Cloudbuster (CB)

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Aerosmith » 16 dub 2010 18:43

Aerosmith píše:Tak jsem se dnes odhodlal "po zimě" :-) vylejt z trubek CBčka vodu. To, že v pěti bylo vody tak 1 centilitr, tedy nic a v šesté plno až po spojku mě už nepřekvapilo (píšu o tom jinde). Jen doplním, že jsem zjistil, že tato plná trubka je vždy přesně na sever orientovaná. Zajímavé bylo, že jak jsem celou zimu téměř neslyšel nad mraky lítat éra (možná otupělost), tak po "oživení" CBčka asi po 10 minutách průlet vrtulníku (celou zimu ani jeden) a pak až do teď hukot letounů. Ovšem obloha jasná hvězdná... jsem spokojen... :D .
PS: mráz nezanechal na krystalech ani trubkách žádné stopy destrukce.
Dnes jsem zase po těch vytrvalých deštích vylil vodu z CB a zase byla ta trubka na sever plná po spojku. Ostatní tak na tři plivance :lol: . Tak abych pokročil ve vysvětlení této záhady, tak jsem si trubku označil a celé CB jsem otočil o 90st., tzn., že označená trubka směřuje na západ.Tož uvidíme co bude posléze. Prověřil jsem těsnost tlakem vzduchu u všech trubek.Pro klid duše. Těsní všechny... Někdy zkusím nad trubky rozprášit vodní mlhu a zkusím to natočit, jestli nevzniká nejaký sací efekt, nebo vír, co tu vodu srká jen do jedné trubky.

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sophia » 18 dub 2010 20:44

Aero tohle by tě mohlo zajímat :arrow:

Před týdnem o víkendu jsem vylil vodu z CB a sledoval počasí přes satelity, tak aby do CB hned zase nenapršelo. V pondělí ráno jak jsem viděl (na družicích) blížící se déšť jsem 6 trubek ze 7 zašpuntoval plastovýma záslepkama. Obrázek

Jenom pro upřesnění - záslepky se nestrkají do trubek, ale přetahují se přes konec trubky cca. 2,5cm od vrchu (hrany) a jsou úplně na těsno - tzn. voda se tam nemá kudy dostat ani stříkající.

Obrázek

Záslepky jsem sundal až v pátek ráno jak přestalo pršet a vodu uvnitř CB nekontroloval. Od pátku nepršelo. Dnes jsem CB přemisťoval a rozebíral - v prostřední nezaslepené trubce bylo vody možná 2 cm. Překvapení ale čekalo v jedné trubce, která byla celou dobu zaslepená - bylo v ní vody asi 25 cm až po spojku. Vůbec nechápu, kudy se tam dostala. Jo a jen tak mimochodem, byla to ta trubka, která byla nejvíc na sever. :shock:

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Mike.Jt » 18 dub 2010 21:35

Že by CB stahoval voduz mraků do sebe ? To by bylo něco !
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sophia » 18 dub 2010 21:37

no to by stahoval hrozně málo ale :P

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Mike.Jt » 18 dub 2010 21:40

Tak onu to může tu vodu stahovat postupně, že např 100 litrů to stáhne ale většina se rozptýlí po okolí CB a jenom zlomek se dostane přímo dovnitř.
Nebo tu máme druhou možnost a to že se tam ta voda prostě vsákla jinudy :D.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sophia » 18 dub 2010 22:22

vsákla jinudy... Těžko, je to trubka 28mm průměr, krystal je v trubce hermeticky zalitý v pryskyřici. Ten sloupec vody byl přibližně 25cm x 2,8cm což podle vzorce V = π*r2*v = 3,14x1,96x25=154=1,54 dcl vody :?:

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od junak » 18 dub 2010 22:26

Co mozem potvrdit je ze po vyliati vody z CB funguje omnoho vykonnejsie.Posledne dni dost prsalo a do CB mi natiekla voda do trubky aj do vedierka "kybl"(mam ho este vo vedierku lebo som ho chcel este doliat dalsimi vrstvami).Zaujimave bolo to ze vo vedierku bolo vody vela ale v trubke nebolo nic.hned ako som CB zobral z von dnu sa mohutne rozprsalo...Tak som vylial tu vodu a CB vybral z toho kybla aby som vyskusal ci to ma vplyv a tak..Hned ako som CB dal von dazd ale razom zacal slabnut az prestalo prsat uplne.Po hodinke sa zacala obloha vyjasnovat.Zaver: voda v CB "zoslabuje" ucinok rozhanania mrakov a aj to vedierko malo vplyv na vykon.
Dalsi pokus som urobil taky ze som dal vedla seba dva CB a v jednom bolo vody az az a v druhom nic.

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od junak » 18 dub 2010 22:59

Samozrejme pisem o jednotrubkovych CB.Viactrubkovy este nemam ale bude. :lol:

Uživatelský avatar
junak
Příspěvky: 322
Registrován: 24 lis 2009 14:33

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od junak » 18 dub 2010 23:07

Prepacte este jedna vec.Myslim ze CB "stahuje" vodu ale nie vsetku.Respektive ako by oddeloval tu "normalnu" vodu od tej neprirodzenej "naslahanej" chemikaliami.A este v tom kybliku bola cierna usadenina.Az ked som to vylial ma napadlo ze by sa hodilo urobit rozbor toho cierneho co ostalo na dne CB"kybla".

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Aerosmith » 18 dub 2010 23:09

sophia: Tak to je poměrně šokující. Na to musíme přijít. Podle normální fyziky to není možné.

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Mike.Jt » 19 dub 2010 16:33

většina věcí o kterých se tu bavíme odporuje fyzice ... ( ps založené na pouhém zlomky vesmíru, většina vesmíru tvořená temnou energií a temnou hmotou je neprobádána ...)
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

hajcman
Příspěvky: 199
Registrován: 22 bře 2010 02:01
Bydliště: OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od hajcman » 19 dub 2010 20:09

junak píše:Prepacte este jedna vec.Myslim ze CB "stahuje" vodu ale nie vsetku.Respektive ako by oddeloval tu "normalnu" vodu od tej neprirodzenej "naslahanej" chemikaliami.A este v tom kybliku bola cierna usadenina.Az ked som to vylial ma napadlo ze by sa hodilo urobit rozbor toho cierneho co ostalo na dne CB"kybla".
jen jestli to nebyl jen popel ze sopky
Nejsme lidské bytosti prožívající duchovní zážitek. Jsme duchovní bytosti prožívající lidský zážitek. Teilhard de Chardin
Samozřejmě, že jsem se mnohokrát zmýlil — patrně vždycky, když jsem cokoli vyslovil.Krišnamurtí

Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Mike.Jt » 23 dub 2010 21:04

http://farm4.static.flickr.com/3473/336 ... e856b6.jpg

co říkáte na tohle ? Koukám že někdo mě předběhl.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od sophia » 23 dub 2010 22:28


Mike.Jt
Příspěvky: 1266
Registrován: 11 dub 2010 22:06

Re: Cloudbuster (CB)

Příspěvek od Mike.Jt » 23 dub 2010 22:31

wow díky. Jestli budu dělat CB tak určitě tenhle.
Moje orgoše > Zde <                                     - Moderátor fóra -

Odpovědět