Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Majkl1 » 24 lis 2011 14:06

Ono to není zase až tak jedoduché, jak jsem psal. Je to na delší psaní, ale chtěl jsem krapet nastínit. Co se držení týče, tak např. palec má jiné schopnosti než ostatní prsty. Tady mluvím o držení krystalu samotného. U orgonitu hrají ještě roli špony, které tok energie mění a samotnou energii. Ovšem jak jsem o pár komentářů výše psal, zjištuji, že množství pilin není limitující faktor kvality orgonitu. Mám tu malé osobní orgonity, v kterých je doslova jen pár jednotlivých kousků špon a jsou daleko daleko silnější než půlkilové HHG. Každý orgonit i bez jakéhokoliv programování se chová naprosto odlišně.
Po vyjmutí z forem je většina skoro "hluchá". Zřejmě chem. výpary, teplotní skoky, nové prostředí pro krystaly hraje proti. Po pár hodinách začínají sílit bez jakéhokoliv zásahu. Co hraje v jejich účinnosti veliký faktor je očištění pod vodou. Mám zjištěno, že jinak se chovají po vyčištění pod vodou z kohoutku, jinak z potoka. Dokonce i různé potůčky mají různé dopady na orgonity. Z jednoho malého potůčku mi "lezou" vyloženě, my to říkáme chechtálci popřípadě usměváčci. Už několikrát se i stalo, že i lidem, kteří vysloveně říkali, že těmto věcem nevěří, se po uchopení orgonitu "zdeformuje" obličej do širokého úsměvu a nechtějí se orgonitu vzdát. Takže o prá jsem už přišel tím, že mi je prostě nedali zpět. :D
Vynikající jsou na společenských akcích, kdy dobrá nálada je jistá. Občas je pro klid sousedů i nutné orgonity odebrat :mrgreen:
Vhodné je orgonity občas očistit pod vodou a nabít buď na sluníčku nebo na drůze ametystu. Stále ještě nevím, co přesně způsobuje jejich chování. Ze stejné várky se každý chová prostě jinak.


Já mám to štěstí, že manželka má úžasný cit pro tyto energie a každý krystal mi vybírá a směřuje v orgonitu dle potřeby. Hodně mají i vliv bublinky a prasklinky v orgonitu. Často z nich jde více energie jak z okolí. Též se mi osvědčují spirály z měděného drátu, který mám na vinutí cívek. Ale jak jsem psal, každý krystal i orgonit už při stavbě potřebuje něco jiného, aby byl opravdu nejúčinější a bez "měření" to nejde.
Každý orgonit něco vyzařuje, ale co a jak je otázkou.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 24 lis 2011 14:16

Když je krystal hrotem nahoru, tak je tedy samočistící??..nebo není problem s jejich očistou??...to asi zase u kuželu,že??..pokud bude orgonit ve tvaru, ktery umožnuje ho postavit spici nahoru, tak to je ošetřeno,že??...
Takže pravidlo.....v kuželech dát krystal hrotem nahoru??...asi ano.
To ale znamena, že když bude orgonit ve tvaru klychle a bude treba aby vyzařovala do okoli negativni energie, že dáme orgonit kořenem krystalu nahoru....on se postupem času zanese....takže nám nezbyde nic jineho, než ho po čase otočit hrotem nahoru a on nebude mít problem s očistou??...
V podstate se mluví o stale tom samem kusu orgonitu....a jeho otačením se mění jeho ucinky a možnosti.....
No je se co učit..:-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Majkl1 » 24 lis 2011 14:25

