Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
jedenTT
Příspěvky: 30
Registrován: 03 úno 2012 01:27
Bydliště: Trnava

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jedenTT » 08 úno 2012 15:38

monikag píše:Pozri si príspevky z roku 2009 je tam všetko....akýkoľvek kremeň, teda krištáľ, ruženín, ametyst.........
Ďakujem Ti za informáciu. Už som kľudnejší. Preštudujem. Keď som totiž čítal kopu info a nielen tu , tak som v tomto prestával mať jasno. A na vyše som občas narazil na protirečivé info od prispievateľov od ktorých info v príspevkoch som sa snažil ako od skúsených zapamätať si. Jeden príklad čo si spomínam, že napísal "hliník priťahuje orgón". Ale je možné, že sa nesústredil a takto to dopadlo.
P.S.: Dnes som kúpil materiál. Nebolo to lacné. Bude to piplačka si to pred odlievaním nachystať tak ako si predstavujem, pretože to bude ako som spomínal iná konštrukcia. Buď to neskôr zavrhnem, alebo z toho niečo bude. Ale chcem to aj tak skúsiť
Keď dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupák hovorí čo vie. Múdry vie čo hovorí.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od monikag » 09 úno 2012 19:02

...už to, že ťa to zaujalo a ideš do toho je dôkaz, že to nezavrhneš...uvidíš....všetci sme takto začínali...keď ti tvoj orgonit niekto ohodnotí, niekto, "kto cíti", potom ďalší a ďalší utvrdí ťa to v tom, že čo robíš, má zmysel...

rotomen
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2012 14:42

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od rotomen » 14 úno 2012 11:32

Zdravím :) Tak mé orgonity z Havelpol 4 už jsou v pořádku. Je to o dávkování a také teplotě. Měl bych na vás jeden dotaz. Snad to nebude naivní, ale když se orgonity výrábí z pryskyřice, vosku či cukru. Nešlo by to odlít z tekutého žhavého skla ? Samo že by musely být vhodné kov. špony a také sklo(složení a teplota) Jsem původně povoláním sklář a tohle mě prostě napadlo ;) Díky Pavel.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od pepr » 14 úno 2012 13:06

Pryskyřice, vosk i cukr jsou organické látky. Sklo není. Taky je otázka, co to udělá s krystalem křišťálu. Udělej jeden, vyfoť, dej sem obrázek a oni ti to tady někteří citliví jedinci prozkoumají a vyjádří se.

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Majkl1 » 14 úno 2012 13:40

Já myslím, že nejde o směs oraniky s anorganikou, ale o směs vodiče a nevodiče plus krystal. Takže sklo by mělo být dle mě vpořádku. Bez změření ti ale neřeknu nic konkrétního.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 14 úno 2012 13:45

Vsude se tady píše, že právě Orgon je pritahovan organickou hmotou(proto pryskyrice). Myslim, že organický podíl je nedílnou součástí orgonitu :-) - 50/50 se šponama. Ulomek křištálo do TB, nebo snad i křemen funguje. Složení skla je blízko složení křistálu -SiO2. Ale za zkousku to stojí, rozhodne by to byl nádherny kousek, kdyby se povedl. Aski by to musel hodne pomalu stydnout.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kozma » 15 úno 2012 01:54

Použití skla v orgonitu jako suplement organické pryskyřice by přineslo DOR strojek s eventuelně půvabnými doprovodnými jevy. Něco jako někoho napadlo místo pryskyřice používat sádru. Chytli se toho
agenti dezinformátoři, a ejhle, DOR akumulátor zvaný "plasterit" už pomohl vykolejit spoustu lidí, a stojí to hodně přesvědčování. Až po publikaci Kyrianových fotografií kde se evidentní fail plasteritu jasně prokázal, pomohlo tenhle "plasterit" částěčně vymítit.

Proč by ne, proč neexperimentovat. Ale dovolil bych si vyzvat zde lidi k tomu, aby si nejprve osvojili nějaké základy.
Protože způsob, jakým funguje orgon, je způsob ještě nepublikovaných fyzikálních zákonů. Člověk by zde měl dávat návrhy až po té, co vyrobí aspoň pár desítek orgonitů, protože takový člověk bude o něco blíž pochopení takových zákonů, a nikdy jej nenapadne vyrábět orgonity ze skla, protože bude tak nějak když už ne teoreticky vědět, tak aspoň nějak intuitivně vědět, jaký je to nesmysl.

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od kozma » 15 úno 2012 01:59

Majkl1 píše:Já myslím, že nejde o směs oraniky s anorganikou, ale o směs vodiče a nevodiče plus krystal. Takže sklo by mělo být dle mě vpořádku. Bez změření ti ale neřeknu nic konkrétního.
Fajn. Takže v tom případě jsou závěry W.Reicha o povaze organické a anorganické hmoty špatně, že ?
Majkl1, je hezké, že myslíš, myslet máme všichni, ale dávat zelenou něčemu, co bylo zavrženo už před 50ti lety,
mi nepřipadá ok.
Nejde o směs vodiče a nevodiče.

