Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Suroviny

Příspěvek od sviccc » 16 říj 2011 20:44

To me prave zajima.Jak by ten ulomek mel vypadat?Podarilo se mi uloupnout tenoulinkou supinku a je celkem pružná.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

kocour
Příspěvky: 372
Registrován: 29 zář 2009 16:58
Bydliště: jih Moravy

Re: Suroviny

Příspěvek od kocour » 17 říj 2011 19:07

sviccc píše:To me prave zajima.Jak by ten ulomek mel vypadat?Podarilo se mi uloupnout tenoulinkou supinku a je celkem pružná.
U křišťálu jsem nikdy žádné šupinky nezpozoroval, takže na 99% jde o sklo anebo syntetický křišťál. Je-li to tenká ohybná šupinka, tipnul bych nějaký lak nebo něco na bázi pryskyřice, čili syntetického původu. Z kamenů se podobně může tvářit třeba slída, ale ta se společně s křišťálem nevyskytuje, určitě ne v brusu na lustrech...

petra
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2009 17:35
Bydliště: Brno

Re: Suroviny

Příspěvek od petra » 17 říj 2011 19:45

sviccc píše:Mam doma udajny kristal.Podle vseho je z nejakeho luxusniho hotelu z lustru.Da se nejak poznat, jestli je to kristal nebo jen tvrzene sklo?
Pokud ten lustr pochází z období baroka, tak by to mohl být křišťal. Jestli je z pozdější doby, tak sklo.

sviccc
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2011 14:45

Re: Suroviny

Příspěvek od sviccc » 17 říj 2011 22:33

Dekuji za odpovedi.Nez jsem si dokazal vybrat vhodny material na vyrobu, objednal jsem si jiz hotovy HHG od Ondřeje.Po seznameni s profesionalnim vyrobkem zacnu vyrabet sam.Jen z toho co ctu, jake ma orgonit ucinky, mi temer tecou slzy.Budeme velici kamaradi.
Není nic, čemu bych nevěřil a všechno ma svůj důvod.

calleb
Příspěvky: 33
Registrován: 10 zář 2011 14:36

Re: Suroviny

Příspěvek od calleb » 24 říj 2011 15:38

poradí někdo zdali se dají ty alu piliny(viz video) použit na mini CB ?
a nebo se mam raději poohlédnout po něčem jiném?

phpBB [video]

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 25 říj 2011 14:01

Piliny sú v pohode, kľudne vyrábaj!!! :P

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Suroviny - orgonit vyrobený dětmi, orgo-keramika

Příspěvek od am2 » 27 lis 2011 13:17

existuje nějaká zdravotně nezávadná nebo alespoň málo zdravotně závadná pryskyřice (v netvytvrzeném stavu),
aby mohly vyrábět orgonitové výrobky i děti např. ve škole či v kroužku?

problém s ostrými šponami by mohl vyřešit Ondřejův prášek, někde lze použít neostré špony,
(záleží také na konkrétních dětech a učitelích, někde jde dělat s dětmi bez nebezpečí i dynamit, jinde nejde skoro nic kromě pastelek)

a co keramická dílna a orgonitové výrobky, nemá s tím někdo zkušenosti?
(obyčejný keramická dílna s krystalem a šponami nebo kovovým práškem)

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 27 lis 2011 18:02

Děti ? Orgonit ? Jasně jsem pro. Když můžou děcka v Číně kompletovat v tajných manufakturách základní desky laptopů, v Indii šít ponožky u strojů, proč by nemohly vyrábět orgonity. :roll:

tonda0
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2011 19:39

Re: Suroviny

Příspěvek od tonda0 » 17 led 2012 20:59

Mám dotaz na špony : Můžu použít velmi netké hliníkové z jedné strany poplastované? Špony jsou z něčeho hliníkového na čem byl nanesen povlak plastu. Díky za radu - skoušel jsem to tu hledat,ale marně.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Suroviny

Příspěvek od jiřík » 17 led 2012 21:20

am2: neco takovyho mne uz taky napadlo. mame u nas detskej oddil TOM,kde taky figuruju jako jeden z vedoucich,tak mne napadlo taky na schuzce jako tema delat orgonity.co jsem se ptal deti tak by o to i zajem byl,jako spony bych pouzil hlinik,nebo mosaz(ta se drobi a moc nereze),nebo takovej tvar,aby se o to nikdo neriz.co se tyce pryskyrice,tak nevim, no asi nekdy az bude teplota na odlevani venku a pouzit neco lepsiho aby to moc nesmrdelo,hvpl4 asi bych to videl.vsici asi tenky gumovy rukavice.suroviny doprostred stolu a formy a deti kolem dokola,tak to bylo i jak byla v prosinci ta orgonitova dilna v budejovicich,tam to tak fungovalo no.skupiny tak 5-6 lidi max,abys udzel prehled a moch se venovat.akorat ty nase deti jsou takovy neposedny,to by je muselo zaujmout,teda to delat jen s tema ktery projevili zajem a nedelat to plosne treba se skolou.melo by to bejt dobrovolny a chteny.jestli ma nekdo nejaky zkusenosti,rad se priucim :) napadlo mne to odlejvat ze smuly,ale takova horka smula je dosti nebezpecna.tak treba zkusit z toho cukru(bylo nedavno na orgo-netu),to je sice taky tepla vec a rychle to chladne,zato je to neskodny zdravotne.

jiřík
Příspěvky: 94
Registrován: 28 srp 2010 17:16
Bydliště: Pacov

Re: Suroviny

Příspěvek od jiřík » 17 led 2012 21:39

tonda: posli sem fotku,nebo odkaz na fotku,kouknem uvidime :)

pazur67
Příspěvky: 1
Registrován: 17 bře 2012 13:57

Re: Suroviny

Příspěvek od pazur67 » 28 bře 2012 12:00

ahoj lidi začínám se pokoušet o výrobu orgonitu,mám kovové špony a piliny ale jsou znečištěny chladící kapalinou,...čím je vyčistit? :idea: díky

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 28 bře 2012 16:02

pazur67 píše:ahoj lidi začínám se pokoušet o výrobu orgonitu,mám kovové špony a piliny ale jsou znečištěny chladící kapalinou,...čím je vyčistit? :idea: díky
Ahoj :-)
- horká voda + saponát(nebo jiný emulgátor).......poradne proprat
- proplach opet horkou vodou
- usušit
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

hilam
Příspěvky: 8
Registrován: 25 bře 2012 12:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od hilam » 29 dub 2012 15:36

Poradi niekto zdroj nejakych kovovych pilin v Prahe? Pripadne ak niekto ma a bol by ochotny sa podelit, rad si pre ne pridem.

Octovač
Příspěvky: 31
Registrován: 15 dub 2012 13:19

Re: Suroviny

Příspěvek od Octovač » 04 kvě 2012 17:41

Skuste si vyhladat v okoli SOU strojarske alebo podobne odbory, navstivte dielnu. Ja tu mam nedaleko takuto skolu, a boli velmi ochotny, chcu len, ked pridem nabuduce aby som im doniesol nejaky orgonit =) Duralove spony a zelezne mali, buduci tyzden si idem pre dalsie. Mali by mat uz aj mosadzne.)

Odpovědět