Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 06 říj 2012 22:07

Tosky píše:Zdravím všechny. Tak se přiznám, že jsem poctivě přelouskal celé toto vlákno a že to chvíli dalo... :o)
Uvažuji o tom, že si začnu orgonit taky vyrábět, už mám objednáno: Surový drcený křištál do orgonitů (2x3 cm sáček 1 kg), doma sprej silikonový a zajištěny Al špony. Zaujala mne jedna věc ohledně sádrového orgonitu. Byla tu na toto téma otevřená debata, ale bez nějakého konkrétního závěru. Uvažuji právě o sádře pro můj první výtvor pro domácí použití. Co jsem se tu dočetl s mřížkou v sádrovci atd, mi dává docela smysl a i to tak cítím. Pryskyřice je sice hezčí, ale na tom ted tolik snad nezáleží, když to bude doma někde.
No a jestliže sádra ano, jak by se chovala například uzavřená ve sklenici, třeba na zavařeniny, kdyby byla nechána v přírodě? Tam by byla chráněna před vlhkem. Co si o tom prosím myslít? Děkuji všem za tuto přínosnou činnost a následnou reakci :o).

P.S.: Jako formičky mne třeba napadli bábovičky na písek, ty mají mnoho tvarů a velikostí ;o)
...aj čo sa foriem týka...tvar je tiež dôležitý..takže bábovičky určite niesú tak dobré ako napr.kužel,ihlan, sakara....

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Suroviny

Příspěvek od Tosky » 07 říj 2012 17:43

monikag píše:
monikag píše:SÁDRA NIE!!!!!!! PRE BOHA LEN TO NIE!!!!
..bolo to tu rozoberané niekoľkokrát..dokonca bola vo vlákne priložena aj Kirlianova fotografia orgonitov, ten zo sádry svietil ako vybité baterky, zatiaľ čo živica(pryskyřice) nádherne žiarila...je potrebný tlak živice na krištáľ, ten sádra nedá....snáď stačí...
Ano děkuji za odpovědi. Pochopil jsem :o). Už jsem udělal 2x TB z laminolu 109. Jeden jsem nechal doma u našich. Mám trochu větší formičky (mističky), tak jsou trochu větší výtvory. Jsou tam al špony a cca 2cm křišťál. Jak si mohu ověřit fungování? Mraky někdy jsou a někdy ne, ale byli jsme u kaštanu a oba jsem tam položil ke kořenům a je pravda, že nad námi práškovalo v díře letadlo a uprosřed trailu se vygomovalo kolo dříve než na konci, tak snad to něco dělá, ale že by byla doma ted nějako extra pohodová atmosféra atd, to zatím teda ne :o). Vysvětliji si to tím, že má ten jeden orgonit co mi ted zbyl plné ruce práce s filtrování smogu doma... no nevím co si o tom prosím myslíte? Velice mne toto oslovilo a chci v tom více pokračovat. Případně bych se rád s někým osobně setkal a více pocholil a naučil se. Dnes mne velmi dobře překvali článek na jednom zatím necenzurovaném serveru http://czechnewstv.cz/verejne-priznani- ... comment-92.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 07 říj 2012 20:46

Aho
Tak jestli te to zacalo bavit, to je super:-)
Bylo tady doporucovano dat do kazdeho rohu mistnosti jedno TB, nebo jeste pod postel(k noham).
Jinak venku je orgonitu dobre ve vode(rybnik, potok atd). Nad ogiftovanym rybnikem by jsi casto videl jak se to nahore trha. Jinak na venkovni pouziti bych ti doporucil nase silnejsi strojky:-)
http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=20&t=958
http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=20&t=958
Pekny den:-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Suroviny

Příspěvek od Tosky » 08 říj 2012 14:56

Děkuji za povzbuzení. Za chvíli pujdu vyklepnout nové 3 kousky co se pečou na balkoně. Jedna věc mne ale trochu znepokojila. Přikládám link na web alušky, kde píše něco o krystalech. Porád jsem nevěděl, co je jedno a dvojhorý jak tu píšete a tak jsem hledal odpověď. Našel jsem tento článek:
http://karolinaloskotova.blog.cz/1107/1 ... aky-sehnat
Krystaly, jaké mám od Bláhy, kde psal, že jsou vhodné pro orgonit mám totiž ty co jsou na druhém obrýzku ze zhora. Takové surové úlomky od 2 cm a větší. Jsou vhodné nebo nevhodné pro orgonit? Děkuji za odpovědi. Mám toho doma kilo :lol:

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Suroviny

Příspěvek od Tosky » 08 říj 2012 15:55

Přesněji řečeno, tady je foto přímo z webu Bláha, jaké křišťály mám. Jsou tedy opravdu vhodné?
http://www.mineral-blaha.com/surovy-drc ... -orgonitu/

NOWOCAYN
Příspěvky: 15
Registrován: 05 říj 2012 22:22

Re: Suroviny

Příspěvek od NOWOCAYN » 08 říj 2012 16:11

Pozrite sa na tie šialené ceny orgonitov z jednej stránky.... :D :D :D :D :D
http://www.polodrahokamy-sperky.sk/orgonity/
Je mi až zle...
Som z Košíc.
Vlastním : dva cukrové orgonity uzavreté v sklenených nádobách s hliníkovými šponami, šungitom a kryštálom.
(Keď ich bude viac, budem aktualizovať).

