Cloudbuster (CB)

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
lexone
Příspěvky: 21
Registrován: 31 led 2011 15:16

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od lexone » 24 kvě 2011 21:54

lepsi fotku sem neudelal a hlavne je jen z hlinikovych spon a nahore sem zalil par krystalu na paradu, dovnitr sem jich taky nahazel pozehnane, ja to zkousel taky prave do spiraly, ale vybral sem moc velky krystaly, ze mi do trubek vlezou tak tak a kor se spiralou, nevadi stejne chcu sehnat dvojhorty, ale jeste k ty spirale, ja myslel ze se tam dava proto, aby sly kdyztak v klidu vytahnout nebo ma taky svuj vyznam??
jeste k vyrobe, snazil sem se ho odlejt tak nak v klidu, ale krystaly sem moc neprogramoval nebo spis nevim doted kloudne jak, tak doufam ze to cb funguje dobre, pozoruju den co den nebe a snazim se vypozorovat naky ucinky, ale abych pravdu rekl nic vyjmecnyho sem zatim nevidel (mozna bourku sem zklidnil o vikendu nad jihlavou:), uvidim jak se to bude chovat s trubkama, kyvadlo se v kazdym pripade toci jak zbesily a i na dlanich de cejtit mirnej tlak kdyz s nema prejizdim nad trubkama
jo a diky za radu .)

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Ondřej » 27 kvě 2011 17:07

spirála je vždy plus, neco jako zesilovač a i zkvalitňovač funkce.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sophia » 25 dub 2012 16:21

demontuji a schovám do pátku CB, sledujte změny kolem Brna, připojí se někdo?

:geek:

mano22
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2012 17:08
Bydliště: Konská/Žilina

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od mano22 » 03 kvě 2012 19:14

Dnes sa zmrakalo,len nadomnou bolo modro...sledoval som to asi 3hod. a stale to iste
tak som zdemontoval WCB a za cca 45min zacalo prsat...aspon nemusim vecer polievat :D

Chcem vyrobit mini CB....mam medenu rurku priemer 28mm,jednu dlhu cca 40cm a dalsiu cca 85cm
Neviem ci je lepsie ak dam 3x40cm,alebo 1x30,1x40,1x50...
neviem ci je lepsie ak dam vsetky rovnake a spravi to nejaky vyr,alebo kazdu inej dlzky s inou frekvenciuo...a kolko asi objemu zivice na taketo trubky? 2-3L budu stacit?
Prosim o radu...

cina
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2012 23:16

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od cina » 30 kvě 2012 17:36

Dnes jsem si vyrobil první Cloudbuster.Vzal jsem skleničku od medu.Na dno jsem dal mosazné špony a zalil pryskyřicí(kalafuna na prase),posadil do prostřed cu trubku 23 a 20 dlouhou.Dal 3 krystaly do měkké pryskyřice.Nacpal železné špony a zalil a na vrch jsem dal slídové vločky a zalil. Do trubky jsem dal krystal oblepen izolepou.Paráda - otestoval jsem to kyvadlem.Bez krystalu dosah na výšku a šířku 30km.S krystalem 50km a to na stole a když to dám do hlíny(položit na záhon),tak 75km.Obloha jako vymetená.Letadla hned za ocacem strací rozptyl.Klidně se to dá přikrýt igelitovém pytlíkem aniž by to ztrácelo na účinnosti. :D :D :D

Uživatelský avatar
alro
Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2011 19:57
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od alro » 30 kvě 2012 21:33

cina píše:Dnes jsem si vyrobil první Cloudbuster.Vzal jsem skleničku od medu.Na dno jsem dal mosazné špony a zalil pryskyřicí(kalafuna na prase),posadil do prostřed cu trubku 23 a 20 dlouhou.Dal 3 krystaly do měkké pryskyřice.Nacpal železné špony a zalil a na vrch jsem dal slídové vločky a zalil. Do trubky jsem dal krystal oblepen izolepou.Paráda - otestoval jsem to kyvadlem.Bez krystalu dosah na výšku a šířku 30km.S krystalem 50km a to na stole a když to dám do hlíny(položit na záhon),tak 75km.Obloha jako vymetená.Letadla hned za ocacem strací rozptyl.Klidně se to dá přikrýt igelitovém pytlíkem aniž by to ztrácelo na účinnosti. :D :D :D
Tak to gratuluji! Jestli to v praxi bude fungovat s těmi parametry, co uvádíš, tak to je výhra v loterii. Nějaká fotečka toho kalafunového cloudbusteru by nebyla?
Jedinou konstantou v životě je změna.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sysel » 01 čer 2012 10:10

Ikdyž kalafuna na prase :lol: , možná lépe na smyčec.
Proti gustu žádný......., jen aby to nemelo spíše funkci akumulatoru.
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

cina
Příspěvky: 2
Registrován: 27 kvě 2012 23:16

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od cina » 01 čer 2012 10:43

Ta kalafuna na prase je to samé jako na smyčec nebo na pájení.Akorát cena je 116 za kilo.Je to přírodní pryskyřice a je na stejné úrovni jako polyesterová pryskyřice.Testováno kyvadlem.

Odpovědět