Tohle teď neřeš.
Nejprve krystal řádně očisti. To znamená, že ho buď vložíš do tekoucí vody(potoku) hrotem po směru toku nebo si vem kousek molitanu, řízni do něj nožem a do tej díry vsaď krystal hrotem. Takto ho polož do dřezu tak, aby z kohoutku na kořen tekla voda a nech ho tak cca 10-30 minut dle velikosti. Pak ho jemně usuš nějakým bavlněným hadříkem. Rozhodně ať už od té chvíle na krystal nikdo krom tebe nesahá!!! Pak ho ideálně nech naa odpoledne nabít na sluníčku. Když ne, je dobrá právě již zmiňované ametystová drůza (pozor nesmí přijít na přímé slunce).
Připrav si nádoby, špony případně dráty atd. Vypni telefon a zajisti, aby tě nikdo nerušil. Až budeš v pohodě (velice důležité) ten orgonit prostě udělej jak to budeš zrovna cítit. Hlavně žádný stres, že to nestihneš, nebo že ti nevyzbude to či tamto. Nic není důležité! V klídku zalej a nech vytvrdnout. U větších stejně musíš prakticky zjistit, jak konkrétní pryskyřici namýchat, protože velké kusy orgonitu tvrdnou velice rychle zy vysokých teplot a rádi praskají. Jak to namýchat opravdu zjistíš až praxí, proto teď neřeš jak krystal dát a jak né. Prvních pár várek bude stejně na zakopání do země a jiný gifting. Všechny rady ti jsou celkem na nic. Chce to jen praxi, praxi, praxi. ;)

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 24 lis 2011 14:36

Ano mam vyzkouseno, že když dám do orgonitu medenou spiralu...a to je i dosti divne...ty prvni, co jsem delal, mely spirálu jako po bouračce....ale na ostatni pusobily vice než ty ktere se mi líbí....je to nejak divne....mam dojem, že když se nepovede uplne krasny....je to kolikrat on...hahaha
Ano verim sile vody a peknemu potučku....asi vyzkouším pridat do odgonitu jeste BION-ISED SAND, ale budu vyrabet až budou venku mrazy... ikdyž trochu v malem vyrobim hned...možna bude lepsi než jak pises křístál od Bláhy, ale taky respekt...je to prece křistál :-)
Já nemám moc cit pro to neco cítit...jen sbad, když jich nán v pokoji vetší množstní....tak když je dám stranou lepe se vyspím..:-)
Kytkam to dela dobre...aniž by řešily krastal nahoru,dolu....
Proste to neco soustředí a dobře...:-), taky si nejsem jistý že muj HHG je nejak aktivní....myslim že je to tupá masa...., nebo malo malo aktivní....
Krystaly si chodím po letecke dodavce z Brazilie vybirat sam.....ale zase do TBcek je mi to líto...tam asi začnu dávat ten nastartovaný písek...
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 24 lis 2011 14:47

No krystaly jsem jeste nikdy nenabíjel ve vode....na slunicku ano....jo, mas pravdu, že vetsi masa pryskyrice vice hreje a praská....tam je lepe dat mene tvrdidla....ale pokud se to stihne....tak v nadobe z ktere to liješ je jeste v tekutem stavu pryskyrice....takže velky odlitek, který trochu popraská....je dobre...jestě spáry zalepit...tim co jeste zbylo...tomu potrva dele než to ztuhne....a dokud je ten velky orgonit jeste horký, spáry krasne zaschnou a není to videt...Ano velka masa je prevít..:-)
Zkusím malý potok pod hradem Okoř....:-) tam jsou i raci.....
Diky za info....to se cení.....kamera chválí...:-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

rotomen
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2012 14:42

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od rotomen » 20 led 2012 14:49

zdravím, mám menší problém s výrobou orgobitů. Používám havelpol 4. Po vytvrdnutí, když to vyndám z formy tak spodek někdy bývá jěště mazlavý nebo polotekutý. Nevíte čím to je ? Díky za odpověd.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 20 led 2012 17:05

je to????
Polyesterová pryskyřice HAVELpol 4. - UV+čirá
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 20 led 2012 17:14

ja použivam:
Butanox M 50 peroxid pro vytvrzování polyest.pryskyřice................jako tužidlo
a do teto musi jeste prijit:
Urychlovač-kobalt pro vytvr. pol. a vinyl. pryskyřic 1%

toho butanoxu M 50 davam na 100g pryskyrice 2-3g
když je vessi masa na odlití, tak se pohybuji spíše u spodni hranice 2g , ono to potom rádo praská, vetší odlitek se více hřeje.
Pri mensich kusech(TB), klidne 3g butanoxu