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Suroviny

Příspěvek od juhele2009 » 10 říj 2012 16:19

NOWOCAYN
Cena je v pořádku - je úměrná inteligenci kupujícího. :idea: Obrázek

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Suroviny

Příspěvek od Naso » 10 říj 2012 18:50

NOWOCAYN píše:Pozrite sa na tie šialené ceny orgonitov z jednej stránky.... :D :D :D :D :D
http://www.polodrahokamy-sperky.sk/orgonity/
Je mi až zle...

Proč by to mělo být tak strašné drahé myslím si že cena je v pořádku. Cenu si určuje každý výrobce, podle toho kolik ho stojí vstupní materiál a na kolik se cítí být touto prací ohodnocen. Třeba na naše poměry to může býd drahý, ale třeba VB, USA kde mají trochu jinou kupní sílu si řeknou "juva to je za Babku" :lol: Já třeba taky vyrábím momentálně orgonitky na prodej a s klasickým TB se dostávám na prodejní cenu 150kč.

NOWOCAYN
Příspěvky: 15
Registrován: 05 říj 2012 22:22

Re: Suroviny

Příspěvek od NOWOCAYN » 10 říj 2012 23:41

Naso : Asi nevidíš rozdiel medzi cenou 150kč (za TB) orgonit, a týmto TB orgonitom zo spomínanej stránky ( http://www.polodrahokamy-sperky.sk/orgo ... gonit+533/ ) ... Myslím, že je dosť rozdiel 150kč a nejakých 530kč (nerátal som to, "strieľam"), či ty ten rozdiel nevidíš ??? ... Radšej to už nekomentujem... Kupujúceho zaujíma cena. A myslím, že tvoje TB za 150kč budú na rovnakej úrovni, ako tamten za 530kč. ... Lenže viem ako na tom ryžujú..... Tieto stránky si pozerajú väčšinou majetnejšie dámy, či manželky alebo priateľky majetnejších mužov, uvidia orgonit (prvý krát), prečítajú si niečo o ňom, a ani nepátrajú, kde by mohol byť lacnejší... A tak si kúpia orgonit stamaď, a nie od teba... A tvoje veta "Cenu si určuje každý výrobce, podle toho kolik ho stojí vstupní materiál a na kolik se cítí být touto prací ohodnocen." je príliš benevolentná - vôbec si neukázal svoj názor na to, len si popísal "poučku", ale nie je tam tvoj názor. Ak si ale nechcel vyjadriť svoj názor, o.k.
Ja vyjadrujem svoj názor : Taký drahý orgonit (vzhľadom ku kvalite) by som ni nekúpil, ani keby som bol milionár. Za takú cenu by som mohol mať od teba 3-4 TB orgonity. A hoc by som bol milionár, nedotoval by som ľudí, ktorí "ryžujú" na nevedomosti druhých.... ... Len tak, pomimo... Zaujímalo by ma, koľko vín "pre gurmánov" za vysoké ceny, údajne ročník 1980, 1950, atď, sa predalo tak, že obsah ročníku vôbec nezodpovedal, a cena bola nadnesená XY násobne... Ale dosť už, dofilozofoval som. Som ten typ, čo na začiatku vyjadrí svoje názory takto "zoširoka", a potom je už vecnejší a stručnejší, takže sa nebojte... ;)
Som z Košíc.
Vlastním : dva cukrové orgonity uzavreté v sklenených nádobách s hliníkovými šponami, šungitom a kryštálom.
(Keď ich bude viac, budem aktualizovať).