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Majkl1 » 15 úno 2012 08:39

kozma píše:
Majkl1 píše:Já myslím, že nejde o směs oraniky s anorganikou, ale o směs vodiče a nevodiče plus krystal. Takže sklo by mělo být dle mě vpořádku. Bez změření ti ale neřeknu nic konkrétního.
Fajn. Takže v tom případě jsou závěry W.Reicha o povaze organické a anorganické hmoty špatně, že ?
Majkl1, je hezké, že myslíš, myslet máme všichni, ale dávat zelenou něčemu, co bylo zavrženo už před 50ti lety,
mi nepřipadá ok.
Nejde o směs vodiče a nevodiče.
Tvůj názor a já ti ho neberu. Můj názor je, že ten skleněný bude taky fungovat. Měl bych možnost to změřit, ale nemám možnost to vyrobit. Ty taky asi ne, takže tu pujde jen o dohady nás dvou. ;)
Pro toho koho to zajímá, tak větší účinnost mají orgonity z pryskyřice, která má větší tepelnou roztažnost. Sice více praská, ale účinky to zvyšuje. Proč to tak je, je na zamyšlení každého zvlášť.
Mám už pár poznatků podložené měřením, takže už mám hrubou představu, co a jak ovlivňuje účinnost orgonitu i jeho zaměření a musím říci, že mnohé tu publikované nesouhlasí.
Nevím jak tebe, ale mě nezajímají knihy ani články odborníků i neodborníků, ale moje osobní měření - ta jsou pro mě směrodatná.
Lovu zdar!

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 15 úno 2012 09:48

Kam tedy zařadit vodu???
A orgon je ve vode jako doma :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
pepr
Příspěvky: 682
Registrován: 27 led 2010 23:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od pepr » 15 úno 2012 11:23

sysel píše:Kam tedy zařadit vodu?
Dobrý postřeh, sysle.

Řekl bych, že to se sklem spíš nikdo nezkoušel, protože málokdo má možnost vyzkoušet sklo. Nedělal náhodou Reich ty "peřiňáky" ze skelné vaty a kovových desek? (Jen lovím z hlavy, neověřoval jsem to.)

Problém trochu je, že při těch Reichových pokusech nedocházelo k transformaci DOR na POR. Pokud jsem to pochopil správně, pak v tom klíčovou roli hraje krystalická stavba křišťálu nebo příbuzného kamene. Organické molekuly jsou složitější, než anorganické. Může to mít vliv.

Pokud je pro rotomena Pavla jednoduché to vyzkoušet, tak hurá na to! I kdyby to nefungovalo, je to lepší, než se o tom do nekonečna bavit.

Octovač
Příspěvky: 31
Registrován: 15 dub 2012 13:19

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Octovač » 18 dub 2012 13:37

Takze prvy krat som dnes robil orgonity a uplne sa mi to posralo... zo zivice som mal za 5 minut zelatinu. Potreboval by som vediet presne mnozstva na zarobenie zivice. Pouzil som 1000ml/1 kg zivice, 20 ml peroxidu k1 a 10ml kobalt 1%.
Havelpol sa ma miesat pomerom 100:2. Robil som nieco zle?

Majkl1
Příspěvky: 73
Registrován: 30 črc 2011 13:47

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Majkl1 » 18 dub 2012 14:55

Čím větší množství, tím dříve zatuhne a tím více popraská.

Octovač
Příspěvky: 31
Registrován: 15 dub 2012 13:19

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Octovač » 18 dub 2012 17:59

vraj ma take mnozstvo vydrzat aspon 15 min. Mne to po tych 5 min. ztuhlo a zacalo dymit.. robil som to na balkone, hned to letelo aj s kyblikom z okna. Samozrejme som to dal do kontajnera .) odlial som jeden a aj ten je puknuty. Niecoho som dal vela/malo??

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od sysel » 18 dub 2012 18:17

Octovač píše:vraj ma take mnozstvo vydrzat aspon 15 min. Mne to po tych 5 min. ztuhlo a zacalo dymit.. robil som to na balkone, hned to letelo aj s kyblikom z okna. Samozrejme som to dal do kontajnera .) odlial som jeden a aj ten je puknuty. Niecoho som dal vela/malo??
Uf Octovači:-) , napis jakou mas pryskyrici(živici). O micháni jentady na foru hodne, ale dobdre. Napiš typ pryskyrice, tuzidla....atd
Neco malo jsem jiz odlil, tak ti snad pomohu:-)
Obecne plati na 100g zivice se dava 2-3g peroxidu. Potom kdyz toho namichas treba 1kg najednou, tak se drž na spodni granici 2g, protoze udelas celkove ve forme vice hmoty avice to vaří. Treba HHG. At se daří
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Odpovědět