Suroviny

Jak začít, zkušenosti...
Odpovědět
Beta
Příspěvky: 11
Registrován: 01 dub 2012 10:42

Re: Suroviny

Příspěvek od Beta » 16 kvě 2012 09:06

K té izolaci:
Když to dole omotám samosmrtitelným igelitem a nahoře to nechám otevřené,
tak se ty trubky budou při dešti postupně plnit vodou.
Když tam dole bude dirka, tak to nebude izolované.
Jak jste to myslel s tím "lze izolovat i pryskyrici"?

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 16 kvě 2012 13:24

Jo jo....muže se to nahore klidne zalepit AL lepici paskou.
Vubec nevadi, když dole nateče voda do trubek, ovsem to musi byt odizolovane, takže když se namočí treba na2x trubka do ryskyrice, udela to povlak ktery izoluje. Ja osobne mam na spodku trubek nasunuté novodurove nastavce, ktere jsou potopene, taky to maká......je to na fotce ve vlakne WCB
http://www.orgo.cz/viewtopic.php?f=20&t=958
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Beta
Příspěvky: 11
Registrován: 01 dub 2012 10:42

Re: Suroviny

Příspěvek od Beta » 16 kvě 2012 23:20

Díky moc za rady. Jen co něco vytvořím a bude to fungovat - počkám si na správné testovací počasí, tak to sem hned dám. Dnes jsem si koupil 30 litrovou nádobu.
http://www.alfaplastik.cz/plastove-prep ... by-20-60l/

Takovýto mám plán:
Na dno chci dát 6 pětibokých jehlanů - orgonitů. (1 doprostřed a 5 kolem něj)
Bude-li to slabé plánuju pod ty jehlany odlít ještě monolit.
Nad vrchol každého jehlanu umístím trubky 160 cm, nad prostředním 180 cm.
Zbyl mi kus sololitu, ze kterého vyříznu kruhové víko o něco větší nežli je vršek nádoby.
Asi bych ho měl nalakovat, aby mohl být na dešti.
Do tohoto víka vyvrtám otvory pro trubky tak aby to vycházelo nad vrcholy těch jehlanů.
Spodní část trubek bych prostrčil otvory ve víku a celou část v nádobě bych omotal smršťovacím igelitem.
(Připadá mi to jako nejjednodušší.)
Na vršek bych mohl udělat čepičky z alobalu a k trubkám je přilepit průhlednou izolepou nebo gumičkou do vlasů.
(Al lepící pásku nemám.)
Podobně jako spodek bych zafixoval vršek nějakou deskou (polystyren nebo sololit)

Chtěl bych se ještě zeptat:
Měly by se trubky orgonitů dotýkat nebo můžou být jen "nad nimi" a jestli můžou tak jak daleko.
Jde mi o to, že když mám málo orgonitů, tak by bylo i dost málo vody - kvůli max ponoru trubek.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 17 kvě 2012 09:39

Bali gifter pise, ze je ucinejsi dat pod kazdou trubku jedno TB. Vody dej klidne az nahoru, udelej si na sud znacku, kam dat tb,dle toho i trubku. Pokud chces dat nahoru sololit, tak to asi polozis nahoru na vrch sudu. hele zkus a uvidis, potom mjzeme jeste doladit :-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 663
Registrován: 25 říj 2011 17:04
Bydliště: Strední Čechy

Re: Suroviny

Příspěvek od sysel » 17 kvě 2012 09:40

Mozna pro formu by bylo'lepsi psat do vlakna WCB:-)
Jako příslušník kmene "Opravdových Lidí", nemáš žádnou zbraň.

am2
Příspěvky: 778
Registrován: 30 lis 2009 22:25
Bydliště: Brno

Re: Suroviny

Příspěvek od am2 » 02 čer 2012 23:27

kdysi jsem koupil kolem cca 50 sklenenych kalíšků Ikea na větší čajové svíčky
jako skleněné formy na vyrobu TB
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00114167

nemam moznost ale kde vyrabet, takze je mohu nekomu darovat

jsou dobre, cca 80ml (plusminus), hladke steny, neni treba je nějak moc vytirat olejem

jedine, co na nich neni dobre, ze jsou velmi krehke,
nelze je tudíž jen tak nahazet do tasky jako plastove kelimky, kazdy je treba mit zabaleny zvlast pri prenosu,

takze jsou vhodne jen pro toho, kdo je nemusi neustale pretahovat nekam daleko, treba je jenom ze stolu da do nejake bedynky (v tomto pripade staci poskladat kalisky na sebe bez balení)

jsou OK, ale nejsou prostě vhodné na větší častou přepravu

lze osobne vyzvednout později vecer ve vsedni den v brne lesné, takze asi jen pro brnaky...
(SZ)

yuryno
Příspěvky: 1
Registrován: 30 bře 2012 10:12

Re: Suroviny

Příspěvek od yuryno » 04 čer 2012 00:06

Predam 5 KG orgonitovych kristalov cca 3 cm velkost, za 30 EURO, SR a CR ,
yuryno@gmail.com, 0948299319