Potom tato pryskyrice neni predurychlena, takže se musi dat kobalt a toho davam vsude stejne....proste par kapek z pipety :-)
Jo toto je už trosek na laborku..:-)
Ale ty čiré odlitky jsou krasne, nekdy když se dá mene butanoxu, tak to i v zime tendenci dele tuhnou(neni soatne tu reakci nastartovat, nekdo tady psal, že použije horkou vodu, do ktere tu formu pro nastartovani položí)
Když to tuhne dele, trosek to dele pachne i pri tom, že to je nizkoemisní, ale zase to nepopraska.... v lete na slunce...a neni co resit.....
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od monikag » 23 led 2012 23:12

S Havelpolom 4 sa robí perfektne, len treba trafiť pomer tužidla a kobaltu. ja dávam tužidlo 100 : 1, t,j, na liter živice 10 -12 ml tužidla Havelperox a dôkladne remiešať, potom na 1 l pridať cca 10 -15 kvapiek!!! kobaltu, aby nepraskali. Toa je tak pri teplote v izbe okolo 22-23 stupňov. Ak tostáva mazlavé je tam málo tužidla, alebo kobaltu, alebo oboje...
Ešte ktým krištáľom...vždy je lepší kryštál kristáľu než tromlované, to určite, ale naozaj aj u mňa veľa skoro najviac záleží sila orgonitu od sily krištáľu. Ak to tam hádžete neočistené a nenabité, budú určite slabšie....mám to odskúšané, takže tu som si istá na 110 %. Ja oplachujem pod vodou, alebo na 2 hodiny do mraziaku, ďalej vybíjam na kameňoch hematitu, až potom nabíjam na slniečku, aby bol prečistený krištáľ na energetickej ale aj na iformačnej úrovni... a je pravda, že malinký osobný orgonit, kde je pár pilín má hocikedy obrovskú silu....takže pomer 50 :50 nie je pravda....niekedy mám pilín viac, niekedy pri príveskoch menej a sú silné ako sviňa...merajú mi to viacerí nezávisle na sebe...krásne sa dajú doprogramovať tým, kto ho dostane, alebo si ho kúpi...
Naopak testovala som si môj orgonit, ktorý som si dávnejšie kúpila , robil ho človek, ktorý to robí dlho a to bolo ako 5 x vylúhovaný čaj...slabučkééééé...

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 31 led 2012 20:22

Ano, s tema malyma priveskama jedine souhlas.....maji nekdy nekolikanasobne vetsi silu ,než ostatni kousky.....davam do privesků ty nejjemnejsí mosazné špony....dokonce jsem si je dal stranou, abych je mel pro vyrobu techto malych kousků.Jeste do nich často pridam malinky osobne vybiraný kaminek...teda tyto vecicky opravdu nemaji chybu.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jedenTT » 04 úno 2012 14:31

Reflex / TVMarkíza z 4.11.2010 - reportáž o orgonitoch
Hmm, tak tento sa s tým moc nesr.l : http://www.youtube.com/watch?v=hq2JkeXGK6o
Na inete sú vlastne len tie samé opisy a citácie z pôvodného zdroja.
Asi málokto o tomto tu celom niečo seriózne vie :cry:
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 04 úno 2012 14:48

Ano, trochu se s tim :-)......., když delal TBčka, určite tam nemusel davat takové hroty.....,ale je dobre, že to v televiti vubec davaji, to je uspech,si myslim.
Je to první vlastovka :-).....sice to tam, nektere veci, podali trochu slabomyslne, ale co když to nekoho zasíhlo a skoncil tady mezi nama, kde si dočte skoro vše, každy mu rad pomuže :-)
At se daří....a modrá obloha Vas provází
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jedenTT » 04 úno 2012 20:44

