zkrátka jsem. Jak to přijde. Kdybych byl doma sám, asi bych si maso dával málo. Nechybí mi zas tak moc. Taky vítězí moje lenost, protože bezmasá jídla často nedají tolik práce. A suroviny na ně se nekazí tak, jako maso. A vůbec ;)

Odpovědět