Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Naso » 30 kvě 2010 14:06

Chci se zeptat jaké kovové piliny se nesmí používat v orgonitech? Měl bych směsku. Mosaz, Nikl, Zinek, Hliník

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Mike.Jt » 30 kvě 2010 14:08

Podle mě můžeš vše použít, co sem slyšel tak se nemá používat hořčík, a železo je prej takový nic moc.
Hliník a Měd jsou super ( nejlépe 1:1 ). Zinek nevim, ale jestli mosaz je slitina mědi ( která je dobrá ) a zinku ( kterej je asi taky dobrej ) tak yb to mohlo bejt celkem v pohodě.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Naso » 30 kvě 2010 14:16

Podle toho co jsem přečetl, tak v orgonitech probíhá pyrolitický efekt. Pokud se vlkádají krystaly do orgonitu na bázi Sio2- křemíku (růženín, citrín, ametyst, křišťál). Co obyčejný křemen? Třeba ostrý křemičitý sklářský písek. Rozhodně byse zvětšila plocha na které by probíhal pyrolitický efekt! A podle by měl být takový orgonit víc vyvážený. Ve spojení s kovem to bude házet ostré siločáry, které by se daly směřovat třeba trubkou, drátem, z mědi, hliníku. Jaký máte názor na křemičitý písek?

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kozma » 30 kvě 2010 14:51

já myslim že nesmradlavy (nízkoemisní ?) jsou dražší mno. Chyba výroby to asi nebude.

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Michael » 30 kvě 2010 15:29

Naso píše:Podle toho co jsem přečetl, tak v orgonitech probíhá pyrolitický efekt.
ehm spíš piezoelektrický
http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=17&t=9

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Naso » 30 kvě 2010 17:32

Ehm :oops: jj Piezoelektrický. Mno teda jaky máte názor na ten křemičitý písek? Vím že to už někdo někde psal, ale ohledně toho písku se moc nemluvilo.

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od vlady » 30 kvě 2010 17:41

Naso píše:Podle toho co jsem přečetl, tak v orgonitech probíhá pyrolitický efekt.
Krystaly jakékoli vykazují pizeoelektrický efekt, tj. mechanická deformace vytvoří elektrický náboj a opačně.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Aerosmith » 30 kvě 2010 20:56

vlady píše:
Naso píše:Podle toho co jsem přečetl, tak v orgonitech probíhá pyrolitický efekt.
Krystaly jakékoli vykazují pizeoelektrický efekt, tj. mechanická deformace vytvoří elektrický náboj a opačně.
K tomu piezo efektu jsem dost skeptický. Pochybuju, že ten minimální tlak co vzniká v pryskyřici vybudí nějaký piezoel. efekt. Musel by být dost silný a cyklicky se opakující, ne?

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kocour » 30 kvě 2010 21:50

Země sama o sobě vibruje, stejně my a vše okolo nás. V podstatě úplně stejně pracují pyramidy - přijímače a transformátory kosmické a zemské energie, které obojí propojují a umožňují vzájemný vícedimenzionální kontakt. Co vím, tak ty egyptské jsou z "betonu", který v sobě mísí vícero druhů kameniv (písky na bázi SiO2) a hlinitých jílů - tzn. obdobně se mízí složka na bázi křemíku a uhlíku - Vesmíru a Země - takže v principu je to samé jako v orgonitech.
A ještě jinak - a o tom je třeba programování krystalů - veškerá hmota je je jen vibrující světlo, čili vše se pohybuje, ikdyž se zdá zvenčí nehybné. Každý kámen se skládá z částic, které vibrují. Nevím, jestli to je terminologicky správně, ale v podstatě jde o vnitřní napětí, které vzniká mezi jednotlivými částicemi hmoty, které se pak přetváří navenek v nějakém vnějším projevu. Letmo mě napadá, že Ondřejovy problémy s praskáním orgonitů můžou být způsobeny právě těmito změnami energetických úrovní vibrací v jeho okolí, dost možná v něm samotném. Ale to je už o něčem jiném, nebudu do toho kecat...

Zenko.Idane
Příspěvky: 495
Registrován: 29 črc 2009 02:31
Bydliště: Kosmonosy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Zenko.Idane » 30 kvě 2010 23:13

Ahoj tenhle článek je k tomuto asi zajímavý ne? ;) Zpívající pyramidy , http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/ ... -pyramidy- co myslíte?

vlady
Příspěvky: 349
Registrován: 28 kvě 2010 04:47
Bydliště: Jindřichohradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od vlady » 31 kvě 2010 07:32

Jen ještě pro lepší představu. Není to tak dlouho kdy se běžně používali takzvané krystalové mikrofony. Pohyb membrány se přenášel na krystal a z něj pomocí elektrod napětí do zesilovače. To napětí vyvolané jen proudem vzduchu bylo až 0,3 V.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Mike.Jt » 31 kvě 2010 12:53

můžu se tedy zeptat jestli nízkoemisní ( prysk) = nesmradlavá ?
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

levi
Příspěvky: 291
Registrován: 30 led 2010 23:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od levi » 31 kvě 2010 15:41

to Zdenko.Idane: Výborný článek, díky :-)
pro pochopení principu orgonitu se mi z něho líbí hlavně tohle:
"pokud předem stlačíme krystal křemene nebo jeho část, pak jím generovanou frekvenci můžeme zvýšit na nejvyšší míru"

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 31 kvě 2010 18:34

Mike.Jt píše:zdravim vyrobil jsem TB al emám problém s havelpolem1.
Přidal sem cca 1% - 1,5 % peroxidu. Napřed to asi 4 hodiny nedělalo nic jen lehce hřálo. Pak to najednou asi během 10 minut ztvrdlo. Ale i přes to že to ztvrdlo tak orgonit šíleně smrdí dál.
V minulé verzi jsem tam daly peroxidu moc, a popraskal a zároveň uzavřel kousky s tekuteou pryskiřicí která ze vnitř smrděla. Všechno bylo vyřešeno lehkou vrstvou pryskiřice ( té o které mluvim na začátku ) a pak sem dal vedle ohničtě an rozpálený kámen. Orgonit dostal karamelovou barvu nesmrdí vůbec, na rodzíl do toho "nevypáleného".
Předpokládám že něco je špatně že orgon neztvrdnul jak má. Mohli by jste poradit jestli se vám stalo něoc podobného jak jste to vyřešili ?
Mastný třísky nebo forma.

Havelshit 1 jsem opustil a teď tu mám H 834. Nějaké info mám na webu.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 31 kvě 2010 18:42

kocour píše:Letmo mě napadá, že Ondřejovy problémy s praskáním orgonitů můžou být způsobeny právě těmito změnami energetických úrovní vibrací v jeho okolí, dost možná v něm samotném. Ale to je už o něčem jiném, nebudu do toho kecat...
Ano odhalils mě. Už nechci být Flash Gordon, teď chci být baron Harkonnen :lol: Problémy dělal jen H1, žádná jiná...

Odpovědět