Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
marek 122
Příspěvky: 53
Registrován: 12 led 2012 20:57

Re: Suroviny

Příspěvek od marek 122 » 28 úno 2013 10:48

U Blaha mali chybnú cenu dopravy, ktorú si opravili a ja som si nevšimol pri objednávke chybu aj keď ma upozornili na inú cenu dopravy, aj tak mi pri platení na pošte višlo o 6 eur viac. A to si údajne zarátala slovenská pošta. Takže beriem späť čo som povedal o Blahovi. Akurát by mali upozorniť že poštovné bude iné ako na objednávke. že treba nakŕmiť ešte aj slovenskú poštu. :lol:

jozef
Příspěvky: 28
Registrován: 06 dub 2013 22:47
Bydliště: Košice

Re: Suroviny

Příspěvek od jozef » 30 kvě 2013 21:01

pisal mi pan Blaha ze uz posiela na Slovensko kurierom PPL, takze ceny na jeho stranke su konecne :)
ale nemam to zatial odskusane.

echo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2013 18:18

Re: Suroviny

Příspěvek od echo » 07 srp 2013 18:29

Zdravím,

chtěla bych si vyrobit taky pár kousků, ale nemám křištál v surovém stavu - mohla bych použít i tromlouvaný křišťál záhnědu?

Díky za radu.

echo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2013 18:18

Re: Suroviny

Příspěvek od echo » 13 srp 2013 21:21

Tak vypadá to, že to tu moc nežije, ale zkusím to ještě jednou. Potřebovala bych vědět následující věc: chci zkusit použít místo umělé pryskyřice třešňovou gumu - máte někdo zkušenosti s trvanlivostí, postupem výroby atd.?

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 14 srp 2013 10:59

Jestli pouzijes tresnovou gumu dostanes vysledkem orgonovy akumulator. Orgonovy akumulator neresi problem DOR. Respektive resi. Akumuluje DOR. Pryskyrice lesni, vosk, cukr, marmelada, med, vsechno to muze pusobit hrozne zajimave,
ale vysledny efekt je velice slaby. Nyni jiz mnoholete zkusenosti gifteru z ruznych kraju sveta, shromazdene a formulovane na jinych forumech, jsou mi oporou takovehoto meho tvrzeni.

pyrotechnik
Příspěvky: 48
Registrován: 03 čer 2013 19:11
Bydliště: Vesmír
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od pyrotechnik » 14 srp 2013 21:13

pro echo:
a proč nechceš použít umělou pryskyřici???
Když nemáš křišťál,tak si ho kup,stejně jako já a mnoho dalších.
Experimenty některých "vědců",co chtějí ušetřit nestojí ani za starou bačkoru.

echo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2013 18:18

Re: Suroviny

Příspěvek od echo » 14 srp 2013 21:45

Je to jednoduché: nemám peníze. A z těch levnějších umělých pryskyřic se prý uvolňuje styren, nevím, jestli chci v domě takovou chemii.

Spíš mě to zajímalo proto, že jsem někde četla, že třeba sádrové se po čase "zanesou" a začnou vracet negativní energii zpět, tak jestli by to nedělala i přírodní pryskyřice.

A ještě jeden dotaz: co znamená "působit zajímavě", když ne dobře fungovat?

Díky.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Suroviny

Příspěvek od kolosjackos » 15 srp 2013 09:57

ot
kozma píše:Jestli pouzijes tresnovou gumu dostanes vysledkem orgonovy akumulator. Orgonovy akumulator neresi problem DOR. Respektive resi. Akumuluje DOR. Pryskyrice lesni, vosk, cukr, marmelada, med, vsechno to muze pusobit hrozne zajimave,
ale vysledny efekt je velice slaby. Nyni jiz mnoholete zkusenosti gifteru z ruznych kraju sveta, shromazdene a formulovane na jinych forumech, jsou mi oporou takovehoto meho tvrzeni.

rozdil mezi umelou a prirodni pryskyrici neni zadny, vysledek je VZDY orac. (nebo ma umela hmota nejakou zazracnou zlozku :lol: ?) jediny rozdil je v tom, ze umela hmota v sobe orgon, ktery se v blizkosti zaricu meni na oranur, drzi a naopak prirodni material neustale novy OR meni na ORANUR.