Myslel som to tak, že jednoducho to tam rýchlo nabúchal a "neprežehnával" sa pri tom :D
Prekvapilo ma u toho videa aj to, že kov tam nasypal naraz keď v miskách už mal nadávkovanú živicu-přiskyřici. Doteraz som videl na inete postupy, že to treba robiť po vrstvách.No a aj to, že na rozdiel od publikovaného (čo je ako som zistil pomocou CTRL+C+CTRL+V) skoro na všetkých stránkach o orgonitoch rovnaké.
Hľadal som nejaké info o konštrukcii orgonitov, kde by bolo spomenuté to, že či je vôbec vhodné aby sa jednotlivé kovové časti dotýkali. Dnes som síce odlial svoje prvé orgonity a neviem sa dočkať, kedy ztuhnú aj keď som dal myslím veľa tužidla. Ale stále mi vŕta v hlave, že či sa vo všetkých prípadoch nerobí chyba, že sa tie piliny neizolujú (napr. nejakým lakom) ešte pred vložením počas odlievania. Veď poďľa publikovaných (skoro rovnakých ) návodov to nikto nerieši a myslím si, že potom víde na stejno či tam hodím hrsť pilín, ktoré sú po vytuhnutí vzájomne pospájané (väčšina), alebo tam proste hodím kus kovu. No a ďalšia vec čo som nečakal, že tah vhodil dosť veľký krištál a netrápil sa s jeho kolmou orientáciou, ale ho tam dal horizontálne.
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jedenTT » 06 úno 2012 23:32

Toto fórum je dosť obsiahle a už som toho na môj v kus dosť prečítal a ešte je tu toho dosť. Mám z toho pocit, že je lepšie radšej nič neodlievať a tým pádom nič nepokazím :D
Chcem vás ale poprosiť o info. Odlial som druhú várku. Pri prvej som nezvládol množstvo tužidla a tak ostali do teraz vo formách. Dokonca som do nich zaskrutkoval skrutky do dreva ale skôr sa dajú kliešťami vytiahnuť tie skrutky než samotné orgonity. U druhej várky som úspešne použil silikónovú formu od Tupperware. Aj tak si myslím, že som vyrobil paskvil, pretože si myslím, že pilíny sa nahustili na vrchol orgonitov až moc. Nie som podkutý vo využívaní vlastnej senzibility a tak som ich testoval tak, že som v mrazáku dal na jeden orgonit (TB) pohárik s vodou,ktorá keď zamrzla tak vytvorila ľadovú dutinu na ktorej vonkajšom okraji vznikli akoby napichané ihly. Ďalej som nad jeden dal malú kahancovú sviečku a blízko toho druhú bez orgonitu. Sviečka na orgonite vydržala svietiť asi o pol hodinu dlhšie. V spálni máme jeden a je evidentne cítiť sviežejší vzduch, než to bývalo do teraz. Mám v pláne použiť vnútornú zostavu ale už bez pilín. Teda konštrukciu akú som tu a ani na iných odkazoch zatiaľ ešte nenašiel.
Ale chcem vás teraz poprosiť o info. Niekde sa píše, že kryštál nieje nevyhnutný. Ako úplný začiatočník som ruženín považoval za kryštál a tak som použil to čo som kladivom rozbil z kusu (316gr.). Teda asi 1cm kúsky. Do každého po jednom. Avšak narážam na nejasnosť. Ruženín sa tu považuje asi len za doplnok. Je teda potrebné-vhodné použiť ako "hlavný kryštál" kryštál krištálu z kremeňa ?
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od monikag » 08 úno 2012 01:11

Pozri si príspevky z roku 2009 je tam všetko....akýkoľvek kremeň, teda krištáľ, ruženín, ametyst.........

Odpovědět