Jak na výrobu Orgonitu

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Tosky » 28 lis 2012 22:14

Mám zkušenosti jenom s Havepolem 1 nebo s Laminem 109 (z drogerie). Ten Lamin se prodává i s tvrdidlem, ale o hodně více smrdí. Ten Havepol docela ujde a orgonity nejsou asi tak ještě ten den cítit. S Laminem jsou cítit ještě dlouho. To větrání by mělo být hooodně dostatečný.

Lucie1983
Příspěvky: 3
Registrován: 26 lis 2012 09:39

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Lucie1983 » 30 lis 2012 13:31

Děkuji za radu, včera jsem u Havla objednala :-). Nicméně mi to nedalo a koupila jsem si v drogerii malé balení Epoxy 1200, že si odleji alespoň dva orgonity na zkoušku. Vše jsem si řádně nachystala, krystaly (křišťály, ametysty a šungit) jsem nechala pár hodin pod tekoucí vodou z kohoutku (máme vlastní studnu, takže je to čistá, kvalitní voda). Pak jsem si vystříkala sklenky silikonovým olejem a jala jsem se namíchat pryskyřici. Bohužel byla husté, lepkavé konzistence, připomínala med (přesto, že jsem ji nechala předtím na radiátoru), takže jsem ji lehce rozředila ředidlem, no, snad to tomu neublíží. Místnost jsem dobře odvětrala, po pravici jsem měla otevřené dveře ven a po levici ventilátor. Jako provizorní masku jsem použila mokrý kapesník a šátek a mohu zodpovědně říct, že žádný puch jsem necítila (pravda že k tomu možná přispěla i moje rýma :-) ). Teď se orgonity pěkně hřejou ve skleničkách, pár hodin je tam nechám. Doufám, že půjdou snadno vyklopit :-).

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Tosky » 01 pro 2012 16:56

Já myslím, že ty kameny stačí normálně umít a neplýtvat kvuli tomu životadárnou vodou...
Jinak držím palce a napiš jak se ti to povedlo.

Stranger
Příspěvky: 46
Registrován: 09 kvě 2011 23:28
Bydliště: holandské hranice

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Stranger » 08 úno 2013 01:39

Tady je vyfocen postup výroby orgonitu.Snad to nekoho ispiruje anebo to pomúze trochu.
http://guitarjoe.rajce.idnes.cz/ORGONIT ... zhotoveni/

jozef
Příspěvky: 28
Registrován: 06 dub 2013 22:47
Bydliště: Košice

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jozef » 23 čer 2013 09:03

mna napadlo vyrobit si formu zo sadry... tak z pyramidoveho orgonitu kupeneho som si vyrobil sadrovu formu... lenze urcite to bol blby napad lebo ten moj pyramidovy orgonit som nevyklopil, bol zapeceny do sadry a mal hlboke praskliny zo spodnej strany. spodnu cast roztrhlo na viac casti. zalieval som lamitom 109,vymazaval som silikonom,aj ked ta sadra bola po nom smadna. vybral som kristal a ten nepodarok zahodil do lesa. sadru uz nechcem pri zivici ani vidiet...

jaja5
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2013 16:13

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jaja5 » 19 říj 2013 16:24

Prosím o radu neztvrdnul mi orgonit ve sklenici. asi jsem dala málo tvrdila jde to ted nějak napravit? :cry: aniž bych ho musela vyklopit a míchat znovu ?

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od monikag » 19 říj 2013 20:55

Keďže neviem, koľko ste ho tam dali, či ste na neho nezabudli celkom....ak len menej...zahrejte ho...pri vyššej teplote určite vytvrdne....pokiaľ ste ho tam nedali vôbec, tak ho tam dajte...znovu zamiešajte..určite vytvrdne...
Držím palce...

jaja5
Příspěvky: 3
Registrován: 19 říj 2013 16:13

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od jaja5 » 20 říj 2013 09:04

A mužu ho dát do trouby ? na jak dlouho a kolik stupnu ? ješě se chci zeptat je možné ,aby mě z té výroby rozbolela hlava ?

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od monikag » 21 říj 2013 01:43

Do trúby kľudne...stupne neviem...teplo...hahaha....hlava bolí..živica škodí...treba používať masku s filtrami na organické látky...snáď som to dobre napísala....hahaha...tak sa držte...

Bronik
Příspěvky: 1
Registrován: 02 pro 2013 22:39

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Bronik » 16 pro 2013 07:26

Ahojky všem, asi měsíc pročítám a hledám jak začít tvřit. Informací je hafo, ale potřebovala jsem VIDĚT jak se to dělá.
Dovolím si vložit videa, kde je všechno pěkně ukázáno i když to není v řeči mého kmene....v tomto případě není potřeba.
Možná někomu bude prospěšné.



http://www.youtube.com/watch?v=ccS70UQE0fE

http://www.youtube.com/watch?v=4LcjdCThE8o

moravec
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2014 09:01
Kontaktovat uživatele:

Jak na výrobu Orgonitu?