este jednou pro fanatiky DOR se na OR neda promenit a uz vubec ne mechanickym spusobem. dorgnit je obycejny bordel, ktery pracuje pro matrix.
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 15 srp 2013 12:39

Nepovazuji se za "fanatika" co se tyce techto povrchnich zalezitosti ohledne orgonitu. Tve tvrzeni, ze DOR se na OR neda promenit povazuji za zabavne zpestreni diskuse na orgo.cz a skutecne jsem se trosku pousmal, po te co jsi se zminil o mechanickem zpusobu jsem se dokonce lehce uchechtl. I kdyz to bylo mozna skytnuti zpusobene tou rakiji co nyni popijim s kavou.
"umela hmota", paklize tim myslis polyesterovou pryskyrici, je dulezita svoji molekularni formou. Nejen polyesterova pryskyrice, nybrz i vetsina epoxy lepidel. Dlouhe retezce hydrokarbonu pomahaji zrychleni orgonove energie dostatecne efektne na to, aby bylo docileno bodu, kdy ma orgonove pole dostatecny radius na to, aby se dalo hovorit o napr. TBcku jako o orgonovem generatoru.

Co se tyce transformace DOR / POR, mam dojem ze vynasis pouze sve mysleni, predpokladam, ze je na netu dostatecne mnozstvi alternativnich informaci, zkusenosti JINYCH gifteru, a bla bla bla....

Myslim ze se zacala diskuse na tomto vlaknu odvijet zcela jinym smerem, nez je naznaceno.
Echo, sadrove orgonity jsou blbost, jinak se to rict neda. Takozvany plasterit je nesmysl.
Pusobit zajimave a ne fungovat dobre myslim jako... treba tank bez dela a motoru pusobi zajimave. Ale nefunguje dobre :>

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 15 srp 2013 12:41

Styrenu se neboj. Nech TBcko vyparovat styren na slunicku nekolik dnu / tydnu ajeto.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Suroviny

Příspěvek od kolosjackos » 15 srp 2013 16:13

ot
kozma píše:Nepovazuji se za "fanatika" co se tyce techto povrchnich zalezitosti ohledne orgonitu. Tve tvrzeni, ze DOR se na OR neda promenit povazuji za zabavne zpestreni diskuse na orgo.cz a skutecne jsem se trosku pousmal, po te co jsi se zminil o mechanickem zpusobu jsem se dokonce lehce uchechtl. I kdyz to bylo mozna skytnuti zpusobene tou rakiji co nyni popijim s kavou.
"umela hmota", paklize tim myslis polyesterovou pryskyrici, je dulezita svoji molekularni formou. Nejen polyesterova pryskyrice, nybrz i vetsina epoxy lepidel. Dlouhe retezce hydrokarbonu pomahaji zrychleni orgonove energie dostatecne efektne na to, aby bylo docileno bodu, kdy ma orgonove pole dostatecny radius na to, aby se dalo hovorit o napr. TBcku jako o orgonovem generatoru.

Co se tyce transformace DOR / POR, mam dojem ze vynasis pouze sve mysleni, predpokladam, ze je na netu dostatecne mnozstvi alternativnich informaci, zkusenosti JINYCH gifteru, a bla bla bla....

Myslim ze se zacala diskuse na tomto vlaknu odvijet zcela jinym smerem, nez je naznaceno.
Echo, sadrove orgonity jsou blbost, jinak se to rict neda. Takozvany plasterit je nesmysl.
Pusobit zajimave a ne fungovat dobre myslim jako... treba tank bez dela a motoru pusobi zajimave. Ale nefunguje dobre :>
to ze ses dobre pobavil jenom potvrzuje ignoranci tohodle fora.
uz sem vicekrat psal ze orgon neni elektrina a chova se negoentropicky. (elektrina se chova entropicky). zadna positivni zivotni energie neexistuje! bud zije (OR), je prebite poblaznena (ORANUR) anebo mrtva (DOR) tecka. DOR vznika vzdy z ORANUR.
nejmensi castka orgonu je orgonom.
Obrázek
nesklada se ze zadnych atomu nebo molekul. zaklad je pulzace. kecy o molekularni sktrukture si vymyslel nejaky zhuleny gifter co nikdy v zivote necetl Reicha a ani nema poneti o tom co vubec orgon je a co je nejdulezitejsi je asi fakt ze uvazu mechanicky, stejne jako cela veda dnesniho casu.
mas pravdu tech alternativnich "informaci" (bludu) je na nete habadej, jenze hacek je v tom ze ani jedna nesouvisy s wilhelmem reichen a jeho pokusmy. (i kdyz je to jmeno neustale spominane) vicekrat sem psal, ze pokud by ta transformace fungovala, nesmela by existovat zadna smrt, starnuti, neforemni mraky a podobne naznaky DOR
poznas uz tohle vlakno http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=20&t=983 ? muzem pokracovat tam. (prostuduj si ale prosim te nejdriv ty odkazy, hlavne si nejdriv precti "CORE cosmic orgone engineering" od reicha)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 26 srp 2013 18:22