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Suroviny

Příspěvek od Naso » 19 zář 2012 23:48

Toto forum je poměrně obsáhlé a nemám dostatek času na proštudování. Chci se zeptat jaká je podle vás ejlepší čirá epoxidová pryskyřice? Podle pár příspěvků o výrobě orgoše jsem se dočetl že mi nejlíp vychází havelpol h834 je stabilnější a jsou s ní nejmenší problémy. Dík za odpověď klidně soukromou správou.

Miky
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2012 11:44
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Suroviny

Příspěvek od Miky » 29 zář 2012 17:59

Přesně tohle řeším taky. Až budu mít výsledek, napíšu co jsem vykoumal.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 02 říj 2012 09:05

Naso píše:Toto forum je poměrně obsáhlé a nemám dostatek času na proštudování. Chci se zeptat jaká je podle vás ejlepší čirá epoxidová pryskyřice? Podle pár příspěvků o výrobě orgoše jsem se dočetl že mi nejlíp vychází havelpol h834 je stabilnější a jsou s ní nejmenší problémy. Dík za odpověď klidně soukromou správou.
keby si sa pýtal na polyester, s ktorým robí väčšina, tak Havelpol 4 číra.....mne osobne sa s epoxidom zle robilo, skúsila som to len raz....polyester je lepšíííííí

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Suroviny

Příspěvek od Tosky » 02 říj 2012 20:47

Zdravím všechny. Tak se přiznám, že jsem poctivě přelouskal celé toto vlákno a že to chvíli dalo... :o)
Uvažuji o tom, že si začnu orgonit taky vyrábět, už mám objednáno: Surový drcený křištál do orgonitů (2x3 cm sáček 1 kg), doma sprej silikonový a zajištěny Al špony. Zaujala mne jedna věc ohledně sádrového orgonitu. Byla tu na toto téma otevřená debata, ale bez nějakého konkrétního závěru. Uvažuji právě o sádře pro můj první výtvor pro domácí použití. Co jsem se tu dočetl s mřížkou v sádrovci atd, mi dává docela smysl a i to tak cítím. Pryskyřice je sice hezčí, ale na tom ted tolik snad nezáleží, když to bude doma někde.
No a jestliže sádra ano, jak by se chovala například uzavřená ve sklenici, třeba na zavařeniny, kdyby byla nechána v přírodě? Tam by byla chráněna před vlhkem. Co si o tom prosím myslít? Děkuji všem za tuto přínosnou činnost a následnou reakci :o).

P.S.: Jako formičky mne třeba napadli bábovičky na písek, ty mají mnoho tvarů a velikostí ;o)

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 03 říj 2012 01:01

SÁDRA NIE!!!!!!! PRE BOHA LEN TO NIE!!!!

Tosky
Příspěvky: 123
Registrován: 02 říj 2012 20:32

Re: Suroviny

Příspěvek od Tosky » 03 říj 2012 09:21

No děkuji, toto mi nepřijde jako pádný argument, natož nějaké vysvětlení.... ;)

Naso
Příspěvky: 61
Registrován: 24 kvě 2010 16:16

Re: Suroviny

Příspěvek od Naso » 06 říj 2012 15:26

Tak mám doma havepol 4 přez ten plast to taky smrdí jak dáběl. No co se týče té sádry, pocitově mi příjde jako krajně nevhodná, sice vstřebá dor (negativní energie) ale už se nedokáže přeměnit a uvolnit dál energii, proto dochází k tomu že se v sádře kumuluje negativní energie, která sálá ve výbojích, když se kapacita přeplní. Což je velice škodlivé. Pro snažsší porozumění to funguje jako olovo, které pohltí radioaktivní záření, ale když vystavíš olovo po dlouhou dobu vysoké radiaci bude taky vyzařovat radiaci.

monikag
Příspěvky: 275
Registrován: 06 bře 2011 20:43

Re: Suroviny

Příspěvek od monikag » 06 říj 2012 22:04

monikag píše:SÁDRA NIE!!!!!!! PRE BOHA LEN TO NIE!!!!
..bolo to tu rozoberané niekoľkokrát..dokonca bola vo vlákne priložena aj Kirlianova fotografia orgonitov, ten zo sádry svietil ako vybité baterky, zatiaľ čo živica(pryskyřice) nádherne žiarila...je potrebný tlak živice na krištáľ, ten sádra nedá....snáď stačí...

Odpovědět