Příspěvek od moravec » 05 pro 2014 10:40

Dobrý den,
pracuji ve společnosti Havel Composites, která dodává pryskyřice pro tvorbu orgonitů. Sleduji, že v některých případech není úplně jasné a přehledné, jak naše materiály volit a jak s nimi pracovat. Pro výrobu orgonitů se určitě hodí Havelpol H 834-REA-30W; HAVELpol 1 - základní; ale předvším Polyesterová pryskyřice HAVELpol 4 - UV+čirá. Ta je ale narozdíl od prvních dvou trojkomponentní a je trochu složitější zvládnout její zpracování. Pro lepší pochopení jsem upravil popis na našem eshopu a budu se věnovat tvorbě manuálu pro začátečníky.
Ojedinělé problémy s dodávkou nebo záměnou zboží jsou u nás nežádoucí a velmi se za ně omlouváme. Pokud bude kdokoli mít zájem získat informace k práci s pryskyřicí, může mne kontaktovat na moravecr@havel-composites.com .
V současnosti chystáme i nový produkt - úplně čirou vodově průzračnou pryskyřici, která po vytvrzení připomíná sklo/křišťál.
Přeji mnoho úspěchů při odlévání.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 09 pro 2014 18:28

Koukám, že se tím už víc odlévá než laminuje :mrgreen:

H 834 nejvhodnější určitě není, protože je těžký tixotrop, nesmyslně obarvená, křehká a ráda praská.

Vyplachovač trubek H 1 je lepší, ale chci ji za 43 Kč, jako zamlada. Radši dotlačte podobný levný blivajz, ale víc pružící, kvůli velkým tahům po smrštění. A nízkoemisní. Hlavně ne ten polský humus, z toho jsem byl na mrtvici.

Taky by mě zajímalo, proč už se neprodává kobalt 4%, ale jen 1% za stejnou cenu. :roll:

A doufám, že Miroslav Havel nemá nic společného s Václavem Havlem. To bych měl zkažený celý rodinný podnik. :mrgreen:

haargh
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2015 22:17

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od haargh » 16 bře 2015 22:32

Ahoj,
tak jsem se také nechal zlákat a začal jsem vyrábět. Jako první pokud jsem si vybral něco z drogerky, nepamatuji si přesně co to bylo, ale výsledek byl na první pokus slušný. Sice to asi týden bylo pěkně cítit, ale jinak to šlo. Tak jsem si řekl, že to zkusím ve větším.

Dal jsem na "radu" a objednal si 5 litrů H834 REA 30W od Havepol. A docela lituji, že jsem jí objednal tolik. Bylo zde i jinde několikrát řečeno, že méně je více a proto jsem na 500g pryskyřice dal 6g K1. Původně jsem chtěl 5, ale trochu mi to ukáplo :D . Tak dvě minutky jsem poctivě a pomalu míchal. Do skleniček vystříkaných silikonovým olejem jsem nejprve dal pryskyřici a teprve poté začal "topit" jednotlivé komponenty. Chtěl jsem se vyvarovat prvotního omylu, že mi pryskyřice nenatekla všude. Vizuálně to vypadalo v pořádku. Tak jsem to nechal pracovat. Asi po dvou hodinách jsem to zkontroloval a bylo to pořád tekuté, tak jsem to nechal asi dalších deset hodin do rána.

A překvapení to bylo. Jelikož jsem se dle předchozích diskuzí snažil vyvarovat tromblovaných kamenů, použil jsem jen křišťál a hliníkové špony. Přesto to vypadalo strašně. Špička u jednoho pokusu byla úplně "vyžraná" - pryskyřice se někam ztratila. A ty krátery a nerovnost povrchu na hladině také zajímavé. Stěny také vypadaly k popukání. A navíc 3 ze 4 vůbec nejdou vyklopit. Takže se asi vrátím k původní drogerce a tohle nechám odležet na neurčito.

Tím se klaním k předchozímu názoru, že 834 asi nebude pravé ořechové. Zatím jsem přišel o 3 nádobky :-(.

moravec
Příspěvky: 6
Registrován: 05 pro 2014 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od moravec » 17 bře 2015 08:31

8-) Zdravím, podívejte se, když řeknu, že se 834 hodí, ale předvším Polyesterová pryskyřice HAVELpol 4 - UV+čirá, tak to znamená, že HAVELpol4 bude podstatně lepší. 834 je popravdě nic moc, přesto ji dost lidí používá.
'Kdo chce mít kvalitní orgonity, tak volí HAVELpol4.
Pro zájemce o extra materiál už je k dispozici berzbarvá čirá pryskyřice http://www.havel-composites.com/shop/17 ... html?pls=0

PS: Václav Havel s tím nemá nic společného ;-)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Jak na výrobu Orgonitu

Příspěvek od Ondřej » 22 bře 2015 23:43

Pane Moravec, nejspíš dobře víte, že na "polní" orgonit žádný extra materiál s UV filtrem potřeba není...

Kam se poděl Havelpol 1 ??

Vyšla by Havlova láhvička, pardon, lavička, levněji, kdyby se použil materiál zn. Havelpol?

Odpovědět