koukám nikdo nemá chuť odpovídat. Nemám chuť ani já. Střetávám to mnohokrát, lidi co plno četli Reicha a jeho výzkum, došli do určitých závěrů, které považují jakožto defininitivní. Alternativních informací je habadě, a bludů spoustu, máš pravdu, proto zkušenosti nabýváme prací v terénu. Praxe. Hele ten chlápek Reich je dost kontroverzní, neskrývám, je mi silně antipatický ( ale snažím se držet onoho "o zesnulých vzpomínat v dobrém") a jeho výzkum orgonu nelze odtrhnout od celkového podivného profilu jeho osobnosti. Je tu spousta chybných závěrů, již na základě vlivu Freuda.
Domnívám se, že stavět akcent na knihy napsané jím prostě není cesta, jak osvojit správně "Orgonautiku" :)
Vem si toho týpka J.Demea, nebo dokonce i respektovaného J.Trevora Constabla, kteří bohužel na základě upjatého lpění na Reichových závěrech a uvažování (které prostě nemohlo v bezprostředně poválečných letech být 3D).
Udělali veliké škody.
NEvyjádřil jsem se nejlíp, nepředpokládám, že budeš souhlasit, ale prostě trvám na faktu, že Reich byl jeden z mnoha pozorovatelů jednoho z přírodních zákonů. Nebyl jejich vynálezce. Orgon je éter, nemám rád ani ten název orgon.

kolosjackos
Příspěvky: 415
Registrován: 15 říj 2010 06:36

Re: Suroviny

Příspěvek od kolosjackos » 31 srp 2013 22:21

ot
@kozma: vetsina tu nejen ze nema chut, ale bohuzel stejne jako ty nedokazou odpovedet a hazou kolem sebe absurdni argumenty + "jeslickove" chovani
reich byl sice zak od freuda, ale brzo prisel na to ze se freud v mnoha vecech milil a nakonec to vedlo az k objeveni orgonu.
vseobecny problem je mechanicky pohled na vec, reich neslodoval prirodni zakon (akce/reakce) tak jak to dela dnesni veda, ale FUNKCE zivotni energie.

reich k tomu zadnou mystiku nepotreboval, narozdil od zakomplexovaneho narcistu constabla. citat jerome eden: "pritel constabla nemuze byt pritel orgonomie a uz vubec ne muj pritel."
demeo udelal urcite dost chyb, ktere i sam priznava, dokonce o tom napsal i knihu (se mi zda?). o orgonu ma ale prehled, na rozdil od vsech "orgonautu" a proto i pred hranim se zivotni energii varuje. nestaci pochopit jen jeji funkce, ale hlavne si uvedomit, co ho k tehle potrebe "hrani" vlastne dovedlo. (dokonce i dokonale rozebral n. levashova http://www.orgonelab.org/DeMeoReviewOfLevashov.pdf)
vrchol ignorance gifteru (doslova, ale v nemeckem prekladu gift=otrava) je: myslet si ze W. Reich by neco tak primitivniho jak je DORgonit nedokazal vymyslet!

kozma
Příspěvky: 383
Registrován: 27 dub 2010 19:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od kozma » 01 zář 2013 20:58

hm hm ... vlastne mas vcelku pravdu. Vcelku nemam prani nekomu vyvracet opacne mineni. Takze, mas proste na wjecy jinej pohled, a proc by ne. Presvedcovat Te nebudu.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 02 zář 2013 17:29

Haha...ono 100x nic umořilo i vola....hahaha
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Odpovědět