Cloudbuster (CB)

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: CB

Příspěvek od sophia » 07 lis 2009 00:22

hlavně pryskyřice musí mít pokojovou teplotu, aby proces tvrdnutí pěkně začal (klidně i venku v zimě)

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: CB

Příspěvek od Aerosmith » 07 lis 2009 00:39

Ona taky každá vrstva se po vytvrdnutí trochu smrskne, takže po obvodu je škvíra, kam to stejně potom zateče. Taky mám strach, že pokud dám 100:2 tak se to moc zahřeje a zdeformuje kýbl. A chladit to v 15°C je myslím blbost.
Musím tedy ještě vymyslet jak ohřát (zabalit kýbl se smrdící pryskyřicí) v bytě a nechcípnout smradem. :D

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: CB

Příspěvek od Aerosmith » 07 lis 2009 18:51

Druhá vrstva proběhla: dle návodu sophie jsem dal kanystr do igel. pytle, zavázal a dal do tepla. Tvrdidlo jsem dal 100:2 a vše OK. Zahřálo se to, a vytvrdilo jak má.Případné trhliny stejně zaleje následující vrstva.

Ondřej
Příspěvky: 1161
Registrován: 08 srp 2009 12:54

Re: CB

Příspěvek od Ondřej » 09 lis 2009 12:41

problém je vysoká teplota kterou to vytáhne i s 1%. Řešením je inhibitor, lepší pryskyřice nebo včasný zalití vodou.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: CB

Příspěvek od Aerosmith » 09 lis 2009 18:40

Zdá se mě to neuvěřitelné, nebo to byla náhoda, ale jak jsem dnes dolil další vrstvu s acháty na CBčku (3/4 výšky bloku), tak asi za hodinu se nad barákem roztrhala souvislá hutná oblačnost a dokonce vysvitlo slunko. Vydrželo to asi hodinu. A to CB dělám ve sklepě pod dvěma patry budovy. V bloku jsou zatím jen zality základní krátké trubky. Chtěl bych věřit tomu, že za TO můžu já a CBčko :)

Uživatelský avatar
Michael
Příspěvky: 473
Registrován: 29 srp 2009 12:47
Bydliště: doma a v okolí

Re: CB

Příspěvek od Michael » 09 lis 2009 19:28

myslím, že to nemusí být náhoda - mám totiž podobné zkušenosti

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: CB

Příspěvek od ercecko » 09 lis 2009 22:06

aero: no tak ono to bylo kousek od tebe vyjasneno uplne, ale netvrdim, ze jsi tomu u vas nepomohl.. treba tady se vyjasnilo nejak pred jednou odpoledne a je tu az do ted.. treba za to muze i muj mazlik :-D
dam vam sem nektere jeho fota a info:
Obrázek
tak to je prvni vrstva otocena naruby (je v ni pyramidka-ted vrcholem nahoru) a na ni jsou nejake dalsi vecicky co byly pozdeji zality.. v dalsi vrstve je pak dalsi pyramidka vrcholem opacne.. ale uz si nepamatuju jak tam obe jsou, takze to mam asi blbe podle svetovych stran :-D

Obrázek
odvodnovaci system :-D celkem funguje, i kdyz trosku vody se tam preci jen udrzi, ale stejne myslim ze tomu nijak nevadi..

Obrázek
pokus o mobiovu civku + medeny drat

Obrázek
Obrázek
umisteni kolem trubky + kristal

Obrázek
hotová základna

Obrázek
pripojeni k maticce :) + prodlouzeni o kousek centralni trubky.. po techto upravach byl ucinek poznat lepe..

nejake dalsi info: jsou v tom zelezne a mosazne spony,kristaly s brazilie a kristaly od ATY,ruzeniny,medeny drat,mensi orgonity,pryskyrice,22mm trubky a civka..
no a zatim nemam dalsich 7,5 metru trubek co jeste potrebuju, takze je ucinek mensi a jeste mam v planu ho dat na kopec nad vesnici do lesiku a zakopat zakladnu do urovne vyvodu trubicky.. tak snad to tam nekdo necmajzne :-D pak budu mit hotovo a snad i peknou oblohu :P jinak jestli nekdo umi vnimat energie z fotek, muzete mi rict jak na tom klucina je :)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: CB

Příspěvek od sophia » 09 lis 2009 22:45

Jo, vypadá to v pohodě a když to řeknu blbě, tak na tom není v podstatě co zkazit... Však uvidíš až něco přiletí... :lol:
Těžko říct, jak to ovlivní ten vývod vody :?: Proč neudělals klasickej šestihran a 32˝ trubky? Delší trubky = větší účinnost, ale zase by to mohl někdo lapnout...


O víkendu jsem sundal trubky z mého CB a vylil nepatrně vody a trošku změnil délky trubek a ejhle, blue hole a sylfy - ostatně jako vždy, když s ním něco dělám :shock:

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: CB

Příspěvek od ercecko » 09 lis 2009 23:03

puvodne jsem chtel jednu tlustou a dlouhou uprostred a okolo toho tech 5 co tam mam.. ale jsem chudy student :lol: mozna tech vrchnich 5x1,5m budu muset sehnat hlinik..myslim, ze by to nebylo nijak spatne.. je to me prvni cb, to dalsi bude vetsi bomba :) co se tyce vrtulniku tak to asi nic moc nepoznam, litaji tu kazdy tyden uz par let dva vojenske vzdycky vecer hodne nizko primo nad barakem.. ale letadla to tu hlidaji dost casto, vzdycky tak nenapadne leti ve stejne vysce jako kdyz strikaji, akorat bez cary a "bez zvuku" jen pomalu krouzi..

jojo, vzdycky kdyz ho nejak presunu tak to je poznat, ted ho nepresouvam kdyz je napichlej ;)

Uživatelský avatar
sophia
Příspěvky: 925
Registrován: 31 kvě 2009 21:10
Bydliště: Jižní Morava

Re: CB

Příspěvek od sophia » 09 lis 2009 23:17

hliník by měl fungovat stejně dobře jako měď, jen stojí podstatně míň

cardej
Příspěvky: 253
Registrován: 16 črc 2009 21:56
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: CB

Příspěvek od cardej » 11 lis 2009 16:31

Pro ORWA.
Snažím se odpovědět na Tvůj dotaz ORWO?