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 11 říj 2012 00:03

NOWOCAYN píše:Naso : Asi nevidíš rozdiel medzi cenou 150kč (za TB) orgonit, a týmto TB orgonitom zo spomínanej stránky ( http://www.polodrahokamy-sperky.sk/orgo ... gonit+533/ ) ... Myslím, že je dosť rozdiel 150kč a nejakých 530kč (nerátal som to, "strieľam"), či ty ten rozdiel nevidíš ??? ... Radšej to už nekomentujem... Kupujúceho zaujíma cena. A myslím, že tvoje TB za 150kč budú na rovnakej úrovni, ako tamten za 530kč. ... Lenže viem ako na tom ryžujú..... Tieto stránky si pozerajú väčšinou majetnejšie dámy, či manželky alebo priateľky majetnejších mužov, uvidia orgonit (prvý krát), prečítajú si niečo o ňom, a ani nepátrajú, kde by mohol byť lacnejší... A tak si kúpia orgonit stamaď, a nie od teba... A tvoje veta "Cenu si určuje každý výrobce, podle toho kolik ho stojí vstupní materiál a na kolik se cítí být touto prací ohodnocen." je príliš benevolentná - vôbec si neukázal svoj názor na to, len si popísal "poučku", ale nie je tam tvoj názor. Ak si ale nechcel vyjadriť svoj názor, o.k.
Ja vyjadrujem svoj názor : Taký drahý orgonit (vzhľadom ku kvalite) by som ni nekúpil, ani keby som bol milionár. Za takú cenu by som mohol mať od teba 3-4 TB orgonity. A hoc by som bol milionár, nedotoval by som ľudí, ktorí "ryžujú" na nevedomosti druhých.... ... Len tak, pomimo... Zaujímalo by ma, koľko vín "pre gurmánov" za vysoké ceny, údajne ročník 1980, 1950, atď, sa predalo tak, že obsah ročníku vôbec nezodpovedal, a cena bola nadnesená XY násobne... Ale dosť už, dofilozofoval som. Som ten typ, čo na začiatku vyjadrí svoje názory takto "zoširoka", a potom je už vecnejší a stručnejší, takže sa nebojte... ;)
...no , nastúpil si tu fakt zoširoka......ako môžeš vedieť, že to, čo napísal NASO, nie je jeho názor, ale len poučka...to čo ty napíšeš, to je názor....bože....obviňuješ niekoho, že archívne vína v podstate nie sú archívne...naozaj lan filozofuješ...zbytočne na môj vkus.....ale na môj názor sa nikto nepýtal :lol: ...aj tak pekný večer.....

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 11 říj 2012 03:10

U nekterych zařízeni se nedostanes cca pod 1500Kč
Obrázek
nebo cca pod 5000Kč
Obrázek
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

juhele2009
Příspěvky: 482
Registrován: 19 kvě 2010 19:44

Re: Suroviny

Příspěvek od juhele2009 » 11 říj 2012 17:22

Prodejní cena za orgonit je naprosto bezpředmětná. Jak říká jeden můj známý: KAŽDÉ ZBOŽÍ MÁ SVÉHO KUPCE. (a kupodivu není to žid :)) Když něco MOC chci, nekoukám nalevo napravo a vydám pěníze. Názor, jestli to je nebo není kvalitní zboží, je v tomto případě nepodstatný. Orgonit není zbytné zboží, nemá státem (nebo nějakým úřadem) regulovanou cenu, takže to je čistě věc NABÍDKY a POPTÁVKY. To je vše. :idea:

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Suroviny

Příspěvek od Naso » 12 říj 2012 22:52

juhele2009 píše:Prodejní cena za orgonit je naprosto bezpředmětná. Jak říká jeden můj známý: KAŽDÉ ZBOŽÍ MÁ SVÉHO KUPCE. (a kupodivu není to žid :)) Když něco MOC chci, nekoukám nalevo napravo a vydám pěníze. Názor, jestli to je nebo není kvalitní zboží, je v tomto případě nepodstatný. Orgonit není zbytné zboží, nemá státem (nebo nějakým úřadem) regulovanou cenu, takže to je čistě věc NABÍDKY a POPTÁVKY. To je vše. :idea:
zde souhlasím, když někdo prodává orgoš za 530kč no proč ne já mu to přeju, to že já prodám orgoš za 150 je moje věc to je zas na mě jakou si cenu určím, to jestli ti připadá něco drahé nebo levné je závislé od tvých finančních možností, já být milionář tak si koupím fabriku a orgonity nechám odlívat o velikosti Titanicu :lol: když by mě to potěšilo. Co se týče ceny jako takové, je to relativní, protože ty jako dělník dostaneš max 12tis, a někdo jako řidič nebo podnikatel dostane 20-100 tis proto tvoje ralativita, zatímco já prodám 10 orgonitů, dotyčný co prodává přez dané stránky prodá 3, moje orgonity si najdou majitele, a z těch stránek taky. Nevidím důvod proč to dál řešit, vše je naprosto v pořádku, já bych si tak drahý orgonit taky nekoupil, já bych si nekoupil žádný orgonit, já bych si ho raději vyrobil!

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 16 říj 2012 18:05

Jasne, vyroba je radost :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

marek 122
Příspěvky: 53
Registrován: 12 led 2012 20:57

Re: Suroviny

Příspěvek od marek 122 » 19 úno 2013 14:57

Dnes mi došli kamene z mineral Blaha, všetko je ok okrem ceny dopravy. Na ich stránkach je cena balíku na Slovensko od 5 do 9.9 kg 180 čk + dph je 217.8 čk a na eura to je 8.6 eura. Ja som platil 19.3 eura za dopravu, o 10.7 eura viac za caa: cez 5 kg balík. Aj vedľa tohoto si v budúcnosti vyberiem, kde budem nakupovať !!!!!

Odpovědět