Co nám říká TRUB 3.3.?

Má síla TRUB 3.3- je v souladu s působením nebes. Je však nutné zdolat své znehybnělé představy a předsudky minulosti. Co mělo účel kdysi, nemusí mít dnes už smysl. Brána je zatím zavřená.
Je třeba ještě se trochu vrátit do minulosti a tam je klíč k přítomnosti.
Pohybu bylo dosaženo nehybností. V nejvyšším bodu zablokování je objeveno nejvyšší osvobození a uvolnění.
/Při tvorbě je třeba nejvyššího osvobození a uvolnění od všech starostí a zapojených myšlenek./
Potom nahromaděná síla, vedená zákony nebes, sama nachází cestu k tomu výtvoru a tvůrci a úspěchu už není nic v cestě.

O co nás prosí TRUB 3.3?
ROZVOJ.
Vše roste jako strom i energie je kolem něho jako strom. I naše poznání roste jako strom. Aby se však nezřítil, nesmíme spěchat se svým vzrůstem do výšky,ale nejdříve máme dostatečně posílit jeho kořeny.
Máme zkusit uplatnit princip zlatého řezu.
Ve vývoji nelze nic přeskočit, To vyžaduje čas. To chce práci i na sobě a při tvorbě
odstranit ze sebe skrytou netrpělivost a touhu mít to hned. Tím nedosáhneme ničeho a většinou začínáme znovu.
Kdo pro svůj vývoj neudělá první krok, tak si jenom prodlužuje cestu. Jde oklikou.

Čím je zablokován TRUB 3.3?

Tvořením.
Myšlenky tvůrce tvarují energii, která se jako vše pohybuje v kruhu a v podobě událostí vrací se zpět ke svému původci. V tom je tajemství tvoření.
Aby se vše jsoucí mohlo projevit, tvoří nebesa proměnlivý TVAR času, který oživuje shodné tvary událostí.

Víš něco o TATVÁCH?-podívej se na to.

Činnost je v harmonii s pohybem nebes, vytrvalostí a tvůrčí aktivitou dosáhneme úspěchu.

Nastává čas rozhodnutí. Zda jít za úspěchem a získat společenský vliv, nebo zůstat na místě a usilovat o sebepoznání a sebezdokonalení.
Žádná z možností není jako chyba, ale to pravé rozhodnutí vychází ze srdce.
Kdo najde soulad s mohutnými silami NEBES, dosáhne úspěchu v čemkoliv.

Děkuji. Děkuji. Děkuji.

Obrázek

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: CB

Příspěvek od Aerosmith » 12 lis 2009 00:40

Abych poreferoval, když už jsem tento link zahájil: CB je v podstatě hotovo. Jen ho chci ještě vydolovat z kbelíku a znovu zalít pro hladký povrch, koupit 6 trubek 1,5m dlouhých -and GO. :lol: Začne testování.

Uživatelský avatar
Aerosmith
Příspěvky: 638
Registrován: 29 kvě 2009 13:40
Bydliště: Kolem Břeclavi

Re: CB

Příspěvek od Aerosmith » 12 lis 2009 15:40

Nedá mě to, abych nenapsal co se dnes stalo. Nedočkavě jsem ráno "vyhodil" na dvůr CB ještě bez dlouhých trubek a čekal co se stane. Asi 3 hod. a nic. Byl jsem dost zklamaný, když předchozí zkušenosti s TB byly ve srovnáním s tímto impozantní. Pak jsem odjel mimo město. Asi po 8 hodinách se vracím a asi 12 km od domova vyjedu na horizont a zatajil se mě dech. Jako když uřízne nožem nad městem modro jak v létě, v kontrastu s celistvou šedoocelovou oblačností. Modro bylo (je) od obzoru k obzoru. Možná je to fronta a CB nic neudělalo, ale možná něco jo ve spolupráci s nejbližším CBčkem o kterém vím, tj. z Brna (možná i Zlína). Jestli se někdo vyznáte v satelitních obrázcích podívejte se na jih J. Moravy tak od 12. do 14.40 jestli je to ohraničené nebo je to normální vývoj podle předpovědí atd.

ercecko
Příspěvky: 427
Registrován: 24 čer 2009 22:30
Bydliště: Zlínsko

Re: CB

Příspěvek od ercecko » 12 lis 2009 22:17

aero: asi te trochu zklamu, "fronta" (spis nekolik dni stojici nizka oblacnost) odesla na vychod..
je to videt zde
Obrázek
ale od zapadu prichazi dalsi fronta, znacne podporovana umelymi jadry, tak to muzes otestovat na ni ;) a pochlub se fotkami sveho vytvoru jestli muzes :)
jinak se divam na diru v oblacnosti pobliz tebe
Obrázek
tak je mozne, ze s tim to ma neco spolecneho

Uživatelský avatar
slurm
Příspěvky: 461
Registrován: 31 kvě 2009 04:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CB

Příspěvek od slurm » 12 lis 2009 23:17

Aerosmith a vrtulnicek jsi nevidel?tak po 15 hod?

Odpovědět